Papież Franciszek skierował słowa do... fryzjerów! - zdjęcie
30.04.19, 11:17(fot. Aleteia Image Department/Flickr.com CC BY-SA 2.0)

Papież Franciszek skierował słowa do... fryzjerów!

1

Papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia św. Marcina de Porres, które skupia w swoich szeregach fryzjerów, stylistów oraz kosmetyczki z wielu regionów Włoch. Przybyli oni do Rzymu, aby odwiedzić groby Apostołów oraz spotkać się z Następcą św. Piotra.
 

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że pielgrzymka jest przejawem znaczenia, jakie przypisują oni wierze chrześcijańskiej, podobnie jak wymiarowi religijnemu, który charakteryzuje ich stowarzyszenie. Wynika to chociażby z faktu, że jego patronem jest św. Marcin de Porres. Peruwiańczyk ten, będąc metysem, został przyjęty do zakonu dominikanów jedynie jako tercjarz, a następnie jako brat pomocnik. Zaakceptował tę sytuację, odznaczając się pokorą przepełnioną miłością. Oddał się całkowicie biednym i chorym, podejmując opiekę nad nimi, dzięki doświadczeniu, jakie wcześniej zdobył w aptece, a następnie jako uczeń jednego z fryzjerów-chirurgów, jak wówczas nazywano jedną z grup zawodowych.

Papież – wykonujcie zawód w chrześcijańskim stylu

“ Niech ta pokorna i wielka postać św. Marcina de Porres, którego św. Paweł VI ogłosił patronem waszych grup zawodowych pomaga stale świadczyć o wartościach chrześcijańskich – mówił Ojciec Święty. – Niech was pobudza przede wszystkim do wykonywania waszego zawodu w chrześcijańskim stylu, traktując klientów z grzecznością i uprzejmością. Obyście zawsze ofiarowywali im dobre słowo oraz zachętę, nie wpadając przy tym w pokusę plotkowania, która łatwo wkrada się w wasz kontekst zawodowy. Wszyscy o tym dobrze wiemy. Niech każdy z was, w wykonywaniu swojej pracy zawsze działa z uczciwością i wnosi pozytywny wkład w budowanie wspólnego dobra społeczeństwa. ”

Papież zapewnił, że nad każdym z obecnych oraz całym stowarzyszeniem i współpracownikami wzywa darów Ducha św. Prosząc o modlitwę za siebie, udzielił błogosławieństwa apostolskiego.

za: vaticannews.va

Komentarze (1):

Tomek2019.04.30 11:38
Dowiedziałem się w końcu dlaczego Benedykt ustąpił. Zdradzają nam to fakty: - Przed ustąpieniem nagłośniono prawdziwe bądź wymyślone przekręty w banku watykańskim, a następnie zablokowano im SWIFT, czyli wiadomo co to oznacza. Benedykt ustąpił, pojawił się Franciszek i wówczas przywrócono SWIFT, a domniemanych przekrętach zapomniano. W USA były owacje na stojąco po wyborze Franciszka, bo to modernista. I wszystko jasne. To pokazuje jaką władzę nad światem zdobyli Rotschildowie. To najwięksi tyrani wszech czasów.