Premier Morawiecki: Planuję zaszczepić swoje dzieci. Antyszczepionkowość to efekt propagandy rosyjskiej - zdjęcie
01.12.21, 08:35Fot. Screenshot You Tube KPRM

Premier Morawiecki: Planuję zaszczepić swoje dzieci. Antyszczepionkowość to efekt propagandy rosyjskiej

59

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że dopuszcza możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla „pewnych grup zawodowych”. Gdyby sytuacja nadal się pogarszała warto byłoby to rozważyć. Na przykład dla pracowników służby zdrowia” – powiedział szef polskiego rządu w wywiadzie udzielonym „Super Expressowi”.

W rozmowie, która ukazała się w środowym wydaniu "SE", szef rządu został zapytany m.in. o zapowiedziane przez rząd nowe obostrzenia covidowe - o to, jak weryfikować, czy klient, np. kina czy restauracji, zaszczepił się przeciw COVID-19, czy nie.

"Mówimy o kinach, teatrach czy restauracjach, czyli tych miejscach, gdzie już wcześniej obowiązywały obostrzenia. To nie jest tak, że w Polsce nie obowiązują te zasady" - odpowiedział premier.

Dodał, że zna miejsca, gdzie one są weryfikowane i takie, w których właściciele restauracji czy kin postępują zgodnie z przepisami.

"Ufam, że tak jest w bardzo wielu, jeśli nie w większości miejsc. Zwłaszcza że są one coraz częściej kontrolowane przez służby mundurowe i sanepid. W tych miejscach te limity zostały teraz obniżone. W związku z tym jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to już dziś do tego limitu się nie wlicza" - zaznaczył Morawiecki.

Jego zdaniem także pracodawcy powinni mieć możliwość sprawdzania, czy ich pracownik poddał się szczepieniu. "Pytanie, czy uda się wypracować taki kompromis na forum całego Sejmu. Czekam, jak zareagują przedstawiciele partii opozycyjnych" - dodał szef rządu.

Przyznał, że dopuszcza możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla "pewnych grup zawodowych". "Gdyby sytuacja się nadal pogarszała, warto byłoby to rozważyć. Na przykład dla pracowników służby zdrowia" - doprecyzował Morawiecki.

Zapytany z kolei o ewentualne obostrzenia w związku ze świętami Bożego Narodzenia, premier zwrócił uwagę, że COVID-19 ciągle nam towarzyszy. "Byłem niedawno w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach i tam po raz kolejny usłyszałem, że trzy czwarte osób, które trafiają do szpitala, to osoby niezaszczepione. A wśród tych, które umierają, jest ich jeszcze więcej. Jeśli zdarza się, że umiera osoba zaszczepiona, to prawie zawsze, jak powiedział mi pan doktor, jest to osoba z wieloma innymi chorobami" - powiedział Morawiecki.

"Proszę mi pozwolić podkreślić wartość szczepień raz jeszcze. Uważam, że te święta mogłyby być spokojniejsze i jest na to jeszcze czas, gdyby te kolejne kilka milionów Polaków się zaszczepiło. Wszelkie dane, które do nas spływają, potwierdzają skuteczność szczepień" - podkreślił.

Szef rządu potwierdził też, że planuje zaszczepić swoje dzieci. „Tak. Przypomnę tylko, że jeszcze 10 lat temu nikt nie kwestionował szczepień dzieci, nawet najmłodszych, wkrótce po urodzeniu. Wielu rodziców, którzy ten wywiad przeczytają, pewnie sami to potwierdzą. W jakimś stopniu jest to efekt propagandy, także rosyjskiej, i wzbudzenie dyskusji wokół sprawy, która jeszcze do niedawna wydawała się oczywista. Przypomnę, że te akcje, jeszcze sowieckie, zaczęły się w latach 80.” - stwierdził premier.

