PK ujawnia: Uwolnienie Nowaka może mieć fatalne skutki. Skomplikowane międzynarodowe śledztwo - zdjęcie
14.04.21, 11:46fot. yt/super express

PK ujawnia: Uwolnienie Nowaka może mieć fatalne skutki. Skomplikowane międzynarodowe śledztwo

10

Śledczy z Prokuratury Krajowej ujawnili właśnie postanowienie sądu przedłużające areszt dla Sławomira Nowaka ze względu na skomplikowany charakter śledztwa. Decyzja ta w w poniedziałek została uchylona przez sędzię związaną z politycznym sędziowskim stowarzyszeniem „Iustitia”.

Obecnie opozycja zarzuca prokuraturze, że „nie radzi sobie ze śledztwem ws. Nowaka, a jego 9-miesięczny areszt to efekt „nieudolności” śledczych”.

Jak się okazuje, takie oskarżenia są całkowicie wyssane z pala i bzdurne, ponieważ już w marcu sąd nie miał wątpliwości o konieczności aresztu dla Nowaka oraz o wyjątkowo skomplikowanym charakterze śledztwa, które ma dodatkowo charakter rozwojowy. Z tego też względy prokuratura podkreśla, że zwolnienie Sławomira Nowaka z aresztu może mieć fatalne skutki.

- Prokurator przekonująco przedstawił efekty dotychczasowego śledztwa, które świadczą o tym, że izolacja Sławomira N. była niezbędna – możemy przeczytać w uzasadnieniu Sądu Apelacyjnego w Warszawie, które zostało dziś ujawnione przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Sławomirowi N. postawiono w lipcu 2020 r. 6 zarzutów dotyczących przyjęcia łapówek na  kwotę około 1,5 mln złotych. Zarzuty te uzupełniono w styczniu 2021 r. o kolejne 11 przestępstw korupcyjnych w łącznej wysokości 6 mln.

Ponadto, jak wskazuje minister Ziobro oraz Prokuratura Krajowa, dotychczas przesłuchano ponad 75 świadków, trwa na bieżąco pozyskiwanie i analiza obszernej dokumentacji (np. wyciągi z rachunków bankowych). W sumie akta sprawy liczą obecnie ponad 100 tomów. Na co szczególnie zwraca uwagę PK postępowanie to ma charakter międzynarodowy, a przy prowadzeniu tego dochodzenia wystąpiono z wnioskami o pomoc prawną do odpowiednich instytucji na Ukrainie, w Turcji, Gruzji, Czechach i Estonii.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (10):

ala2021.04.24 8:28
Wypuszczono gościa przed upływem terminu aresztu. Czego się zatem bał Tusk i może część tzw. wymiaru sprawiedliwości, skoro w takim popłochu wypuszczono Nowaka na wolność? Czyżby mieli wiedzę, że zbliża się do aresztu w Białołękach seryjny samobójca, czy może mieli doniesienia, że Sławek pęka i ma zamiar też sypać?
gośc2021.04.24 8:24
Gratulacje! Niech jeszcze go przeproszą, wypłacą odszkodowanie i ogłoszą prześladowanym. Po co ścigać przestępców - sąd i tak wypuści bo takie polecenie mają od kolesi z ... Trzeba będzie wprowadzić w życie bojówki do walki z sądami
Anonim2021.04.16 16:51
Cześć, jestem Anonim. Znacie mnie dobrze od dawna, tyle że pod różnymi nickami. Moje sympatie są ateistyczno-komunistyczno-masońskie. Słowem szatańskie. Dlatego nienawidzę Eucharystii, Krzyża i Różańca. Nienawidzę też katolickiej Polski – każde jej niepowodzenie wywołuje we mnie chwilową euforię i chęć spuszczenia nadmiaru jadu. Jestem wiernym potomkiem faryzeuszy – obłudnie „troszczę się” o dzieci zarzucając każdemu księdzu pedofilię. Religię przedstawiam jako bzdurną bajkę dla naiwnych „wymyśloną przez pasterzy 2000 lat temu”, zaś ateizm reklamuję jako „wolność” i „postęp”. Moją metodą jest kłamstwo, cynizm, wulgaryzmy, a także nachalna reklama aborcji i LGBT, czyli grzechów, które nawet w piekle budzą wstręt. A moim ostatecznym celem jest jak największa liczba potępionych na wieki.
Piotr Nowak 🖐🏻2021.04.15 17:55
Polska to bezprawie. PiS weźcie się do roboty i odwagi życzę bo będzie wasz koniec.
nowak=trup2021.04.14 16:57
sławek zrozum ze twoje miejsce jest w ciupie na 25 lat minimum i tam ci bedzie najlepiej, wystaw teraz swój obleśny wysiwiały ryj na ulice a sprzątna cie mafiozi ukraińscy na zlecenie oligarchów którym postawiono zarzuty!!! i oni załatwia sprawe, i Rudy Oblech twój pan doni swin....nazi, i no i my w końcu bedziemy mieli jako Polacy jednego bydlak i złodzieja mniej!!! sławek wracaj do budy , tamm twoje miejsce!!!!
Foster2021.04.14 15:32
Popaprańcy !
Bartek2021.04.14 13:46
Moglibyście pisać chociaż te newsy z sensem, z Waszego tekstu nic nie wynika. Ze strony Prokuratury Okręgowej w Warszawie dowiedziałem się, że Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpoznawał zażalenie na wcześniejsze postanowienie o przedłużeniu aresztu i w dniu 4 marca 2021 r. wydał postanowienie, w którego uzasadnieniu wskazał, że Nowak powinien pozostać w areszcie. Moglibyście w swoich propagandowych tekstach umieszczać trochę więcej faktów.
Reytan2021.04.14 13:42
Mafiozo Sławomir Nowak, który kierował zorganizowaną bandą przestępczą – na wolności ! Sędzina Agnieszka Domańska, członkini politycznego stowarzyszenia prawników „Iustitia”, już kolejny raz wydaje wyrok sprzeczny z jakąkolwiek logiką i faktami ! Pytam więc Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie Piotra Schaba i Dyrektorkę Sądu Dorotę Ludwiniak czy wy śpicie dobrze, czy nie śnią się wam koszmary o sędziowskich zajobkach i czy wy macie jakąkolwiek władzę nad podwładnymi ?! Apropo, przeglądałem listę zatrudnionych sędziów w Sądzie Okręgowym w Warszawie, i wiecie co, że tam jest więcej sędziów i sędzin niż robotników na wszystkich łącznie budowach w Warszawie !!! Boże coś Polskę !!!
man.of.Stagira2021.04.14 12:30
SAME Qrwyy i Złodzieje w tej POKOleniowej katastrofie zwanej 'opozycją'. // Stety...
Polska2021.04.14 12:26
portal dla polskich patriotów, zapraszam https://lurker.land/