Papież Franciszek: Jezus stał się dla nas chlebem połamanym - zdjęcie
20.06.19, 16:25(fot. flickr)

Papież Franciszek: Jezus stał się dla nas chlebem połamanym

1

- Jezus stał się dla nas chlebem połamanym i zaprasza nas, abyśmy dawali się innym, nie żyli dłużej dla siebie, ale dla innych – napisał Papież na twitterze przypominając, że obchodzimy dziś uroczystość Bożego Ciała.
 

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Franciszek, jak i cały Watykan, czczą dzisiaj Chrystusa obecnego pod postaciami Chleba i Wina. W Wiecznym Mieście jest to dzień wolny od pracy, stąd w kalendarzu papieskim przewidziano dziś jedynie audiencję dla lankijskiego kard. Malcolma Ranjitha, metropolity Kolombo.

We Włoszech natomiast uroczystość ta obchodzona będzie w najbliższą niedzielę. Papież postanowił właśnie tego dnia wziąć udział w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem. W niedzielę zatem uda się do rzymskiej, peryferyjnej dzielnicy Casal Bertone, gdzie w parafii Santa Maria Consolatrice odprawi Mszę i na zakończenie procesji, którą poprowadzi kard. Angelo de Donatis, udzieli błogosławieństwa.

Proboszcz parafii ks. Luigi Lani przypomniał, że wizyta Papieża będzie okazją do świętowania 75. rocznicy powstania parafii, a Franciszek będzie czwartym Następcą św. Piotra, po Pawle VI, Janie Pawle II i Benedykcie XVI, który odwiedzi to miejsce.

źródło: vaticannews.va

Komentarze (1):

Maciek Arczyński2019.06.20 17:01
Czyli co, więcej "biednych murzynków"? O ile pamiętam to w listopadzie 2018 r. było wg. Bergoglio, że złodziejem nie tyle jest ten co zabiera cudzą własność bez pytania tylko ten, który "się nie dzieli swoja własnością z innymi". Tak, tak... wszyscyśmy złodziejami z wyjątkiem bezdomnych. Chociaż, jak który ma plecak... No tak... inna mondrość tego samego autora to: "komuniści myślą jak chrześcijanie"... https://translate.google.com/translate?depth=2&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=es&sp=nmt4&u=https://infovaticana.com/2018/11/07/francisco-el-diablo-se-cuela-por-los-bolsillos/&xid=17259,15700022,15700043,15700124,15700149,15700168,15700173,15700186,15700191,15700201 Fragment: "... W tej perspektywie pojawia się pozytywne i szerokie znaczenie polecenia „ Nie kradnij”. „Własność dobra czyni jego właściciela administratorem opatrzności” (tamże). Nikt nie jest właścicielem towarów: jest administratorem towarów. Posiadanie to odpowiedzialność : „Ale jestem bogaty we wszystko ...” - to odpowiedzialność, którą masz -. I całe dobro odebrane logice Bożej Opatrzności zostaje zdradzone, zdradzone w najgłębszym sensie. To, co naprawdę posiadam, jest tym, co umiem dać. ... Drodzy bracia i siostry, jeszcze raz Jezus Chrystus objawia nam pełne znaczenie Pisma Świętego. „Nie będziesz kradł” oznacza: kochaj swoim majątkiem, używaj środków, by kochać jak najlepiej. Wtedy twoje życie będzie dobre, a posiadanie stanie się prawdziwym darem. Ponieważ życie to nie czas na posiadanie, ale na miłość. Dziękuję"