 

ren/PAP

 

Komentarze (59):

wers-all2021.12.2 13:37
https://myslkonserwatywna.pl/abp-vigano-pandemiczny-sanhedryn-buduje-labirynt-klamstw-w-sprawie-covid/?fbclid=IwAR02fgosiXUtEdwzG87wn9h4Gu8fe0gguQDiMPUJ68e22kuFK2JBGmOno6o
ect2021.12.1 17:30
To dobry pomysł. Najlepiej prawdziwym preparatem, nie placebo. A naszym guru to premier nigdy nie był, więc naśladowców dużo nie znajdzie.
Krakus2021.12.1 17:12
"Premier Morawiecki: Planuję zaszczepić swoje dzieci. Antyszczepionkowość to efekt propagandy rosyjskiej". Czyli Duduś uległ propagandzie!!! Wczoraj w Budapeszcie mówił: "Muszę państwu powiedzieć, że - znając podejście moich rodaków, takie poczucie wolności - nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce można było wprowadzić przymusowe szczepienia". A rok temu mówił o szczepieniu przeciw grypie w Końskiem: "Powiem Państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie." Ten "długopis" to idiota nie prezydent, nie dziwię się, że nawet Kaczyński nim gardzi i reki mu nie podaje. Kaczyński go trzyma wyłączniej jako bezwolnego "długopisa", który podpisze co trzeba o każdej porze i na każde zawołanie.
Argument2021.12.1 16:46
Nazywam się Argument, nie "zaszczepiłem" się i nie mam takiego zamiaru, nie jestem też żadnym "antyszczepionkowcem", i z przykrością stwierdzam, że ten człowiek mnie obraża.
cytat2021.12.1 16:40
Orędzie Matki Bożej:"Władza na Ziemi jest w rękach tych, którzy, za pomocą ciemności i mrocznych sojuszy, uderzają plagami w Moje dzieci, zapędzając je [jakby] do zagrody i zapraszając je na ucztę [festyn, zabawę], na której zostaną unicestwieni przez te wilki, które łączy wspólny cel. Lud Mego Syna spieszy, by otrzymać truciznę, którą im oferują wśród podstępnego milczenia, które zachowują ci, co powinni ostrzegać, oraz wśród mocnych głosów, które są uciszane, przez co przedłuża się w Ludzie Mego Syna Jego bolesna Męka."
hehehe2021.12.1 16:23
Dopuszczasz ale tylko koszerną :-)
itd2021.12.1 15:15
Dlaczego tyle zwlekał. Chyba jego dzieci to12+
proszę2021.12.1 12:54
poczytać o szkodliwości preparatów mRNA i ocalić swoje dzieci
Anonim2021.12.1 12:54
Pinokio, antyszczepionkowość w Rosji jest tępiona , bo trują swoich Sputnikiem to taka ich szczepionka.
alzara_2021.12.1 12:42
Tak ! i skutek tego jest taki, że Polacy chorują teraz na dwie ciężkie choroby: na chorobę wirusową i na chorobę antyszczepionkową. Musimy pamiętać, że obie choroby są śmiertelne.
katolik2021.12.1 12:20
ty twoje bechory , baba, nikogo nie obchodzą, na chlebie jecie krew Polaków
nie ślepy2021.12.1 12:12
