Reprywatyzacja w Warszawie: będą cztery nowe postępowania - zdjęcie
29.10.19, 20:07Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Reprywatyzacja w Warszawie: będą cztery nowe postępowania

7

Postępowania sprawdzające w sprawie czterech kolejnych nieruchomości zamierza wszcząć komisja weryfikacyjna. Decyzję podjęto na posiedzeniu niejawnym organu w ministerstwie sprawiedliwości.

"Dziewięcioosobowy zespół przyjrzał się sprawom zgłaszanym przez lokatorów. Chodzi o adresy o skomplikowanym statusie prawnym"-poinformował wiceszef komisji, poseł PiS Paweł Lisiecki.

"Przyjrzeliśmy się kilku kwestiom proceduralnym związanym ze skargami na decyzje komisji. Do tego była też decyzja o wszczęciu kolejnych postępowań sprawdzających. Chodzi głównie o adresy w Śródmieściu" - mówił wiceprzewodniczący.

Członkowie komisji dyskutowali też o linii orzeczniczej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten uchyla większość postanowień tego gremium rozpatrując odwołania władz Warszawy lub handlarzy roszczeń. Adam Zieliński - członek komisji z ramienia Kukiz'15 - uważa, że parlament powinien zmienić ustawę o działaniu komisji.

Po to, by skrócić ścieżkę sądową jej postanowień: "W kontekście orzecznictwa WSA, komisja zazwyczaj składa skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Daty są jednak odległe. W ostatnich sprawach nie będzie drugiej instancji prawdopodobnie w najbliższych miesiącach. Rozmawialiśmy dziś właśnie o wnioskach legislacyjnych. Na przykład do podjęcia przez parlament, aby pomóc lokatorom" - precyzował.

Komisja weryfikacyjna zapowiedziała wydanie kolejnej decyzji w sprawie reprywatyzacji - w przyszłym tygodniu.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (7):

Cezary2019.10.30 11:44
Po wojnie Polacy z calej Polski odbudowali swoja Stolice. Nikt nie ma prawa nawet do skrawka ziemi, do odbudowanych kamienic, bo to wlasnosc calego Narodu. Ja tez placilem skladki na odbudowe Warszawy. Nie zgadzam sie na prywatyzowanie mojej "cegielki"
Les2019.10.29 21:41
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
klaka2019.10.30 15:12
Jak to czytam to mi wszystko pasuje do PIS bolszewików.
Emma2019.10.29 21:10
Zаpraszam do prywatnego klubu erotycznego - www.GetMeets.Com To najlepsze miejsce na znalezienie partnera sеksualnego! Czekam na ciebie tam :)
Les2019.10.29 21:42
Emma, z ciebie niezła puszka na spermę !
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???2019.10.29 21:02
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Łże suka kremlowska, on tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.29 20:52
yenn został sam na placu boju, fronada w ostatnim czasie praktycznie opustoszała, ewidentnie było wietrzenie w "redakcji" bo już nie napiierdalają newsów w takiej ilości jak przedtem... kto wie może to zwiastun zmierzchu tego prawackiego szmatławca!😀