Prof. Horban: Do normalności możemy wrócić już w lutym - zdjęcie
15.01.21, 17:04Fot. screenshot - YouTube (publicystykatvp)

Prof. Horban: Do normalności możemy wrócić już w lutym

10

Główny doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban ocenił dziś na antenie Radia ZET, że w optymistycznym scenariuszu do normalności w Polsce możemy wrócić już nawet w połowie lutego. Przyznał jednak, że odmrożenie gospodarki zależy od wielu różnych czynników.

- „Nie potrafię podać dokładnej daty – może być to luty, może być to marzec, może być to kwiecień. To jest wypadkowa wielu czynników. Zaczynamy już odmrażać – dzieci w klasach I-III wracają do szkoły. To jest pierwszy etap, zobaczymy, co będzie za chwileczkę” – powiedział prof. Horban, odpowiadając na pytanie, kiedy rząd zdecyduje się na otwieranie gospodarki, np. ogromnie dotkniętej obostrzeniami branży hotelarskiej.

Dodał, że stopniowe odchodzenie od lockdownu będzie możliwe, kiedy zaszczepimy w Polsce osoby starsze i utrzymamy wzrost nowych zakażeń na tym samym poziomie lub będzie on spadać.

- „W optymistycznym scenariuszu, gdzieś w połowie lutego” – stwierdził ekspert.

kak/PAP, Radio ZET, niezależna.pl

Komentarze (10):

Japa2021.01.15 23:00
Oglądałem niegdyś audycję pana Pospieszalskiego z udziałem dr Horbana i i dokltora Bodnara (m.innymi) Mówili o amantadynie . Po tej audycji nie dałbym grosza za rady tego doradcy Ministra Zdrowia .
JaluKurek2021.01.15 20:53
Ze strony rządu zaczynają dobiegać gniewne pomruki, ale nie sa zbyt przekonujące, bo za nimi już ciągnie się smród strachu.Widać , ze strachu,już popuszczają w gacie, bo czas rozliczeń zbliża się.Tak więc cisnąć mocniej, az do zwycięstawa!Pamiętajcie: Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach!
JaluKurek2021.01.15 20:47
Zgadzam się z Panem Panie Horban.Do starej normalności, a nie tej nowej normalności Morawieckiego , z pracą za miske ryżu w tle, zaczniemy wracać juz w najbliższy poniedziałek. A w lutym już bedzie całkowicie normalnie.Kawiarnie i hotele będą otwarte, takoż sklepy, a ludzie zedrą z twarzy te swoje znienawidzone,brudne, śmierdzące, szmaty.
SLAWAN2021.01.15 20:52
Nic dodać, nic ująć. Szacun.
Les2021.01.15 18:06
My jestesmy normalni, swirze i mamy w okol siebie nasza normalnosc wiezienna ,tu chodzi tylko o to ile jeszcze mamy czekac zanim was ktos z tej planety sprzatnie,by nawet popiol po was nie pozostal.
Polak2021.01.15 17:32
I tak przyjdzie czas na rachunki . Mogą być mniejsze do zapłaty im szybciej skończycie ten kabaret
Bianka2021.01.15 17:31
https://www.youtube.com/watch?v=AjRV4szYias Pan Doktor powtarza to, co ja od paru tygodni mówię, odkąd dowiedziałam się o amantadynie. Leczcie nas, Lekarze, a nie szczepcie!! I wróćmy do normalności wreszcie! Byłam dziś u laryngologa, normalnie mnie przyjął, jak przed tą pseudopandemią! Pogadaliśmy sobie. Wytłumaczył mi, o co chodzi z tym pocovidowym zapaleniem płuc, że dochodzi w nim do zwłóknienia miejsc w płucach, tak że chory ma coraz mniejszą przestrzeń do pobrania powietrza, i w końcu się dusi. To jest śmierć z uduszenia. Okropne!! A podli rządzący nie chcą natychmiast dopuścić amantadyny do schematu w leczeniu covidu! Na końcu podziękowałam mojemu lekarzowi laryngologowi za to, że mogę normalnie przyjść na wizytę. Ludzie, wróćmy do normalności!!! Owszem, bądźmy ostrożni, ale przestańmy siedzieć w tych naszych bunkrach, więzieniach. Żyjmy!! A wirusolodzy niech pracują nad mutacjami wirusów i nad lekami, które mogą je zwalczyć, bo nie wiadomo co te pie....Chiny znów nam wyślą...! Pozdrawiam Wszystkich Wierzących Frondowiczów!!
Marek2021.01.15 17:22
O naracjia się zmienia .Strach pana profesora obleciał.Widocznie nie chce się podpisać pod swoimi zaleceniami które jeszcze wczoraj brzmiały inaczej.Premierze wywal gościa z pracy.I zajmnij się tymi maluczkimi którzy są rozgrywani przez goradców firm farmaceutycznych.Nie tak dawno chciał pan zamykać gospodarkę,okazało się że źle liczycie zakażenia a teraz tak się rozpędziliśćie w zakazach że ludzie was oleją.Przekroczona została granica absurdu.
Anonim2021.01.15 17:12
Możemy w lutym ,ale może to być marzec ,może kwiecień ,a może ,a może,a może tyle można się dowiedzieć z tej wypowiedzi.
Anonim2021.01.15 17:12
Nie wierzyć pisowskim świniom. TVP podała że zmarło tysiąc Hiszpanów, którzy byli objęci programem szczepień jako domy opieki. Geriatryczna kasta lekarska nie dość że blokowała dostęp do specjalizacji młodym , to teraz swoimi fobiami wykończy wszystkich po kolei.