31.05.20, 15:20Adam Darski "Nergal"/Wikipedia.org, fot. Andreas Lawen, Fotandi, CC BY-SA 4.0

Satanista Nergal gryzie PiS, ale po kasę rękę wyciąga. Czy to już schizofrenia polityczna?

Satanista Nergal zadeklarował nienawiść do PiS, pogardę dla zwolenników Dudy, PiS i korzystających z 500+, podziw dla Sekielskich i Hołowni, oraz opowiedział się za dotacjami z budżetu dla jego zespołu, artystów i sportowców

Na antyPiSowskim portalu ''Na Temat'' ukazał się wywiad „Politycy PiS mają brzydkie, czerwone twarze. Nergal o władzy, filmie Latkowskiego i Hołowni” przeprowadzony ze znanym muzykiem przez Michała Jaśko. Redakcja antyPiSowskiego portalu we wstępie do wywiadu określiła lidera zespołu ''Behemoth'' „zadeklarowanym satanistą”.

AntyPiSowskiego satanistę martwi to, że w Polsce jest wiele wybudowanych kościołów. Nergal deklaruje, że „jako Polak, jako patriota życzyłbym sobie i rodakom, żebyśmy wygrywali w zupełnie innych dziedzinach. Tak więc czekam na dzień, w którym nasz kraj będzie kojarzony na całym globie z powodu świetnego kina i teatru, no i utalentowanych muzyków”.

Muzyk deklaruje, że „telewizji, jakiejkolwiek, nie ogląda od dekad”, i jednocześnie „szczególnie mocno bojkotuję dzisiejsze stacje reżimowe”. Satanista antyPiSu stwierdził też, że choć „energetycznie bliżej mi do opozycji”, to nie ogląda też stacji „lewackich” (zapewne TVN), bo i tam „manipulowanie naszymi umysłami dotarło do punktu "level hard"”. Muzyk słusznie zauważa, że „absolutnie wszystkie frakcje polityczne” za pomocą mediów robią odbiorcom „wodę z mózgu”.

Nergala interesuje bieżąca polityka. Kiedyś „chętnie konsumował radiową Trójkę, czyli rozgłośnię, która dziś jest [...] spalona”. AntyPiSowski fanatyzm muzyka jest tak wielki, że „jeżeli jakikolwiek [jego] znajomy przyznałby, że wciąż jej [Trójki] słucha, byłoby to” dla muzyka „powodem wystarczającym do zerwania z nim kontaktów”. Podobnie satanista zerwałby znajomość z kimś, kto ogląda TVP. Takie deklaracje muzyka o braku tolerancji dla osób o innych poglądach nie przeszkadzają Nargalowi w deklaracjach, że jest „człowiekiem naprawdę otwartym”.

Satanista Nergal deklarowanie, że bycie odbiorcą mediów PiS jest jego zdaniem przejawem „bardzo niskiego poziomu świadomości odbiorcy”. Sam Nergal jest synem działacza PZPR i słucha najczęściej „TOK FM i RadioSpację”. Muzyk wykazuje zdrowe podejście do reklam – nie słucha ich, bo „nie chcę karmić się gównem, które gwałci [...] mózg. Od takich treści człowiek może jedynie stać się głupszym”.

Komentując dokumenty o pedofilii, satanista stwierdził, że film Sekielskich to „rzetelna dziennikarska robota”, a film Latkowskiego to „obrzydliwie instrumentalne traktowanie poważnego tematu” - muzyk zapowiedział pozwanie Latkowskiego.

Dla satanisty zwycięstwo PiS to dowód na to, że „większość ludzkości jest głupia”. Zdaniem satanisty prezydent Andrzej Duda to marionetka, „która nie potrafi się wysłowić i kompromituje się na każdym kroku, ledwo duka po angielsku i przynosi nam wstyd na arenie międzynarodowej”. Za Dudą zdaniem satanisty ma stać „cała banda aparatczyków, którzy wcale nie są lepsi”.

Zdaniem satanisty „politycy Prawa i Sprawiedliwości mają [...] twarze; brzydkie i czerwone. Do tego mają błoto w sercach. Tak właśnie” Nergal odbiera „ich na poziomie energetyczno-estetycznym: wszystko to jest zasyfione i niechlujne, z dnia na dzień coraz bardziej odpychające”.

