Rosyjskie MSZ: Bądź, Polsko, wdzięczna sowieckim mordercom! - zdjęcie
11.12.15, 08:57

Rosyjskie MSZ: Bądź, Polsko, wdzięczna sowieckim mordercom!

15

Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że Polacy powinni być wdzięczni sowieckim mordercom i gwałcicielom za to, że zechcieli wejść na polskie ziemie, by przepędzić hitlerowców, dając możliwość ucisku już tylko sobie. Tymczasem amoralni Polacy, zamiast czcić swoich ciemiężycieli, chcą demontować pomniki ich upamiętniające! W ocenie Zacharowej to po prostu... zniekształcenie faktów oraz działanie przypominające działania Państwa Islamskiego!

zupełnie inaczej niż rosyjskie MSZ rzecz ocenia rzecznik polskiej dyplomacji, Artur Dmochowski. "Przywoływanie przestępstw islamistów i terrorystów w kontekście działań polskich władz samorządowych jest całkowicie nie na miejscu” - powiedział Radiu Maryja.

Z kolei dr Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie uważa, że słowa Zacharowa to po prostu bezczelność.

"Jeżeli strona rosyjska pozwala sobie na tak bezczelne sformułowania, jak porównywanie tych działań do terrorystów bliskowschodnich, do Państwa Islamskiego to znaczy, że oni już całkowicie stracili umiar i być może testują polską stronę, jak daleko mogą się posunąć w takich insynuacjach i zniesławianiach" - mówił Radiu Maryja. Dodał, że Rosjanie po prostu obrażają Polaków i być może potrzebny będzie głos samego ministra Witolda Waszczykowskiego.

kad/radiomaryja.pl

Komentarze (15):

