Polska sprzeda innym krajom szczepionki - zdjęcie
14.07.21, 07:21Fot. via: Flickr

Polska sprzeda innym krajom szczepionki

12

- Polska planuje odsprzedać innym krajom, m.in. Ukrainie czy Gruzji, kilkadziesiąt milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 - przekazał Polskiej Agencji Prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że liczba sprzedanych szczepionek zależy od wzrostu dynamiki szczepień w Polsce. 

Szczegóły na temat sprzedaży szczepionek przekazał PAP także prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Wskazał, że taka ewetualność była od początku brana pod uwagę.

- Scenariusz odsprzedaży szczepionek do innych krajów rozważaliśmy od samego początku. Polska w umowach podpisanych na poziomie Komisji Europejskiej zamówiła w sumie ok. 100 mln dawek różnych producentów - powiedział Kuczmierowski.

Dodał, że zamówione szczepionki będą trafiały do Polski mniej więcej do końca I kwartału 2022 roku.

- Ich nadwyżkę będziemy chcieli wykorzystać do odsprzedaży - powiedział Kuczmierowski. Dodał, że w pierwszej kolejności szczepionki trafią na Ukrainę i do Gruzji. Planowane jest także odsprzedanie szczepionek krajom bałkańskim. 

Do wtorku do Polski trafiło 41 mln dawek szczepionek. Umowy z KE mówią o odsprzedaniu poza Unię co najmniej 4 mln dawek. W rzeczywistości Polska sprzeda jednak znacznie więcej dawek szczepionek.

Planujemy jednak odsprzedać zdecydowanie więcej szczepionek. Możemy założyć, że ok. 10 mln osób będzie czekało jeszcze na zaszczepienie – poinformował. Dodał, że oznacza to, że do odsprzedania będzie kilkadziesiąt milionów dawek.

Ponadto w polskich magazynach pozostanie 5 mln dawek gotowych do natychmiastowego wykorzystania.

jkg/pap

Komentarze (12):

Bystry2021.07.14 11:50
Najlepiej niech wszystkie to badziewie wyprzedadzą, a zaczną prawdziwie leczyć odpowiednimi lekami
matis892021.07.14 11:46
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Jerzy2021.07.14 11:34
mają rozmach sku.wysyny, ludności ogółem 37 milionów, a oni zamawiają 100 milionów, wiedząc że więcej jak 50% populacji nie jest idiotami, i na pewno się nie zaszczepi, ten kto podjął taką decyzję powinien otrzymać tzw. czapę...
Podobno na Ukraińcach i Gruzinach nam zależy2021.07.14 9:56
to dlaczego ich mordować szczepionkami, które będą prowadziły do przewlekłych chorób autoimmunologicznych? Chyba, że władza postanowiła oczyścić terytorium Kresów i Kaukazu, tylko dla kogo?
Andrzej2021.07.14 8:13
To jest właśnie różnica między PIS a PO. Pani Ewa Kopacz w kwestii szczepionek potrafiła wsłuchać się w głosy ekspertów i zachować się racjonalnie. PIS - nakupił dużo więcej niż potrzeba, w końcu marnują nie swoje tylko państwowe, a więc nasze pieniądze. W PIS są ekspertami w marnowaniu pieniędzy, to trzeba przyznać.
Ant2021.07.14 8:29
Wieść gminna niesie, że to nie eksperci, ale zbyt mała kwota ... była przyczyną decyzji w tamtych czasach. Może to jednak tylko plotka. A może to eksperci od wartości kopertowej.
Andrzej2021.07.14 8:52
"Wieści gminne" bywają bardzo różne, jest chociażby taka na temat orientacji seksualnej Kaczyńskiego. Insynuacje może sobie pisać każdy o każdym.
Hahaha2021.07.14 8:10
Dworczyk i Niedzielski, walnijcie to sobie sami.
katolik2021.07.14 7:58
SSPIS, posłowie masono- naziści, Episkopat dokonują mordu Polaków chemią genetyczną
Zwycięstwo!2021.07.14 7:57
Czyli rząd okupacyjny PiS, służący synagodze szatana - PODDAŁ SIĘ! Vivat! Opłacał się społeczny sprzeciw - nie są w stanie zmusić nas do wyszczepienia, uważając nas za bydło do uboju! Gratulacje dla wszsytkich uczestniczących w społecznym ruchu oporu przeciw wyszczepieniu! Nie uda się im zabić Gojów tak łatwo, oj nie uda!
Ant2021.07.14 8:26
Gwoli ścisłości ruch oporu powinien być ruchem przeciwko eksperymentom medycznym, a nie przeciw szczepieniom jako takim. To z czym mamy do czynienia to masowy eksperyment medyczny prowadzony bez powiadomienia i zgody w nim uczestniczących.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.14 7:52
17-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.