Piotr Strzembosz: Dlaczego nie wspieram WOŚP? - zdjęcie
14.01.14, 21:12Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. Wikipedia)

Piotr Strzembosz: Dlaczego nie wspieram WOŚP?

73

WOŚP i jej organizator Jerzy Owsiak, poza szlachetną intencją wspierania niedoinwestowanej służby zdrowia, przeznacza ogromne kwoty na inne, niż głoszone publicznie cele, na inicjatywy i inwestycje nie mające często nic wspólnego z pomocą chorym, np. wielomilionowe kwoty kierowane są na organizację Przystanku Woodstock i finansowanie luksusowych budynków, a sam Owsiak w swoich działaniach nie jest bezstronny i nakierowany wyłącznie na rzecz potrzebujących, ale jest aktywnym uczestnikiem politycznego i światopoglądowego sporu stojąc po jednej, wyraźnie zdefiniowanej, jego stronie. Nie podoba mi się to i nie chcę akceptować rozdźwięku między głoszonymi deklaracjami, a stanem faktycznym, nie znoszę indoktrynacji podczepionej do dobroczynności, nie podoba mi się arogancja i chamski język Owsiaka, więc nie wspieram Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obserwując od wielu lat WOŚP zastanawiam się, jaka jest rzeczywista opłacalność tej właśnie zbiórki pieniędzy, bowiem jako "zysk" liczona jest cała zebrana kwota (kilkadziesiąt mln zł), a ogromne koszty ponoszą inni, gdyż nie liczy się w bilansie WOŚP kosztów TVP związanych z udostępnieniem studia, łącz, infrastruktury i sprzętu niezbędnego do wielogodzinnej transmisji, wynagrodzenia pracowników telewizji, nie liczy kosztów poniesionych przez Policję, wojsko, Straż Pożarną, i nie mam na myśli zabezpieczania koncertów i zbiórek pieniężnych (co należy do ustawowych obowiązków rozmaitych służb państwowych), ale o zaangażowanie formacji mundurowych do pracy na rzecz Orkiestry, o wykorzystywanie samochodów, samolotów (np. samolotu do przelotów Owsiaka podczas jednej z edycji), nie liczy się wydatków poniesionych przez samorządy, np. na budowę (na koszt samorządu) setek scen dla występujących zespołów muzycznych, opłacania firm ochroniarskich, obsługi technicznej tych koncertów, wynagrodzenia akustyków. Nie liczy się żadnych kosztów, które poniosły na terenie Polski i poza jej granicami liczne osoby, organizacje i firmy dokonujące zbiórki na rzecz WOŚP, a takie wyliczenie dałoby odpowiedź na pytanie, jaki jest rzeczywisty wynik finansowy tego przedsięwzięcia.

W moim odczuciu wątpliwe moralnie jest licytowanie "złotych serduszek" przez publiczne i komercyjne instytucje, np. banki (bynajmniej nie z prywatnych poborów prezesów), przeznaczanie na licytację WOŚP różnych "ministerialnych foteli", o ile wiąże się to z angażowaniem publicznych sił i środków (np. w pakiecie można było "wygrać" na jeden dzień "fotel", czyli możliwość przebywania w gabinecie wicepremiera Piechocińskiego, ale i asystę BOR oraz samochód z kierowcą przynależne temu wysokiemu urzędnikowi państwowemu). W konfrontacji z tym raczej śmieszne są "nagrody" w postaci obiadu z posłem czy wizyty w Parlamencie Europejskim, bowiem oferujący do wylicytowania takiej nagrody polityk robi sobie promocję (na koszt podatnika, wątpię bowiem, by np. posłanka do PE Róża Thun z prywatnych pieniędzy opłacała przelot i pobyt w Brukseli dla zwycięzcy licytacji ), ale wydatków ekstra podatnik tu nie ponosi.

Bardzo nie podoba mi się to, co dzieje się na Przystanku Woodstock, który jest finansowany z pieniędzy WOŚP. Poza wyraźnie zdefiniowanym profilem ideowym tej imprezy (gośćmi są prawie wyłącznie politycy postkomunistyczni i liberalni) promuje się tam sektę Hare Kriszna, nie przeciwdziała masowym przypadkom pijaństwa, narkotyzowania się, publicznego obnażania, wulgaryzmom, rozróbom. Prawie każda edycja Przystanku wiąże się z jakąś tragiczną śmiercią (w trakcie imprezy i podczas dojazdu lub wyjazdu z niej) i nie są to "typowe" dla imprez masowych przypadki śmierci (np. spowodowane udarem słonecznym czy wypadkiem komunikacyjnym z winy kierowcy), ale przypadki wywołane nadużyciem alkoholu, przedawkowaniem narkotyków, zabójstwem czy wypadnięciem lub wyrzuceniem z pociągu, a normą są pociągi jadące na Przystanek z wiszącymi w otwartych drzwiach pijanymi młodymi ludźmi (na co nie reagują służby kolejowe ani policja).

Odrębna sprawa to postawa samego Owsiaka od lat 80-tych do dnia dzisiejszego, który w każdym systemie trzymał z władzą, kiedyś rozmiękczając i ośmieszając anty systemowość, np. akcją "Uwolnić słonia" (gdy inni domagali się uwolnienia więźniów politycznych), teraz zapraszając na Przystanek Woodstock i wspierając w różnych "komitetach" polityków Platformy Obywatelskiej, a jej przeciwników traktując "z baśki" czy angażując się w przedsięwzięcia polityczne czy medialne zgodne z "linią" aktualnej władzy.

Dobroczynność jest potrzebna, ale są inne organizacje dobroczynne i charytatywne poza WOŚP warte zainteresowania mediów i polityków, a zwłaszcza warte dobroczynności osób wykładających swój grosz dla potrzebujących. Osobiście przekazuję, jak mam takie możliwości, datki na organizacje pożytku publicznego i moje zaangażowanie bywa zdecydowanie wyższe niż średnia kwota zebrana przez jednego wolontariusza WOŚP (120 tys wolontariuszy zbiera ok. 50 mln, co daje nieco ponad 400 zł na wolontariusza), np. wspieram Caritas, Fundację "Budzik" czy małą fundację wspierającą konkretną niepubliczną szkołę. Piszę to jedynie po to, aby unaocznić, że aktywność ludzka ograniczająca się do wrzucenia jednorazowo 10 zł do puszki WOŚP to margines marginesu aktywności dobroczynnej Polaków, a obserwując media można odnieść wrażenie, że albo istnieje tylko WOŚP, albo WOŚP jest najważniejszą organizacją charytatywną w Polsce, a tak przecież nie jest.