Niestety znów po raz kolejny muszę napisać, że kłamie jak z nut, albo udaje głupiego?! Te jego manipulacje i miksowanie faktami to są już wredne kłamstwa! Czy ktoś się szczepi od dziecka co parę miesięcy przeciw chorobom , na które został raz zaszczepiony? A to kłamco premierze nam sugerujesz, naganiając do ciągłych szczepień syfem, za który nikt nie bierze odpowiedzialności! Swoje dzieci możesz szczepić od razu nawet trzema dawkami a od innych wara! Drugie wredne kłamstwo, to to, że w większości umierają osoby niezaszczepione i oczywiście w sile wieku, i bez chorób tzw współistniejących! Jest właśnie na odwrót a zaszczepionym, czyli tym co to mieli być "nieśmiertelni" po przyjęciu podwójnej dawki tego "zajzajeru" fundujecie "zdychanie" w domu, czyli znany od wielu miesięcy sposób leczenia...czekać i obserwować! Ma to nie psuć statystyk i być biczem na niezaszczepionych! Taki sposób działania przerabia teraz wujek mojej żony, dwa razy zaszczepiony, zarażony w sanatorium tzw covidem, wywalony z tego sanatorium w gorączce przed końcem turnusu a lekarka na wizycie domowej powiedziała...czekać i obserwować! A potem s..yny powiecie, że ludzie umierają, bo późno się zgłaszają do lekarza a zaszczepieni zawsze tylko umierają na "starość"! Nie leczycie i nie pozwalacie mordercy leczyć lekarzom, którzy to robią i chcą robić! Dlatego trwa partyzantka lecznicza, wy zaś żeby tylko szczepić wycofujecie z aptek leki co ludziom pomogły! Dalej niby s..syny nie ma 100-200 osób, żeby oficjalnie sprawdzić skuteczność leczenia amantadyną? Spróbujcie wprowadzić przymusowe szczepienia i inne przymusy dyskryminujące wolnych i myślących ludzi a na pewno się to dla was źle skończy!
katolik2021.12.1 13:41
zgadza się
straszenie depopulacją2021.12.1 11:59
Perwersja tej depopulacji polega na tym, że przewidziano bardzo dużą grupę ludzi, którzy odmówią szczepienia i umrą. Ci co się zaszczepią w 99% przeżyją. Tak działa ta depopulacja. Nie z powodu przyjęcia szczepionki a odmowy przyjęcia. Podobnie było z gruźlicą. Jak wybuchła ludzie umierali setkami tysięcy, bo nie było szczepionki, nie mogli się zaszczepić. Jak się pojawiła, przeżywali.
straszenie depopulacją2021.12.1 15:40
Pięciu nieprzekonanych (łapki w dół przy komentarzu), że 2+2=4. Dla nich 7. Zabiorą tą tajemnicę do grobu.
meg2021.12.1 16:29
Jest jedno "ale" w twoim wywodzie.Trudno uwierzyć , że tym 'przewidującym" potrzeba aż tak wielu naiwnych baranków z telewizorem zamiast głowy.
meg2021.12.1 16:35
Czy aby na pewno aż tak im zależy na ludziach z telewizorami zamiast głowy?
Przeczytać2021.12.1 11:39
Podaję link z dedykacją dla Pana Premiera, Ministra Zdrowia i jego doradców: https://psnlin.pl/artykuly,poszczepienna-utrata-pamieci-zdolnosci-intelektualnych-rozpacz-i-bol-dr-izabeli-radziwillowicz,24,108.html?page_number=2
O tym nie dowiesz się z Frondy....2021.12.1 11:37
Czy to prawda, że premier kształci swoje potomstwo zamiast w polskiej szkole w Zespole Szkół Lauder-Morasha, placówce kształcącej najważniejsze dzieci żydowskie w Polsce? Tego typu szkoły kształcą przyszłą kastę zarządzającą. Premier wie, co robi. Szczególnie gdy system mianowania władców zastąpi wybory. Witajcie w Nowym Ładzie.
PłaszczKtóregoNieOdebrałOchódzki2021.12.1 11:31
Łgarz Tysiąclecia Pinokiusz Morawicker jest grubo zarobiony milionami na tanich latyfundiach od klero-pedryla Gulbinowicza, a na przyzwoicie skrojony i uszyty płaszcz szkoda mu pieniędzy. Wygląda gorzej niż fornal Bąkiewicz w żupanie.
