Pielgrzymki do Lourdes bez paszportów covidowych - zdjęcie
09.06.21, 19:54fot. wikipedia.org/domena publiczna

Pielgrzymki do Lourdes bez paszportów covidowych

9

Sanktuarium w Lourdes nie będzie wymagać od pielgrzymów paszportów sanitarnych, by tak mogło się stać na niektóre wydarzenia wciąż będę obowiązywały limity wiernych. Poinformował o tym rektor tego maryjnego sanktuarium zapowiadając całą serię wakacyjnych inicjatyw, które, jak podkreślił, mają sprawić, że Lourdes znów zacznie tętnić życiem i modlitwą - czytamy na portalu Vaticanews.va.

Ks. Olivier Ribadeau Dumas poinformował, że od 1 lipca wznowione zostaną wieczorne procesje ze świecami, a przed grotą będzie sprawowana Msza z udziałem pielgrzymów. Nowością w ofercie sanktuarium będą sakralne recitale, które do Lourdes mają przyciągnąć pielgrzymów i turystów. Zarówno władzom sanktuarium, jak i burmistrzowi miasteczka zależy na tym, by zatrzymywali się oni na kilka dni. Chodzi o to, by reaktywować sieć restauracyjno-hotelową, która w czasie pandemii najbardziej ucierpiała, a stanowi główne źródło utrzymania mieszkańców tego regionu.

Zależy na tym, by nie tylko ożywić życie religijne, ale i obudzić lokalną gospodarkę” – podkreśla ks. Ribadeau Dumas. Służyć temu ma m.in. inicjatywa kulturalna „Noce w Lourdes”, która będzie swoistego rodzaju festiwalem. W porozumieniu z władzami sanitarnymi ustalono, że w koncertach jednorazowo będzie mogło uczestniczyć tysiąc osób. Rektor przypomniał zarazem, że w sanktuarium może zmieścić się 30 tys. osób, ale na tę chwilę trzeba będzie jeszcze poczekać. „Jesteśmy przekonani, że w czasie wakacji do Lourdes przybędzie dużo więcej pielgrzymów niż przed rokiem. Najwięcej osób spodziewamy się tradycyjnie w sierpniu” – podkreślił rektor sanktuarium maryjnego, przypominając, że Lourdes  jest znakiem jedności w modlitwie, która nawet w czasie ograniczeń pandemicznych nieustannie płynęła z tego miejsca, w różnych językach, na cały świat.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan 

Komentarze (9):

Monika2021.06.10 0:04
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Po 11 ...czyli żydowska ratyzacja Polski2021.06.9 20:58
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Agnieszka2021.06.9 20:11
trzeba docenić, że przynajmniej uczciwie mówią, że o kasę i biznes im chodzi a nie o wiarę, bo jak nasz episkopat ostatnio się upomniał u rządu o zmniejszenie ograniczeń w kościołach, żeby więcej kasy zebrać, to zapomniał o tym wspomnieć, choć to oczywiste skoro są wśród nich tacy, co apartheid sanitarny dla niezaszczepionych stosują i nikt z kolegów biskupów ich za to nie upomina, nie potępia
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.9 20:02
pielgrzymki czyli czas dojenia baranów!
Po 11 ...2021.06.9 20:01
Proponuję aby pielgrzymi udający się po uzdrowienie do Lourdes, byli zobligowani do przedstawienia zaświadczenia o tym, że są zdrowi. To powinno wpłynąć na % zdrowych powracających z Lourdes.
matis892021.06.9 20:11
Proponuje pominąć ten komentarz PISowskiego lewakoateisty od PIS Totalsów pominąć, bo nic nie znaczy i nic nie wnosi. To tylko bączek lewaka na '''katolickiej stronie'' który w przekazie nie ma żadnego znaczenia. Lewakoateiści tak się spodlili że przychodzą już tylko puszczać bąki.
Po 11 ...2021.06.9 20:27
Pup! --- To ja puściłem kolejnego bąka. A teraz ten bąk jak skowronek mały leci i odświeża śmierdzące zatęchłe pisowskie pały.
Po 11 ...2021.06.9 20:32
Powietrze lepkie i gęste. Wilgoć osiada na twarzach. Skowronek smętnie siedzi na drzewie Leniwie pióra wygładza..... Czekam na wiatr co rozgoni, ciemne pisowskie zasłony. Stanę wtedy na raz ze słońcem twarzą w twarz.
matis892021.06.9 19:55
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.