Powiem więcej - zmasowane propagandowe nadmuchiwanie WOŚP z prawie całkowitym pominięciem innych organizacji (w niedzielnych Wiadomościach TVP zaledwie kilka sekund mówiono o innej organizacji, a ta, mimo braku wsparcia publicznych i komercyjnych mediów, ministrów, artystów i celebrytów zbiera dziesięciokrotnie więcej pieniędzy na rzecz potrzebujących niż WOŚP) sprawia, że wiele osób uznaje, że niedzielne wrzucenie monety do puszki WOŚP wyczerpuje ich aktywność i możliwości.  Media, politycy, "autorytety", a za nimi obywatele, mówiąc o tej zbiórce nie poświęcają należytej uwagi innym inicjatywom i innym organizacjom, które robią równie pożyteczną, a często lepszą i efektywniejszą robotę. I na pewno tej robocie nie towarzyszą kontrowersje związane z ideowo-politycznym zaangażowaniem, takim jak w przypadku Owsiaka i WOŚP. A mówienie "możecie wykazać się tak jak Owsiak" jest niepoważne, bo żadna inna organizacja nie otrzymała i nigdy nie otrzyma takiego wsparcia instytucji państwa, za sprawą rządowych i samorządowych agend i urzędów, jak faworyzowany Jerzy Owsiak i  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ale załóżmy, że całkowicie lub w dużej części mylę się jeśli chodzi o przedstawione powyżej fakty lub ich interpretacje, że racji nie mają krytycy Jerzego Owsiaka i kierowanej przez niego WOŚP, że mylą się, manipulują lub po prostu kłamią blogerzy Matka Kurka i Łażący Łazarz, redaktorzy Warzecha, Ziemkiewicz i Wybranowski, portal Fronda, media "koncernu Rydzyka", TV Republika, poseł Pawłowicz oraz inni znani publicznie i anonimowi krytycy i przeciwnicy Owsiaka, WOŚP, Przystanku Woodstock i Złotego Melona. Czy najwłaściwszą reakcją na te zarzuty i manipulacje "kłamców" i "zawistników" jest brak merytorycznej dyskusji, unikanie odpowiedzi na stawiane pytania, uciekanie przed niektórymi mediami, agresja fizyczna, wytaczanie procesów sądowych a następnie ich utajnianie, chamstwo, bluzgi i robienie show w rodzaju chodzenia na czworakach po stole i wykrzykiwanie "gdzie jest słoik"?

Wśród opłacanych przez WOŚP pracowników są prawnicy i specjaliści od marketingu, to czy oni nie powinni doradzić Jerzemu Owsiakowi, by zwołał konferencję prasową, na którą imiennie zaprosi dziennikarzy "koncernu Rydzyka", TV Republika, Frondy, redaktorów Warzechę, Wybranowskiego, Piotra Wielguckiego (Matka Kurka) i wszystkich innych zainteresowanych tematem dziennikarzy i w trakcie jednego spotkania odpowie konkretnie i wyczerpująco na wszelkie pytania i wątpliwości z jednoczesnym okazaniem dokumentów, raportów i sprawozdań, czym zamknie usta kłamcom i zawistnikom?

Takie spotkanie nie mogłoby przekonać wszystkich osób kierujących się zawiścią czy atakujących Owsiaka i WOŚP z niemerytorycznych powodów, bo tacy ludzie będą zawsze i ich nie zadowoli żadne wyjaśnienie ani nie przekona żaden okazany dokument. Celem takich rzetelnych wyjaśnień ze strony Jerzego Owsiaka i jego współpracowników byłoby przekonanie milionów obywateli, którzy do tej pory nie wpłacali na WOŚP, z powodu skrajnych, emocjonalnych i niemerytorycznych  awantur oraz pomówień z obu stron, i skuteczne zachęcenie ich do zmiany postawy i wpłacania na rzecz WOŚP (lub innych organizacji pożytku publicznego) swoich pieniędzy, a w konsekwencji na rzecz WOŚP mogłoby wpływać nie 40 czy 60 milionów rocznie, ale kilka czy kilkanaście milionów więcej.

Czy w imię kilku lub kilkunastu milionów złotych na rzecz chorych dzieci i starszych osób czekających na medyczne wsparcie nie warto przygotować dokumentacji i zaprosić wszystkich (WSZYSTKICH) zainteresowanych dziennikarzy domagających się wyjaśnień, poświęcić im godzinę lub pięć (a jak trzeba to więcej) i spokojnie, merytorycznie, rzeczowo wyjaśnić wszystko, o co zapytają?


Czy nie warto wyjaśnić, czy prawdą jest, że na przestrzeni minionych lat "171 mln złotych poszło w błoto" jak piszą krytycy? Czy nie warto odpowiedzieć, z jakich środków i za ile wybudowano lub zakupiono budynek przy ulicy Niedźwiedziej w Warszawie, budynek przy ulicy Dominikańskiej za ponad 8 mln zł, budynek w Szadowie (również ponad 8 mln zł)? Czy nie warto wyjaśnić, na jakiej podstawie prawnej WOŚP kupiła firmę Złoty Melon i gdzie trafiła zapłata w wysokości 1,5 mln zł oraz gdzie w sprawozdaniach WOŚP jest pozycja "nawiązki sądowe" oraz jakie kwoty pozyskano w ten sposób i na co je wydano?

Czy nie warto raz a dobrze wyjaśnić wszystkie sporne, niejasne i wzbudzające uzasadnione i nieuzasadnione emocje kwestie oraz odpowiedzieć na wszystkie mądre i niemądre pytania dla tych kilkunastu milionów złotych, które mogą zasilić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Piotr Strzembosz

Komentarze (73):

