Rodziny piszą do papieża Franciszka. Chodzi o 'Amoris Laetitia'. Wciąż można składać podpisy - zdjęcie
21.02.18, 16:50Fot. Pixabay, CC0

Rodziny piszą do papieża Franciszka. Chodzi o 'Amoris Laetitia'. Wciąż można składać podpisy

Na stronie familiesdoubts.com pojawił się „List Wątpliwości Rodzin” („Families’ Doubts”), który kierowany jest do papieża Franciszka oraz wszystkich biskupów i kardynałów Kościoła katolickiego. Jak czytamy na stronie:

Powstał on z inicjatywy osób świeckich podkreślających piękno adhortacji apostolskiej Amoris laetitia, ale także wyrażających swoje obawy wobec liberalnych interpretacji tego dokumentu”.

List można podpisywać wchodząc na adres http://familiesdoubts.com/podpis/ .

W dalszej części listu autorzy piszą o wytycznych biskupów regionu Buenos Aires, które dopuszczają rozgrzeszenie oraz Komunię św. dla osób, które po rozwodzie żyją w nowych związkach przy odrzuceniu postanowienia życia w czystości.

Jak podkreślają autorzy:

Zdaniem licznych wiernych, pomysł ten osłabia motywację do pokonywania małżeńskich trudności wszystkich pozostałych małżonków, może zachęcać do rozwodów i przyspieszać proces rozpadu rodzin”.

Na koniec listu czytamy:

Autorzy inicjatywy podkreślają, że wspierają proces poszukiwania pomocy i towarzyszenia osobom po rozwodzie. Proszą jednak o korektę proponowanych reguł tak, aby jednocześnie ochronić rodziny i księży. Zapewniają o modlitwie za Ojca Świętego i Kościół”.

dam/familiesdoubts.com,Fronda.pl