Papież powołał nową komisję ds. diakonatu kobiet - zdjęcie
08.04.20, 13:40fot. Flickrpapist

Papież powołał nową komisję ds. diakonatu kobiet

20

Papież powołał do życia nową Komisję ds. studiów nad diakonatem kobiet. Jej przewodniczącym został arcybiskup L’Aquila we Włoszech kard. Giuseppe Petrocchi, a sekretarzem pracownik Kongregacji Nauki Wiary ks. Denis Dupont-Fauville.Oprócz nich w skład komisji wchodzi 5 kobiet oraz 5 mężczyzn. Pochodzą oni z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Wiekiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch i Francji.


Są to:  prof. Catherine Brown Tkacz, Lwów (Ukraina), prof. Dominic Cerrato, Steubenville (USA) – diakon stały, ks. prof. Santiago del Cura Elena, Burgos (Hiszpania), prof. Caroline Farey, Shrewsbury (Wielka Brytania), prof. Barbara Hallensleben, Fryburg (Szwajcaria). ks. prof. Manfred Hauke, Lugano (Szwajcaria), prof. James Keating, Omaha (USA) – diakon stały, ks. prof. Angelo Lameri, Crema (Włochy), prof. Rosalba Manes, Viterbo (Włochy), prof. Anne-Marie Pelletier, Paryż (Francja).

bsw/vaticannews.va, fronda

Komentarze (20):