anonim2014.01.14 21:22
tout court Panie Piotrze. pozdrawiam
anonim2014.01.14 21:44
Powtarzam. Z punktu finansowego Owsiok to plankton. Jego (niecałe) 50 000 000 przy 64 000 000 000 jakie zgarnia NFZ. Ale ile zadęcia i ile energii idzie w zebranie tej kwoty – cały rok dymania parą w gwizdek ze szczytowaniem z szczytniu. A NFZ taką bułę roluje w 8 (osiem!) godzin. Więc po co cała ta krencioła? Do kręcenia lodów.
anonim2014.01.14 21:55
http://www.wykop.pl/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
anonim2014.01.14 22:27
Jest mnóstwo powodów, dla których nie wspieram WOŚP (choć płacąc abonament TVP robie to wbrew własnej woli): - WOŚP to parodia charytatywności, komercyjne przedsięwzięcie Owsiaka i jego żony (Złote Melony itp.), wokół którego unosi się smród zarabiania na żebractwie. Tak wg mnie wygląda właśnie piekło. - kosmiczne kwoty idą na działania pozastatutowe – np. Przystanek Woodstock – promocja sodomii i gomory, pranie mózgów całą parą. - postać Owsiaka – prymitywny wodzirej rodem z filmu Falka, gdyby nie WOŚP skończyły zapewne, jako klient MONAR-u
anonim2014.01.14 22:28
Biega skacze Jurek z rana Gdzie ta kasa zajumana? szuka pilnie za kotarą nad gitarą, pod gitarą szuka wśród serduszek kupy tam gdzie są pytania z dupy u dziadygów pogonionych na ręczniki uczulonych szuka w błocie na Woodstocku w lewym boku, w prawym boku w domu szafy powywracał maca mundur, czapkę maca szuka w spodniach karminowych i samochodziku nowym Skandal, krzyczy, polityka ktoś zajumał mi słoika wy jesteście ludu marność a ja prawie Solidarność a tu kundel jakiś bury śmie mnie pytać o faktury więc jak mu odwagi stoi niech pokaże, gdzie mój słoik? krzyczy, aż mu szczęka lata nikt nie patrzy na wariata bo za śpiewającym cienko słoika zalśniło denko dno, właściwie wielkie dnisko nad ćwierćmrówką wisi nisko w środku, w kręgu złotych cieląt dumnie błyszczy złoty melon
anonim2014.01.14 22:43
Co wejdę na Frondę w poszukiwaniu wartościowych informacji, to ciągle widzę artukuły o WOŚP... już chyba od tygodnia. Ludzie, ile razy można wałkować ten sam temat? Nie daje Pan na WOŚP - ok, Pana sprawa. Kowalska daje - jej sprawa. Fronda wałkowanie tego tematu opanowała do perfekcji... chyba już czas zająć się innymi sprawami ? A tak na marginesie - skoro w kilku już opublikowanych tu artykułach napisane zostało, że WOŚP jest wpierany przez media, a Caritas nie - dlaczego i Wy robicie mu reklamę? Wcale nie taką anty, głośno o tym mówicie, a wiadomo, że takie akcje lubią, jak się mówi o nich głośno, nie ważne w jakim tonie, ważne, żeby się mówiło. Dlatego może lepiej 'zareklamować' Caritas i jego dzieła? W pozytywnym świetle ? Ja polecam na przykład w Bydgoszczy pierogarnię (chyba "Pod Aniołem") prowadzoną przez Caritas, w której pracują wolontariusze, a zysk ze sprzedaży pierogów, po opłaceniu produktów, prądu, gazu, czynszu itp. przeznaczany jest w 100% na działalność Caritasu i pomoc potrzebującym. Może warto by zachwalać tego typu inicjatywy, zamiast ciągle trąbić o tym, jaki to WOŚP jest zły i antychrześcijański?
anonim2014.01.14 22:44
Jest różnica między nie wspieraniem, a glanowaniem. Miałem się nie wypowiadać ale pozwolę sobie na szerszą odpowiedź o tu : WOŚP – kto i dlaczego szuka słoika z pieniędzmi? http://pochwalony.eu/?p=691
anonim2014.01.14 22:56
http://www.wykop.pl/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/ Polecam.
anonim2014.01.14 22:57
Nie wspieracie WOŚP bo jesteście burakami i prostakami. Powiedzcie który klecha lub pisior pojechał do chorego dziecka i coś mu podarował. Wiecie dobrze że za jeden dzień żaden klecha ani pisior nie zebrałby tyle kasy. Z tej zazdrości nie możecie sobie poradzić sami z sobą i znajdujecie obojętnie kogo kto nie ma łba zrytego jak wy i wyżywacie się na nim. Nie możecie się pogodzić że ktoś kto nie jest od Rydzyka ani od Kaczora robi coś bardzo pożytecznego i wspiera go CAŁA POLSKA ,oczywiście prócz pół mózgów , pisiorów i innych szamb,
anonim2014.01.14 23:08
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,15270485,Inkubator_to_dzielo_szatana.html O! To też polecam przeczytać.
anonim2014.01.14 23:18
Frondo! Bieda na maksa! Same pomówienia ... Jak jadą po Ojcu Tadeuszu to bronicie jak lwy ... tyle, że O. Tadeusz i kązdy z nas ma obietnicę Pana Jezusa, że będzie prześladowany a Wy jakim prawem prześladujecie tych, którzy takich obietnic nie mają (narzie ...)? Do poczytania: http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
anonim2014.01.14 23:26
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
anonim2014.01.15 1:15
@gammacrew "Woodstock jest finansowany z darowizn celowych, a wiec pan piotr chyba troche nie odrobil pracy domowej." Niejaki Jerzy Owsiak zwanu "Jurkiem" lub "Jurasem" twierdzi coś innego, a mianowicie to, że Woodstock finansowany jest również z "odsetek od lokat bankowych WOŚP". "Zreszta jak caly ten artykul nadaje sie do spuszczenia w sciek" Zrobisz to wrzucając komputer do klopa? Odradzam.
anonim2014.01.15 1:23
@Trex Ja nie wspieram WOŚP, ale widzę i pozytywy: wzbudzenie zainteresowania problemem służby zdrowia, załatanie niektórych dziur, których NFZ nie chce/nie może załatać, obudzenie się potrzeby udzielania pomocy itp. wśród "zwykłych" ludzi itp. Nie jest to powód do wrzucania przeze mnie do puszki WOŚP (wspieram inne, nie kontrowersyjne i przejrzyste organizacje), ale obraz nie jest aż tak jednostronny.
anonim2014.01.15 1:27
@kolorowa "Nie daje Pan na WOŚP - ok, Pana sprawa. Kowalska daje - jej sprawa." To, że nie daję, to moja sprawa, a to dlaczego nie daję, to może zainteresować innych. Pozdrawiam
anonim2014.01.15 1:36
@Dubrovnik Zapoznałem się z linkowanym tekstem i odniosę się do konkluzji brzmiącej "NIE POMAGAJ, ALE TEŻ DO CHOLERY NIE PRZESZKADZAJ." Jeśli patrzenie na finanse WOŚP jest "przeszkadzaniem", to jest gorzej niż sądziłem.
anonim2014.01.15 1:48
@koliba74 "Nie wspieracie WOŚP bo jesteście burakami i prostakami." Jeśli dobrze rozumiem, to WOŚP i tylko WOŚP jest organizacją wartą wsparcia, a wspierający inne organizacje to "buraki" i "prostaki"? Czy dlatego instytucje państwowe, publiczna TVP, wojsko, policja, samorządy wspierają praktycznie tylko i wyłącznie WOŚP?
anonim2014.01.15 1:51
@Do linkujących artykuł z "zestawieniem zarzutów": Dacie radę zamieścić tu coś samodzielnie? Może być na zasadzie "wytnij-wklej", ale dajcie coś konkretnego!
anonim2014.01.15 5:41
