Roszczenia żydowskie. Kaczyński o Trzaskowskim: Tylko ktoś bez polskiej duszy i serca mógł to powiedzieć - zdjęcie
10.07.20, 08:25Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0 / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Roszczenia żydowskie. Kaczyński o Trzaskowskim: Tylko ktoś bez polskiej duszy i serca mógł to powiedzieć

60

Tylko ktoś bez polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu może coś takiego powiedzieć” – powiedział wczoraj wieczorem Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja odnosząc się do słów Rafała Trzaskowskiego na temat roszczeń żydowskich.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że jeśli chodzi o tę kwestię, to „trzeba rozmawiać”. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił:

Pan Trzaskowski najwyraźniej tego chyba nie ma [polskiej duszy, serca i umysłu], skoro mówi, że to [wypłata roszczeń żydowskich] jest sprawa do rozmowy. „

Dalej Kaczyński zaznaczył:

My możemy rozmawiać o odszkodowaniach dla Polski, ale o odszkodowaniach, które my mamy płacić za to, żeśmy w 1939 roku, mając inne wyjście, bo przecież były propozycje niemieckie, podjęli walkę z Niemcami hitlerowskimi, a chwilę później także zostaliśmy zaatakowani przez sowiecką Rosję i ponieśliśmy tego naprawdę potworne konsekwencje”.

Przypomniał też o tym, że za pomoc Żydom i ratowanie ich wielu Polaków musiało zapłacić życiem. Dodał, mówiąc o Trzaskowskim, że:

Naprawdę trzeba być bardzo specyficznego rodzaju człowiekiem, żeby coś takiego mówić, o czymś takim myśleć”.

Zakpił też z ciągłej zmiany poglądów kandydata KO. Powiedział, że Trzaskowski zapewne tym słowom teraz by zaprzeczył, ale nie można temu wierzyć.

dam/Radio Maryja,300polityka.pl

Komentarze (60):