olo2020.04.11 13:15
wczoraj oglądałem drogę krzyzową z Watykanu i jestem w szoku. Dlaczego nikt tam nie klęka przed Chrystusem? . Papież siedział znużony jak król na tronie i nic!!!. jakich my chrzescijanie czasów doczekaliśmy że nie ma komu bronić wiary,sprawować sakramentów czy nawet głosić w tym trudnym czasie zmartwychwstania Chrystusa. mamy heretyka za przywódcę i zdania nie zmienię
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 8:30
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
gio'2020.04.9 5:50
Wśród pandemii są sprawy ważne i ważniejsze! TSUE atakuje Polskę, papież wraca do dyskusji o kapłaństwie kobiet (już dawno zamkniętej przez Jana Pawła II) ! NB.Skład tej "nowej komisji teologicznej" poraża! To pójście w zaparte z obłędem w oczach! Errare humanum est,perseverare diabolicum! Mylić się jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - diabelską!
Konrad Józef Turzyński2020.04.8 20:44
Po co komisja? Może wystarczy przeczytać, co o diakonisach jest napisane w "Biblii", a konkretnie w "Dziejach Apostolskich".
Aqq2020.04.8 20:11
No, no to się nazywa "Głową Kościoła". 16.000 Włochów odeszło bez Sakramentu Namaszczenia Chorych, bo za aprobatą Biskupa Rzymu - Bergilio zamknięto wszystkie Kościoły i Duchownym zabroniono posługi, a on dalej "w zaparte". Było już "homo", "interkomunia", komunia dla "ro(zwiedzionych), pachamama, "Viri Probati" a teraz "diakonisy". Biedne Włochy przy takim Papieżu ..... Arsenał Boski dla nawrócenia jest jeszcze bardzo bogaty....
Jolanta2020.04.8 18:16
A co stało się z poprzednią komisją? Przecież została już powołana? Czyżby wyniki pracy tej komisji nie odpowiadały planom "otwartego Kościoła"? Kim są ci ludzie z nowej komisji? Czy jest to kolejna inicjatywa niszczenia Kościoła? Diabeł zaślepia rozum. Tragedia. Dokąd zmierzamy? Równia pochyła... Shalom!
anonim2020.04.8 17:27
Boże, Czlowieku, co Ty Robisz? Opamiętaj się Papieżu Franciszku!!
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.8 17:08
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.8 17:03
Zarabiaj w domu Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
polacke2020.04.8 16:02
Ten człowiek znowu zaczyna mącić. Nie umie odczytywać znaków.
Wojciec2020.04.9 5:43
A ty nieuku spod krzaka potrafisz wszystko.... kolejny polaczek z Harnasiem w ręku ktory wie wszystko. Papież natchniony przez Ducha świetego jest nieomylny w kwestiach wiary - to podstawa wiary katolickiej....
Stały czytelnik2020.04.8 16:01
Wygląda jak Baranek, a mówi jak Bestia.
Jan2020.04.8 15:47
wychodzi na to, że Biskup Franciszek wchodzi coraz dalej na ścieżkę Szatana!? Święty Boże, Święty Mocny zmiłuj się nad nami !!!
mo2020.04.8 15:39
czy on już całkiem zwariował? kiedy ten człowiek się opamięta, to heretyk
Beno 2020.04.8 15:26
Czy to dla papieża jest teraz najważniejsze? Pachamama i diakonisy? Franek, Franek, zacznij się modlić, bo chyba cię opętało.
Jan2020.05.16 17:12
List do Rzymian 16 :1-2 Polecam wam Febę, naszą siostrę, diakonisę Kościoła w Kenchrach. Przyjmijcie ją w Panu tak, jak się świętych winno przyjmować. Wesprzyjcie ją w każdej sprawie, w której pomocy waszej będzie potrzebowała. I ona bowiem wspierała wielu, a także i mnie samego.
Jan Radziszewski2020.04.8 15:11
czy wielbiąc szatana może mądrze myśleć tzn po Bożemu Pouczenia Pan środa, 8 kwietnia 2020 30, 31 III Armia pokonana bez starcia z wrogami, podstępem/ Na dzień dzisiejszy ( dzień otrzymania Orędzia) nie może być utrzymana liczba 200 ofiar do czerwca/ Orędzie Anny od Jezusa 2 kwietnia - potwierdzenie klątwy rzuconej na premiera Morawieckiego/ Zmniejszenie liczby ofiar coronawirusa do lipca - Grzegorz z Leszna - do 53 tysięcy. Pan Jezus mówi, że nigdy nie zaakceptuje limitu pięciu osób na mszy Teraz zaś księża chcecie obchodzić powszechnie Triduum bez wiernych. Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia. Strzeżcie się kwasu faryzeuszów. Prowadzą was ślepi przewodnicy. Wpadniecie z nimi w dół a ze sobą pociągniecie swoje owieczki. Gdybyście byli odpowiedzialni tylko za siebie. Ale nie jesteście odpowiedzialni tylko za siebie. Jesteście odpowiedzialni za dusze. W pierwszym rzędzie. Dopiero potem za ciało. Nic od was usłyszeć nie można w tej sytuacji jaka jest, Dalej stoicie w miejscu. Żadnego sprzeciwu, żadnego, że szatan się z tego cieszy, nawet choćby połowicznego. Stoicie w miejscu a kto na drodze Bożej stoi w miejscu cofa się a potem zjeżdża po równi pochyłej. Tak powiedział Pan do mnie. I to dotyczy was jeśli stoicie w miejscu. Wasze stanie w miejscu i impregnowanie na znaki czasu daje to, że cofacie się na Drodze Bożej. Oto kilka lat temu częściej można było usłyszeć od księdza o znakach czasu. Jest ich znacznie więcej, nie mówiąc już o tym co się dzieje od miesiąca a wy im jest ich więcej tym o tym mówicie mniej. Pokój i bezpieczeństwo. Kościół oparty na skale, na Piotrze oparty. Tak tylko, że ten wasz Piotr ma diabła wytatuowanego na piersiach, Behemota podobnie jak inni najwyżsi rangą jezuici ( Co potwierdził Pan Jezus w Orędziach). Ale i on mimo wszystko ma w sobie więcej przyzwoitości jak satanista kardynał Nycz. Ale jest drugi Piotr o którym zapominacie. Prawdziwy papież, a nie biskup Rzymu tylko, jak Franciszek o sobie powiedział. Papież z „Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus” a nie z „dzień dobry”. Czy zdajecie sobie sprawę z tego co się dzieje, z waszej roli? Oto często stoicie i pilnujecie aby ludzie nie wchodzili do kościoła, aby nie było ponad pięć osób. Czy zdajecie sobie sprawę z tego? Z roli jaką na siebie wzięliście? Ksiądz to ten który mówi – nie wolno do kościoła. Wygania z kościoła inaczej mówiąc. Nie zaprasza, ale wygania. Jak można myśleć, że potem wszystko będzie w porządku i po staremu! A nawet gdyby szatan i jego sługi masoni nie przewidzieli ciągu dalszego czyż nie przychodzi wam do głowy, że ludzie będą mieli uraz, niechęć. Myślicie, że nie jest łatwo odejść od wiary? Wystarczy nie pójść na jedną mszę, drugą. Niewiele
AnnA2020.04.8 17:58
Szczęść Boże, Czy biskup miejsca już sie wypowiedział na temat tych objawień?
prezbiter2020.04.8 13:51
Czy ewentualne diakonisy będą mieszkać osobno jak siostry zakonne czy będą mieszkać wspólnie z księżmi wikariuszami i ks. proboszczem czy ojcami zakonnymi? Obyśmy sobie nie zafundowali nowych problemów. Dwie plebanie?
Jacek2020.04.8 13:58
Diakoni we Francji mają rodziny z którymi mieszkają.