@Zankard Owsiak marnuje energie. NFZ zbiera taką bułę w 8 godzin. Po co ten szoł? Forsa z puszek wędruje albo do Jurasa albo do budżetu. To, że zbiera na chore dzieci to demagogia. Jak idziesz do urzędu skarbowego to też sobie powtarzaj: ”płacę na opiekę seniorów i na chore dzieci” (i na chore państwo). Kupowanie sprzętu przez wosp wygląda tak - minister zdrowia mówi gdzie potrzeba „łóżka dla seniora” albo innego cuda techniki a Juras daje bułę ministru i sprzęt jest kupiony (są oczywiście przetargi, kontrole, sprawdzenie potrzeb). Niech Juras zbuduje swój szpital i leczy tam za darmo. Wtedy porozmawiamy. Dlaczego wosp wspomaga tylko państwowe szpitale, a nie dał ani złotówy medicoverowi?
anonim2014.01.15 5:48
@Zankard Jak owsiok odróżnia złotówki z puszki od złotówek z darowizn celowych. Te drugie są znaczone?
anonim2014.01.15 5:50
@Piotr Strzembosz Nie zwrócił Pan uwagi, na to, że działalność wosp jest, pod względem ekonomicznym, bez sensu?
anonim2014.01.15 7:11
Dobro jest ciche, nie narzuca się, nie robi show, jest pokorne. Dobro nie promuje sekciarstwa, nie rozpija młodzieży, nie deprawuje, nie walczy przeciwko prawdzie.
anonim2014.01.15 7:40
Nie napisał Pan panie Strzembosz nic nowego. Co roku te same zarzuty, a ludzie i tak ufają Owsiakowi. Skoro niezależne instytucje kontrolują WOŚP i twierdzą, że na zakup sprzętu idzie 92% to dlaczego mam im nie wierzyć? Jeśli jadę z córką do szpitala to dookoła widzę sprzęt zakupiony przez lata przez WOŚP to dlaczego mam nie wierzyć Owsiakowi. Ale uwiera Was, przeciwników WOŚP, popularność tej inicjatywy i to, że tyle ludzi wspiera WOŚP i ufa Owsiakowi, a nie Wam. I kogo to interesuje panie Strzembosz, dlaczego Pan nie wspiera WOŚP, kim Pan jest, żeby ktokolwiek miałby się interesować Pana zdaniem. Tak jak pewnie moją opinią nikt się nie interesuje. Zwolennicy czy przeciwnicy WOŚP, jakie to ma znaczenie. Kiedyś i tak wszyscy trafimy w końcu do szpitala (lub nasze dzieci) i jak lekarz będzie ratował nam życie sprzętem WOŚP to nie będzie pytał, czy wspieraliśmy Owsiaka. Chyba, że Pan panie Strzembosz nosi przy sobie deklarację z napisem: prosze nie ratować mi życia przy pomocy sprzętu zakupionego przez WOŚP.
anonim2014.01.15 8:09
Dlaczego was, niby miłujących bliźniego, tak boli ta akcja? Czy aż tak bardzo chcecie położyć łapę na tej kasie? W KAŻDYM prawicowym/katolickim portalu znalazłem kłamliwe dane na temat WOŚĆ. Wasze zakłamanie i dwulicowość sięga dna. Szukałem długo i nie znalazłem żadnego "przekrętu" w działaniach WOŚĆ. Natomiast nie musiałem długo szukać, żeby znaleźć przykłady nadużyć i malwersacji pieniędzy przez Caritac. Wspomina Pan o kosztach orkiestry, że czas w telewizji itd. To żarty? A nie boli Pana, że Caritas jest wspomagany z budżetu, z PFRONu, z budżetów gmin? Nie boli Pana, że nikt z tej organizacji się nie rozlicza z tych pieniędzy? Że na Caritas są zarejestrowane luksusowe auta? Że Caritas posiada wiele pałacy i ziemi. Skąd na to wzięli kasę? Dwulicowość wasza nie zna granic. Jak można być tak zakłamanym i ślepym?
anonim2014.01.15 8:15
Chciałem tylko dodać, że moje poglądy polityczne są coraz bardziej skierowane na PiS bo obejrzałem "Nocną zmianę" i zrozumiałem o co chodzi. Boję się tylko, że gdy PiS będzie rządzić to tacy ludzie jak Strzembosz czy Terlikowski stworzą nam tutaj w Polsce piekło religijne. Jestem wierzący, ale chyba ja i Terlikowski inaczej postrzegamy wiarę, miłość i szacunek dla ludzi.
anonim2014.01.15 8:19
Ogorek : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13506143,Ksiezom_dyrektorom_plockiemu_Caritasu_grozi_do_10.html Kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy, ks. Józef Lisowski swoim "wypasionym" autem-zarejestrowanym na Caritas http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-potracil-mezczyzne-i-mowi-mu-zyskales-nowe-zycie,wid,10611987,wiadomosc.html?ticaid=112069&_ticrsn=3 no ale dla Ciebie to zapewne pomówienia i atak na kościół? :)
anonim2014.01.15 8:22
@Zanarkand "Dobro jest ciche, nie narzuca się, nie robi show, jest pokorne. Dobro nie promuje sekciarstwa, nie rozpija młodzieży, nie deprawuje, nie walczy przeciwko prawdzie." Na romantyzm cie wzięło co przeczy wrzaskowi chałturnika owsiaka.On i tak ma cię w doopie. Nie mam zamiaru cie nawracac bo i tak jesteś niereformowalnym szczurem .Błądź dalej .Szerokiej alei zasłużonych pozytecznych idiotów życzę.
anonim2014.01.15 9:06
Ogorek: o przekretach w Caritas pisal nawet Gosc Niedzielny!!! http://gosc.pl/doc/1474825.Byli-pracownicy-Caritas-stana-przed-sadem To też szmatławiec wg Ciebie?
anonim2014.01.15 9:15
@czszcz51 "czemu nikt na "prawicy" nie lustruje w dokładnie ten sam sposób Caritasu(nic nie mam do tej organizacji)? W końcu obraca znacznie większymi kwotami. Jakoś żaden z redaktorów Frondy nie odkopuje takich spraw jak Audi A8 za pół bańki. W ogóle o Caritasie nie za często się tutaj pisze w kontekście innym niż WOŚP. " Fronda często "lustruje" Kościół, np. red. Terlikowski często publicznie wypowiada się i pisze o patologii, niejasnościach i zaniechaniach w Kościele i instytucjach z nim związanych. Na marginesie - każdy zarejestrowany na tym portalu internauta może popełnić notkę na temat Caritasu i nie musi być to notka bezkrytyczna.
anonim2014.01.15 9:29
@Zanarkand "A jest pan w stanie ustosunkować się do przedstawionych w tym linku opinii?" Proszę o konkret, bo dyskutujemy na tym portalu i nie wyobrażam sobie, aby każdy czytający wchodził na inne strony by zrozumieć o czym mowa. "pańskie fobie", "typowo prawackie podejście", "gnoić ludzi, bo nic innego was nie obchodzi", "macie wszystko gdzieś", "Bóg wybacza - prawactwo NIGDY!!!", "Jest do rozwalenia", ."będzie się kłamać i podjudzać - bo prawactwo niczego innego nie umie"... No to sobie "merytorycznie" podyskutowaliśmy.
anonim2014.01.15 9:48
@Fanaticus1 "Nie zwrócił Pan uwagi, na to, że działalność wosp jest, pod względem ekonomicznym, bez sensu?" Zwróciłem uwagę i sam się zastanawiam, co by się stało, gdyby w jednej kolumnie podano zebrana kwotę, a w drugiej WSZYSTKIE koszty (a nie tylko zewidencjonowane koszty podmiotu o nazwie WOŚP). Na portalu Salon24 była notka zawierająca cytat z wypowiedzi (czy pisma) kogoś z samorządu Kamienia Pomorskiego. Brzmiało to mniej więcej tak (cyt. z pamięci): "W związku z trudną sytuacją budżetową miasta, samorząd rezygnuje z organizacji koncertu WOŚP." Co to oznacza? Ano to, że rutynowo, co roku, samorząd Kamienia Pomorskiego (i samorządy kilkuset innych gmin, powiatów, miast wojewódzkich) wykładają budżetowe pieniądze na finansowanie koncertów, imprez, eventów itp. na rzecz WOŚP. Jeśli taki jeden koncert to wydatek np. 25.000 zł, to mnożąc to przez np. 200 daje 5 mln zł. A to patrząc na zaledwie 200 lokalnych imprez po 25.000, gdy w Warszawie koszt musiał być o wiele wyższy (samo "światełko do nieba", czyli fajerwerki, to kilka/kilkanaście tyś zł).
