Pan Bóg wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat  - zdjęcie
05.01.21, 19:29

Pan Bóg wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat

80

Pan Bóg nieustannie daje nam znaki swojej obecności. Za pomocą cudów przypomina o sobie i swojej potędze. W ostatnich latach wielokrotnie wskazuje na naprawdę o tym, że jest pośród nas obecny w Eucharystii. Liczne cuda eucharystyczne są głośnym wezwaniem, abyśmy bardziej docenili Sakrament Ołtarza, w którym chleb i wino rzeczywiście staja się Ciałem i Krwią Pana.

Tixtla, Meksyk

Uczestnicy rekolekcji w parafii św. Marcina z Tours do końca życia zapamiętają Mszę św. z 21 października 2006 roku. Ze względu na dużą ilość wiernych w kościele, poza dwoma kapłanami, Komunię rozdzielała wiernym również upoważniona do tego siostra zakonna. W pewnym momencie uwagę jednego z kapłanów zwrócił zaskoczony wyraz twarzy owej zakonnicy. Kiedy spojrzał w trzymane przez nią cyborium spostrzegł, że jedna z konsekrowanych hostii zabrudzona jest czerwoną substancją przypominającą krew. Później okazało się, że substancja ta nie przypominała krwi, ale była krwią.

Dowiodły tego dwa przeprowadzone przez wybitnych ekspertów medycyny sądowej badania. Wykazały one nie tylko, że substancja na hostii ma związek z ludzką krwią, ale również, że nie została na niej umieszczona z zewnątrz, ale pochodzi z wnętrza hostii. Lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że zjawiska nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób.

Sokółka, Polska

Najbardziej znanym w Polsce cudem eucharystycznym jest ten, który w 2008 roku wydarzył się w Sokółce.

12 października 2008 roku, w czasie porannej Mszy św. w parafii św. Antoniego w Sokółce, udzielającemu Komunii św. kapłanowi upadł konsekrowany komunikant na stopień ołtarza. Kapłan, jak nakazują przepisy liturgiczne, umieścił go w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić.

Po Mszy św. zakrystianka, siostra Julia Dubowska, na polecenie proboszcza, przelała zawartość do innego naczynia, które umieściła w sejfie w zakrystii. Tylko ona oraz proboszcz, ks. Stanisław Gniedziejko, mieli klucze do tego sejfu.

19. października zakrystianka zajrzała do sejfu, aby sprawdzić, czy komunikant już się rozpuścił. Wówczas zobaczyła w czystej wodzie rozpuszczający się komunikant, na którym widniała wypukła, czerwona plamka, mająca postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była bezbarwna.

Siostra zawiadomiła proboszcza parafii. Przy zachowaniu właściwej dyskrecji o wydarzeniu powiadomiono metropolitę białostockiego, abp. Edwarda Ozorowskiego. Wraz z kanclerzem kurii oraz księżmi profesorami i infułatami, przybył on do parafii w Sokółce. To, co zobaczyli, głęboko ich poruszyło. Abp Ozorowski nakazał odpowiednio zabezpieczyć komunikant i go obserwować.

29. października komunikant przeniesiono do kaplicy Miłosierdzia Bożego na plebanii, umieszczając go w tabernakulum. Dzień później, na polecenie abp Ozorowskiego, komunikant wyjęto z wody i położono na korporale, po czym ponownie umieszczono w tabernakulum. W połowie stycznia następnego roku komunikant zasechł i pozostał na korporale w formie zakrzepłej krwi. Do dziś nie zmienił swojego wyglądu.

W styczniu 2009 roku zlecono badania patomorfologiczne. 30. marca roku powołano specjalną Komisję do zbadania zjawiska.

 

- „Dnia 7 stycznia 2009 roku z Komunikantu pobrano próbkę, która następnie została niezależnie zbadana przez dwóch profesorów specjalistów patomorfologów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wydali oni zgodne orzeczenie, które brzmi: przysłany do oceny materiał (...) w ocenie dwóch niezależnych patomorfologów (...) wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina” – napisano w oświadczeniu po zakończeniu prac Komisji.

