Paweł Lisicki: Homoherezja podbija Kościół w Niemczech. Nie możemy chować głowy w piasek! - zdjęcie
12.12.19, 16:30(fot. screen)

Paweł Lisicki: Homoherezja podbija Kościół w Niemczech. Nie możemy chować głowy w piasek!

35

Czy polskie media katolickie i Polacy dostrzegają szokujące tezy i rzeczy które dzieją się za ich plecami? Skąd ta niechęć do opisywania niewiarygodnych sytuacji do jakich dochodzi w Kościele katolickim? Czy część niemieckiego episkopatu zaaprobowała główną tezę ideologii gender, mówiącą, że kwestia płci i pociągu seksualnego jest kwestią wyboru? 

Ojciec Augustyn Pelanowski na wygnaniu, niemieccy biskupi i naukowcy w Berlinie, którzy twierdzą, że homoseksualizm jest naturalną przypadłością człowieka i każdy powinien w odpowiednim momencie swojego życia wybrać płeć, ponieważ tak stworzył nas Pan Bóg - to tylko niektóre wątki poruszone w najnowszym odcinku "Wierzę". 

 

- Wiele najbardziej szokujących tez, wypowiedzi, polskie media katolickie starają się ich niespecjalnie dostrzegać. W przypadku szokujących tez, te teksty się nie pojawiaja, żeby nie siać zamętu i chaosu. Mamy do czynienia z toczącą się w Polsce wojną kulturową. W sytuacji, w której wskazujemy na skandaliczne tezy, które pojawiają się także w Kościele, również osłabiamy pozycję Kościoła w tej walce. Jeśli Polska jest państwem, gdzie mamy do czynienia z bardzo silną próbą wywołania rewolucji propagowanej przez LGBT, to jeśli pokaże się, że te zachowania pojawiają się również w obrębie Kościoła, osłabia naszą pozycję. Ta niechęć do opisywania tych historii przez polskie media konserwatywne jest dość zrozumiała - mówił Paweł Lisicki

 

- Uważam, że ta postawa jest niewłaściwa. W dłuższym czasie te skandaliczne tezy i tak do nas dotrą. To tylko kwestia czasu - dodawał

- Jeśli abp Marek Jędraszewski mówi publicznie o "tęczowej zarazie", że promocja homoseksualizmu jest zerwaniem z całą tradycją Kościóła, jeśli polscy księża wskazują na to, że ideologia gender jest skrajnie niebezpieczna, to te zdania mają sens ogólny i powszechnie obowiązujący, a nie tylko na terenie Polski, a nie jest na terenie Niemiec. Zakładamy, że ci polscy księża, którzy mają odwagę nazywania rzeczy po imieniu, że próbują obronić nas przed nacierającą z zewnątrz ideologią - podkreślał

- Nie można chować głowy w piasek przed homoherezją. Taktyka polegająca na przemilczeniu nie jest dobra w tym przypadku - zauważył

- Niemieccy biskupi stwierdzili, że homoseksualizm jest czymś normalnym - podkreślał redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy"

- Co ma zrobić polski katolik w związku z tezami niemieckich biskupów, które są sprzeczne z nauczaniem katolickiej nauki społecznej? - zastanawiał się Paweł Lisicki

 

 

bz/YT

Komentarze (35):

