Prof. Szczerski: ,,Czekamy na propozycję Niemiec’’ - zdjęcie
29.11.20, 14:35Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Prof. Szczerski: ,,Czekamy na propozycję Niemiec’’

11

Co dalej z unijnymi negocjacjami nad pakietem budżetowym? Pytany o to na antenie TVP Info szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podkreślił, że teraz strona polska oczekuje na propozycję niemieckiej prezydencji. Wskazuje, że to właśnie fatalna taktyka niemieckich polityków w negocjacjach sprawiła, że budżet został zablokowany.

W rozmowie z Michałem Rachoniem prof. Krzysztof Szczerski przekonywał, że to przez fatalny sposób prowadzenia negocjacji ze strony niemieckiej prezydencji do tej pory nie udało się ustalić w UE budżetu na kolejne lata i Funduszu Odbudowy.

- „Trzeba poczekać na to w jaki sposób prezydencja niemiecka, z tego do czego doprowadziła Unię Europejską, czyli do braku budżetu na miesiąc przed końcem obecnego okresu budżetowego, ma zamiar wyjść” – stwierdził szef gabinetu prezydenta.

Prof. Szczerski zaznaczył, że stronie polskiej zależy zarówno na ambitnym budżecie, jak i na właściwie sformułowanych zasadach praworządności.

- „Nie stawiamy jakichś nadzwyczajnych wymagań. Chcemy tylko, żeby Unia Europejska działała zgodnie z z traktatami, zgodnie z prawem europejskim. To jest wszystko czego oczekujemy. Nie chcemy łamania praworządności, prawa europejskiego w Unii Europejskiej i to jest nasze oczekiwanie wobec prezydencji” – podkreślił.

Polska i Węgry zablokowały negocjacje nad unijnym pakietem budżetowym w związku z próba powiązania wypłaty środków z tzw. mechanizmem praworządności. W piątek z kanclerz sprawujących prezydencję w UE Niemiec Angelą Merkel rozmawiał premier Mateusz Morawiecki, który zakomunikował, że oczekuje dalszych prac nad znalezieniem rozwiązania, które zagwarantuje ochronę interesów wszystkich państw.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (11):

polacke2020.11.29 22:28
Jedyną propozycją może być wycofanie się Niemiec z bzdur, które zaproponowali, mających się nijak do rzeczywistości, a służących innym niebezpiecznym dla krajów UE celom.
Anonim2020.11.29 17:14
Polscy naukowcy mówią nie przymusowym szczepieniom! Apel do władz! Prof. Korab - Karpowicz ..... https://youtu.be/MzCPqdIFUPQ?t=35
XYZ2020.11.29 16:06
No to sobie poczekacie,niby dlaczego Niemcy mieli by się spieszyć?
Anonim2020.11.29 15:35
Hałubek: Rząd Donalda Tuska sfałszował dokumenty, ażeby KE mogła zakazać polskim rybakom połowów ...... https://www.youtube.com/watch?v=2FAgUo7Htfc
Anonim2020.11.29 15:08
z szantażystami się nie rozmawia, tu nie ma pola do negocjacji
Prawda2020.11.29 15:15
Ale JAJA====Niemcy buty czyszczą == Arabom ---a Polsce dalej nie płaca za 2 wojne światową to Obowiązek Niemca wobec Narodu Polski ==tylko 1 bilion Euro dla Narodu Polskiego ==
"Patriota wyjątkowy" od wycierania doop2020.11.29 14:59
I jego bolszewicka "polszczyzna", cyt. : "UBecy z całej Polski zjeżdżali do Warszawy na ulicę Mickiewicza żeby jadwisia Kaczyńska, głupia suka, zrobiła im laskę."
"Patriota wyjątkowy" od wycierania doop2020.11.29 14:58
I jego bolszewicka "polszczyzna", cyt. : "PSIA KUPA ROZMAZANA NA PODESZWIE BUTA MA WIĘCEJ GODNOŚCI NIŻ JADWIGA KACZYNSKA- MATKA JAROSŁAWA"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.29 14:54
Jan Paweł II miał wielki wpływ na życie Diego Maradony. Przy okazji śmierci legendarnego piłkarza na jaw wychodzą kolejne, nieznane wcześniej fakty na jego temat. Jak się okazuje, po spotkaniu z papieżem z Polski ,Boski Diego stracił wiarę w Boga. "Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? Wtedy przestałem wierzyć - stwierdził Maradona
Marian2020.11.29 14:52
Mówi się ze Niemcy złamały lipcowe porozumienie, czyli oszukały. Po kiego więc dalej z oszustem rozmawiać. Olać ich,będą mieć nauczkę.
Anonim2020.11.29 14:44
Bardzo też prosimy niemieckiego Ambasadora o zakończenie działalności dywersyjnej w naszym kraju!