Prezydent Duda cały czas podejmuje decyzję w sprawie podpisania ustawy przekazującej mediom publicznym rekompensatę za niepłacony abonament, w wysokości prawie 2 mld zł. Tym czasem media publiczne stoją wobec poważnych problemów finansowych.

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, spotkał się ze swoimi pracownikami, których zapewniał, że zrobi wszystko, aby w każdym z możliwych wariantów ci ucierpieli jak najmniej.

Wczoraj do prezydenta zaapelowała „Solidarność”, która podkreślała, że te pieniądze nie są żadnym dodatkiem, ale rekompensatą, która ma zagwarantować ciągłość finansową. Jak podkreśla „Solidarność”, wpływy z abonamentu są tak niskie, że zagrażają funkcjonowaniu mediów publicznych.

Jak podkreślają sami pracownicy TVP I PR, brak rekompensaty za zwolnienie niektórych grup z płacenia abonamentu, może wiązać się z niewypłacalnością, zwolnieniami pracowników i utratą pozycji na rynku.

portal wirtualnemedia.pl informuje, że pracownicy mediów publicznych piszą petycje w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy. Dotychczas miało się pod nią podpisać kilkaset osób, a już wkrótce trafi ona na biurko prezydenta.

 

kak/ wirtualnemedia.pl