anonim2014.01.15 9:54
@Asgard1981 "chcesz pan konkrety, prosze. Zna pan pojecie audyt, wystarczy poczytac. Domki luksusowe? adres prosze" No, gdzie ten audyt z podaniem kwot i źródeł sfinansowania budynków w Warszawie i Szadowie? "ukaz RM i Episkopatu" Masz obsesję.
anonim2014.01.15 10:01
@Kriss66 "Dobro jest ciche, nie narzuca się, nie..." Można i głośno, z przytupem, ale hałas nie powinien dominować.
anonim2014.01.15 10:22
@Joanna43 "Co roku te same zarzuty, a ludzie i tak ufają Owsiakowi." Nie chcę przyrównywać, ale Amber Gold też miał gigantyczne zaufanie (inaczej ludzie by nie wpłacali swoich prywatnych pieniędzy). "Skoro niezależne instytucje kontrolują WOŚP i twierdzą, że na zakup sprzętu idzie 92% to dlaczego mam im nie wierzyć?" Wiara potrzebna jest w Kościele. Ja mam prawo domagać się konkretnych informacji, np. na temat źródeł pieniędzy za które sfinansowano konkretne budynki WOŚP (po 8-9 mln zł), co z sądowymi nawiązkami itp., czy rzeczywiście 1,5 mln przepłynęło z WOŚP do Złotego Melona i czy prawdą jest, że wzbogaciło to samego Owsiaka. "uwiera Was, przeciwników WOŚP, popularność tej inicjatywy" Sympatie i antypatie nie mają nic do rzeczy. Czy tylko sympatycy PiS mogą domagać się kontroli wydatków tej partii (np. wykorzystania budżetowej subwencji)? "tyle ludzi wspiera WOŚP i ufa Owsiakowi" Ilość tych osób nie niweluje prawa, które musi być respektowane. "kim Pan jest, żeby ktokolwiek miałby się interesować Pana zdaniem." Właśnie doświadczam zainteresowania, bo niby skąd ten komentarz? "Kiedyś i tak wszyscy trafimy w końcu do szpitala (lub nasze dzieci) i jak lekarz będzie ratował nam życie sprzętem WOŚP to nie będzie pytał, czy wspieraliśmy Owsiaka." Bardzo ważne zdanie. Szpital ma leczyć, a nie patrzeć na polityczne i światopoglądowe konotacje, a każda organizacja powinna być transparentna. To są dwie niezależne kwestie. "Chyba, że Pan panie Strzembosz nosi przy sobie deklarację z napisem: prosze nie ratować mi życia przy pomocy sprzętu zakupionego przez WOŚP." Niby czemu? Ktoś wpłaca na WOŚP, który przekazuje szpitalowi sprzęt, ktoś inny na "Budzik" Ewy Błaszczyk, ktoś inny na fundację wspierającą CZD, ale każda z tych placówek ma obowiązek realizować swoje zadania na rzecz każdego, kto spełnia określone kryteria. Czy mylę się?
anonim2014.01.15 10:34
@rafthetough "W KAŻDYM prawicowym/katolickim portalu znalazłem kłamliwe dane na temat WOŚĆ. Wasze zakłamanie i dwulicowość sięga dna." ...i współpracuje z nami "Juras" Owsiak, podsyca nasze nienawistne instynkty swoimi "występami" na stole w poszukiwaniu słoika, prawda? "Natomiast nie musiałem długo szukać, żeby znaleźć przykłady nadużyć i malwersacji pieniędzy przez Caritac." Podać adres Prokuratury? "Caritas jest wspomagany z budżetu, z PFRONu, z budżetów gmin? Nie boli Pana, że nikt z tej organizacji się nie rozlicza z tych pieniędzy?" Nie wierzę! PFRON nie rozlicza przyznawanych dotacji? To jawne łamanie prawa! "Że na Caritas są zarejestrowane luksusowe auta? Że Caritas posiada wiele pałacy i ziemi. Skąd na to wzięli kasę?" To ciekawe pytanie. W moim tekście zadaję podobne pytania, więc chyba się zgodzimy, że są ważne.
anonim2014.01.15 10:37
@rafthetough "gdy PiS będzie rządzić to tacy ludzie jak Strzembosz czy Terlikowski stworzą nam tutaj w Polsce piekło religijne." Kontrola organizacji pozarządowej "stwarzaniem piekła religijnego"? Chłopie, co ty wąchałeś?
anonim2014.01.15 10:45
@Eric Theodore Cartman "i jeszcze jedno.. Jak kiedyś wylądujesz w szpitalu (czego Ci oczywiście nie życzę) lub w późniejszym okresie swojego życia na geriatrii i jeśli lekarze będą chcieli Ci pomóc używając do tego sprzętu z WOŚP-u, to miej resztki honoru i powiedz im: nie chcę aby ratowano mnie sprzętem od gościa "który w każdym systemie trzymał z władzą"." Bzdura. Gdyby to było logiczne, to np. mielibyśmy alternatywę: 1. "Nie idę do kina na film "Wałęsa", bo jednym ze sponsorów filmu była f-ma Amber Gold"; 2. "Kto idzie do kina na film "Wałęsa", ten nie może krytykować f-my Amber Gold"
anonim2014.01.15 10:50
@gammacrew "Wszystko idealnie, jest papier na kazda zlotowke." OK. Gdzie znajdę "papier" z informacją o wpływach z tytułu nawiązek sądowych na rzecz WOŚP za rok 2007, wysokości tych wpływów i sposobie wydania tych pieniędzy?
anonim2014.01.15 10:56
@gammacrew "i tak nie uwierza specjalistom" Czy Amber Gold przez długie miesiące badali jacyś amatorzy? Nie porównuję Amber Gold do WOŚP, ale mamy jedno prawo i te same instytucje kontrolne, więc...
anonim2014.01.15 12:40
Nie tylko, jak pisze @gammacrew, składając doniesienie o defraudacji ktoś zrobiłby z siebie idiotę, ale ogólnie i szczegółowo wszyscy wylewający na Orkiestrę kłamliwe ścieki robią z siebie idiotów. Nic dodać, nic ująć.
anonim2014.01.15 13:00
Zgodzimy się chyba wszyscy, że Caritas zbiera więcej niż WOŚP. Jednocześnie Owsiak wypowiada się (nawet dzień po tegorocznej zbiórce w TVN zapytany przez Durczoka, czemu tak dużo "nienawiści" wobec WOŚP), wypowiada się o Kościele (nie bezpośrednio o Caritas, która jednak działa jako Kościół), że ten zakłamuje rzeczywistość i szerzy nienawiść wobec dobroczynności WOŚP. Dlaczego tak mówi??? Kto tu kogo niszczy? To raczej mający pełne poparcie mainstreamowych mediów i polityków Owsiak i WOŚP niszczy to, co nieWOŚPowe i nie mainstreamowe...
anonim2014.01.15 20:33
Linkowano jakieś "wyjaśnienia", to ja też: http://kontrowersje.net/odpowied_na_list_zakup_w_z_biedronki_wykopan_przez_niejakiego_rineo
anonim2014.01.15 20:46
@gammacrew "Nawiązki sądowe zasądzane są nie na fundacje tylko na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej będący państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości." Skróćmy dywagacje: Dlaczego do 2006 WOŚP je wykazywał, a od 2007 nie? "amber gold nie byla monitorowana przez 4 rozne ministerstwa, a wiec przykro mi porownanie zupelnie nie trafione." Wśród tych ministerstw było to, które nie wykryło, że oferent chcący kupić polską stocznię jest ścigany międzynarodowym listem gończym. Pewnie nie mieli dostępu do Google. To tak a propos rzetelności instytucji kontrolnych. "co do nawiazek sadowych z tytulu wypadkow, (...) moze jest to gdzies zaszyte w ktoryms podpunkcie sprawozdania - to jest pytanie do Owsiaka/jego prawnikow." Już zszedł ze stolika? Przekażę ten news TV Republika, bo ta stacja miała szereg pytań. "Jesli urzedy kontrolujace od lat tego nie wykazaly jako defraudacje to obawiam sie ze nikt z nas nie ma takiego wgladu jak one." Defraudacja, to nie jedyna nielegalna opcja.
