Rosja odmówiła przyjęcia Żydów i skazała ich na śmierć - zdjęcie
12.01.20, 07:45

Rosja odmówiła przyjęcia Żydów i skazała ich na śmierć

13

Trzecia Rzesza proponowała Stalinowi, aby Związek Radziecki przesiedlił Żydów, którzy mieszkali na terytoriach okupowanych przez Trzecią Rzeszę w 1939 r. „do ZSRS, konkretnie do Birobidżanu i na Zachodnią Ukrainę”, ale władze radzieckie odmówiły ich przyjęcia, o czym świadczy wewnętrzna korespondencja sowieckich urzędników w 1940 r. opublikowana na łamach rosyjskiej „Nowoj Gaziety”.

 

Aby to udowodnić, gazeta opublikowała dokument – kopię listu z 9 lutego 1940 r., które znajduje się w Rosyjskim Państwowym Archiwum Historii Społeczno-Politycznej, placówce przechowującej archiwa KPZS. To pismo było wystosowane przez E. M. Czekmieniewa, szefa Urzędu Przesiedleńczego przy Radzie Komisarzy Ludowych ZSRS, do Wiaczesława Mołotowa, przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych oraz ministra spraw zagranicznych.

Szef Urzędu Przesiedleńczego Sowieckiej Rosji wyjaśnia, że „zgodnie z porozumieniem Rządu ZSRR z Niemcami o ewakuacji ludności na terytorium ZSRR ewakuowani są jedynie Ukraińcy, Białorusini, Rusini i Rosjanie” i że z tego względu „propozycje wspomnianych Biur Przesiedleńczych nie mogą być zaakceptowane”. Odmowa władz sowieckiej Rosji doprowadziła do wysłania Żydów do obozów koncentracyjnych w Auschwitz-Birkenau (Oświęcim) i Treblince. Ta decyzja, według związków przyczynowo-skutkowych, skazała miliony Żydów na zagładę.

Przypomnijmy, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin usiłuje tworzyć wizerunek wroga Polaka poprzez manipulacje i przekłamania historyczne. Na posiedzeniu z przedstawicielami rosyjskiego resortu obrony, z ministrem obrony Siergiejem Szojgu na czele, Putin powiedział o przedwojennym ambasadorze Polski w Berlinie, Józefie Lipskim: „To swołocz i antysemicka świnia, nie da się inaczej go opisać. Podzielał antysemickie poglądy Hitlera, co więcej, obiecał postawić mu pomnik za prześladowania Żydów”.

Putin powołał się przy tym na archiwalne dokumenty, które czytał. Trafić one miały w ręce żołnierzy sowieckich w jednym z krajów europejskich podczas II wojny światowe. – Byłem oszołomiony sposobem, w jaki Hitler i polscy oficjele rozmawiali o tzw. kwestii żydowskiej.

Jego zdaniem, Hitler i polski minister spraw zagranicznych rozmawiali w 1938 roku o wysiedleniu Żydów do kolonii w Afryce. Putin zagroził, że Rosja ma wystarczająco dużo dowodów, by nikomu nie pozwolić „sprofanować pamięci naszych ojców i dziadów, a wszystkich którzy poświęcili życie na ołtarzu zwycięstwa nad nazizmem”. Jego zdaniem, spadkobiercy ludzi, którzy rozmawiali z Hitlerem, teraz obalają pomniki Armii Czerwonej.

Komentarze (13):