Satanista jak każdy antyPiSowiec ze wzruszeniem wspomina III RP, zanim wszystko zniszczył PIS. Czasy pierwszych dwu dekad „po transformacji ustrojowej, gdy cieszyliśmy się z ogromnego potencjału Polski, i gospodarczego, i społecznego”. Czasy, kiedy „byliśmy podekscytowani”, gdy „człowiek myślał "może nie jest idealnie, może mamy jeszcze wiele do nadrobienia, ale – łał! – nasz kraj naprawdę zmienia się na lepsze”. Czasy, kiedy „rozwija się kultura, odbywa się coraz więcej festiwali, do tego budujemy autostrady, otwieramy się na świat, podróżujemy''”. Czasy, kiedy „Polska jest krajem aspirującym”.

Dziś w opinii satanisty Polska staje się drugą Białorusią lub drugimi Węgrami. Satanista uważa, że „pikujemy naprawdę ostro w stronę wielkiej katastrofy”. Zdaniem satanisty trzeba odebrać PiS władzę „bo inaczej to wszystko się ROZP.......OLI”.

Dobrą alternatywę satanista widzi w Hołowni, bo wierzy „w porozumienie ponad podziałami”. Zdaniem Nergala „satanista może szanować katolika” o ile reprezentuje on „nurt ekumeniczny”.

Nergal deklaruje, że naprawdę wierzy w to, że jest „sztuka jest czymś, dzięki czemu Polska naprawdę zyskuje w oczach obcokrajowców”. Zdaniem muzyka, gdy „Andrzej Duda i reszta polityków z partii PiS robią naszemu krajowi zły PR, sprawiają, że stajemy się pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej, to na przeciwnym biegunie stoi Behemoth, czyli zespół, który gra koncerty i sprzedaje płyty na całym świecie”. Nergal uważa, że dzięki jego zespołowi „setki tysięcy obcokrajowców [...] zaczynają postrzegać Polskę jako miejsce, w którym powstaje sztuka z naprawdę wysokiej półki”.

Satanista chciałby, by w Polsce jak w Norwegi „uznane zespoły metalowe” dostawałyby z kieszeni podatników „dotacje rządowe”, by państwo pokrywało „im koszty związane z koncertowaniem za granicą”, bo „to świetna promocja kraju”. W wywiadzie satanista docenił też sztuki teatralne Krzysztofa Warlikowskiego, uznając, że dzięki jego muzyce i takim sztukom, ludzie za granicą przestają postrzegać Polskę jako kraj zacofany, „gnojem i nazizmem śmierdzący”. Zdaniem satanisty podatnicy powinni nie tylko wspierać zagraniczne wyjazdy muzyków i artystów, ale również sportowców odnoszących sukcesy.

W wywiadzie satanista stwierdził, że polscy „czołowi politycy” to „banda matołów i nieuków, którzy powinni spierdalać do obory, bo tam ich miejsce”. Zdaniem muzyka „rządzący biorą natomiast chętnie” jego „pieniądze, aby rozdawać je w postaci programu 500+ nierobom i darmozjadom. Po to? Aby bezrefleksyjnie płodzili potomstwo, powiększając elektorat partii rządzącej”.