anonim2014.01.15 20:54
@czszcz "Mogę napisać gdziekolwiek, że Caritas pierze pieniądze." Proszę się nie krępować. "Ale nie wydaje mi się, żeby Fronda podchwyciła to tak entuzjastycznie i bezmyślnie jak te łgarstwa o WOŚP." Proszę wykazać moje łgarstwa, bo ja prawie wyłącznie domagam się wyjaśnień, odpowiedzi na istniejące wątpliwości itp. To, co "twardo" zarzucam, to kwestie związane z demoralizacją na Przystanku W. "To PAH też do likwidacji? Najlepiej niech nie będzie niczego…" Nie słyszałem, by ktoś domagał się likwidacji WOŚP. No, chyba że skala nieprawidłowości jest...
anonim2014.01.15 21:01
@Domejko "Oczywiście WOŚP zbiera jeden dzień a nie 365dni! Ale i to przeszkadza." Nikt nie broni WOŚP działać cały rok, ale wiadomo, że na więcej niż 5-8 dni w roku nie wzbudzą zainteresowania mediów, a bez mediów WOŚP nie istnieje.
anonim2014.01.15 21:05
@nobodybutme "Sprawa jest bardzo prosta- niech pan nie daje złamanego grosza i modli się, aby nigdy pana dziecko nie potrzbowało specjalistycznego sprzętu w szpitalu" Nie ma takiej alternatywy. Mogę dawać na WOŚPO, mogę dawać na ine organizacje (tak robię), mogę nie dawać nigdzie, bo moje prawa wynikają nie z haraczu czy wpłaty na jakąś organizację, ale z Konstytucji.
anonim2014.01.15 21:17
@gammacrew "idz z tym czlowieku do prokuratury! bardzo chetnie zobacze wynik tego postepowania" Bez obaw. Najpierw zobaczymy wynik sporu z Matką Kurką. "i moment wplacania przez pana i tamtego mądrego kosztow sadowych." Koszty sądowe są wymagane, gdy jest roszczenie. Gdybym szedł do Prokuratury, to przecież nie z roszczeniem finansowym wobec WOŚP. "Mimo ze pisze pan dalej paszkwile, mimo kolejnych nie trafionych prob upublicznienia kłamstw, dalej trzymam kciuki za pana w sadzie. chyba ze nie ma pan tyle odwagi cywilnej by to zrobic," Mam iść do sądu z pismem, że nie wiem skąd Złoty Melon ma siedzibę?
anonim2014.01.15 21:20
@gammacrew "wyjasilem panu jak chlop krowie na miedzy kto te pieniadze realnie ma i nie jest to WOSP." Chłop jakiś niegramotny, a krowa wie, że w tej materii przepisy zmieniły się w 2012 r. a nie na przełomie 2006/07.
anonim2014.01.15 21:25
@gammacrew "w 21 wieku ciezko trafic do ludzi bez mediow" Nie wiem. Wiem, że kiedyś TVP chciała skrócić transmisję o 40 minut i Owsiak zrobił straszną awanturę. Widocznie nie mają pewności, co będzie bez permanentnego wsparcia mediów.
anonim2014.01.15 21:39
"Chłop jakiś niegramotny, a krowa wie, że w tej materii przepisy zmieniły się w 2012 r. a nie na przełomie 2006/07." Tylko, że na liście instytucji, które mogły otrzymywać te pieniądze za 2007 rok NIE MA WOSP. W związku z tym Orkiestra nie mogła ich otrzymywać... Panie Piotrze, dlaczego pan twierdzi, że Owsiak MUSIAŁ zrobić jakiś szwindel? Dlaczego WSZYSTKIE wiadomości i dane są interpretowane na jego niekorzyść i zakłada się, że MUSI BYĆ winny? Przy takim podejściu merytoryczna dyskusja jest całkowicie niemożliwa, pan odrzuca wszystkie dane - zakładając z góry, że MUSZĄ być niewiarygodne. Uosabia pan tutaj założenie, że jeżeli informacje nie pasują do tezy - to tym gorzej dla informacji.
anonim2014.01.15 22:37
@Piotr Strzembosz Czy nie wydaje się Panu, że problem owsiaka polega na tym, że usprawiedliwieniem i pretekstem do jego działalności jest wspieranie socjalistycznego nowotwora jakim jest państwowa służba zdrowia? Państwowa służba zdrowia, tak jak państwowa edukacja zawsze będzie siedliskiem patologii więc czyż nie jest słuszne zlikwidowanie obu? (Na marginesie należy dodać, że katolicy płacąc podatki na utrzymanie obu w/w wymienionych, świadomie finansują aborcje oraz gender co niezgodne z nauczaniem kościoła.) Wydaje mi się, że gdyby zlikwidować państwową telewizję i państwową służbę zdrowia działalność wosp budziła by o wiele mniej kontrowersji. Teraz jest ona i jej dyrygent marionetkami systemu.
anonim2014.01.15 22:42
@gammacrew Patrz pan - telewizje się biją, a Owsiak się awanturuje. Czyli nie o czas transmisji chodzi, a o problemy emocjonalne. Przyczyna poszukiwania słoika wyjaśnia się.
anonim2014.01.15 22:54
@Auron "Tylko, że na liście instytucji, które mogły otrzymywać te pieniądze za 2007 rok NIE MA WOSP. W związku z tym Orkiestra nie mogła ich otrzymywać..." Było by to niezłe wytłumaczenie, gdyby w 2006 r. i wcześniej wpłaty były incydentalne, ale to były setki tysięcy złotych, a więc nawiązki zasądzone z końcem 2006 r. MUSIAŁY trafiać do WOŚP (skazany ma na to pewien czas, a nie mógł ot tak sobie nie wpłacić, bo między orzeczeniem a terminem dokonania wpłaty zmieniło się prawo). "dlaczego pan twierdzi, że Owsiak MUSIAŁ zrobić jakiś szwindel?" Proszę mi nie imputować, że ja twierdzę, że zrobił szwindel. Mnie interesuje pochodzenie określonych inwestycji, a to chyba nie oznacza, że coś przesądzam. Chociaż? Coraz więcej wskazuje, że coś jest "nie tak", bo ma miejsce ogromna determinacja, by nie ujawniać części informacji. "Dlaczego WSZYSTKIE wiadomości i dane są interpretowane na jego niekorzyść" Które? "Przy takim podejściu merytoryczna dyskusja jest całkowicie niemożliwa" Owszem. Padają pytania, a na niektóre z nich odpowiedzi brak. "pan odrzuca wszystkie dane - zakładając z góry, że MUSZĄ być niewiarygodne." Proszę pokazać informacje z której wynika, czy J. Owsiak sprzedając f-mę Złoty Melon wziął 1,5 mln, to będę miał mniej pytań i wątpliwości.
anonim2014.01.15 23:06
@Fanaticus1 "Czy nie wydaje się Panu, że problem owsiaka polega na tym, że usprawiedliwieniem i pretekstem do jego działalności jest wspieranie socjalistycznego nowotwora jakim jest państwowa służba zdrowia?" Moim zdaniem problemem nie jest to, że to "państwowa" służba zdrowia, ale, że jest fatalnie zarządzana i niedoinwestowana. "Państwowa służba zdrowia, tak jak państwowa edukacja zawsze będzie siedliskiem patologii więc czyż nie jest słuszne zlikwidowanie obu?" To zbyt obszerny temat, bym teraz klarował swoje przemyślenia. Ale w największym skrócie: 1. Obowiązkowe ubezpieczenia na niskim poziomie i w zamian podstawowa opieka medyczna (ratowanie życia i enumeratywny katalog gwarantowanych świadczeń medycznych) obsługiwana przez sieć prywatnych i publicznych placówek ("bijących się" o te miliony pacjentów jakością obsługi /ceny usług urzędowe, wypłacane z NFZ w ślad za pacjentem/). 2. Nieograniczone ubezpieczenia dodatkowe i wolna konkurencja w ich obsłudze. "gdyby zlikwidować państwową telewizję i państwową służbę zdrowia działalność wosp budziła by o wiele mniej kontrowersji." Owszem, ale czy mamy zmieniać system, bo jakaś fundacja (lub wszystkie fundacje) budzi kontrowersje? "Teraz jest ona i jej dyrygent marionetkami systemu." Owszem. TERAZ tak.
