Papież Koptów: Istnieje presja na chrześcijan, by ci opuszczali Bliski Wschód - zdjęcie
01.09.13, 09:05Fot. Wikipedia

Papież Koptów: Istnieje presja na chrześcijan, by ci opuszczali Bliski Wschód

5

- Akty przemocy przeciwko chrześcijanom w Iraku, Syrii i innych miejscach mogą być ze sobą powiązane. Istnieje pewien rodzaj presji na chrześcijan, by ci opuścili Bliski Wschód – podkreślił Tawadros II i dodał, że jego skutki już widać w Iraku, który opuściła już większość chrześcijan.

Jednocześnie papież Koptów zdecydowanie odrzucił pomysł obcej interwencji w krajach Bliskiego Wschodu, nawet jeśli jego usprawiedliwieniem miałaby być obrona chrześcijan. - Odrzucamy wszelką obronę, bowiem jesteśmy chronieni przez naszych egipskich braci – podkreślił papież Koptów. I dodał, że terroryzm jest tylko wyjątkiem pośród normalnych relacji.

TPT/ChristianPost.com

Komentarze (5):

anonim2013.09.1 9:25
I co Fronda dalej chce iść ramie w ramie z muzułmanami i pomagać im usuwać chrześcijan z krajów Bliskiego Wschodu (zobacz: ostatni apel Frondy)?
anonim2013.09.1 10:05
To samo będzie w Syrii jeżeli do władzy dojdą islamscy terroryści wsparci przez USA. Dlatego : Polacy za Asadem! http://pl-pl.facebook.com/PolacyZaAsadem
anonim2013.09.1 10:18
Papież Koptów -- tylko których? Dla rzetelności należałoby dodać "miafizyckich", bo przecież Koptowie katoliccy, członkowie jednego z Katolickich Kościołów Wschodnich, papieżem nazywają kogo innego...
anonim2013.09.1 13:23
Najlepiej byłoby ewakuować z rejonów islamskich wszystkich chrześcijan i patrzeć z daleka jak muzułmanie sami się dziesiątkują. Przecież to są ludzie, którzy laliby się maczetami i pałami, gdyby nie broń dostarczona z Rosji i USA. Oczywiście to sytuacja teoretyczna i nie chciałbym jej ze względu na cierpnienie wielu normalnych (niezależnie od wyznania) ludzi mieszkających w tamtych rejonach, ale warto zauważyć, że muzułmanie sami siebie zabijają, a tylko w ogniu walki i w rozpędzie agresji robią dodatkowo krzywdę chrześcijanom.
anonim2013.09.2 7:57
Wyrazy szacunku i wsparcia dla Braci w Egipcie.