Skandaliczna manipulacja TVN, GW ,,w kłamstwie posunęła się jeszcze dalej''! Archidiecezja żąda sprostowania - zdjęcie
14.05.19, 06:10screenshot Youtube

Skandaliczna manipulacja TVN, GW ,,w kłamstwie posunęła się jeszcze dalej''! Archidiecezja żąda sprostowania

24

"W związku z manipulacją, jakiej dopuścili się autorzy materiału reporterskiego w Faktach TVN z dnia 12 maja 2019 r., pod którym podpisana jest red. Renata Kijowska, domagamy się sprostowania kontekstu wypowiedzi i przeprosin metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zarówno od redakcji TVN i innych, które powielają nieprawdę, jak np. Gazeta Wyborcza. Prosimy również inne redakcje, aby w imię rzetelności, uczciwości, prawdy i etyki dziennikarskiej nie powielały kłamstw" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. Poniżej pełna treść oświadczenia.

W materiale p. Kijowskiej wypowiedź abpa Jędraszewskiego została wyjęta z kontekstu. Metropolita krakowski odpowiedział na inne pytanie.

Pytanie p. Kijowskiej:

(…) na stanowisku, że trzeba tylko pochylać się nad sprawcami?”

Odpowiedź abpa Jędraszewskiego:

Trzeba się nachylać nad tym wszystkim, co jest złe i w Kościele, ale także poza nim. Najgorsze jest to, że z kłamstwa robi się dzisiaj element polityki wielkiej, a właściwie to jest bardzo mała i nędzna polityka. To, co się powinno zmienić, to radykalne odnowienie życia moralnego, i to jest właśnie to do czego wzywał nas 40 lat temu Jan Paweł II i co na pewno, jestem przekonany – wybrzmi podczas dzisiejszej uroczystości.”

Kolejne pytanie p. Kijowskiej:

O jakim kłamstwie ks. biskup teraz wspominał?”

Odpowiedź abpa Jędraszewskiego:

Wszelakim. Państwo doskonale wiedzą, jak właśnie z kłamstwa się robi narzędzie polityki. Niektórzy nawet wprost głoszą to, że tak to trzeba.”

Prezentujemy dostępną całość nagrania wypowiedzi abpa Marka Jędraszewskiego, którym dysponujemy dzięki uprzejmości Redakcji Wiadomości TVP S.A., nagrywającej jednocześnie z TVN tę samą wypowiedź, w której słychać rówież część pytania dziennikarki:W materiale reporterskim wyemitowanym m.in. w Faktach TVN kontekst jest zupełnie inny – za TVN publikujemy dotyczący wypowiedzi metropolity krakowskiego fragment całości materiału:

Film „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich to spowiedź ofiar, bezkarność sprawców i tuszowanie ich win ze strony przełożonych. Po nim pojawiły się skrajnie różne reakcje kościelnych hierarchów. Od przeprosin, po ucieczkę od tematu i obronę przez atak. (…) Hierarchia nasza niech bierze się do jakiegoś wyjaśnienia – apeluje Lech Wałęsa.

Czy się weźmie? Biskup Gądecki tym razem ogłasza, że tak. Jednak po wypowiedziach innych trudno uwierzyć w nową odsłonę. – Z kłamstwa robi się dzisiaj element polityki wielkiej, a właściwie to jest bardzo mała i nędzna polityka – uważa arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Link do całości materiału reporterskiego TVN:

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/tylko-nie-mow-nikomu-opinie-kosciola-na-temat-filmu-sekielskiego-o-pedofilii,934968.html

Gazeta Wyborcza w kłamstwie posunęła się jeszcze dalej pisząc, że wypowiedź metropolity krakowskiego dotyczyła filmu panów Sekielskich, budując na kłamstwie bezpodstawny atak na abpa Marka Jędraszewskiego. Cytat za Gazetą Wyborczą :

W niedzielę arcybiskup zareagował na film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. – Z kłamstwa robi się dzisiaj element polityki wielkiej, a właściwie to jest bardzo mała i nędzna polityka – mówił.”

Link do artykułu:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24779852,abp-jedraszewski-ma-byc-w-piekarach-slaskich-szef-zwiazku-gornoslaskiego.html

Domagamy się i apelujemy do dziennikarzy i redakcji o prawdę przekazu, niemanipulowanie faktami i wypowiedziami.

