Pierwsze słowa Papieża Franciszka I do wiernych: "módlcie się za siebie nawzajem" - zdjęcie
13.03.13, 21:04Fot. za TV Vaticana

Pierwsze słowa Papieża Franciszka I do wiernych: "módlcie się za siebie nawzajem"

6

Pierwsze słowa Franciszka I po przywitaniu się z wiernymi, brzmiały: - Zdaje się, że kardynałowie znaleźli papieża na końcu świata.

Na początku Papież poprosił wiernych o modlitwę i wstawiennictwo Pana Jezusa za siebie i o błogosławieństwo. Później prosił o chwilę cichej modlitwy w intencji papieża-emeryta Benedykta XVI.

Na koniec Papież udzielił błogosławieństwa "Urbi et orbi".

Ostatnie słowa, które Papież adresuje do świata brzmią:  - Módlmy się za siebie nawzajem, za cały świat, aby było wielkie braterstwo. Niech ta droga Kościoła będzie owocna dla ewangelizacji.

Widać z tych paru zdań, że Franciszek I będzie Papieżem modlitwy, dlatego imię jakie przybrał Jorge Mario Bergoglio jest w tym wszystkim bardzo wymowne.

Wierni zebrani na Placu Św. Piotra byli bardzo wzruszeni widząc i słysząc nowego Papieża.

Od razu pojawił się pierwszy, oficjalny wpis na papieskim Twiterze:

 HABEMUS PAPAM FRANCISCUM

— Pontifex (@Pontifex) March 13, 2013

 

Módlmy się za naszego Franciszka I.

Sebastian/TVN24

Komentarze (6):

anonim2013.03.13 21:12
Droga redakcjo. Pierwsze słowa Papieża to "módlcie się za siebie nawzajem".
anonim2013.03.13 21:14
+
anonim2013.03.13 21:37
Dobry wieczór Dobrze wiecie że zadaniem konklawe było wybranie biskupa Rzymu. Wydaje się że, moi bracia kardynałowie wybrali go prawie z końca świata. Dziękuję wam za przyjęcie. Wspólnota diecezjalna Rzymu. Dziękuję wam. Najpierw chciałbym pomodlić się za naszego emerytowanego biskupa Rzymu Benedykta XVI. Módlmy się wszyscy razem za niego aby Pan Bóg błogosławił mu a Najświętsza Maryja Panna go strzegła. Ojcze nasz.... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu.... Teraz rozpoczynamy tę wspólną wędrówkę - Biskup i lud. Jest to wędrówka kościoła rzymskiego który przewodniczy miłości, całemu Kościołowi. Módlmy się zawsze za siebie na wzajem. Za cały świat się módlmy, aby zaistniało prawdziwe braterstwo. Życz wam aby ta droga Kościoła którą dziś zaczynamy, razem z kardynałem Wikariuszem aby służyła ewangelizacji tego pięknego miasta. A teraz chciałbym udzielić błogosławieństwa ale najpierw proszę was o jedną rzecz. Zanim biskup pobłogosławi lud, módlcie się żeby Pan pobłogosławił biskupa. Módlcie się za swojego biskupa. Teraz w ciszy pomódlcie się za mnie. - tłumaczone na kolanie
anonim2013.03.13 22:22
Obu Amerykom potrzebny jezuita! Viva Franciszek !!.
anonim2013.03.13 22:32
Pierwsze słowa jakie wypowiedział to nie "Pochwalony Jezus Chrystus - jak JPII - a FRATI E SORELLE BUONA SERA !!! - to znaczy dobry wieczór Niezły początek!!!
anonim2013.03.13 23:19
Zapraszam do mojej refleksji na temat tego, przewidywalnego wyboru: http://dobrakonserwa.blogspot.com/2013/03/a-nie-mowiem-podziekujmy-za.html