Rodzice walczą o śmierć dziecka - zdjęcie
07.10.15, 13:10

Rodzice walczą o śmierć dziecka

3

Dwunastoletnia Andrea urodziła się z chorobą neurodegeneracyjną. Jej organizm jest w tej chwili już skrajnie wyczerpany.  Rodzice dziewczynki domagają się od lekarzy, by ci odłączyli sondę sztucznie odżywiającą ich dziecko, by skrócić jego cierpienie.

Lekarze, którzy na życzenie rodziców odłączyli już aparaturę przedłużającą życie dziewczynki - odmawiają. Twierdzą, że dziecko nie cierpi, gdyż jest znieczulone, a odłączenie odżywiania byłoby równoznaczne z eutanazją. Czyli złamaniem prawa.

Rodziców dziewczynki wsparł Kościół katolicki. Generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii Jose Maria Gil Tamayo poparł ich dążenia. Twierdzi, że rodzice nie chcą eutanazji dla swojej córki, tylko chcą zakończyć jej cierpienia. Stanowisko rodziców poparł także hiszpański komitet bioetyczny. O tym, czy dziewczynkę będzie można odłączyć od aparatury zdecyduje sąd.

 

MT/Rp.pl 

Komentarze (3):

anonim2015.10.7 16:08
Pozwólcie mi odejść do domu Ojca - JP2
anonim2015.10.8 10:07
Obawiam się, że informacja jest niepełna lub wypaczona. Jeżeli pacjent jest tylko karmiony i jego funkcje życiowe nie są podtrzymywane sztucznie, to skąd poparcie Kościoła dla zakończenia tego życia? Coś tu jest przedstawione nie tak.
anonim2015.10.8 18:36
Może i dziewczyna nie cierpi, ale i nie żyje, bo cóż to za życie. Za to pewnie rodzice cierpią, musząc oglądać powolne konanie swojej pociechy.