Oczekujemy sprostowania i przeprosin metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Diecezja.pl

Komentarze (24):

PolakFakt2019.05.15 6:12
Abp Jędraszewski to jeden z mądrzejszych w hierarchów w Kościele stąd atak na Niego -jak zresztą na cały Nasz Kościół
andrzejhahn32019.05.14 15:06
PRZYPOMINAM ze jedraszewski to pasozyt spoleczny i nierob koscielny
12019.05.14 9:26
Kler jak zwykle bedzie kluczyl i oszukiwal
Durczykiewicz2019.05.14 8:33
Oczywiście wypowiedź ks,Jędraszewskiego zmanipulowana, ale z drugiej strony spójrzmy jaką manipulacją prawdy było niereagowanie na przypadki pedofilii i dlaczego nawet po emisji filmu Sekielskiego wciąż tylko bp Polak się jasno wypowiedział, gdzie inni biskupi?? I jedną i drugą kwestię trzeba podjąć i jak najbardziej pan Sekielski mógłby zrobić porządny dokument o swojej stacji TVN jak manipulują sami dziennikarze, żeby news był wystarczająco mocny, by dotarł.
Albert2019.05.14 8:15
"Archidiecezja żąda sprostowania" To na takiej samej zasadzie, jak Słowacja żąda dostępu do morza.
PolakFakt2019.05.15 6:13
Na zasadzie prawdy ruski trollu
Edward2019.05.14 7:48
Atak na Kościół jest atakiem na samego siebie tylko debile tak robią.
ja2019.05.14 8:17
To nie atak na Kościół. To atak funkcjonariuszy kościoła na niewinne dzieci. Gubisz sens...
Jarek2019.05.14 7:35
Przypominam: W nabożeństwie pokutnym odprawionym podczas watykańskiej konferencji poświęconej pedofilii i nadużyciom seksualnym w Kościele nie wziął udziału abp Marek Jędraszewski, najważniejszy przedstawiciel polskiego Episkopatu. To jest fakt. Wolał pojechać do Fatimy, niż posypać głowę popiołem. Skandal. Jak mawiał Kwicoł w Janosiku: "jest święto prowda, tys prowda i g... prowda." Ubolewam, jak wielu Krakowian, że ten człowiek został przysłany właśnie tu, ale już niedługo. Kraków przeżył różnych, przeżyje i Jędraszewskiego. I nie wyjeżdżajcie mi z Hiobem vs pedofilia. To jest dopiero manipulacja. Ale to zauważy ktoś, kto zna Biblię.
Jan Radziszewski2019.05.14 7:16
A CZY ZAJMIE Się PEDOFILią żydowską tj Synagogi Szatana /Ap 2,9 3,9)? Oskarżyciele - szatany na forum ! diabły anty KK - A wiecie, że do piekła traficie !!! Bo poza KK nie ma zbawienia tzn piekło was wybrańcy Lucyfera z TVN czeka tzn na Sądzie tak jak pewna Katarzyna szkalująca X KK dając piekielne świadectwo" usłyszycie ostateczny wyrok Jezusa Chrystusa "Katarzyno NIEBO - NIE dla ciebie!!!" A co powiecie o Synagodze Szatana /Ap 2,9 3,9) jeżeli Talmud tak uczy żydów: "Trzyletnia dziewczynka goja może byś gwałcona przez żyda !" Aboda Sarah 37 a podobnie uczy Gad. Shas. 2, 2 ; . Nadarine 20,B. ; Maimonides Jak Chaseka 2,2.
wszystkiemu winni lewaki2019.05.14 7:03
A to ciekawe, klechom można manipulować w cudzych rozporkach a dziennikarze nie mogą manipulować nawet wiadomościami.
TRZEBA UKRUCIC TO ZYDOSTWO W POLSCE2019.05.14 7:01
JAN P ZYDKU PYCHA TA ZGUBILA WASZEGO BRUNKA I ZOSTALA JEMU JUZ TYLKO DECHA I POZYCZKA.
JanP2019.05.14 6:48
