Poseł Lewicy: PO w sprawie KPO to takie pitu pitu, gadać, żeby gadać i wprowadzać w błąd opinię publiczną - zdjęcie
04.05.21, 07:52Fot. screenshot YouTube (RMF FM / Polsat News)

Poseł Lewicy: PO w sprawie KPO to takie pitu pitu, gadać, żeby gadać i wprowadzać w błąd opinię publiczną

8

Platforma pogubiła się w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy - stwierdził na antenie TVP Info poseł Lewicy Marek Dyduch. Skrytykował także blokowanie przez polityków PO Krajowego Planu Odbudowy, dodając, że "w w sprawach zasadniczych dla Polski się nie kupczy".

Dzisiaj Sejm zajmie się głosowaniem nad Krajowym Planem Odbudowy po tym, jak wczoraj zostało on przesłany do Komisji Europejskiej, co potwierdziła Ursula von der Leyen - więcej czytaj tutaj.

Poseł Lewicy Marek Dyduch poinformował na temat szcegółów negocjacji Lewicy z rządem.

- Warunki był bardzo czytelne i propubliczne, związane z działalnością instytucji publicznych. (…) Te warunki zostały spełnione, KPO w formie zakodowanej trafił do komisji UE i teraz on może być poprawiony, ale tylko z sugestii Unii - powiedział.

- Dlaczego Lewica miałaby więc głosować przeciwko bądź odwlekać to głosowanie? Jesteśmy dzisiaj gotowi na głosowanie i poparcie tej ratyfikacji - zapewnił w imieniu Lewicy.

Skrytykował również działanie Platformy Obywatelskiej w tej sprawie, która zdaniem Dyducha "Pogubiła się ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy i teraz swoją retoryką i zabawą, która polega na grze słów, próbuje obrócić kota ogonem".

- PO w taki wydaniu to Platforma pitu-pitu, gadać, żeby gadać, żeby wprowadzać w błąd opinię publiczną, zamieszanie w sprawach, w których się pogubili, to jest używane po raz pierwszy w relacji do lewicy, ale nie pierwszy wobec opinii publicznej. Im chodzi o zamieszanie - stwierdził Dyduch.

- Jeżeli opozycja w całości byłaby rozumna, po tym, jak Lewica usiadła do rozmów, mogłaby złożyć swoje propozycje, to byłby dobry gest PO lub PSL dla porozumienia. Oni krzyczeli szumieli, obrażali, ale nie potrafili zorganizować spotkania z premierem, aby swoje warunki postawić - dosadnie wypowiedział się na temat działań PO Dyduch.

jkg/tvp info

Komentarze (8):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:34
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
luka2021.05.4 9:35
Komuszki to spryciarze . Najpierw wydoili PO z miejsc do Sejmu , Senatu i Europarlamentu a teraz gdy PO tonie to ewakuują się na statek z PIS em , w zawiązku z wyborami 2023 . Polityka to zwykłe targowisko - kto ile ugra ten zwycięzcom . Jednak Mistrzem nad Mistrzami jest Premier Kaczyński , który uwalił wszystkich na łopatki . Bravo PIS , bravo patrioci i prawdziwi Polacy .
o ...2021.05.4 9:28
... to że oseł butka jest thebilem, a PO to partia obłąkańców każdy wie, wie to także trzatrzasty i inne komuchy z jego kibucu ... tylko nie zawsze o tym mówią wprost ...
któś2021.05.4 9:21
Ten plan odbudowy to kolejny mały kroczek na drodze do likwidacji państw narodowych. Nie dziwię więc się Solidarnej Polsce i Konfie, że kontestuje plan odbudowy. Nie dziwię się komuchom, ze są za. Dziwię się PO, że są przeciw. To tylko potwierdza, że nie bardzo wiedza co robić. Nigdy zresztą nie wiedzieli, bo ich jedynym celem jest odsuniecie PISu od władzy. Co do PISu uważam, że działa racjonalnie. Nie czas jeszcze na opuszczenie eurokołchozu. Przynajmniej dopóki bilans wychodzi na plus. Tylko czy jeszcze wychodzi ...
harry2021.05.4 8:44
PO od dawna pod przewodnictwem Tuska realizowało na wspólne polecenie Moskwy i Berlina plan totalnej destabilizacji Polski poprzez wyprowadzenie jej ze struktur UE i faktyczny podział części Polski otwarcie Moskwie a pozostałej części niby - sojusznikowi Berlinowi. Rozbita Polska to wielowiekowe marzenie obu mocarstw. PO wykonywała to zadanie zarówno gdy była u władzy, jak i w czasie gdy jest w niby "totalnej" opozycji. Teraz te knowania "totalnych" stały się już oczywiste i nawet w UE wybałuszają ślepia, że tak blisko było. ktoś za to powinien odpowiedzieć karnie, bowiem mamy do czynienia z ewidentną zdrada Polski jako państwa.
Anonim2021.05.4 8:36
Komuch bezbożny wspiera komuchów pobożnych - ciekawe kiedy rewanż i PiSdzielce zaczną mówić, że LGBT to w zasadzie jest OK!
Polak2021.05.4 9:22
Cały czas toczysz pianę że PIS dogadało się z Lewicą a oni i tak mają cię w d...e. Daj se spokój.
ciamciaramcie pitu-pitu grają w gałę-gałę2021.05.4 8:19
WON z przestrzeni publicznej