man.of.Stagira2021.12.1 11:00
TO OCZYWIŚCIE nie jest prawda.// Antyszczepionkowość to wyraz sceptycyzmu wobec metod stosowanych w naukach empirycznych i skłonności niektórych do POCHOPNEGO wyciągania wniosków JEDNOSTRONNYCH. Powszechnie znana jest ZAWODNOŚĆ tych metod poznawczych (patrz też Arystoteles i Popper o indukcji przyrodniczej). Powszechnie również znane są historie NIEUDANYCH szczepionek które szkodziły (lub zabijały) -nielicznym co prawda- osobom które je przyjęły w HISTORII -patrz szczepionka przeciw POLIO w latach 50.tych XXw..// Przyczyną nie jest bynajmniej rosyjska propaganda panie Premierze. Myli się Pan. Tyle. // Żeby nie było -jestem zaszczepiony ALE zmuszać kogoś do szczepienia? NON POSSUMUS -Nie Pozwalam!
Człek2021.12.1 11:46
Sceptycyzm może dotyczyć nie tylko nauk empirycznych ale także nachalnej propagandy medialnej i może być pośrednim wskaźnikiem zaufania do rządzących.
kazioo z Sanoka2021.12.1 10:57
Tak wina Putina ,ha ha ha, co za idiotyzm.
Jacuś2021.12.1 10:38
Panie premierze te pańskie rozważania niech pan zostawi dla siebie bo przerżniecie wybory jak nic, co już sondaże wskazują. Proszę bardzo przymusowe szczepienia: 1/3 służby zdrowia zaszczepiona, 1/3 ma tylko dokument szczepienia, 1/3 nie szczepiona i bez dokumentu. Pytanie, czy te 2/3 personelu pan zwolni ? Ha, i kto będzie leczył. Strachy na lachy, czasem język trzeba trzymać za zębami.
Sis2021.12.1 10:26
Panie premierze, ale nie odpowiedział Pan na pytanie. Jak właściciel restauracji czy hotelu, albo proboszcz ma weryfikować osoby szczepione i nieszczepione bez podstawy prawnej. A także kto i na jakiej podstawie będzie ich rozliczał za nieprzestrzeganie limitu? Pańskie "ufam" to żadna odpowiedź.
do Niedzielskiego2021.12.1 10:21
czy te brednie Morawieckiego to efekt uboczny szczepień?
gracz2021.12.1 10:20
Już przygotowałeś dla nich sól fizjologiczną, żydowski wypierdku?.
kefas2021.12.1 10:18
pisowieci mają dwie fobie, niemiecką i rosyjską. Kręcą te swoje lody wokół tego zarządzając strachem i dezinformacją.
Anonim2021.12.1 10:08
Kiedy premier mówi prawdę, bo nie wiem czy się szczepić czy nie.
Anonim2021.12.1 10:06
szczepienie a szczepionkomania to 2 rozne rzeczy.
STATYSTYK2021.12.1 9:57
Za późno panie Krzywousty - tak jak wyhodowaliście faszystów - tak wyhodowaliście antyszczepionkowców
Kajzer2021.12.1 10:05
a hodowanie pisowskich bolszewików to celowo pomijasz?
Antyszczepionkowość w Polce2021.12.1 9:44
to efekt wystąpienie naszego prezydencika. No chyba, że PAD realizuje polecenia z tamtąd.
krystyna2021.12.1 9:43
"Malpowanie" scenariusza niemieckiego ! NIC od siebie samodzielnego tylko poslusznie wprowadzanie nakazow niemieckich z opoznieniem jednodniowym. Czy nas nie stac na SAMODZIELNE I POLSKIE DECYZJE o zdrowym rozsadku.
Paweł2021.12.1 9:30
Znajoma pracuje w szpitalu. Mówi, że 99 procent leżących tam chorych na c-19 to szczepany. To jak to jest naprawdę, panie M?
XTR2021.12.1 9:42
jest tak że kłamiesz