anonim2014.01.15 23:15
@gammacrew @widze ze to jak rozmowa z hałdą betonu.." Ja widzę ekran komputera, ale być może patrzy pan w lustro... "nie wiem jakim cudem byl pan radnym" Mamy konsumentów, a nie obywateli. To może wyjaśnić, dlaczego głosowali na takiego jak ja i dlaczego taplają się w błocie na Przystanku Woodstock, a później jadą pijani do domu. "cyba dobrze ze bylym." Mam nadzieję, że i "przyszłym". Wybory za niecały rok... "my dajemy panu informacje i jak o kant dupy obtłuc, i tak wie pan lepiej. za bardzo szanuje swoj czas zeby wdawac sie w dalsza dyskusje ktorej i tak znamy wynik obojetnie co bysmy tu pokazali. odpowiedzielismy w kilka osob na wiekszosc zazutow ktore dalej stoja w artykule" OK. Czyli przeoczyłem odpowiedź na pytanie o budynek przy ulicy Niedźwiedziej w Warszawie, budynek przy ulicy Dominikańskiej za ponad 8 mln zł, budynek w Szadowie (również ponad 8 mln zł), o podstawę prawną zakupu przez WOŚP f-my Złoty Melon i kto "przytulił" zapłatę w wysokości 1,5 mln zł?
anonim2014.01.15 23:36
@Piotr Strzembosz. Doświadczenie wskazuje, że państwowa służba zdrowia zawsze jest źle zarządzana (nawet u Amerykanów). Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest jej likwidacja. Rozwiązanie, które Pan podał wydaje się być słuszne. Owsiak jest planowanym dzieckiem systemu. Gdyby nie on to wystrugałoby kogoś innego. Dlatego system należy zlikwidować. Likwidacja systemu oznacza przejrzystość. Chyba warto?
anonim2014.01.16 4:19
"Proszę mi nie imputować, że ja twierdzę, że zrobił szwindel. Mnie interesuje pochodzenie określonych inwestycji, a to chyba nie oznacza, że coś przesądzam. Chociaż? Coraz więcej wskazuje, że coś jest "nie tak", bo ma miejsce ogromna determinacja, by nie ujawniać części informacji." Twierdzi pan. Pana jedyną intencją jest udowodnienie winy - i brak danych na nią oznacza, iż została ona ukryta. "Które?" Sprawozdania i kontrole. Pan z góry zakłada, że wszystkie dane jakimi dysponujemy MUSZĄ być niewiarygodne. Że wszystkie kontrole były nieskuteczne. Kto miałby WOSP sprawdzić, żeby w końcu uznał pan wyniki za wiążące? Co musiałyby zawierać dane by były one dla pana w porządku? Ja nie widzę w Polsce instytucji, która spełniłaby pańskie oczekiwania. Więc dla pana WOSP zawsze będzie winny. "Owszem. Padają pytania, a na niektóre z nich odpowiedzi brak." A interesują pana te odpowiedzi, czy chodzi wyłącznie o potwierdzenie pańskich racji? Aby merytoryczna dyskusja było możliwa musi być obopólna zgoda iż jakieś dane w jakimś przypadku opisują rzeczywistość. Pan twierdzi, że takich danych nie ma i nigdy nie było. Kontrole nie wykazały zastrzeżeń - to znaczy, że zostały źle przeprowadzone. Sprawozdania nie przedstawiły jakiś danych - to nie oznacza, że w danym okresie ich nie było, tylko, że zostały ukryte. Skoro WOSP ma jakieś nieruchomości - to znaczy, że musiało dojść w ich przypadku do nieprawidłowości. Przyjął pan postawę w której WOSP nie da się obronić. To zwyczajne domniemanie winy.
anonim2014.01.16 10:22
@Fanaticus1 Państwowa czy prywatna służba zdrowia, to drugorzędne. Jak się wprowadzi procedury i zacznie je przestrzegać, to będzie lepiej niż jest.
anonim2014.01.16 10:41
@Auron . "Pana jedyną intencją jest udowodnienie winy" ??? "brak danych na nią oznacza, iż została ona ukryta" Brak danych o niczym nie świadczy. Ale brak chęci ich uzupełnienia czy ujawnienia ich już tak. "Pan z góry zakłada, że wszystkie dane jakimi dysponujemy MUSZĄ być niewiarygodne. Że wszystkie kontrole były nieskuteczne." Uparcie domagam się informacji nie ujętych w sprawozdaniach, ale jak widać jest coś do ukrycia. "Co musiałyby zawierać dane by były one dla pana w porządku?" Napisałem w artykule i przypominałem w komentarzach. Udawanie, że nie wiadomo o co pytam jest symptomatyczne.
anonim2014.01.16 10:49
@gammacrew "rece mi opadly - swoich wyborcow okresla pan mianem konsumentow pijaków?" Nie sądzę, by taplający się w błocie roznegliżowany człowiek, który jedzie pijany (stojąc przy otwartych drzwiach) pociągiem, był modelowym zwolennikiem konserwatywnego kandydata. "borze chron przed takimi radnymi" Boże chroń przed taką nieznajomością ortografii. "o budynek w szadowie juz pisalem ze dwa razy," ???
anonim2014.01.16 19:25
@gammacrew "usuwanie reklam agencji towarzyskich to dla pana priorytet w Warszawie?" Ja też tak potrafię: Skakanie po stołach, to główne zajęcie Owsiaka? "no tak, naprawa ulic czy budowa metra to sa pierdoły przy reklamach agencji" Analogicznie - pomoc chorym dzieciom w szpitalach, to są pierdoły przy szukaniu słoika. "okreslil pan swoich wyborcow jako przeciwienstwo obywatela" Niezrozumienie ironii nie jest wadą w przeciwieństwie do akceptacji picia i ćpania na Przystanku Woodstock. "ja nie uzylem, stad z malej litery. inteligentny czlowiek by sie domyslil." Trudno się domyśleć, bo sadzisz błędy ortograficzne jak Król Bul. "1. spelnia zadania statutowe, 2. Owsiak tam nie mieszka, wbrew bredniom pisanym na frondelku, 3. sam na siebie zarabia." Tak samo jak Pepsi Arena, która "zarabia na siebie" (ale najpierw samorząd sprezentował stadion ITI). Ja pytam, kto i za co sfinansował budowę budynku w Szadowie, ale nie wysilaj się, bo jeszcze napiszesz prawdę i ujawnisz to, co do tej pory jest ukrywane.
anonim2014.01.17 13:07
@gammacrew To chociaż jedno wiemy, a mianowicie to, że Szadowo powstało za pieniądze WOŚP i mr Owsiak na tym zarabia.
anonim2014.01.17 20:11
@gammacrew "dziala jako normalna firma ktora przynosi okreslone dochody." "Normalna firma" sama wypracowuje sobie kapitał lub zaciąga kredyt, który później spłaca i okazuje się rentowną lub nie. Jeśli firma dostaje na start kilka milionów, to nie jest typowa rynkowa firma. W omawianej sytuacji mamy taką konstrukcję: koszt jest po stronie podmiotu nie mogącego prowadzić działalności gospodarczej (WOŚP), a drugi podmiot (Złoty Melon) wykazuje zyski i wypłaca wynagrodzenie. To zgodne z prawem, ale niezgodne z wizerunkiem J. Owsiaka jako społecznika. "to prosze zalozyc swoja i zgarniac "kokosy". obiecuje ze slowa zlego nie powiem" Ja od 1990 r. (z przerwą 2000-2003) prowadzę działalność gospodarczą, ale nikt mojej firmy tak nie dopieszczał jak Złotego Melona. Proszę sobie wyobrazić taką hipotetyczną sytuację: Jestem radnym i deklaruję, że rezygnuję z diet radnego. Pięknie, prawda. Jednocześnie z kasy samorządu gdzie pełnię mandat przelewają milion lub dwa na start mojej firmy (to niemożliwe/niezgodne z prawem, ale chodzi mi o zobrazowanie przepływu pieniędzy), a ja wypłacam sobie sute wynagrodzenie. Czy to nie byłoby kontrowersyjne? Czy można by z czystym sumieniem nazwać mnie "radnym społecznikiem"? "kwestie ktore juz sa wyjasnione, m.in nawiązek sadowych." To proszę mi przypomnieć, dlaczego w 2006 r. są wykazywane, a od 2007 nie? "kiedy ma pan zamiar usunac te insunuacje z tekstu?" Nic nie usunę, bo nic nie insynuuję. "komentarzy nikt nie czyta" Jest pan "nikim" czy komentuje bez czytania moich komentarzy? "takie teksty to wyssane z palce brednie." Proszę napisać na ten temat spójny, wiarygodny tekst, wtedy pogadamy.