Satanista stwierdził również, że: mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, PiS doszedł do władzy jak naziści, PiS to „banda świń, które opanowały naszą scenę polityczną”, to „kreatury uprawiające katofaszyzm i sprawiające, że media publiczne propagują talibizm chrześcijański”, przypominające „toksyczną chmurę znad Czarnobyla”. Satanista zapowiada również, że gdy PiS pójdzie „w pizdu” to „nadejdzie czas rozliczeń”.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Tylko pytam2020.06.1 13:20
Ale to są pieniądze wszystkich obywateli, a nie PiSu. Przypominam, że państwo nie ma swoich pieniędzy.
prawda2020.06.1 12:04
Już nigdy lewica nie będzie rządzić Naszą Ojczyzną!!!!
skarb2020.06.1 11:44
takim nie POmaga sie bo beda mieli z czego prowadzic propagande nienawisci dla Rzadu ,nie dziwcie sie ze szczuja na RZAD,POLSKE I POLAKOW NIE TYLKO W POLSCE ALE I NA SWIECIE NIECH RZAD PRZSWIETLI SZTUKI,ARTYSTOW CZY SLUZA ROZWOJOWI CZLOWIEKOWI ROZWIJAJAC JEGO WNETRZE CZY TERRORYZUJA GO.NIE ZYCZE SOBIE TAKIEGO "artysty"na scenie i jemu POdobni! TO SA NISZCZYCIELE SZTUKI KULTURY W PELNYM SLOWIE TEGO ZNACZENIU
tw Lolek2020.06.1 10:07
Uważa się za patriotę i wspiera lewactwo, które za ojczyzną uznaje UE.
Jan2020.06.1 9:29
DAJCIE LUZU? ZE TE ZTAK MOZNA? NIEPISZCIE JUZ O NIM PROSZE* SZANUJCIE SIE CHOCIAZ TROSZECZKE
sylwe2020.06.1 8:42
Nergal ,łajzo a gdzie twój honor, a zapomniałem ty go masz w rozporku ,tak jak Jandowa swój w kroczu,już nie czuje się osrana odkąd wzięła dotację na teatrum
Ozon512020.05.31 23:12
Za dużo wydawał w Zatoce Sztuki!!
olaboga2020.05.31 23:02
Budżet nie jest PISowski. Pieniądze budżetowe nie należą do PISu (choć oni zdają się tego nie dostrzegać) tylko do obywateli. Do podatników. Do Polaków. PIS jedynie tymi pieniędzmi powinien gospodarować.
żałosny2020.05.31 22:48
Nergal to przede wszystkim świr a nie żaden szatanista. On nie rozumie nawet ideologi, którą wyznaje. Jego poglądy to pomieszanie z poplątaniem. Taki twór telewizyjno radiowy wykreowany na naczelnego szatanistę. Nawet po ciemnej stronie mocy są ludzie po stokroć od niego mądrzejsi.Jego muzyka nie niesie żadnego przekazu to tylko małpowanie od innych i wydzieranie się do mikrofonu.
Niejestemrobotem2020.05.31 23:04
Ech. Nie świr, tylko ma taką kreację sceniczną, w rzeczywistości, jak wiele razy mówił jest ateistą, mocno antyklerykalnym, ale ateistą. Jego muzyka jest jednak dość ciekawa i niesie pewien przekaz, sugeruję posłuchać ;)
Darek2020.06.1 0:13
Widać masz marne pojęcie o satanizmie. Każdy satanista jest ateistą, nie każdy antyklerykałem tylko. Satanizm to odmiana ateizmu uznająca symboliczno kulturowe elementy chrześcijaństwa. Sataniści uznają po prostu że Szatan jest symbolem dobra, wiedzy i mądrości, a biblijny Bóg jest symbolem totalitaryzmu, bezmyślnego okrucieństwa i zniewolenia. Darki to klasyczny satanista laveyowski.
ceramik2020.05.31 22:32
To śmieć bez honoru.
Urszula2020.05.31 22:03
Kurski wyciągać ręki nie musi. O kasę dla niego pismatoły walczą jak lwy ( nawet pokazując środkowy palec), chorym na raka nie dadzą, a tej łajzie sypią ile wlezie. "Z informacji przedstawionych przez Wirtualne Media wiemy, że Jacek Kurski w 2016 roku zarobił aż 304 tys. zł brutto. W 2017 otrzymał aż 333,2 tys. zł., a w 2018 roku 414 tys. zł brutto. Oznacza to, że przez 12 miesięcy jego pensja wyniosła łącznie 414 tys. zł. Jak pisze Business Insider Polska, "według Wirtualnych Mediów prezes zarabiał wtedy 7-krotność ówczesnej średniej krajowej, co dawało kwotę 34,5 tys. zł miesięcznie. Jacek Kurski był na stanowisku prezesa TVP łącznie przez okres trzech lat. Mógł wtedy zarobić nawet ponad milion złotych brutto". TVP na minusie, skarb państwa musi do tej pisowskiej propagandy dopłacać, ale nic to, grunt, że ta mafia dba żeby swoim złodziejom żyło się coraz lepiej.