Glaudiusman2020.07.11 20:30
Przecież nie można powierzyć takiej funkcji wiatrakowi, który codziennie mówi co innego pod publiczkę.
Iza2020.07.11 20:28
Czy pojęcie "cisza wyborcza" jest Wam znane? Czy musicie szczuć nawet w czasie zakazanym dla kampanii?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.11 20:17
kaczyński to parch i smierdziel z wiecznym łupieżem i kocimi kłakami na ubraniach a do tego jedzie mu z ryja próchnica i kałem! i taki luj rządzi polską!
Jan Radziszewski2020.07.11 13:57
z Trzaskowskim jest tak jak z żydami bo uważają się za jedynych sprawiedliwych a nawet w swoim Prawie dają placet na przestępstwo - ale żydów w bezprawiu nie przebije bo mają ją nakazane Prawem i to najwyższym Talmudu ot przypomnę ci te niektóre Jej Nakazy - +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
I PO i PiS to dusze marksistowskie2020.07.10 10:46
Jak Morawiecki , Merkel i inni neomarksiści chca mnożyć, dzieląc chi chi: https://www.youtube.com/watch?v=ZyRoOMGD0RE
Katolik2020.07.10 10:44
Kał-czyński boi się eutanazji przymusowej, ma ku temu powody
Jan Radziszewski2020.07.11 14:00
żydowski Katoliku a może Pierwszą Eutanazję dokonają na tobie
Jan Radziszewwsi2020.07.11 16:30
Tak jak wykonali eutanazję mojego mózgu
ASTOM2020.07.10 10:41
Do konfederatów i pana Michalkiewicza: oto odpowiedź prezesa na wasze zarzuty rzekomego zaniechania legislacyjnego przeciwko 447. Nie na każdą głupotę jaka dzieje się na świecie sejm RP musi odpowiadać ustawą. 447 była papierkiem lakmusowym czy polaczki się przestraszą. I polaczki by się przestraszyły ale Polacy robią to co robi pan Kaczyński: odpowiadają WYNOCHA!!!!
Jan Radziszewski2020.07.11 14:09
jesteś zielony w Polityce a co może żydzi kilku takich przekrętów nie dokonali Weź np Egipt co może go nie zrabowali co potem było powodem grzechu ulania cielca z złota por Wj. albo na wygnaniu czy nie obrabowali swoich przeciwników. por Estery albo w Rewolucjach ect. nawet w czasie II wojny światowej - żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...)
Observer2020.07.10 10:35
Andrzej Duda: Wziąłem udział, bo uważałem, że to jakieś oddanie szacunku kontrkandydatom, pokazanie, że wszyscy jesteśmy równi, a nie pokazywanie wyższości. Chciałem także, żeby widzowie widzieli, że szanuję wszystkich, którzy uczestniczą w wyborach. Chciałem pokazać, że to jest dla mnie ważny element demokracji." Gdyby Rafał Trzaskowski myślał tak szybko jak uciekał od debaty to kandydaci byliby równorzędni. A tak to mamy kolesia który albo zasypia albo ucieka albo poniża wyborców oraz Andrzeja Dudę, który nie zważając na zmęczenie wkłada całego siebie z pełną otwartością i szacunkiem.
N2020.07.10 10:31
Mentalność Kalego
Anonim2020.07.10 10:35
Piszesz oczywiście w imieniu Żydów amerykańskich...
Anonim2020.07.10 10:27
"Warszawska Gazeta", dzisiejszy nr., ostatnia strona, cykl "Tweety Tygodnia", fragmenty: "Żeby uderzyć w Andrzeja Dudę, trzeba kłamać i manipulować. Żeby uderzyć w Rafała Trzaskowskiego, wystarczy mówić prawdę. Elżbieta Stańczyk", "Skala zniszczonych banerów Andrzeja Dudy mnie powala. Jestem teraz w woj. świętokrzyskim. Widać zorganizowaną akcję. To jest mafia, nie dziwię się, że ludzie boją się umieszczać na ogrodzeniach. Mariusz Napastnik", "W Polsce ogromna część mediów od 30 lat służy jednej opcji politycznej, udając bezstronność. Niestety udając dość skutecznie. Tomasz Komentasz".
Anonim2020.07.10 10:30
I w tym samym numerze "Warszawskiej Gazety" demotywator: Na zdjęciu p. Kropiwnicki PO. I taki "dymek" jako jego wypowiedź: "Rafała trzeba słuchać, mu wierzyć, a nie czytać jego program".
Anonim2020.07.10 10:34
Jeszcze jeden demotywator: Na zdjęciu Rafał Trzaskowski i Monika Olejnik. I "dymki" - Monika Olejnik pyta: "O co mogę pana pytać?", Rafał Trzaskowski odpowiada: "O wszystko, byle nie było to nic konkretnego i ważnego."
Marian2020.07.10 10:25
„A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.” 2 TESAL. 2,8-10 (BW)
UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.10 10:20
