Papież: Idealny proboszcz zna nawet imiona psów swych wiernych - zdjęcie
05.10.13, 11:19Papież Franciszek (fot. Edgar Jimenez/Wikipedia)

Papież: Idealny proboszcz zna nawet imiona psów swych wiernych

7

Papież Franciszek przemawiał w piątek podczas spotkania w katedrze w Asyżu do duchowieństwa. Podkreślał wartość współpracy, przepraszania się, wybaczania, a także przyjmowania przeprosin. Mówił także, że lepiej byłoby, aby duchowni byli bogaci w Słowo Boże, aniżeli w swoje słowa. 

Ojciec Święty przestrzegał również przed głoszeniem "długich", "nudnych" i dla nikogo niezrozumiałych kazań. Franciszek stwierdził także, że idealny proboszcz zna nawet imiona psów swoich parafian. 

MBW/Rp.pl 

Komentarze (7):

anonim2013.10.5 11:47
Pies ma imię? dobrze, że u nas się wabi. No cóż, moja babcia już by zrobiła porządek z takimi głupimi opiniami haha, ale co do reszty, to popieram papę Franciszka
anonim2013.10.5 13:35
"Psy też mają życie duchowe." Raczej bogate życie wewnętrzne, szczególnie zarobaczone.
anonim2013.10.5 13:41
swojski_lewak; a może podpisz się nazwiskiem, aby wszyscy zobaczyli kto jest tak cudnie mądry.
anonim2013.10.5 14:01
U mnie Proboszcz wie nawet jakiej muzyki słucham ;) A tak poważnie, czasem nie trzeba wielkiego "duchowego odjechania", tylko normalnych ludzkich relacji i chyba o to Frańciszkowi chodzi. Wtedy słowa Proboszcza: typu zajrzyj w niedzielę do kościoła bo cię dawno nie widziałem, odbiera się jako zwykłą troskę.
anonim2013.10.6 10:01
Papież musi na początek złamać bute kleru i przywrócić służebną role kleru z obecnie panującej i pogardzajacej wiernymi.Potem musi być wprowadzona pełna jawność finansowa na każdym szczeblu Kościoła ,oraz ujawnienie majatków jakie zgromadzili poszczególni kapłani.Niezbędne jest wzmocnienie roli Rady Parafialnej bez której zgody ksiądz nie będzie mógł wydać nawet złotówki oraz możliwość udziału w tejze radzie dla każdego praktykującego katolika,potrzebne jest również odwoływanie proboszcza na wniosek grupy parafian. Wczesniej czy później to musi wejść w życie.
anonim2013.10.7 8:02
Kazik3 mam nadzieję że nigdy nie wejdzie w życie.
anonim2013.10.7 8:54
Jak się do kogoś przychodzi w odwiedziny, to się też zapamiętuje psa czy kota i o to Franciszkowi chodziło.