anonim2019.12.13 19:20
Z tego co mówi Profesor Guz wynika, iż Niemcy od małego są poddawani indoktrynacji neomarksistowskiej, którą podaje się jako bezalternatywną, wydaje się, iż tak uformowani młodzi ludzie trafiają do seminariów i wbrew temu co można by przypuszczać, w seminariach nie przełamuje się tego fałszywego światopoglądu. Tak że istotowo ludzie ci interpretują Boga jako pożądanie, nawet nie mając świadomości. Stąd taki pietyzm w związku z chucią i traktowaniem jej jako wyznacznika tożsamości. Inaczej trudno to zrozumieć, a raczej się nie da.
anonim2019.12.13 11:44
Won, chamie, z Trójki !
Beno2019.12.12 23:24
Racja. Biskupi w Polsce niech się jednoczą i zabiorą głos. Niech się nie boją niemieckich wichrzycieli, którzy rozwalili Kościół katolicki całkowicie. Pięknie się mówi o św. Janie Pawle II. pisze się do Watykanu, by ustanowić go Patronem Europy i nauczycielem Kościoła, a nie robią nic poza jedynym bp. Jędraszewskim. Przecież jesteście Pasterzami, prowadzącymi lud Boży, to kto ma za was to robić? żądajcie od waszych duszpasterzy, żeby się brali do roboty, a nie chowali głowy w piasek. Odwagi i nie lękajcie się. żadnych kompleksów przed przygłupami Niemcami.
AA2019.12.12 21:29
Kościół w Niemczech przestaje być Kościołem katolickim, należy tylko formalnie do struktury i aż dziw bierze, że formalnie jest to KK i WATYKAN nie nakłada ekskomuniki. W Kościele można być ciałem, ale nie duchem. Ogłoszenie,  że tacy i tacy biskupi nie są w Kościele wcale by Kościołowi nie zaszkodziło, nawet by oczyściło sytuację. Oni się nie poprawią. Dlaczego Franciszek i Kongregacja wiary nie działają??? Pamiętam sytuacje gdy Papież Benedykt przyjeżdżając do Niemiec przechodził z ręką i większość biskupów nie przywitała się z Benedyktem XVI. Gdy wyszedł Franciszek jako nowy papież coś mnie w tym człowieku się nie podobało, z przykrością to stwierdzam. Trzeba się modlić za Franciszka.
andrzejhahn32019.12.12 18:47
to schowajcie je sobie w odbyty
anonim2019.12.12 17:39
"Co ma zrobić polski katolik w związku z tezami niemieckich biskupów, które są sprzeczne z nauczaniem katolickiej nauki społecznej? - zastanawiał się Paweł Lisicki", po prostu uznają prawdy medyczne i nie są tępymi jełopami, stoją intelektualnie na wyższym poziomie prawd medycznych.
Beno2019.12.12 23:17
Chłopie, aleś ty głupi. W 1939 roku też ich cywilizacja górowała nad całą Europą, a skończyli marnie. ale ci zryto mózg propagandą.
katolik2019.12.13 7:13
oczywiście,ludzie tak jakby rozum postradali ,
taro2019.12.12 17:02
część niemieckiego episkopatu chce sie sprotestantyzowac,ale pieniadze otrzymywac nadal z katolickiej kasy. Jezeli zrobiliby to legalnie, a wiec wypowiedzenie u katolikow, nowe podanie u protestanow to nie wiadomo, czy znalazlby sie ktos w tych herezyjnych kregach, kto by im placil, no moze na poczatku,tylko po to,by rozwalic kosciol katolicki, ale potem, to fju,tylko bieda.
ziuta2019.12.12 17:01
Gdy zgodnie z gender kardynał Marx określi się ,że jest kobietą , kościół niemiecki wprowadzi kobiety do posługi biskupiej zgodnie z niemieckim prawem natury.
anonim2019.12.12 18:05
"Kardynał Marks określi się ,że jest kobietą", oj ziuta, ziuta ty jeszcze z chlewika pańszczyźnianego nie wyrosłaś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.12.13 0:36
skoro Marx się zgadza na kobiety, to znaczyłoby że sam jest obojnakiem
katolik2019.12.12 17:01
Ideologia gender to największy wrzód na świecie. gender niszczy:Kościół, rodziny, dzieci, młodzież czyli cały naród.Oczywiście niszczy również zwolenników gender
ubawiony lewackim zidioceniem2019.12.12 16:58
Niemcy różne rzeczy wymyślali. W sumie najbardziej postępowe prawo dotyczące tzw praw zwierząt miała Trzecia Rzesza.
katolik2019.12.12 16:58
Wejście szatana na teren Polski i jego obecność od dawna jest widoczne gołym okiem - potrzeba tylko i może aż wezwania do powszechnego Różańca przez Episkopat, niczego więcej . Ale Polak zawsze będzie głupi ,póki nie znajdzie się w niewoli
Janek2019.12.12 16:46
Nie ma i nie było żadnej homoherezji, jest to termin ukuty po to aby wprowadzić strach i zamęt wśród społeczeństwa, aby po pierwsze lepiej nim manipulować, a po drugie wprowadzać reformy służące ograniczeniu wolności, a to wszystko w imię szeroko rozumianej władzy.
Samanta2019.12.12 16:50
strach? a kto się boi wesołków? Sami się powinni bać - zwłaszcza chorób przenoszonych droga płciową i bakterii coli.
Janek2019.12.12 17:08