Antoni2020.01.12 21:45
Lenin to Żyd, Stalin Żyd, Hitler Żyd czyli chazary i możliwe też Edomici. Edomitą był Herod i on otoczył się swoimi Sanhedryn, faryzeusze, sadyceusze, uczeni w prawie. Do dziś rządzą Edomici , a chazary od mokrej roboty. Edom zawsze walczył z Izraelem, dlatego Żydzi to nie Izraelczycy.
zatroskany2020.01.12 19:06
A zwłoki terrorysty Lenina Putin trzyma dalej w mauzoleum. A Lenin ze Stalinem zamordowali dziesiątki milionów Rosjan.
MAVERICK JONASIK2020.01.12 17:10
Na szczęście Polska nie odmawia przyjęcia uchodźców.
ja2020.01.12 11:01
Jacy żydzi, przecież w 1940 byli to obywatele Polscy, nie było takiego państwa jak Izrael. Więc dlaczego Polska nie domaga się odszkodowania za 6 mln udokumentowanych zabójstw podczas wojny , również tych Polaków wyznania mojżeszowego.
ja2020.01.12 10:58
Jak widać celem zniszczenia nie byli wcale Żydzi ale Polacy i to już od pierwszego miesiąca wojny. Dopiero w późniejszych latach gdy żydów nie udało się "sprzedać" USA ani Rosji Niemcy zaczęły eksterminację wraz z Polakami również Żydów. Śmiem twierdzić nawet że po eksterminacji Polaków , dostali pieniądze na wybicie również Żydów polskich ponieważ byli świadkami mordowania Polaków oraz wielu z nich stało się żydami którzy zaczęli wyznawać polską kulturę.
kasper2020.01.12 9:58
Trzeba też przypomnieć, że antysemityzm był w Rosji w XIX wieku państwową doktryną, na co wskazuje istnienie tzw. Strefy osiedlenia, zakazującej zamieszkiwania Żydom w centralnej i wschodniej Rosji oraz w miastach takich jak Petersburg i Moskwa. Pierwsze wielkie migracje Żydów pod koniec XIX wieku do Palestyny szły właśnie z Rosji po pogromach 1882-1884. Antysemityzm był również systematycznie praktykowany przez władze komunistyczne, głoszony po II wojnie św. za czasów Stalina pod hasłami walki z „kosmopolityzmem” i „syjonizmem”, oraz częściowo za rządów Chruszczowa i Breżniewa. Administracja stwarzała wówczas duże trudności Żydom w dostawaniu się na studia, a także w sprawowaniu stanowisk. Tradycje rosyjskiego antysemityzmu są znacznie starsze i głębsze, ale nikt jakoś nie głosi tezy, że Rosjanie wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
altai2020.01.12 9:26
Największa kolaborująca z Hitlerem armia (ponad milion żołnierzy) to Rosjanie. Wedle rozmaitych źródeł ojciec Putina był żołnierzem tej armii
Marian2020.01.12 9:36
W czasie niemieckiej ofensywy (1941) padl rekord swiata.W trzy miesiace niemcy wzieli do niewoli 3 mln. zolnierzy niezwyciezonej Armii Czerwonej.
kasper2020.01.12 9:04
Kompletnie nie rozumiem dlaczego strona polska nie przypomina światu, że 1/ to w Rosji po raz pierwszy na świecie ogłoszono hasło eksterminacji Żydów. A robili to przywódcy słynnej organizacji Związek Narodu Rosyjskiego organizującej masowe pogromy w latach 1905-1908 przy pomocy swoich bojówek Czarne Sotnie. ZNR był wspierany przez carskie władze. Hasło eksterminacji głosiło również popularne pismo "Russkoje znamia" 2/ To Rosja sfabrykowała "Protokoły Mędrców Syjonu", spopularyzowane później na Zachodzie zwłaszcza w Niemczech przez rosyjską białą emigrację. "Protokoły" odegrały olbrzymia rolę w upowszechnianiu antysemityzmu i w tej właśnie roli zostały wykorzystane przez ruch nazistowski i Hitlera. Tak więc twórcą nowożytnego ludobójczego antysemityzmu była przede wszystkim Rosja, a nie Niemcy. Przypisywanie Polsce eksterminacyjnego antysemityzmu przez Putina jest po prostu aktem agresji wobec Polski, jest świadomym, cynicznym kłamstwem.
kasper2020.01.12 9:56
Trzeba też przypomnieć, że antysemityzm był w Rosji w XIX wieku państwową doktryną (a nie tylko indywidualną postawą), na co wskazuje istnienie tzw. Strefy osiedlenia, zakazującej zamieszkiwania Żydom w centralnej i wschodniej Rosji oraz w miastach takich jak Petersburg i Moskwa. Pierwsze wielkie migracje Żydów pod koniec XIX wieku do Palestyny szły właśnie z Rosji po pogromach 1882-1884. Antysemityzm był również systematycznie praktykowany przez władze komunistyczne, głoszące go po II wojnie św. za czasów Stalina pod hasłami walki z „kosmopolityzmem” i „syjonizmem”, oraz częściowo za rządów Chruszczowa i Breżniewa. Administracja stwarzała wówczas duże trudności Żydom w dostawaniu się na studia, a także w sprawowaniu stanowisk. Tradycje rosyjskiego antysemityzmu są znacznie starsze i głębsze, ale nikt jakoś nie głosi tezy, że Rosjanie wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
tttt2020.01.12 12:00
Takie bzdury mozna pisac wierzac ze wiekszosc nie zna histori Rosji (i slusznie ) bo niezna mozna pisac co sie podoba Polecam Solzenicyna ksiazke pt.200 lat razem o histori zydow w Rosji.
Marian2020.01.12 9:04
Polsce to wyszlo na dobre.
yiu2020.01.12 8:02
Kuńfederacja ruskie śmiecie korwin dziura w onucy