Prawdziwa ,,gorączka złota’’ w RPA. Pasterz znalazł ogromny diament - zdjęcie
16.06.21, 20:53Fot. screenshot - Twitter (KZN Provincial Gov)

Prawdziwa ,,gorączka złota’’ w RPA. Pasterz znalazł ogromny diament

6

W Republice Południowej Afryki trwa prawdziwa gorączka złota. Wszystko zaczęło się od pasterza z wioski KwaHlathi, który znalazł duży kamień przypominający diament. Do wioski natychmiast przybyły tysiące ludzi, którzy rozkopują okolice.

Po odkryciu pasterza, który jest przekonany, że znalazł ogromny diament, tysiące ludzi przekopuje okolice i znajduje coraz więcej przypominających diamenty kamieni. Choć jeszcze nie dowiedziono, że kamienie te rzeczywiście są diamentami, do wioski zjeżdżają się mieszkańcy całego kraju.

Na miejsce ekspertów wysłał departament zasobów mineralnych. Rząd jest pełen obaw, że nie uda się zapewnić bezpieczeństwa w wiosce.

- „Apelujemy o rozsądek i spokój w obliczu "diamentowej gorączki". Rząd prowincji KwaZulu-Natal z niepokojem odnotował doniesienia o nielegalnej działalności wydobywczej mającej miejsce w KwaHlathi pod Ladysmith”

- piszą władze prowincji na Twitterze.

kak/o2.pl

Komentarze (6):

Zaraz na miejscu zjawi się Jan T. Gross2021.06.17 2:59
i będzie wyszukiwał pośród poszukiwaczy antysemitów z Kielc, Jedwabnego i oczywiście Treblinki. Tak czy siak, za parę m-cy będzie jego nowa książka "dokument" pt. :"Diamentowe żniwa - Rzecz co polscy antysemici wyprawiali w RPA"
Monika2021.06.16 22:06
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Po 11 ...2021.06.16 21:52
PiS wyda na bezsensowny ekonomicznie przekop ponad 2 miliardy. A wystarczyło rozpuścić plotkę, że znaleziono tam ogromny kawałek bursztynu i że złoże leży w poprzek mierzei. Jestem pewien, że katolicy przekopali by ten teren na kilka metrów, na czas i to zupełnie bezpłatnie.
Andrzej2021.06.17 11:43
A ty onuco katolików nie lubisz
JonB2021.06.16 21:32
Zydzi juz wydadza oswiadczenie, ze to jest ich.
Zaraz na miejscu zjawi się Jan T. Gross2021.06.16 21:05
i będzie wyszukiwał pośród poszukiwaczy antysemitów z Kielc, Jedwabnego i oczywiście Treblinki. Tak czy siak, z parę m-cy będzie jego nowa książka "dokument" pt. :"Diamentowe żniwa - Rzecz co polscy antysemici wyprawiali w RPA"