Plaga bezrobocia? - zdjęcie
14.07.15, 18:56

Plaga bezrobocia?

4

Komentarze (4):

anonim2015.07.14 20:19
Tak już jest!
anonim2015.07.14 22:08
Staram się kupować dobre polskie produkty, a bardzo chciałabym kupować jeszcze więcej dobrych polskich produktów, bo kiepskie albo oszukane omijam szerokim łukiem, nieważne skąd są. Kiedyś napisałam wiadomość z pochwałą i uznaniem dla polskiego producenta słodyczy za wówczas najlepszy, moim zdaniem, na rynku pewien typ czekolady. Co z tego, skoro kilka miesięcy później zmienili recepturę i dorzucili jakiś wstrętny E? Od tego momentu przestałam kupować pochwalony wcześniej produkt. Inny wyrób tegoż producenta z linii ekskluzywnej jest eksportowany do USA i kilku krajów Europy, a w Polsce niedostępny (kiedyś był). A szkoda, bo w zamian kupuję jego francuski odpowiednik. Inny przykład - polskie garnki - klasyczne, ale o nowoczesnym wyglądzie, oznaczone jako przewidziane do mycia w zmywarkach. Po dwóch latach z brzegu zaczęła wyłazić rdza w 3 z 4 garnków. Producent już nie istnieje. Kogo mam zatem wspierać? Firmy, które oszukują swoich klientów i oferują im świństwo i odpady (jak np. pewien znany z reklam producent wędlin) czy dodatek soli drogowej? Wszelakiej maści E-polepszacze? Firmy, które zamiast stawiać na wysoką jakość produktu i rozwój tylko kombinują jak tu coś wyprodukować taniej kosztem pracowników i konsumentów i jak nachapać się szybciej, bo nie wypada się pokazać w jakimś lichym samochodzie? Są oczywiście wyjątki, ale one niestety na razie potwierdzają regułę. Nikt tak nie oszuka i nie wykorzysta Polaka jak drugi Polak.
anonim2015.07.15 6:52
Głupie to oczywiście i prymitywne wezwanie w czasach, gdy miliony ludzi migrują we wszystkich kierunkach. Towary przemieszczają się po całym globie z prędkością i na skalę do niedawana nieznaną. Podobnie informacje. Wszelkie próby powrotu do gospodarki autarkicznej kończą się fatalnie i to jest już rzecz wiadoma od tysiącleci. Napisano na ten temat opasłe tomiszcza wskazując jak marne są skutki takiego rozumowania.
anonim2015.07.15 23:33
Polski przemysł i wszelką wytwórczość opanowali dzięki przywilejom postkomuniści. Nie ma też na świecie atmosfery uczciwości w gospodarce bo wszędzie panuje lewica. Na to nie ma rady w tych ustrojach politycznych. Niestety tylko cud albo katastrofa są w stanie odmienić ten stan rzeczy. Jezu, Ty się tym zajmij.