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
To ja wasz brat2020.07.10 10:30
Ukrywając i chroniąc kościelnych pedofilów Wojtyła jest odpowiedzialny za krzywdę, tragedie i samobójstwa wiele dzieci dlatego powoływanie się ta tego człowieka uważam że jest haniebne i nie na miejscu
To ja wasz brat2020.07.10 10:16
I co Kaczorku Sikorskiego jeszcze nie przeprosiłeś a już sie następne przeprosiny zapowiadają, ty to się już lepiej wcale nie odzywaj wstydu oszczędź
Anonim2020.07.10 10:21
Jak to powiedziała wybitna przedstawicielka nadzwyczajnej kasty, p. sędzina Kamińska: pragnę zemsty. Wnioskuję zatem, że Kaczyński jeszcze nie raz będzie miał obowiązek przepraszać...
ASTOM2020.07.10 10:33
Kiedy oczyści się środowisko sędziowskie z jawnych i kryptokomunistów takie hańbiące wyroki zapadać nie będą.
coto2020.07.10 10:03
Kalkstein a jaką ty masz dusze, bo Polaka na pewno nie.
Anonim2020.07.10 10:10
Cóż za znawca... Za to Twoja dusza to rdzenna Sodoma i Gomora.
Ja2020.07.10 10:12
Można być polskim patriotą nie będąc Polakiem. Można też być Polakiem i podłym zdrajcą.
kacapy za Ural2020.07.10 10:14
Nie przejmuj się tym , kacapie .
Waldemar2020.07.10 9:56
Prezydent naszego kraju powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki nie jest Duda, taki jest pan Trzaskowski. Duda krzyczy i odwołuje się wciąż do tego czego boją się Polacy stawiając siebie jako alternatywę dla tego "zła". To prymitywna sztuczka. Nie dajcie się jemu omamić, to człowiek zaściankowy a nie prezydent wszystkich Polaków
Anonim2020.07.10 10:03
Walduś, a u Ciebie do dzisiaj w chałupie jeszcze szambo płynie? Bo piszesz jak narąbany. A może jesteś kierowcą u Niemca?
Zenek2020.07.10 10:09
Znałem kilku Waldków każdy miał coś z głową lub był kapusiem. Do którego grona należysz to widać słychać i czuć.
Vox2020.07.10 10:19
Prezydent naszego kraju powinien być wyjątkowy, ponadprzeciętny. Znać języki obce, być otwarty na wszystkich ludzi, elokwentny, szanujący innych. Taki JEST Andrzej Duda!!! Niech mu Pan Bóg błogosławi!
ole2020.07.10 9:55
Zobaczcie, ile hien i szakali ruszyły słowa Kaczyńskiego, ile tego diabelskiego nasienia czyha na upadek Polski, by rozgrabić resztę naszego mienia narodowego i jakie bzdury wypisują bez składu i ładu. A cóż nadzwyczajnego on powiedział ? To, co każdy normalny Polak uważa za rzecz naturalną - nic, co polskie, nie powinno być wydane uzurpatorom chazarskim, udającym spadkobierców ofiar, pomordowanych przez Niemców. Bo spadkobiercy, jeżeli istnieją, a jest ich niewielu - już otrzymali to, co się im należało.
Anonim2020.07.10 10:13
Pewnie Lesio i towarzysze wyrabiają normę. Ba "bez kozery pińćset procent"... Wiesz zbliża się niedziela to "wszystkie ręce na pokład". Przepraszam, u nich: rence, bo oni tymy rencamy... jak mówił tow. Dajcember.
Kewin2020.07.10 9:43
Mam 20 lat dla nas młodych patriotyzm kojarzy się z kulturą, przywiązaniem do ziemi i regionu gdzie się urodziłem, promowaniem polskich miejsc za granicą, promowaniem najlepiej regionalnych produktów anie z jakimś polityczny chorym rozgrzebywaniem starych porachunków, dlatego uważam że takie osoby jak prezes Kaczyński powinny już opuścić scenę polityczną
taro2020.07.10 10:04
dlatego zes taki mlody i glupi, to najlepiej zrobilbys pozostajac poza jej granicami, pozwole ci rowniez na to bys na Nia i na nas Polakow plul, bo to jest najlepsze co potrafisz, a my pozbedziemy sie takie jelopa jak ty.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.10 10:10
A co złego napisał? Poza tym, że według ciebie "pluciem na Polskę" jest niekochanie tego wrednego dziada?
pat2020.07.10 10:19
Ty się opętany lepiej poddaj egzorcyzmom, bo twoja nienawiść dyskwalifikuje ciebie w jakiejkolwiek dyskusji ludzi zdrowych na duszy.
Anonim2020.07.10 10:05
A pamiętasz kto miał hasło wyborcze: wybierzmy przyszłość? No i ten facet przepraszał później za komunę a następnie, niemalże następnego dnia odznaczył UB-eków wysokim odznaczeniem państwowym. Tak samo bredzisz.
Wojtek Polak2020.07.10 10:23