Jak sie boisz chorób, to się badaj, lub nie śpij z kim popadnie, a bakterie e. cola pod warunkiem właściwego umiejscowienia pełnią pożyteczną funkcję - wytwarzają witaminy. A co do strachu, nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
ktoś tam2019.12.12 17:51
W Sodomie i Gomorze jest opis narzucana przez owych zwolenników wesołkowatości swoich poglądów. Pan Bóg jednak pokazał dobitnie i ostatecznie co myśli o tym "stylu życia". Nie rozumiesz słowa herezja.
ktoś tam2019.12.12 16:46
Czyż niemieccy hierarchowie to nie najbliżsi doradcy Bergoglio, ksywa "papież Franciszek"? A tak poza tym skoro homoseksualizm jest zgodny z naturą to dlaczego Pan Bóg wyrżnął tę "naturę" w Sodomie i Gomorze? Czyżby Bóg przeczył samemu Sobie? W Biblii wszakże jest na początku napisane, że wszystko co Bóg stworzył było dobre, bardzo dobre.
anonim2019.12.12 17:59
No to o co chodzi. Jeżeli Bóg stworzył homoseksualistów, bo też ich chciał, tzn. chciał urozmaicić świat. ktoś tam, udowodnij mi, że Sodoma i Gomora nie została zniszczona przez wybuch wulkanu.
ktoś tam2019.12.12 18:14
Tempa dzido. Nie odnoszę się do tego co twierdzą sobie tacy jak Ty, dla których Biblia nie jest podstawą wiary. Możesz sobie twierdzić jak chcesz, że Sodomę i Gomorę zbombardowali atomówkami kosmici albo inne krasnale czy jakieś różowe jednorożce. Twój problem. Odnoszę się do wypowiedzi tych co twierdzą, że są wierni przekazowi biblijnemu, że ten przekaz reprezentują. To czy był to wybuch wulkanu czy np. jakieś uderzenie meteoru to jest sprawa drugorzędna. Przekaz biblijny wyraźnie wskazuje na to, że działo się to w wyniku bezpośredniego działania bożego. Forma jest drugorzędna. Ponieważ nie rozumiesz tej różnicy dlatego nazwałem Cię tempakiem (specjalnie tak napisane). I druga rzecz: mówię o Bogu, o którym jest przekazane w Biblii i to jak o Nim na podstawie Biblii naucza Kościół Katolicki (KK a nie bergogliańskie badziewie) a nie o twoich wyobrażeniach Boga.
leszczyna2019.12.12 21:11
Może przez wybuch wulkanu, jak najbardziej. Pisze Biblia o "ogniu i siarce", a włąśnie to opary siarki, palące się na niebiesko, towarzyszą erupcjom. Jest to np. na filmie "Góra Dantego" - niebieskie płomienie siarczane. Podobnie opisywał wybuch Wezuwiusza Pliniusz w "Listach". Więc możesz mieć rację, że Sodomę i Gomorę zniszczył wybuch wulkanu. Rzecz tylko w tym nie jak, ale za co ta zagłada nastąpiła.
anonim2019.12.13 17:35
No to za co wybuchają wulkany w dzisiejszych czasach, na terenach gdzie nie panuje w ogóle religia chrześcijańska. W świecie istnieje tylko ok. 34%Chrześcijan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JS2019.12.12 16:37
Ślepi przewodnicy ślepych. Niemieccy hierarchowie powtarzają błędy arcykapłanów i uczonych w Piśmie uważając, że wiedzą lepiej od Pana Jezusa jak kierować Jego Kościołem. Niebo ostrzegało w Quito, że będą rozpowszechniane błędy, nie tylko Rosji ale i w Kościele i właśnie to mamy. Króluj nam Chryste Pozdrawiam, bo nikomu źle nie życzę
JANOSIK2019.12.12 20:24
Syckiego najlepsego tobie tyz
JS2019.12.12 21:00
Tego najlepszego nie chcę, wystarczy to co dobre. To co najlepsze będzie w NIEBIE. Pozdrawiam
ciekawy2019.12.12 16:37
Dla Lisickiego najwazniejsza w kościele nie jest nauka o Bogu ale to czy płeć jest taka czy śmaka !!! Bóg to sprawa drugorzędna
KATOLIK2019.12.12 16:33
Lisicki i Miśko - najlepszy katolicki program religijny. W kościele , ani w niby katolickich mediach tego się nie usłyszy, co w tym programie. Brawo, panowie!
Samanta2019.12.12 16:44
Już nie ma bez nich dla mnie niedzieli, bo wtedy ukazują się programy na YT. Wiedza, przygotowanie, kultura osobista, a przede wszystkim głęboka troska o Kościół! Są najlepsi!
Samanta2019.12.12 16:48
Jest jeszcze jeden świetny tandem - może o mniejszej wiedzy z zakresu historii Kościoła, ale pełen zapału - to panowie Karatiuk i Wolak z Pch 24 (zwłaszcza ich sprawozdania z Watykanu są poruszające)
Janek2019.12.12 16:48
No dwoje mężczyzn prowadzących jeden program, czy to aby przyzwoite?
anonim2019.12.12 17:28
To pachnie gender i LGBT, aż śmierdzi na milę !!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.12.12 17:33
I ta podejrzana różnica wieku, jak Macierewicz i Misiewicz, śmierdzi tu LGBT, oj śmierdzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!
JANOSIK2019.12.12 20:19
No smierdzi,smierdzi.Jak sie ma gowno zamiast rozumu to smierdzi.Jesce sie sycka dziwia,podzcie lowiedzki podzcie przeciaz cie mondzrzejse