Anonimowy hakerzy z grupy Humpty Boltay włamali się do skrzynki pocztowej Aleksandra Dugina. Dugin to neoimperialny ideolog Kremla, który forsuje koncepcję Eurazji, państwa totalitarnego i czerpiącego garściami z pogaństwa, rozciągającego się na całą Europę – pod rosyjskim butem.

Osoby, których dane ujawnili hakerzy, spotykały się z Duginem osobiście albo prowadziły z nim prywatną korespondencję. Nie brakuje wśród nich Polaków. Są to:

Roman Giertych; Mateusz Piskorski (były poseł Samoobrony), Leszek Sykulski (założyciel Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i wydawca dziennika internetowego Geopolityka.net), Przemysław Sieradzan (Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych) oraz działacze radykalnej „prawicy”: Ronald Lasecki i Jarosław Tomasiewicz (- Uprzejmie informuję, że nie jestem prorosyjski, nie jest działaczem politycznym żadnego ugrupowania, nigdy nie korespondowałem z Duginem. Mój adres w jego bazie adresowej mógł znaleźć się, gdy zbierałem informacje na temat eurazjatyzmu. Zajmuję się bowiem naukowo badaniem skrajnychruchów i ideologii (w tej roli występowałem na łamach "Nowego Państwa", "Naszego Dziennika" i "Frondy") - podkreśla w nadesłanym do nas oświadczeniu Jarosław Tomasiewicz)

Wiele jest także znanych postaci z zagranicy: to między innymi lider węgierskiej radykalnej partii Jobbik, współpracującej blisko z polskim Ruchem Narodowym; premier Węgier Wiktor Orban; były premier Rumunii Adrian Năstase, były prezydent tego kraju Ion Iliescu – i wielu innych zarówno postkomunistów, jak i działaczy radykalnej prawicy.

Bardzo znamienny jest dobór ludzi, z jakimi kontaktuje się Dugin: albo są to osoby, które otwarcie wspierały sowiecką władzę, jak postkomuniści, albo radykalni „prawicowcy”. 

Cała lista ujawniona przez hakerów dostępna po rosyjsku TUTAJ.

bjad/niezalezna.pl/cia.media.pl/maidanua.org