anonim2014.01.18 0:14
@gammacrew "Pan pracowal by za darmo?" Przede wszystkim bym nie transferował pieniędzy z podmiotu nie mogącego prowadzić działalności gospodarczej do podmiotu z takimi możliwościami tylko po to, by ominąć ten zakaz. Rodzi się pytanie: Jeśli Złoty Melon jest firmą komercyjną i samowystarczalną, to czemu był zasilany środkami z WOŚP, a jeśli pieniądze były potrzebne firmie Złoty Melon tylko na rozruch (nadal nie wiem z jakiego dokładnie źródła i w jakiej wysokości sfinansowano Szadowo), to dlaczego nie wypracowały zysku pozwalającego na zwrot do WOŚP, jeśli zaś wypracowany został zysk, a nie nastąpił zwrot pieniędzy, to gdzie tu jest interes ekonomiczny WOŚP? "w 2006 wosp byl na liscie MS, w 2007 nie, a wiec nie dostawal pieniedzy z nawiazek. jakim wiec cudem mial je wpisywac w 2007 w sprawozdaniu finansowym?" Takim cudem, że nawiązka zasądzona pod koniec grudnia 2006 musiała trafić do beneficjenta w styczniu 2007 lub później. "insynuuje pan ze wosp na lewo zgarnia kase z nawiazek." Pytam się - nie otrzymuję logicznej odpowiedzi - wyciągam wnioski. "nie ma sensu pisac tekstow na tematy ktore z gory sa juz opisane. sprawozdanie finansowe wosp to spojny i wiarygodny tekst. a dywagacje na jego temat moze miec co najwyzej prawnik, ktorym pan zdaje sie nie jest." OK. Jeśli każdy wątpiący czy mający pytania nie prawnik ma być odsyłany do sprawozdania, to albo jest to wyraz głupoty (każdy bowiem wie, że lepiej wyjaśnić raz a dobrze niż przepychać się z tymi, którzy nie przeczytali/nie przeczytają sprawozdania), albo sporo jest do ukrycia.
anonim2014.01.18 8:44
@gammecrew& all Imprezy owsiaka to jakieś "dobro narodowe" jak Wałęsa czy cuś. ;-) http://www.fronda.pl/a/prokurator-cenzorem-debaty-publicznej,33639.html
anonim2014.01.19 1:37
@gammacrew "ciekaw jestem co by zrobiły swiry z prolife jakby w trakcie ich jakiegos zebrania, zgromadzenia (nie wiem co oni tam maja za obrzędy) grupka hipisow wyskoczyla z reklamami kondomów." Też nie wiem, co by zrobili, ale wiem, co robiono z nimi gdy legalnie (mieli zgłoszenie do gminy) i spokojnie stali obok imprezy Owsiaka. "jak dla mnie prolejferzy z ich transperentami to kolejna sekta z deczka szurnietych osobnikow." Masz prawo tak myśleć, ale kogo obchodzą twoje prywatne refleksje na ten temat? "rozbełtany płód na zdjeciu" Tak wygląda dziecko wyrwane szczypcami z łona matki. "pokazywanie tych chorych plakatow dzieciom na ulicy (juz sie zdarzalo) kwalifikuje sie do jakiejs grzywny." Masz prawo wyrażać taki pogląd, a ja mam prawo wyrażać pogląd, że nagus taplający się w błocie lub pijany młodzian stojący w otwartych drzwiach jadącego pociągu to człowiek, delikatnie mówiąc, mądry inaczej.
anonim2014.01.19 11:52
@gammacrew "po co wiec ta cala gadka o prolajfie na woodstock. rozumiem ze zdanie innych ma pan to gleboko z powazaniu?" Można obowiązujące w Polsce prawo wekslować stwierdzeniem, że ktoś ma inne zdanie, ale nie zmienia to faktu, że działacze pro life legalnie pikietowali, a usuwani byli nielegalnie. "ten ktor nie ma zamiaru zrobic aborcji i tak jej nie zrobi, a srednio ma ochote ogladac drastyczne sceny. ten kto ma zrobic i tak ja wykona, lub nie wykona a dziecko wyrzuci na smietnik lub schowa do lodowki." Co to ma do rzeczy, że jak ktoś chce złamać prawo, to je złamie? "tym bardziej nie powinno byc pokazywane. to widza dzieci! czy pan sobie zdaje z tego sprawe ze paradujac z takim czyms przez miasto moze sie tak zdarzyc?" Teraz święte oburzenie, a przed momentem lekceważenie wyrzucania na śmietnik lub chowania do lodówki zamordowanego dziecka... "rozumiem ze pan dzieciom pozwalalby ogladac wszystkie czesci filmu "Piła"?" Nie, ale również bym się oburzał i protestował wiedząc, że ktoś takie zbrodnie jak w filmie dokonuje w rzeczywistości. Nawet pokazując ofiary takich zbrodni.
anonim2014.01.20 15:31
@JomKippur "Frondo! Bieda na maksa! Same pomówienia" U mnie? Gdzie?
anonim2014.01.20 15:37
@koliba74 "Nie wspieracie WOŚP bo jesteście burakami i prostakami." Do kogo piszesz, bo ja wspieram inne organizacje charytatywne. Czy osoby nie wspierające Caritas lub fundację Budzik to też "buraki"? "klecha ani pisior" Nie potrafisz bez jadu? "wspiera go CAŁA POLSKA" Zgadza się. Akcja medialna jest ogólnopolska, to i ogólnopolski odzew.
anonim2014.01.20 15:50
@kolorowa "Nie daje Pan na WOŚP - ok, Pana sprawa. Kowalska daje - jej sprawa." Nie chce pan czytać - pana sprawa. Może pan nie czytać. "chyba już czas zająć się innymi sprawami ?" Jakimi? "Dlatego może lepiej 'zareklamować' Caritas i jego dzieła? (...) Ja polecam na przykład w Bydgoszczy pierogarnię (...) prowadzoną przez Caritas, (...) zysk ze sprzedaży pierogów,(...) przeznaczany jest w 100% na działalność Caritasu i pomoc potrzebującym. Może warto by zachwalać tego typu inicjatywy" Zgadzam się. Kiedy premier Tusk o tym mówił a wicepremier Piechociński przeznaczył na licytacje swój fotel? Czy TVP poświęciła temu chociaż 5 minut (WOŚP ponad 6 godzin)? "trąbić o tym, jaki to WOŚP jest zły i antychrześcijański?" Antychrześcijański nie jest WOŚP, a Przystanek Woodstock.
anonim2014.01.20 16:02
@Trex "WOŚP to parodia charytatywności, komercyjne przedsięwzięcie Owsiaka i jego żony (Złote Melony itp.), wokół którego unosi się smród zarabiania na żebractwie." WOŚP to przemieszanie komercji i dobroczynności i takie przemieszanie, niedopowiedzenia i niejasności odstraszają wiele osób, w tym mnie. "promocja sodomii i gomory, pranie mózgów całą parą." Na Przystanku, tak. "postać Owsiaka – prymitywny wodzirej rodem z filmu Falka" To jest najmniej ważne, ale też rzutuje na ocenę całości.
anonim2014.01.20 16:05
@gammacrew "nie kłóci sie z prawdziwa wiarą katolicką a jedynie z paskudnym katolstwem" Co to jest "katolstwo"?
anonim2014.01.20 16:09
@gammacrew "Woodstock jest finansowany z darowizn celowych, a wiec pan piotr chyba troche nie odrobil pracy domowej." Oj, to i Jerzy Owsiak "nie odrobił lekcji", bo publicznie mówił, że również z bankowych odsetek.