anonim2015.12.11 10:20
Sowieci powinni ten material z pomnikow o ruskch wyzwolicielach po prostu wziasc do siebie i po przerobce wystawic tym, ktorych wymordowali przez ostatnie 98 lat.
anonim2015.12.11 10:26
Wreszcie mamy rząd, który potrafi celnie odpowiedzieć na rosyjska propagandę i prowokacje - dobrze by było aby to upubliczniac w przekaziorach.
anonim2015.12.11 12:26
WSZYSTKIE pomniki ku czci armii sowieckiej powinny zostać zdemontowane i wywiezione na śmietnik. Po prostu na śmietnik. kiedy Polska NAPRAWDĘ odzyskała niepodległość, czyli w roku 1918-tym to nie zawahano się po kilku latach zburzyć Sobór Aleksandra Newskiego, który "za cara" spełniał tę samą rolę co "za komuny" Pałac Kultury, czyli był widomym znakiem panowania Rosji. Była to o wiele bardziej kontrowersyjna decyzja, bo w końcu świątynie stawiane są "na chwałę bożą" a sowieckie pomniki na "chwałę" zbrodniarzy i okupantów. Przy czym, pomników nie należy mylić z cmentarzami. Znamienne jest, że Rosjanie cmentarzami interesują się mało albo wcale. Przykładem może być cmentarz pomordowanych jeńców sowieckich w Kielcach na Bukówce, gdzie leży co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Pies z kulawą nogą tam nie zagląda, bo też cmentarz jest w lesie i trudno mu spełniać rolę "widomego znaku". Podobnie jest z cmentarzem jeńców rosyjskich z Pierwszej Wojny Światowej koło Strzałkowa w Wielkopolsce. Ale jak ktoś chce usunąć jakiś zasrany obelisk, który stoi w środku miasta to ruscy zaraz larum podnoszą. A paszli won urody.
anonim2015.12.11 12:30
Czasem trzeba oddać hołd nawet mordercom. Acz prawda jest taka że bezpośrednio to wschodnie ludy wyzwoliły nasze biedne państwo spod niemieckiej okupacji i było jak było. Wiele wschodniego materiału genetycznego poszło w Europę. Niemki mogą coś na ten temat powiedzieć jak jeszcze żyją.
anonim2015.12.11 14:06
Do Maxim_777: - Niemcy hitlerowskie, to Niemcy nazistowskie. Włosi, tam był faszyzm, nas nie okupowały. Tłumaczył to Stefan Kisielewski już z 50 lat temu, ale durnie są nadal durniami.
anonim2015.12.11 14:07
Rosja Sowiecka nas nie wyzwalała, ona nas zajmowała.
anonim2015.12.11 14:09
Czyli w Rosji dalej (od niemieckiej carycy) nic się nie zmieniło...
anonim2015.12.11 18:36
zacharowa jest ewidetnie oblakana,chyba za bardzo jej przeprali mozg ale zgodze sie ze to wybiegi probne w stosunku do Polski.Rowniez dochodzi fakt ze oni nie potrafia zrozumiec i pogodzic sie z tym ze my mozemy juz robic u siebie co chcemy.
anonim2015.12.11 19:31
Co by nie było tao 600 tys matek Rosyjskich opłakiwało swoich synów którzy zginęli w naszym kraju ! I won wszystkim od ich pomników! Stoi Auschwitz . Majdanek i wiele miejsc zbrodni . Dlaczego ktoś chce niszczyć pomniki tych ,którzy zginęli na naszej ziemi!! To tak jakby zdemolowac pomniki Pod Monte Casino !!! taro ,Grzegorz222 [email protected] ,pluszak .... Precz gluty z nosa obetrzeć!!! A nie pisać durnoty!!
anonim2015.12.12 7:10
@temida Sprawa jest arcyboleśnie prosta. Tam gdzie zachodni alianci wyzwalali różne państwa od Niemców, które nieraz jawnie z nimi kolaborowały, po kilkutygodniowej okupacji i wyłonieniu się nowych władz samorządowych i państwowych, wojska po prostu się wycofywały oddając prawowitym mieszkańcom, możliwość sprawowania suwerennej władzy. Niemcy, rzecz jasna zostały potraktowane nieco inaczej... No to jak na tym tle wygląda "wyzwolenie" Polski? W opublikowanych stenogramach z posiedzeń PZPR z lat 40-tych jednoznacznie wynika, że gdyby nie potężne NKWD w Polsce, "reakcja", czyli około 200 tysięcy polskich formacji bojowych przykryłaby Bieruta i Gomułkę czapkami w tydzień... Na marginesie dodam, ze Bierut i Gomułka byli sowieckimi agentami. Moja rada. Najpierw czytaj, następnie pisz.
anonim2015.12.12 7:14
Aha...Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Rozkaz Jeżowa. 120 tysięcy Polaków wymordowanych w latach 1937 -38...Tylko z jednego powodu - byli Polakami. A to już nosi wszelkie znamiona ludobójstwa, czyli nim jest, a w związku z tym nie ulega przedawnieniu.
anonim2015.12.12 9:55
@marekwu Nie myl historii z pomnikami pamięci ofiar! Lepiej się ucz od mądrzejszych! Bo klapki na oczach zakłada się koniom płochliwym. Przypomnę: "Przypomnę Polakom, że we wrześniu 2011 premier Putin, natarczywie wypytywany przez pseudopolską dziennikarkę w Moskwie powiedział: „Dlaczego tak pani zmusza mnie do powiedzenia, kto dokonał tej strasznej zbrodni w Katyniu? Przecież Polacy to inteligentny naród i wiedzą, że w tych samych dniach, z tej samej broni, ci sami oprawcy, co zamordowali polskich oficerów, to również zamordowali 46 000 oficerów Armii Czerwonej i leżą oni tu w Katyniu obok Polaków. Czy to nie wystarcza za odpowiedź?”" Pewnie ty mylisz jak większość, Rosjan z tubylcami, a to jest różnica!! Wystarcza. Polacy wiedzą, że NKWD składało się z 84% Żydów i 16 % Rosjan posłusznych ich rozkazom. [Komu wystarcza, temu wystarcza. Gazetopolactfu nie wystarcza. Oni wciąż domagają się „wyjaśnienia” zbrodni w Katyniu, uznania jej za ludobójstwo i zlikwidowania państwa Rosja- admin] https://marucha.wordpress.com/2015/02/22/jeszcze-o-zbrodni-katynskiej-i-czego-nie-powiedzial-putin/#more-48913
anonim2015.12.12 10:18
@Temida - ty lepiej strzel sobie barana w ścianę. Czy ci się to podoba, czy nie - sowieckie pomniki znikną z naszego kraju. To tylko kwestia czasu. Bo to są pomniki na cześć okupanta. Ja nie słyszałem żeby jakikolwiek naród dobrowolnie stawiał pomniki swojemu okupantowi, a "wróg naszego wroga" nie staje się automatycznie naszym przyjacielem. Polska miała bowiem DWÓCH wrogów, którzy w porozumieniu napadli na nasz kraj. Co zaś się tyczy tych rosyjskich matek, to nie tylko nikt w Polsce nie niszczy grobów tych żołnierzy ale wprost przeciwnie. Gdybyś był kiedyś w miejscowości Cybinka, to obejrzyj tam sobie cmentarz sowieckich żołnierzy, o który dbają głównie Polacy. Bynajmniej nie z wdzięczności ale z ze zwykłego szacunku dla zmarłych. Rosjanie jak tam przyjeżdżają to sami są w szoku, że tak można, bo u nich cmentarze zarastają trawą po pas.
anonim2015.12.12 17:33
Modlimy się za Rosję która wymordowała własne elity duchowe i klasę średnią czyli to co konstytuuje naród. Rosji bardzo współczujemy.
anonim2015.12.12 21:07
@Grzegorz222 Wolę nie komentować pierwszego zdania bo jeżeli Bóg mi więcej dał to znaczy ze muszę być mądrzejsza od mojego przeciwnika.Nadałam sobie nie bez przyczyny nick temida. Moja odpowiedź będzie w pytaniach Historię można wymazać? http://wolna-polska.pl/wiadomosci/marszalek-smigly-rydz-czlowiek-ktory-rozpoczal-ii-wojne-swiatowa-2015-09 ? Rosja po dojściu do granic Polski powinna zrobić odwrót? Zostawić nas w rękach Rzeszy? Czy w latach okupacji nie istniał w Polsce ruch komunistyczny? Czy w latach 1945-89 Polacy nie korzystali z lekcji Lenina , Marksa Engelsa , mam na uwadze większość . Czy znane są panu wystąpienia Gomułki , Gierka , czy ktoś kazał bić im owacje na stojąco !! Polskie społeczeństwo po wojnie przyjęło socjalizm, może nie wszyscy entuzjastycznie ale większość , pamiętam to dobrze bo moja rodzina była w mniejszości . Gdy już socjaliści dorobili się majątku na biednym narodzie, to raptem stali się kapitalistami .To widać i czuć.Dzisiejsza demonstracja w Warszawie pokazuje ilu mamy eSB-eków bez IPN -u Jestem pokoleniem sprzeciwu , a jednak jestem zdania iż część narodu musi się uderzyć w pierś zanim rzuci kamień. temida mówi ci to coś?