K.Z.2020.06.1 18:31
Czytając te wypociny doszedłem do wniosku że zebrała się na tym forum duża grupa kretynów.
Panie Janie ‘Redisbad’ Bodakowski2020.05.31 21:03
To nie jest kasa ani PiS-u, prezydenta Dudy. Jak mówiła znana brytyjska konserwatystka z XX w.: „Rząd nie ma swoich pieniędzy. Aby komuś coś dać, musi innemu zabrać”.
kosiarz ponury2020.05.31 20:27
Poluję na szczury.
Tom Bombadil2020.05.31 20:16
Debil.
Naczelny2020.05.31 21:20
Bodakowski? Owszem.
Seks pokazy randki2020.05.31 19:58
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
kika2020.05.31 19:49
błędem katolików i innowierców jest pomawianie o satanizm niepokorne osoby...tak naprawdę Bóg Was rozliczy nie z wiary lecz z uczynków...Sąd mija się z oczekiwaniem ludzi...czyli można go uznać za niesprawiedliwy bo niezgodny z ludzkimi zasadami moralnymi
Darek2020.06.1 2:15
Ale czemu pomawianie? Nie sądzę żeby Darski się mógł poczuć pomówiony. Cóż złego niby miałoby być w byciu satanistą? Satanizm to odmiana ateizmu uznająca symboliczno kulturowe elementy chrześcijaństwa. Sataniści uznają po prostu że Szatan jest symbolem dobra, wiedzy i mądrości, a biblijny Bóg jest symbolem totalitaryzmu, bezmyślnego okrucieństwa i zniewolenia. Sataniści często zajmują się działalnością artystyczną i charytatywną, do prawdy nie wiem jak można kogoś pomówić nazywając go satanistą.
ten 2020.05.31 19:20
Ten miejski głupek nie jest żadnym satanistą, ale złemu otwiera szeroko drzwi swej splugawionej duszy. Już zapomniał jak matka i wielu Polaków się za niego modliło gdy przechodził białaczkę. Nie życzę mu oczywiście źle, ale mam nadzieję że ta choroba, to nie była jego ostatnia szansa na nawrócenie...
anonim2020.05.31 19:07
Nie czytam opini błaznów, bo to co on sądzi, o tym lub owym, ma taki wpływ na nasze życie, jak ślad węglowy zostawiany przez Sywlie Spurek. Ale dotąd będzie wyciągał swe plugawe łapsko, dokąd wy będziecie mu dawać kasę
Niejestemrobotem2020.05.31 23:06
Dostaje pieniądze od fanów, nie od rządu. Wiem, że dla niektórych, przyzwyczajonych do darmowych koncertów (opłacanych przez te czy inne władze) to szok, ale niektórzy są skłonni zapłacić za posłuchanie swoim ulubionych artystów.
.2020.05.31 18:33
https://www.fronda.pl/a/polska-trzecim-beneficjentem-unijnego-funduszu-odbudowy,145066.html
Pisbusters2020.05.31 18:18
Taki z niego satanista jak z Karewicza SSman Bruner
ups2020.05.31 18:13
Co tam Nergal juz bylo, czekam na "Pania Ginekolog" TVPis juz na Nia pluje...Kolej na was
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.05.31 18:07
PIS gryzie "Wyimaginowaną wspólnotę, z której dla nas niewiele wynika" a po kasę rekę wyciaga i jeszcze oglasza wielki sukces negocjacji ktore sie nie odbyly... Amen
Topek2020.05.31 18:04
To co to już w Polsce poglądy człowieka i jego artystyczny wizerunek bo to nie żaden satanista decydują kto ma dostać 500+ albo dotacje? Pisomatoły
GIZD2020.05.31 17:49
Tak mają szmaciarze bez honoru i godności.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.05.31 18:10
Tak jak Pis i dotacje z UE
Naczelny2020.05.31 18:10
PIS, wyciągający łapy po unijną kasę?
Zatroskany2020.05.31 17:37
Święty Michale archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną, niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy. A ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Mariusz2020.05.31 17:36