dr Mengele2021.12.1 10:04
w dniu wczorajszym był wywiad z ordynatorem oddziału cowidowego i mówił, że obecnie na 5 osób pod respiratorem 4 z nich to zaszczepieni, wg twojej pisowskiej doktryny ten ordynator kłamie
zorro2021.12.1 10:30
proszę o link do tego wywiadu.
dr Mengele2021.12.1 11:44
szukaj w powtórkach tv, masz łatwiej bo to nie był tvPIS
@ Paweł2021.12.1 9:45
co salowa może wiedzieć
ordynator2021.12.1 10:07
właśnie, salowe zajmują salami bankietowymi
Człęk2021.12.1 11:44
Gibraltar ma 100% zaszczepionych i kolejną falę zakażeń, także tego...
Igor2021.12.1 9:29
tylko ty szczepisz solą fizjologiczną a nasze dzieci będą szczepione nieprzetestowanym syfem ! jest różnica?
ElektroŁgarzTysiącleciaPinokiuszMorawicker2021.12.1 9:24
- Słyszała pani? Ten znowu o cenie chleba... Będzie piedrolił tak z pół godziny. O skupie żywca koziego w domach starców, które zwiedza jak chlewnie... - Słyszałam, słyszałam... Ale ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział... To drugi taki w historii Polski od czasów prezesa Ochódzkiego!
do PIS2021.12.1 9:20
czy aby na pewno to jest ta sama szczepionka, którą dostają goje?
Anonim2021.12.1 9:28
Chyba kpisz:) Wiadomo że nie.
Polak2021.12.1 9:18
No proszę, matołuszek wprost powiedział że rządowa propaganda jest po prostu tubą Rosji.
PMM ma rację2021.12.1 9:15
Dla ruSSkiej hołoty: im gorzej, tym lepiej. Pogadajcie z lekarzami z oddziałów covidowych. ruSSkie zmieniły narrację. Na początku mówili, że to zachodnie szczepionki są złe, a ich jest dobra. Ale okazało się ich nowiczok jest do bani. Chociaż technologię ukradli z UK, to i tak jak zawsze spieprzyli. Więc teraz ich trole jadą po wszystkich szczepionkach.
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2021.12.1 9:26
nie kłam pisiorze, nigdy tak nie mówili, do jakiego samo upodlenia jest gotowy się doprowadzić pisior aby tylko móc wodzowi wejść w żopę
karolek z wadowic2021.12.1 9:08
to juz 101 ostatnia prosta
ekonom2021.12.1 9:07
Jest zapewne najgłupszym premierem od wielu lat. Typowy przykład zmarnowanego potencjału
Anonim2021.12.1 9:25
To antypolska kreatura, ale głupi nie jest. Czesze piękny pieniądz, i nawet wnuki będą ustawione bez pracy.
figo2021.12.1 9:05
A nyslalem ze Morawiecki nie ma polakow za idiotow a jednak.
tutka2021.12.1 9:22
przecież to prawda, że Polacy to idioci, ilu jeszcze wierzy w wybuchające parówki
julek2021.12.1 9:02
ty klamco ty judaszu oby ci gób penisami obrusł
Po 11 ...2021.12.1 9:01
Może jakiś szturm modlitewny w obronie dzieci Premiera? Może jakaś akcja Miękko Penis w celu odebrania dzieci Premierowi? Może jakaś ekskomunika?
pisowski żyd to gorzej niż rak2021.12.1 9:01
temu żydowi odje***bało już totalnie
Andrzej2021.12.1 8:56
"...jak powiedział mi pan doktor". PMM ogarnij się - bp przegramy następne wybory!!!
Po 11 ...2021.12.1 8:54
"Antyszczepionkowość to efekt propagandy rosyjskiej" --- taka mokra szmata od podłogi w mordę katozjebów? Tak rano, przy śniadaniu? Ten Premier jest twardszy niż Prezydent :)