Smoktunowicz do Matczaka ws. wyroku TK: Rozumiem, że istnieją dwie Konstytucje. Ta pańska i … - zdjęcie
13.07.21, 14:47fot. FB/Robert Smoktunowicz

Smoktunowicz do Matczaka ws. wyroku TK: Rozumiem, że istnieją dwie Konstytucje. Ta pańska i …

39

Dzisiejsze prace Trybunału Konstytucyjnego nad wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego ws. zbadania zgodności z konstytucją unijnej zasady pierwszeństwa prawa, wzbudzają bardzo żywe emocje w szeregach szeroko pojętej tzw. opozycji totalnej z nadwornymi mediami, adwokatami oraz innymi akolitami. W TK pojawił się nawet ustępujący RPO Adam Bodnar, który złożył co najmniej kuriozalny wniosek. Chciał on mianowicie, ażeby TK zwrócił się z pytaniem prejudycjalnym ws. wyższości prawa unijnego nad polskim systemem prawnym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W sprawie nie mógł także nie zabrać głosu jeden z nadwornych adwokatów oraz przedstawiciel świata akademickiego, który jakiś czas temu groził córce jednego ze swoich adwersarzy, profesor i radca prawny Marcin Matczak.

- Dzisiejsza decyzja TK nie dotyczy wyższości Konstytucji nad prawem UE, bo ta jest oczywista. Dotyczy wyższości nad prawem UE wykrzywionej, PiS-owskiej wersji konstytucji, w której niezależność sądów to lojalność wobec Partii. Prawo UE nie jest sprzeczne z prawdziwą Konstytucją RP – napisał Matczak na Twitterze.

- Rozumiem, że istnieją dwie Konstytucje. Ta pańska i ta wykrzywiona pisowska. Brawo... - odpowiedział mu ironicznie Robert Smoktunowicz, były senator PO i adwokat.

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze (39):

