Papież ogłasza 26 stycznia dniem modlitwy o pokój - zdjęcie
23.01.22, 19:04fot. yt/vatican media/screen

Papież ogłasza 26 stycznia dniem modlitwy o pokój

3

Papież Franciszek ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój. Uczynił to zaniepokojony rozwojem sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Franciszek mówił o tym po odmówieniu modlitwy Anioł Pański.

Z niepokojem śledzę wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kontynentu europejskiego, z jeszcze szerszymi reperkusjami. Gorąco apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego, aby każde działanie i inicjatywa polityczna służyły ludzkiemu braterstwu, bardziej niż jednostronnym korzyściom – apelował Franciszek. – Ci, którzy realizują własne cele ze szkodą dla innych, gardzą własnym powołaniem bycia człowiekiem, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni braćmi. Z tego powodu, i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa, 26 stycznia, była dniem modlitwy o pokój.“

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (3):

Beata Anna Maria2022.01.24 16:00
Są przypadki w których modlitwa bez uczynków jest martwa , a to jest taki przypadek.
Anonim2022.01.23 22:02
franek jakiś ty głupi, prezydent chin zadzwonił do raspuutina i poprosił żeby nie strzelał przed igrzyskami i w trakcie, i moskiewskie bydle mu to obiecało ,zadzwoń i ty ,kto wie co ci bandyta obieca??
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.23 19:31
a kiedy dzień modlitwy za ruchane przez klechów dzieci?