PiS i KO zgodni ws. ogródków za grosz w Warszawie - zdjęcie
29.04.21, 08:24Fot. via: Pixabay - Tama66

PiS i KO zgodni ws. ogródków za grosz w Warszawie

2

Zieloni zebrali ponad 500 podpisów pod obywatelskim projektem uchwały zakładającej obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne w Warszawie do jednego grosza. Projekt cieszy się poparciem zarówno radnych Koalicji Obywatelskiej, jak też radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy podkreślają, że w obecnej sytuacji ważna jest każda pomoc dla branży gastronomicznej.

Warszawscy radni KO i PiS są zgodni w pozytywnej ocenie pomysłu Zielonych ws. obniżenia opłat za ogródki restauracyjne do jednego grosza.

- „Jeśli obniżenie opłaty za ogródki do kwoty minimalnej jest możliwe prawnie, to jak najbardziej byłbym za akceptacją takiej propozycji na poziomie miasta”

- mówi Mariusz Frankowski z KO.

Radny przekonuje, że obecnie „każda forma pomocy dla poturbowanej branży wydaje się czymś wartym poparcia”.

Zaznaczył jednak, że być może obok inicjatywy obywatelskiej ratusz przygotuje własną uchwałę na ten temat.

Pomysł popierają też radni PiS.

- „W tej chwili wystawienie ogródków restauracyjnych to jest tak naprawdę jedyna droga odżycia lokali gastronomicznych. To jest branża usług, która chyba jest najbardziej poszkodowana, być może razem z hotelarzami, w wyniku pandemii”

- podkreśla Maciej Binkowski.

- „W tej chwili każda możliwość zarobku, a z drugiej strony każda możliwość ulgi jest dla nich na wagę złota, żeby przetrwać ten niepewny, miejmy nadzieję, że jednak kończący się już czas”

- dodaje.

Zaznacza przy tym, że z punktu widzenia samego miasta dużo korzystniejsze jest ograniczenie dochodu z tytułu opłat za zajecie pasa drogowego niż puste lokale.

Pozostaje tylko pytanie, co na obniżenie opłat powie Rafał Trzaskowski, który z natury woli je raczej podnosić.

kak/PAP

Komentarze (2):

Kaczka basta!2021.04.29 8:38
Lewica ma teraz drzeć szaty, że pakt Ribbentrop-Mołotow, a TVP Info, frondelki i portaliki Biereckiego triumfować, jaki klin dzięki geniuszowi strategicznemu Kaczora wbił PiS między siły opozycyjne? Czy też lepiej darować sobie taką demagogię?
Anonim2021.04.29 8:34
Rafał Czajkoski w odpowiedzi na zagrożenie pandemiczne zmniejszył liczbę autobusów co spowodowało niebywały tłok i nasiliło zarażanie się covidem. Jego działania zneutralizowała dopiero szybka reakcja rządu Morawieckiego bo zrobiło się niebezpiecznie. Ja na jego inteligencje i dobre zamiary bym nie liczył.