Naiwniak z tego Jędraszewskiego. Pycha go zgubi. Jak się dziennikarze za niego wezmą, to przestanie udawać głupa, że o niczym nie wiedział.
GNIDY KOSZERNEZ KIBUCU2019.05.14 6:55
ZYDKU TO ZA WAS TRZEBA SIE WZIASC
WykpićZatuszowaćUkryćPrzemilczećCierpieniaDzieci2019.05.14 6:43
Arcy-klero-pasożyt Jędraszewski powinien być zdruzgotany tym, że podległe mu kadry proboszczów i wikarych gwałcą ministrantów. Ale on w poczuciu swojej własnej bezkarności bezczelnie zbywa problem słowami o kłamstwie. Jest bezpotomnym starcem, który nie musi dbać o przyszłość dla nikogo darzonego ludzkim uczuciem. Dlatego bez problemu skończy na gruzach tego, na czym przepierdział pasożytniczo cały nędzny żywot.
Tylko nie mow nikomu2019.05.14 6:41
Bardzo mi szkoda abp Jędraszewskiego. Aż się popłakałem. Tymczasem w Poznaniu nie chcą żeby odprawił mszę z okazji 100 lecia liceum, którego sam jest absolwentem. Taka sytuacja.
michu2019.05.14 6:39
Gdyby hierarchia obudziła się wcześniej (przynajmniej użyteczni no bo z TW to inna sprawa) to dziś wszyscy oglądali by TRWAM a nie TVN ;). Niech dalej uwiarygadniają (chodzi o użytecznych nie o TW, bo ci muszą nawet jak nie chcą) różne TVNy dają wywiady, ale potem wypada się nie dziwić ;).
Jestem w Kościele2019.05.14 6:38
Przecież złe drzewo nie może wydać dobrego owocu. Czego tu od nich oczekiwać. W końcu to TVN.
TRZEBA O TYM NAGRAC FILM2019.05.14 6:31
TERAZ BEDZIEMY CZEKAC NA SPRAWE SADOWA STEFKA MIRABELKE ZOBACZYMY JAK KASTA SEDZIOWSKA OCENI JEGO BESTIALSKIE CZYNY NA MLODYCH POLKACH KTORYCH SZEFOWIE ZMUSZALI DO OBCOWANIA Z TYM OBLESNYM ZYDEM.MLODE KOBIETY NIE CHCAC UTRACIC PRACY NIERZADKO GODZILY SIE NA SPOTKANIE Z TA KREATURA .
TYCH KLAMSTW KOSZERNYCH CHYBA DOSC2019.05.14 6:26
POLSKA TO OSTATNIE PANSTWO W EUROPIE GDZIE JESZCZE ZYDOW SIE TOLERUJE ALE GDY DALEJ BEDA PASKUDZIC W NASZE GNIAZDO TO MOZE TO SIE ZLE SKONCZYC.POLACY MOZE CZAS JUZ ZYDOM POKAZAC CO ZROBILI Z POLSKA PRZEZ 70 LAT I CO DALEJ CHCA ROBIC.
ZYDZI NIE IGRAJCIE Z OGNIEM 2019.05.14 6:21
ZYDY ROZPOCZELI TERAZ BEZPARDONOWA WALKE O WLADZE W POLSCE.STOSUJA JUZ ROZNE SKRAJNE METODY ZEBY ZDYSKREDYTOWAC POSZCZEGOLNE GRUPY ZAWODOWE A NIEKTORE ZACHECAC DO JUDASZOWANIA.TAK NAWET W IZRAELU SIE NIE ZACHOWUJA.
andrzejhahn32019.05.14 15:04
poganska sekta katolicka zbrobila podobno zydza krolem Polski
man.of.Stagira2019.05.14 6:18
. . "To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać." . Bądźmy uczniami Hioba!
Jarek2019.05.14 7:49
Człowieku, proszę nie wyjeżdżaj mi z Hiobem w sprawie pedofili. Moim zdaniem każdy z tych księży, który dopuścił się tego niecnego czynu i siedzi w domu seniora, marzy i modli się o to aby spotkać się ze swoją ofiarą i prosić ją o przebaczenie, i usłyszeć, że ofiara mu wybaczyła. Znasz Biblię, jeśli nie to przypominam: Mat. 18:6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Czyli nie ma dla tych ludzi ratunku. Nie wiem kim jesteś, czy masz dzieci, czy nie. Jeśli jesteś księdzem, to niestety masz wyuczoną i wypaczoną empatię. Jeśli masz dzieci, to się módl, aby je to nie spotkało.