Bodakowski nadal na niezłym rauszu.... Pij chłopie dalej i nie publikuj tych wypocin pisanych w pijackiej malignie
Topek2020.05.31 17:26
Haha z niego taki satanista jak z kulawego Kałczyńskiego Piłsudski
PISOFIl2020.05.31 17:25
PiS GRYZIE UNIE EUROPEJSKĄ, ALE RĘKĘ WYCIĄGA!!!!
polish vermin on the hook2020.05.31 17:19
You can suck me better.
Moly2020.05.31 17:16
" gryzie reke" Nie zyjemy w systemie feudalnym gdzie pan i wladca decydowal co jest co. P. Negral ma takie same prawa do panstwowych dotacji jak zespol z kurpiow i podlasia.
anonim2020.05.31 17:15
BEHEMOT to jakiś warsztat samochodowy ?
Z.B2020.05.31 17:27
bujaj się z zenkiem martyniukiem wsiowy skrzypku.
Zatroskany2020.05.31 17:12
NERGAL, RATUJ DUSZĘ SWOJĄ .
Darek2020.06.1 2:17
Przecież już to zrobił. Katolicką sektę omija szerokim łukiem, depcze bałwochwalcze wizerunki. W zasadzie przestrzega przykazań i żyje w większej zgodzie z Biblią niż dowolny ksiądz czy kaznodzieja.
Eustachu2020.05.31 17:08
Widzialem tego Nergala kiedyś na targach. Miaĺ w koturnach może 150 cm.Może at jego religia to z kompleksów ?
Roman2020.05.31 16:59
A dlaczego dajecie takiemu oszołomowi jak nergal? Przeciez to śmieszne !
ups2020.05.31 18:19
Lubią gryzienie ;)
@Grandpa, the medication isn't working. 2020.05.31 16:53
It is becoming more and more obvious. - sounds better
Lennon2020.05.31 16:49
32 razy słowo "satanista". Nie znacie jakichś synonimów? "Wyznawca Lucyfera", "Czciciel Demonów", "Okultysta" ?
Albert2020.05.31 16:52
To jest katolik. Czego ty od niego wymagasz? Doceń, że w ogóle pisać potrafi - choć pewnie nad tym tekstem (składającym się głównie z cytatów) i tak pewnie trudziło się w pocie czoła całe kółko różańcowe.
Grandpa, the medication isn't working.2020.05.31 16:42
That's becoming more and more obvious.
bądź jak Ozzy to zarobisz, a tak . you're nothing!2020.05.31 16:34
Ty Nergal, dlaczego nie masz "worldwide tournee"? Ty Nergal, dlaczego nie zarabiasz milionów w USA? Bo ze swoim "heavy shitty metal' nadajesz się tylko na Białoruś i do Leningradu.
Albert2020.05.31 16:51
Kolejny dowód na wrodzony debilizm katoćwoków. Nic nie wiedzieć, nie mieć pojęcia na żaden temat, ale mówić mnóstwo o niczym. https://www.udiscovermusic.com/stories/best-death-metal-bands/ Poszukaj sobie Behemotha. Jako bonus, masz też jeszcze dwa inne zespoły z Polski. Każdy z nich jest gwiazdą światowego formatu. I dla twojej informacji (choć i tak tego nie zrozumiesz) - Behemoth nie gra heavy metalu. Oczywiście to i tak leży poza sferą pojmowania katoćwoków, bo tego w książeczce do nabożeństwa te biedne, niewykształcone i zboczone bydlęta nie przeczytają.
shitty is shitty2020.05.31 17:13
Who gives a flying fuck whether it's a "heavy shitty metal" or "death shitty metal"?! Besides, you don't speak, write, or understand a word of English, why the English language website?
Albert2020.05.31 17:24
Wiedziałem, że nie zrozumiesz i się nie pomyliłem. I katoćwoki się potem dziwią, że normalni ludzie nimi gardzą.
Why the English language website? 2020.05.31 17:33
Jak ty ledwie "po polskiemu".
Eustachu2020.05.31 17:15
Jaka gwiazda?ten caly metal to ucieczka of szarzyzny pracy przy łopacie chłopców z zawodówek .beztalencia muzyczne .Zeby tego słuchać muszą ćpać narkotyki .Inaczej się nie da
Albert2020.05.31 17:25
Pp͏o͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏ił͏o ci się z twoim ulubionym rapem i discopolo katoćwoku.
.2020.05.31 21:46
Masz tylko wulgaryzmy do zaoferowania, śmierdząca lewacka gnido!? 11.11.2020 będzie znów wpie.dol!
anonim2020.05.31 23:11
Starej wpoerdol jak co roku
.2020.05.31 23:35
To też;)
Albert2020.06.1 13:40