dla was młodych lewaków patriotyzm nie istnieje. wy jesteście wystrugani z banana i polani sokiem z buraka. jak zdejmiesz rurki to ci wróci normalne ciśnienie i zaczniesz normalnie myśleć czego ci życzę.
T.2020.07.10 9:36
Uuuuu antysemityzm....
jula2020.07.10 9:33
Dziękuję Panie Premierze.
czekista2020.07.10 10:05
Chcialas jula napisac: Panie Prezesie?
robaczek 3.02020.07.10 9:33
czujecie za jakcih debili was mają?!!! CZY KTOS WAM COS CHCE ZABRAC? ;] no własnie!!! ale rzucacie sie jakby wam meble z domu wynosili;] TO JEST WLASNIE WYPRANY MÓZG GERIATRYKA!!!
Anonim2020.07.10 10:09
Taaa... Bosak najlepsiejszy. Razem z Trzaskowskim i Rabiejem. Ciekawe czy już rozdzielili sobie stanowiska... Hmm... Właściwie to p. Nitras już to zrobił i powiedział, że jak PO będzie rządzić to KOnfederacja otrzyma rolę kapo w KL "Polin". Takie nowoczesne POKO, polityczny "Nord Stream" w "prywiślańskim kraju".
robczek 3.02020.07.10 9:32
i znowu WRÓG!!! WRÓG u bram!!! babcie na szaniec!!!!
TO ja2020.07.10 9:28
Odrzucając ustawę to pis doprowadza do roszczeń widać że u Kaczora Alzheimer jest już daleko posunięty
Leo2020.07.10 9:25
Kał-czyński już ma całkowity odlot, zwykła z niego parszywa, zdradziecka, bezpłciowa świnia
Foster2020.07.10 9:24
Przecież dusza nie ma narodowości - dusza pochodzi od Boga. Tak samo jak Jezus nie ma narodowości, bo jest synem boży.
asd2020.07.10 9:44
Jezus ma narodowość - jest Żydem
Foster2020.07.10 10:13
Powiedz to ojcu Rydzykowi, to cię oskarży o bluźnierstwo.
Ja2020.07.10 10:14
Czy ma nieuzasadnione roszczenia do Polski i Polaków?
kol2020.07.10 9:12
SZANOWNY POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
ToJa2020.07.10 10:01
Przekonałeś mnie, oddam głos na Rafała.
Polak2020.07.10 10:06
Lepiej obejrzeć "cykorze Adrianku, czemu łżesz jak pies?". Pamiętaj, każdy Polak z patriotycznego obowiązku głosuje przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.
Jan2020.07.10 8:55
DIAGNOZA SŁUSZNA, a Trzaskowski niestety w ŻADNYM WAŻNYM TEMACIE nie ma własnego zdania. A na ważne pytania odpowiada, że takie pytania muszą być zadawane na kartce, albo, że pytania są tendencyjne albo że pytania są PISowskie. To jest dziwne i niezrozumiałe. Ten człowiek jest czyjąś marionetką?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2020.07.10 10:46
Tak, zgadzam się co do Trzaskowskiego ,ale co Duda zrobił w tej sprawie ? A mógł był przecież u Trumpa jak to go nazywa naszego sojusznika i co w tej sprawie zrobił ,nic .
Polak2020.07.10 8:46
Jak w takim razie bratobójca Kaczyński oceniłby wypowiedź cykora Adrianka, który w USA publicznie zadeklarował brak jakichkolwiek sprzeciwów pisowskiej mafii względem ustawy 447?
Anonim2020.07.10 8:44
To PiS a nie Trzaskowski odrzucili projekt ustawy blokującej 447 i roszczenia żydowskie. To Duda a nie Trzaskowski potwierdził amerykanom że sprawa roszczeń jest "wciąż otwarta" więc przestańcie łgać. W sprawie reparacji PiS też tylko gada w radiu Maryja zawsze na 2 miesiące przed wyborami, apotem wymownie milczy - PiS nie tylko nie powołał żadnej agencji w tej sprawie , nie zlecił żadnego raportu, ale nawet jednego pisma nie wystosował do Niemiec. Dla porównania Grecja wyliczyła straty w 3 miesiące i rozpoczęła oficjalne pertraktacje z Niemcami pomimo znacznie gorszej prawnej sytuacji i nieporównywalnie mniejszych zniszczeń, u nas PiS przez 5 lat nie powołał nawet jednego urzędnika aby nasze straty zliczył, nie mówiąc o samym zliczeniu.
Anonim2020.07.10 10:18
O ile pamiętam to na pewno w przypadku Wa-wy zniszczenia są wyliczone tylko p. Hania z Wa-wy, ksywa "bufetowa", ukryła raport a Trzaskoś chlubnie kontynuuje te tradycje co najlepiej widać po jego zaangażowaniu w prace nad kontynuacją reprywatyzacji warszawskiej. Zatem żadnych deklaracji Trzaskoś robić nie musi. Ust. 447 wdraża na własną rękę.
bogdanus2020.07.10 8:39
Kosmopolici jak Trzaskowski traktuje Polskę jak trampolinę do kariery i tylko to go łączy z Polską.
Marian2020.07.10 8:34
To prawda! Trzaskowski jest bez serca,bez ducha,kto chce to go rucha.