Jazzz2021.07.24 12:22
KAŻDE POKLENIE MA SWOJĄ TARGOWICĘ.
infor2021.07.14 10:26
Niestety ten cały matczak i bodnar to upolitycznione antypolskie padalce służące tym śmieciom z unii, które chcą całkowicie podporządkować sobie Polskę. Dlatego Polacy mają obowiązek tępić takie gów.a szkodzące naszej Ojczyźnie
Olo2021.07.14 7:41
Tak nam już od pokoleń psują te wszystkie matczaki Polskę przywiezione na tankach te stalinowskjie bękarty!
do @ "nie rozumiem"2021.07.14 6:56
tytuł "profesor" w przypadku matczaka NIE jest tytułem naukowym, a on jak wielu, np Gersdorf, Gronkiewicza Watz itp, używają tego tytułu z racji tej, że są wykładowcami (o mg!) na wyższych uczelniach. Nie wiem jak teraz, ale tak nie dawno też do nauczycieli szkół średnich zwracano się per "pani/panie profesorze"
M2021.07.16 21:52
Pewnie Cię to zmartwi, ale prof. Matczak tytuł profesora otrzymał od Andrzeja Dudy.
A tymczasem w tym PO2021.07.14 6:42
To sami obcy. Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Żydzi, Czesi, Mongołowie. Taka zbieranina wypierdków.
Anonim2021.07.14 6:28
Pan Smoktunowicz jak zawsze celnie i dobitnie . Szkoda , że tak rzadko się wypowiada. Może by wtedy trochę utemperował nosa tym "profesorom".
Tylko POLSKIE PO, nie KOMUNISTYCZNO-FASZYSTOWSKIE2021.07.14 6:25
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW, takich różnistych MARTCZAJKÓW, i BODNAJRIKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, …. … za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
Lech2021.07.14 6:01
W wielu przypadkach nazwisko świadczy o człowieku. Matczak to chyba od mataczenia? To prostackie nazwisko i takaż sama postawa. To ten rodzaj rozumowania charakterystyczny dla gminu i nie pomogą tytuły i marynarka z krawatem. Realizuje się "sprawiedliwość dziejowa". Najgorszy sort tych dziadów wyciągniętych ze wsi jest teraz profesorami, lekarzami, naukowcami, politykami. Stad pozycja naszej nauki, kultury, polityki. Nawet ta resztka elity prawdziwej, polskiej co przetrwała terror komunistyczny została odsunięta od wszelkich decyzji i stanowisk. Przebiegłe chłopstwo w podobnej żydom solidarności potrafi "na odległość" wyczuć "swojego" i tak się dobierają we wszystkich instytucjach i tak obsadzają stanowiska. Polska dla nich nic nie znaczy. Gdy patrioci walczyli oni czekali aż się bitwa skończy by obdzierać zabitych z wartościowych rzeczy. "Cham pozostanie chamem na wieki wieków amen" - jak mawiała babka pewnego zacnego Polaka.
Władeczek2021.07.15 22:33
azwisko można wywodzić od czasownika matczyć: 1. matkować, wychowywać, niańczyć, hodować, pielęgnować’ lub od rzeczownika matka, czyli: 1. kobieta jako rodzicielka, 2. w klasztorze ksieni, przeorysza, 3. staruszka, babka, 4. gosposia, 5. żona, 6. roślina z której bierze się sadzonka, 7. rodzaj gry dziecięcej, 8. rodzaj rośliny, zob. tzw. Słownik warszawski t. II, s. 899. Por. także nazwę miejscową Matcze z byłego powiatu hrubieszowskiego , zob. „Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich”, t. VI, s. 171, 173. Także ten, mała pomyłka...
Filip2021.07.14 5:27
Orlen to spółka kontrolowana przez polityków. O obsadzie fotela szefa Orlenu decyduje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wykupywanie mediów przez państwo na zlecenie kierujących nim polityków jest cofnięciem nas do epoki PRL. To fatalna praktyka, znana z takich państw jak Rosja czy Węgry. Oczywistą jest obawa, że PiS, korzystając z naszych wspólnych pieniędzy, przejmuje media prywatne, by jeszcze szerzej indoktrynować społeczeństwo. By łatwiej wygrać najbliższe wybory samorządowe i parlamentarne". Orzeczenie Julii Przyłębskiej może zostać słusznie uznane za łamanie praworządności i Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Polska wtedy przestanie płacić składki unijne i będzie polexit. Tego chciały osoby głosujące na PiS i na Andrzeja Dudę. Julia Przełębska została mianowana na polecenie Jarosława Kaczyńskiego Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, żeby ustawy sprzeczne z Konstytucją uznać za zgodne. Przecież trójpodział władzy i niezawisłość sędziów zapisane w Konstytucji już nie istnieją!!! Wolność mediów jest stopniowo likwidowana. Fronda wciska ciemnotę, żeby mniej wykształceni i mniej inteligentni głosowali na PiS.
galx2021.07.14 6:01
Ale problemu nie masz z tym , że media do tej pory były w niemieckich rękach?.We Francji media są francuskie, w Niemczech niemieckie a w Polska to co ?land niemiecki,że niemieckie media?Gdyby rządziła Platforma to Polska faktycznie byłaby landem niemieckim , ale całe szczęście, że tak nie jest.