A co, znowu będziecie chodzić piątkami i zaczepiać idących w pojedynkę chudych nastolatków w okularach?
anonim2020.05.31 17:21
Ty też jesteś światowego formatu, to widać słychać i czuć.
Czytacz2020.05.31 16:32
Po co jest ten artykuł ? Wskakujecie do gnojówki.
Zatroskany2020.05.31 16:31
Szatan znowu zawył, zawsze wyje kiedy dzieje się dobro. Gościu jest marny jak diabli :), czuje to... wyciąga kopytko po pieniądze. PiS jest zły, ale pieniądze od niego dobre. Jak to diabli honoru nie ma. Oby Bóg nad nim się zmiłował, życzę mu tego, aby wyrwał się z tej szatańskiej niewoli. Amen.
Niejestemrobotem2020.05.31 16:41
Pieniądze od PiSu? To PiS ma jakieś pieniądze? Czy mówimy o pieniądzach podatników?
anonim2020.05.31 16:27
Fronda gryzła PO ale dotacje od PO przyjęła. W 2011 portal i wydawnictwo było jeszcze jednym i tym samym przedsięwzięciem: https://niezalezna.pl/6932-fronda-jednak-z-dotacja
Zatroskany2020.05.31 16:35
Pilnuj Nergala Stachu, wiele wam do siebie nie brakuje.
Dam2020.05.31 16:38
Ojej, czyżbyś nie chciał słyszeć o hipokryzji frondy?
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.05.31 18:08
Ja ją lubie.
polish vermin on the hook2020.05.31 19:24
Jezus Maria Bodakowski!
MaxFiend2020.05.31 16:19
I ma całkowitą rację. To nie są pieniądze PiS i mu się, tak jak każdemu, należą! :-D
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 16:52
jemu icek to sie nalezy ale kopa w d...pe
Niejestemrobotem2020.05.31 16:12
Polecam przeczytać wywiad w oryginale. Naprawdę zupełnie inny wydźwięk niż z tego artykuliku. A co do tytułowego wyciągania ręki po pieniądze, Nergal nigdzie w tym wywiadzie tego nie robi. Tylko stwierdza, że jego działalność to reklama dla Polski i że w innych krajach takie działania spotykają się ze wsparciem, a nie hejtem i procesami. I faktycznie, wpłaca on sporo w podatkach. A Nergal nigdzie o sobie nie mówi satanista. Dlatego zachęcam do przeczytania wywiadu w oryginale zanim ktoś będzie pisał hejterskie komentarze na Nergala. Jak chce ktoś go krytykować, to niech chociaż wie za co :D
.2020.05.31 18:22
Stary tu jest FRONDA !! za duze wymagania stawiasz.
Janek2020.06.2 12:27
artykuł prymitywnego satanisty mogą czytać zafascynowani tym dziwakiem i miernym piosenkarzem
Janka2020.05.31 16:00
Co ma brak poparcia dla PiS do poparcia dla dotacji z kieszeni podatnika, a nie żadnego PiS? A juz tym bardziej w sytuacji, kiedy większość podatników PiSu jednak nie popiera. Ktoś tu chyba kompletnie odleciał z logiką? Proponuję autorowi zgłosić się do neurologa, bo widać zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu, może to być początek poważnej choroby.
Darek2020.05.31 15:55
Sługa szatana Kaczyński gryzie UE, a po kasę z Unii rękę wyciąga.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.05.31 18:10
hehehehehehhee ;)
prawda2020.06.1 12:07
A czy Polacy nie wysyłali do Unii Kasy???
Agnieszka Dz. 2020.05.31 15:53
Rozumiem, że wszystkie 500+, 13 emeryturki, dotacje, kiełbaski wyborcze, rekompensaty i inne zapomogi należą się tylko wiernym wyznawcom PiSu? To w takim razie podziękuję, bo stać mnie na to, żeby nie prosić o łaskę, tylko chciałabym w takim razie,aby zabierano mi mniej podatku, bo nie chcę również tego finansować. Tak będzie uczciwie.
Zatroskany2020.05.31 16:32
Finansuj Nergala.
Agnieszka Dz. 2020.05.31 16:40
A dlaczego mam Nergala finansować? Albo kogokolwiek? Płacę podatki, z których opłacane są wszelkie świadczenia. To nasze pieniądze, nie PiSu, jak niektórzy myślą. Ale jeśli coś ma być tylko dla członków Partii, to niech tylko oni na to płacą.
kosiarz ponury2020.05.31 16:43
