Ruch Trzaskowskiego i zero programu. Kuźmiuk: To klasyczni lenie! - zdjęcie
12.10.20, 07:00Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Ruch Trzaskowskiego i zero programu. Kuźmiuk: To klasyczni lenie!

14

1. W końcu poprzedniego tygodnia urzędujący prezydent Warszawy poinformował na jednym z portali społecznościowych, „że17 października uruchamiamy wielki ruch, który pomaszeruje razem w kierunku poszukiwania, tego co łączy nas wszystkich”.

To zadziwiająca deklaracja, po paru miesiącach, które upłynęły od przegranych przez Trzaskowskiego wyborów prezydenckich, zapraszanie swoich zwolenników do ruchu, który będzie teraz czegoś poszukiwał, może tylko zdumiewać.

Wydawało się, że przez te kilka miesięcy powstały przynajmniej zręby programu zapowiadanego wcześniej ruchu, okazuje się jednak, że sam twórca jak i jego najbliższe otoczenie to klasyczni lenie, którzy nie bardzo wiedzą co mają robić w Warszawie, którą rządzą już blisko 2 lata, a teraz nie mają żadnego pomysłu na przedsięwzięcie zapowiadane od lipca tego roku.

2. Rafał Trzaskowski wyraźnie nie radzi z zarządzaniem Warszawą, co więcej mści się na jego prezydenturze 12 lat zapóźnień w inwestycjach infrastrukturalnych i byle jakiej ich realizacji przez jego poprzedniczkę Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Kwintesencją takiego podejścia do inwestycji są już dwie kolejne awarie kolektora dostarczającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka, do których doszło już za prezydentury Trzaskowskiego.

Latem poprzedniego roku miała miejsce te pierwsza i tylko dzięki zaangażowaniu wojska i przedsiębiorstwa Wody Polskie udało się zapobiec katastrofie ekologicznej na Wiśle i Morzu Bałtyckim na wielką skalę. Państwo i miasto stołeczne Warszawa wydali łącznie na usuniecie tej awarii ponad 100 mln zł ale było jasne, że jest tylko kwestią czasu, że w innym miejscu kolektor odprowadzający ścieki nie wytrzyma, bo użyto do jego budowy rur z niewłaściwego materiału.

I druga awaria nastąpiła dokładnie rok po pierwszej, wojsko znowu zbudowało most pontonowy ale alternatywny rurociąg musiało zbudować już miasto i poszło mu zdecydowanie gorzej, nieoczyszczone ścieki lały się do Wisły blisko miesiąc.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w listopadzie kiedy most pontonowy trzeba będzie rozebrać ze względu na zbliżającą się zimę nieoczyszczone ścieki znowu popłyną do Wisły, bo alternatywnego rurociągu pod dnem Wisły, który Warszawa miała zbudować nie ma i nie będzie, być może taki który będzie w stanie przejąć całość ścieków z lewobrzeżnej części stolicy powstanie dopiero na wiosnę.

3. Jakby tego było mało pod koniec września prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej, mówiąc o konieczności zaciągnięcia kredytu w wysokości 1,3 mld zł, a także o wprowadzeniu podwyżek cen wszystkich rodzajów usług świadczonych przez miasto, w zasadzie przyznał, że rządy jego ekipy „rozwaliły” budżet stolicy.

Propozycja podwyżek cen usług komunalnych pojawiła się już kilka miesięcy temu ale ze względu na start Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP, została szybko wycofana z agendy obrad Rady Warszawy. Teraz już bez żadnego skrępowania zapowiedział je prezydent Trzaskowski, ba dodał do tego konieczność zaciągnięcia kredytu w wysokości 1,3 mld zł, rezygnację z wielu ważnych dla stolicy inwestycji, a także konieczność sprzedaży wielu atrakcyjnych nieruchomości, (deweloperzy już się cieszą, miasto jest w sytuacji przymusowej, ceny będą atrakcyjne dla kupujących).

4. Trzaskowski ponosi więc klęskę za klęską w zarządzaniu Warszawą, dlatego także on i jego otoczenie nie byli w stanie przygotować atrakcyjnego programu dla nowego ruchu, którego inaugurację teraz zapowiadają.

Stąd ta kuriozalna zapowiedź o utworzeniu „wielkiego ruchu, który pomaszeruje w kierunku poszukiwania...”. No ale skoro czołowi politycy Platformy przez 5 lat w opozycji, tworzący kolejne „Gabinety cieni”, występujący na kolejnych konwencjach programowych tej partii, poza stwierdzeniami, że zlikwidują CBA, IPN i urzędy wojewódzkie, nie byli w stanie stworzyć żadnego pozytywnego programu wyborczego, to może nie trzeba się dziwić, że jeden z nich, tworząc nowy ruch, nawet nie zająknął się na temat jego programu.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (14):

ole2020.11.2 21:16
Ma program: 1. Spuszczać ścieki do Wisły dopóty, póki nie zniknie w Bałtyku ostatni śledź. 2. Służyć wiernie, dotując bez ograniczeń- LGBT. 3. Zlikwidować religię w szkołach, popierać profanowanie kościołów w stolicy. 4. Przekształcić Warszawę w największy burdel europejski. W końcu część katolickich idiotów poparła taki program, no co, nie?
+++2020.10.31 23:54
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło." (Ryszard Kapuściński, 1932-2007, "Lapidaria")
Anonim2020.10.12 20:00
Zaś PiS, 1000 programów i żadnych wyników/efektów. Hahahahahaha
prawy2020.10.12 13:23
Czekowski weż sie za pracę ,leniowi ideologicznemu nic nie POmoze,a głupcow nie trzeba za wiele przekonywać,zeby dać sie nabrac na to co było nie do akceptacji do pracy!!!!!
Ciekawe co na to Bodakowski?2020.10.12 12:04
j.w.
nabór chętnych do skanalizowania w ruchu "Czajka2"2020.10.12 9:25
Szambonurek Trzaskoski skanalizował warsiawkę, a teraz prowadzi nabór do skanalizowania innych, zwłaszcza głosującego na niego w II turze elektoratu konfederastów i będzie kroczył na czele tej skanalizowanej gnojownicy w kierunku poszukiwania ............. zeszłorocznego śniegu.
e,tam!2020.10.12 9:34
nie śniegu, a raczej synekur! synekur będą POszukiwać, bo przez tych "PiSiorów" w portfelach im ubywa.
Zygfryd2020.10.12 9:24
Czy jeszcze ktoś wierzy temu kłamcy i łgarzowi ? łze jak pies na każdy z mozliwych tematów nałgał na prezydenta łże będąc u koryta zła prezydentury Warszawy leń i kłamca a przydomek szamborafał pewnie zostanie z nim na długo bardzo długo.
ruch w kierunku poszukiwania....2020.10.12 9:08
chachacha.......... POszukaj się sam Rafaułku, a przede wszystkim poszukaj rozumu!
some man2020.10.12 9:03
To prawda, nic dobrego w stolicy nie widać... a nie widać, bo nic się dobrego nie robi... a jak się nie robi to jest, tak jak jest... czyli szambo wszędzie.
sztandar POdnieśmy2020.10.12 8:01
ostatnio oddychałem wolnym powietrzem i pełną humanitarnością za wujka SOSO na kołymie
Ja, Szatan2020.10.12 7:53
Instrukcja dla moich wiernych pachołków, pogrobowców faryzeuszy i neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
ostatnie POdrygi2020.10.12 7:45
obleśnej tęczowej ostrygi
orangutan czerwona tupa; mame sierp,ociec młot2020.10.12 7:22
podciągam kiecę i na zapisy lecę