Matczak, Matczak...2021.07.14 5:09
Czy to nie ten, który chciał prześladować córkę człowieka za poglądy jej ojca? To zupełnie jak bolszewicka żydokomuna... Jak widać żmijowe plemię lichwiarzy ma wciąż te same nawyki.
Nie rozumiem2021.07.14 2:53
jak można było takiej chamskiej łachudrze dać tytuł profesora! Mimo tylu zmian lumpenelity (formuła śp. prof. A. Pawełczyńskiej) mają się dobrze niestety.
Konrad Józef Turzyński2021.07.13 22:42
Po co ten sam fragment tekstu widnieje aż dwa razy? Lepiej byłoby przypomnieć, że od 1 VI 1921 (100 lat i półtora miesiąca) obowiązuje konstytucja tzw. marcowa (nigdy w ważny sposób nie uchylona). Od dawna nie jest używana, zaś od prawie ćwierci wieku używana jest "konstytucja Kwaśniewskiego". Konstytucja PiS-owska istnieje tylko jako projekt od wczesnych miesięcy 2005 roku - nie wiadomo, dlaczego PiS udaje, że nie pamięta o nim.
Wpowiedział się następny półgłówek2021.07.14 3:07
Nie rozróżniasz projektu od uchwalonej Konstytucji, tępa głowo? Projektów Konstytucji i projektów zmian w Konstytucji było bardzo dużo, ale nie znaczą one nic, dopóki nie są uchwalone i nie warto w ogóle o nich wspominać. A matczakowi nie chodziło o żaden projekt, ale o obowiązująca Konstytucję. Łachudry, nawet z tytułami, argumentują wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Jakże teraz wrzeszczeć: Konstytucja, skoro tak naprawdę różne bodnary i matczaki są przeciwko polskiej Konstytucji, uznając wyższość prawa unijnego. W sytuacji uznania wyższości prawa unijnego, polską Konstytucję należy wyrzucić do śmietnika. Dotarło jednak do tępych móżdźków lumpenelity, że nie można jednocześnie wyć: Konstytucja i uznać wyższość nad nią prawa unijnego, stąd absurdalny wpis matczaka.
o ...2021.07.14 5:14
... "łachudry, nawet z tytułami, argumentują wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi" ... oto właśnie kwintesencja lewactwa ... po takim zachowaniu łatwo lewka rozpoznać ... jeśli np. ktoś opowiada o tym, że są rożne "orientacje" seksualne i że są tak samo"dobre" (a nawet lepsze), to wiem, ze mama do czynienia z łachudrą - lewakiem ... bo, jak wszyscy wiedzą jest jedna jedyna heteroseksualna orientacja ... poza nią to najłagodniej określając dysfunkcja, niepełnosprawność seksualna, żeby nie powiedzieć dosadnie - zboczenie! ...
Konrad Józef Turzyński2021.07.14 8:04
"Nie rozróżniasz projektu od uchwalonej Konstytucji, tępa głowo?" Rozróżniam, widać to w moim poprzednim wpisie, warto przeczytać go uważniej.
katolik2021.07.13 19:20
konstytucja stała się ksiażeczką, Polacy klękajcie na kolana przed Bogiem, bo śmierć chemią genetyczną z rąk posłów i Episkopatu, Abp Gądeckiego
Opamietaj się,2021.07.14 3:47
żałosny, nawiedzony fanatyku! Twoja obsesja doprowadza cię nawet do negacji Kościoła, więc powinieneś zmienić nick - żaden z ciebie katolik!!! Wzywasz do modlitwy, więc módl się, zamiast obrażać ludzi i wypisywać bzdury!
Małpczak2021.07.13 19:17
PiS wczoraj w nocy uchwalił drugą Konstytucję ,a jutro ma uchwalić trzecią !
PRAWO UNIJNE2021.07.13 17:16
PIERWSZEŃSTWO PRAWA UNIJNEGO PRZED PRAWEM KRAJOWYM. "Prawo unijne ma rangę wyższą niż konstytucja krajowa, co wynika z zasady pierwszeństwa prawa unijnego przed prawem krajowym przesądzonej w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Prawo wspólnotowe wynikające z traktatu, jako niezależnego źródła prawa, ze względu na swą istotę nie może być uchylone przez przepisy prawa krajowego i to niezależnie od ich rangi. Ważność działań instytucji Wspólnoty lub skutki takich działań w Państwie Członkowskim nie mogą być podważane ze względu na niezgodność z prawami podstawowymi wynikającymi z konstytucji państwa członkowskiego. Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą (aktualnie Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej) powołał do życia własny system prawny, który z dniem wejścia w życie postanowień Traktatu, stał się integralną częścią systemu prawnego państw członkowskich i który jego sądy mają obowiązek stosować. Powołując do życia na czas nieokreślony Wspólnotę, posiadającą własne instytucje, osobowość i zdolność prawną oraz prawo występowania na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza poprzez wyposażenie jej w rzeczywiste uprawnienia wynikające z ograniczenia suwerenności przez państwa członkowskie i przekazania kompetencji na rzecz Wspólnoty, państwa członkowskie ograniczyły swoje suwerenne prawa i w ten sposób tworzyły system prawny, który wiąże zarówno te państwa jak i ich obywateli (UE jest organizacją ponadnarodową). Wprowadzenie do systemu prawnego