Ile chwytów na gitarę zna ten "artysta", jakim rodzajem głosu posługuje się ten wyjec? Jeśli znasz odpowiedź na te pytania, to ci zabiorą mniej podatku.
Agnieszka Dz. 2020.05.31 16:49
Ale co to ma do rzeczy? Nie jestem fanką takiej muzyki, co nie znaczy, że powinnam pluć na Nergala. Nikt mnie nie zmusza do kupowania jego płyt.
kosiarz ponury2020.05.31 17:05
Nie kręć, 500+, 13 emerytury, dotacje biorą wszyscy niezależnie od tego, kto jest czyim "fanem" .A to plucie to z jakich pokładów, kto ci to zasugerował, bo zapewne nikt na tym forum.
Agnieszka Dz. 2020.05.31 17:20
No biorą, bo sami sobie na to płacimy. Jeśli jednak mieliby brać tylko partyjni, to tylko partyjni powinni płacić. Czegoś nie rozumiesz?
Albert2020.05.31 17:27
Niepotrzebnie próbujesz mu wyjaśnić tak trywialne rzeczy. To katolik, czyli zwykły debil. Nie zrozumie.
kosiarz ponury2020.05.31 17:34
Ty jesteś natomiast czerwonym lewackim kleszczem.
Husajn2020.05.31 20:33
Ty prawackim półglowkiem
kosiarz ponury2020.05.31 17:30
Jeśli babcia miałaby wąsy................ Uprawiasz demagogię, to w końcu biorą czy nie biorą, ogarnij się. Żegnam.
Styki2020.05.31 17:56
Nie tlumacz palantowi , ta Agnieszka i Albert to jeden i ten sam debil.
www2020.05.31 18:07
https://www.facebook.com/profile.php?id=100014430030318&epa=SEARCH_BOX Tu masz Agnieszke Dz
Albert2020.05.31 17:22
Spróbuj zagrać jakąś z jego partii gitarowych, to się dowiesz. Co do głosu - growl to jedna z najtrudniejszych do opanowania technik wokalnych.
anonim2020.05.31 19:13
to jest jakaś technika śpiewu? myślałem że to pierdzenie gębą
Albert2020.05.31 19:38
Typowa katolicka ignorancja wobec wszystkich i wszystkiego. Nic nowego.
anonim2020.05.31 21:24
Boś jest buc.
tylko nie mów że ty nie 2020.05.31 19:09
No właśnie podziękuj! Okradaliście już Polskę od 44 r. Jadąc Niesiołowskim - jak se wygracie, to se będziecie rządzić
Agnieszka Dz. 2020.05.31 19:13
Komu i za co mam dziękować? Niczego nie potrzebuję, o nic nie proszę, pracuję, całkiem nieźle zarabiam i radzę sobie. Mnie nie kupicie za 500+. Przykro mi.
anonim2020.05.31 19:27
Sama mówisz że podziękujesz, więc podziękuj i wypad stąd, bo ile zarabiasz i jaką jesteś wykształconą, przykładną matką, żoną, córką, erudytką, pracownicą i krynicą cnót wszelakich zadufaną w sobie pyszną babą, nikogo tu nie obchodzi
Agnieszka Dz. 2020.05.31 19:31
No, widzę, że wycieczka osobista. Daruj sobie. Jaka i kim jestem akurat Ty wiedział nie będziesz. Nie dla psa kiełbasa chłopczyku.
anonim2020.05.31 19:46
Przeprasza, gdzież bym śmiał. Za wysokie progi, toż wy od 44 elyta jesteście...
Agnieszka Dz. 2020.05.31 20:38
My? Ja jestem jedna, ale masz rację, za wysokie progi...
anonim2020.05.31 22:27
Wy - towarzyszko neomarksistko. Masz racje, dla mnie to za wysokie progi, albo inaczej - nie te drzwi, towarzyszko przodowniczko
Urszula2020.05.31 23:53
Jezuuuu, jaki ty jesteś głupi. Ło Maryjo! Agnieszko, pełny ignor. Toż to wstyd z taki gadać.
anonim2020.06.1 0:10
żeby wyjść z twarzą gotowa jesteś podszywać się nawet pod swojego komilitona? żenada
slawomir2020.06.1 6:39
Idż zmyj gary, a póżniej komentuj.
Albert2020.05.31 15:51
Taki artykuł na Frondzie. Oj, Bodakowski, się chyba doigrałeś. Nergal zgasił całe katoprawactwo jak peta i wysłał je do kibla spuszczając wodę, a Bodakowski jakimiś pseudosarkastycznymi (w swoim mniemaniu) komentarzami tylko dodatkowo wzmacnia treść nergalowych wywodów. Co więcej - nie da się argumentacji Nergala podważyć. Mam wrażenie Bodakowski, że to twój ostatni wpis na Frondzie.
anonim2020.05.31 17:32
Jakieś tryumfalistyczne, wulgarne i naiwne teksty. Znalazł się obrońca uciemiężonych miernot :).
