Polski cud gospodarczy. ,,Handelsblatt’’: Wzrost gospodarczy w Polsce wyraźnie wyższy niż na Zachodzie  - zdjęcie
29.06.21, 16:16Fot. via: Pixabay

Polski cud gospodarczy. ,,Handelsblatt’’: Wzrost gospodarczy w Polsce wyraźnie wyższy niż na Zachodzie

8

Niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt” wskazuje w dzisiejszym wydaniu, że wzrost gospodarczy Krajów Europy Środkowej jest znacznie wyższy niż na Zachodzie i trend ten się utrzyma. W ocenie niemieckich dziennikarzy Polska, Węgry i Rumunia dają moc całemu kontynentowi.

- „Wzrost gospodarczy w krajach wschodnioeuropejskich jest wyraźnie wyższy niż w tych na zachodzie. I to się nie zmieni”

- czytamy w niemieckiej gazecie.

Niemieccy dziennikarze przekonują, że Europa Środkowa daje obecnie moc całemu kontynentowi.

- „Dotyczy to zwłaszcza Polski, Węgier i Rumunii. Te trzy kraje rosną w tym roku w tempie od pięciu do sześciu procent. Średnia dla strefy euro to 4,3 procent. W roku lockdownu kraje wschodnioeuropejskie straciły od 2,7 (Polska) do 5 procent. Strefa euro załamała się o prawie siedem”

- podkreślają.

Wskazują też, że kraje Europy Środkowej mają niższe niż na Zachodzie bezrobocie i o wiele mniejszy dług publiczny.

„Handelsblatt” zwraca uwagę na imponujące dane ekonomiczne Polski przekonując, że to zasługa zdywersyfikowanej struktury gospodarczej w naszym kraju, ogromnej pomocy dla przedsiębiorców, ale również wsparcia ze strony Unii Europejskiej.

Oczywiście, w niemieckiej gazecie nie mogło zabraknąć ataku wymierzonego w prawicowe rządy.

- „Jeżeli na przykład w Polsce albo na Węgrzech utrzyma się trend populizmu i prawicowego nacjonalizmu, może to zaszkodzić także dość otwartym jak dotąd gospodarkom tych krajów”

- przekonuje autor.

kak/dw.com

Komentarze (8):

Anonim2021.07.3 23:58
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
JANOSIK2021.06.29 17:49
FRONDA dla glaba,slodzcie dali by was sluchali mali, a w zimie w locieplanych zandalach ganiali.A ten co na stojaco wiaze swoje sznuweczki dopiecze wasze lydki by mialy co jesc bracie w wierze .ydki.Cos pieknego.Pozdro
Krakus2021.06.29 17:25
Ktoś jeszcze w te frondowskie brednie wierzy? Najdroższy w Europie prąd, benzyna 5,50 przy cenie baryłki 65 USD, najwieksza (jestesmy w czołówce świata) liczba zgonów w powojennej Polsce, najniższy przyrost naturalny od 20 lat (pińcetplus nic nie pomogło), największy przyrost długu w historii, najniższy poziom inwestycji od 1989 roku, największa inflacja w Europie...Ważne, że sznurek do snopowiązałek jest. Za komuny to byl temat dyzurny w mediach w wakacje :) Sznurek do snopowiązałek jest! Jupiiii! A to, że "pińceplus" sprzed 6 lat ma obecnie wartość 365 zł to inna rzecz, ale prostactwo się ciezy ina PiS glosuje :)
Otwórz swój "CPN" i rób konkurencje!2021.06.29 17:51
Takiemu jak ty z PRL-u trudno zrozumieć, że np. cena baryłki a cena przy pompie NIE jest "symetryczna". Tylko to jest w stetryczałych łbach. Cena baryłki to tylko jeden element. W Polsce podatki na paliwo wszystkie razem to blisko 60% ! Plus transport paliwa (coraz wyższe stawki dla kierowców, ZUS, ciężarówki-tankowce), usytuowanie stacji, lokalne podatki, zakup, wynajem terenu, PENSJE na stacjach, prąd ..... Czy ty zdajesz sobie sprawę, JAKIE TY bzdury gadasz?
Krakus2021.06.29 18:50
A Ty to wiesz? Własnie sie ośmieszyłeś :D :D :D
"Własnie sie ośmieszyłeś "2021.06.29 19:00
JAK?
Anonim2021.06.29 17:20
jeśli jest tak dobrze to czemu jest tak źle? Ceny szaleją, żywność, benzyna, usługi
gość2021.06.29 16:26
Jeśli twarde liczby nie zgadzają się z ideologią - tym gorzej dla liczb!