każdego państwa członkowskiego przepisów wydawanych przez Wspólnotę, a mówiąc ogólniej litery i ducha Traktatu, uniemożliwia państwom członkowskim przyznanie pierwszeństwa jednostronnym lub późniejszym przepisom przed systemem prawnym przyjętym przez nie na zasadzie wzajemności. Przepisy tego rodzaju nie mogą być sprzeczne z tym systemem prawnym. Prawo wynikające z Traktatu, będące niezależnym źródłem prawa, nie może być, ze względu na swój szczególny i wyjątkowy charakter, uchylane przez przepisy prawa krajowego, bez względu na ich moc, bez pozbawienia go jego charakteru jako prawa wspólnotowego i bez zakwestionowania podstaw prawnych, na których opiera się Wspólnota. Dokonany przez państwa członkowskie transfer praw i obowiązków z ich własnych systemów prawnych na rzecz wspólnotowego systemu prawnego prowadzi do trwałego ograniczenia ich praw suwerennych."
galx2021.07.13 19:12
Na te lanie wody bez argumentów w streszczeniu powiem brednie,brednie,brednie " idiotów " ,którzy chcą europy federalnej.
PRAWO POLSKIE2021.07.13 20:02
PIERWSZEŃSTWO PRAWA POLSKIEGO PRZED PRAWEM EUROPEJSKIM. "Prawo Polskie ma rangę wyższą niż konstytucja europejska, i choooooj wam oko europedały.
B.2021.07.14 3:39
Tra-la-la.... Już Francja, Rumunia i Niemcy uznały prawnie wyższość własnej Konstytucji. A łajdacka, lewacka unijna biurokracja, czyli grupa kolesiów, wybierających się nawzajem na stołki BEZ ŻADNEGO DEMOKRATYCZNEGO MANDATU, chce po prostu rządzić Unią i całą Europą, stanąć na czele federacji. Jak to działa, widzimy chociażby po Holendrze timmermansie; nie udało się ponownie wsadzić go na wiceprzewodniczącego czy przewodniczącego, został komisarzem od spraw "zielonego ładu". Tak wygląda wymiana stołków wśród kolesiów, którzy rządzą Unią. Marzy im się federacja europejska, czyli praktycznie oligarchia albo nawet dyktatura - dyktatura lewackich ciemniaków. Nie można im na to pozwolić, bo będziemy mieć drugi ZSRR; zresztą Unia już od pewnego czasu zmierza właśnie w tym kierunku; nawet putin jest im po drodze. To nic innego niż imperializm, który z obywateli UE zrobi niewolników posłusznych lewakom. My znamy to bardzo dobrze.
PRANIE MÓZGÓW...2021.07.13 17:12
"CIEMNEMU LUDOWI" NAZWISKA LUDZI Z NADANIA PiS W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM KTÓRZY MAJĄ ROZTRZYGNĄĆ WYŻSZOŚĆ PRAWA UNIJNEGO NAD KRAJOWYM. RZĄD ROBI SOBIE JAJA Z LUDZI: Jędrzejewski Zbigniew- z nadania PiS Kieres Leon- Muszyński Mariusz Wiceprezes- z nadania PiS Pawłowicz Krystyna- z nadania PiS Piotrowicz Stanisław- z nadania PiS Piskorski Justyn- z nadania PiS Przyłębska Julia - Prezes- z nadania PiS Pszczółkowski Piotr- z nadania PiS Sochański Bartłomiej- z nadania PiS Stelina Jakub- z nadania PiS Sych Wojciech- z nadania PiS Warciński Michał- z nadania PiS Wojciechowski Rafał- z nadania PiS Wyrembak Jarosław- z nadania PiS Zielonacki Andrzej- z nadania PiS"
POpraniu2021.07.13 17:19
PO co nam konstytucja jak jest niemiecka UC
jle_ffm2021.07.13 17:06
Dokładnie panie Smoktunowicz, w Wolsce obowiązuje pisowska 'konstytucja', czyli ich własna interpretacja tej właściwej Konstytucji.
Rumcajs2021.07.13 20:07
jle _ffm jesteś lewackim smrodem. Konstytucja Polski jest jedna , a wy i tak jej nie szanujecie bo jesteście bękartami PRL kiszczaka i jaruzelskiego mordercy Polaków. wieć My POlacy Sramy wam w mordy te UB SB , TVN do likwidacji jak żydzi w getcie.
srosz2021.07.13 16:45
kto tego antypolskiego pajaca , a nie profesora słucha ,ja bym wychodził z jego wykładów.powinni pozbawiać prawa nauczania agentów obcych wpływów.
Anonim2021.07.13 15:57
Matczak ... a to ten ...
Odkrywca śWirusów2021.07.13 15:54
Choroba afektywna dwuKOnstytucyjna ...
Maciej Piwowar2021.07.13 15:33
Walka toczy się : 1) Polska Konstytucja ,to POLSKA NARODOWA --WOLNA--SAMOSTANOWIĄCA o SUWERENNOŚCI NARODU.2) Wyższość PRAWA UE ,to POLSKA WASAL UE>>> REZERWAT NIEWOLNICZEJ ,TANIEJ ,SIŁY ROBOCZEJ.
Anonim2021.07.14 3:15
Nie ma czegoś takiego jak suwerenna Polska od czasów rozbiorów.
Anonim2021.07.13 15:21
Jest jedna Konstytucja, tylko Polska !!!!
Skąd oni przybyli ?2021.07.13 15:13
Matczak ?? Przecież nazwisko to made in CCCP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alko2021.07.13 15:34
Taaa... śloza serdeczna się oku krenci na samo wspomnienie... Wy Matczak, wicie rozumicie, idziecie na odcinek prawny. Odmaszerować!
muk2021.07.13 15:06
Mysle ,ze nie mamy juz zadnej Konstytucji i w zwiazku z tym, TK nalezy uznac od zaraz za zbedny.
Rumcajs2021.07.13 16:36
Muk jak niema konstytucji to cie też za chwile możemy wykreślić z listy żywych.