Albert2020.06.1 12:13
Nie widzę w żadnym miejscu choćby śladu obrony Bodakowskiego. Skąd to wziąłeś?
Zygmunt III2020.05.31 15:51
Kim jest zatem partia Kaczyńskiego jak nie satanistami? mając większość sejmową i kieszonkowego prezydenta, nadal pozwalają na mordowanie dzieci nienarodzonych oddając tym pokłon szatanowi!
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 16:48
JOSEK ZA WASZYCH NIERZADOW PREZ 8 LAT ILU WYMORDOWANO POLAKOW.
Michal2020.05.31 15:28
PiSowi Nergal śmierdzi. Ale wyciągać łapę po jego pieniądze w podatkach to już bardzo chętnie
czekista2020.06.1 8:59
PiSowi Nergal smierdzi a Nergalowi jaja.
src2020.05.31 15:25
Trzeba "takie coś" komentować?? NIE I, nota bene, białaczka lubi powracać...
Agnieszka Dz. 2020.05.31 16:15
No i co w związku z tym? Jak będzie hymny pochwalne o PiSie śpiewał, to uchroni się przed nawrotem?
czekista2020.06.1 8:57
Nie komentowac. Takie cos trzeba kamienowac.
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 15:24
Satanistyczna partia PiS gryzie UE ale po kasę rękę wyciąga...
enigma2020.05.31 15:53
"pedalska kretynizacjo polski", Polska wpłaca też do Unii składkę w wys. 3% PKB BRUTTO, co tylko za zeszły rok dało ok. 13 mld zł, do tego musi płacić podatki, jakie pobiera Unia, więc co półmóżdżku, ma tylko dawać ? Pewnie, wy byście całą Polskę oddali Niemcom i Rosji.
Darek2020.05.31 16:02
Polska to nie PiS. Epoki ci się pomyliły, jeśli nadal utożsamiasz partię aktualnie rządzącą z państwem czy narodem, a w szczególności w obecnej sytuacji kiedy większość Polaków PiSu nie poparła.
Sonia2020.06.2 16:55
A kogo poparła większość Polaków wg ciebie ?
XD2020.06.9 13:42
34,13% poparcia to Twoim zdaniem połowa? XD
Dam2020.05.31 16:36
A Nergal podatków nie płaci? Płaci większe, niż ty i ja. Ale wyznawcy PISu jak zwykle uprawiają mentalność Kalego.
katolicka kretynizacja polski2020.05.31 16:46
co przekazuje durniu satanista do budzetu nic to jest paso zyd.
T2020.05.31 15:23
A PiS chowając głowę w piasek w kwestii aborcji i In-Vitro robi to czego chce szatan - chce umyć ręce jak Piłat.
JaKi2020.05.31 15:23
Z Nergala taki satanista jaka ze mnie katolik XD Biedny Bodakowski nigdy nie słyszał o czymś takim jak image sceniczny XD
T2020.05.31 15:24
Hitler miał też image sceniczny.
JaKi2020.05.31 15:38
Hitler nie był scenicznym artystą,po co kłamiesz w świętą niedzielę? Dla grzechu? Po za tym aby być satanistą musisz wierzyć w Boga,bo bez Boga nie ma Szatana o czym pisze Biblia.A Darki nie wierzy w Boga i jest apostatą
T2020.05.31 15:52
A co to nie będąc artystą nie można mieć image scenicznego? Każdy polityk ma taki image. A po za tym Hitler był artystą - malarzem. I gdzie kłamałem?
T2020.05.31 17:02
Zapomniałem jeszcze o jednym - a z jakich fusów tyś wywnioskował, że ja jestem satanistą? Porada moja jest taka: - Piłeś - nie pisz. heh :)))
JaKi2020.05.31 19:14
Gdzie napisałem że jesteś satanistą ? XD To Bodakowski tak pisze o Nergalu,a ja dopisałem że "aby być satanistą musisz wierzyć w Boga"
wolodia2020.05.31 15:22
Ani grosza łajzie.
ciekawy2020.05.31 20:17
Tymoteusz Szydło złożył w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Syn Beaty Szydło w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że jego ''reputacja została zdruzgotana'' przez plotki i domysły. Tymoteusz Szydło po przeniesieniu do stanu świeckiego będzie mógł zawrzeć małżeństwo kanoniczne.  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Tymoteusz-Szydlo-bedzie-mogl-wziac-slub.-Zlozyl-wniosek-o-dyspense-od-celibatu?fbclid=IwAR0lATrWXM2wSuQb3cECoDyzYzZ7i6jAT6W48DJg45nFkRQbnw0vQjNVFas