Chirattakonam, Indie

W kościele w Chirattakonam kapłan zauważył 28 kwietnia 2001 roku cudowny wizerunek, który pojawił się na hostii. Najpierw były to trzy kropki. Duchowny zachęcał wiernych, aby przyglądali się monstrancji z hostią, na której się one pojawiły. 5 maja otwierając tabernakulum zobaczył w hostii ludzką twarz. Bojąc się, że ma halucynacje, poprosił ministranta, aby opowiedział mu, co widzi. Ten odrzekł, że widzi ludzką postać. Wizerunek z czasem stał się wyraźniejszy, przedstawiając mężczyznę przypominającego Jezusa z koroną cierniową na głowie. Do dziś wierni otaczają czcią tę hostię.

Legnica, Polska

Sokółka nie jest jedynym miejscem w Polsce, w którym w ostatnich 20 latach wydarzył się cud eucharystyczny. Taki miał miejsce również w Legnicy.

W Boże Narodzenie 2013 roku, podobnie jak w Sokółce, na posadzkę w kościele św. Jacka upadła hostia. Po czasie pewnym od włożenia jej do vasculum, kapłan zauważył na niej ślady krwi. Bp Stefan Cichy powołał komisję mającą zbadać to zjawisko.

W ramach przeprowadzonych w 2014 roku przez Zakład Medycyny Sądowej badań zaobserwowano w obrazie histopatologicznym fragmenty tkanki charakterystyczne dla serca w agonii.

kak/Deon.pl, niniwa.org, sokolka.archibial.pl, Fronda.pl

Komentarze (80):

Olej2021.01.6 22:44
Na stole macie chleb niewdzięczna zgrajo, macie dobrobyt obżarstwa i rozwiązłości gwarantowanych pokojem wywalczonym przez najlepszych synów tej ziemi, tej którą ci wszyscy polegli i zamordowani łączyli z Bogiem. Poczytajcie te wszystkie fragmenty pamięci wydrapane na ścianach katowni, obozów i miejsc kaźni. Trudno do waszych łbów trafić rozpasana zgrajo, któraś nie wiedzą i głupotą kalasz polskie gniazdo. Powiedzcie to duchom takich ludzi jak rotmistrz Pilecki, że Boga nie ma, że wam przeszkadza na polskiej ziemi, powiedzcie to na mogiłach żołnierzy których Bóg, był przy honorze i ich ojczyźnie. Was- tylko otłuc zgrajo, otłuc jeszcze- polskim batem, zanim doświadczycie czym jest obcy bucior na karku i bicie- nahajem w pysk. I będziecie milczeć i słuchać, wtedy przypomni się wam ta chwila waszej hańby, gdyście plugawili swoje gniazdo. Świńska zgrajo !!!!!!!!
Olej2021.01.6 22:34
Nie da się czytać komentarzy gdyż są tak potwornie głupie i bezmyślne. Człowieku jeden z drugim nie wierzysz twoja sprawa, zostaw to innym, dla których ta przestrzeń pozostająca tajemnicą jest święta. Szczególnie u Polaków jakakolwiek obraza Boga jest tragiczna, zważywszy na najnowszą historię. Boże Oddziel ziarno od plew, Przynieś wytchnienie sprawiedliwym, których krew wchłonęła ta ziemia walcząca o swą wolność. Przynieś wytchnienie i Natchnij mądrością serca naród i nie daj mu odejść od Ciebie.
MaxFiend2021.01.6 17:39
Cuda, które są tylko pełnymi chciejstwa legendami. Na tym nie da się zbudować żadnej sensownej wiary a można ją tylko skompromitować.
Bakterio! Bakterio! Gdzie jesteś?!?!2021.01.6 12:20
j.w.
Stefan2021.01.6 10:03
Bóg to nie kuglarz zajmujący się sztuczkami ku radości gawiedzi.Jeżeli ma na głowie nieskończony wszechświat to nie będzie się zajmował,nie obrażając Sokółką i tamtejszym proboszczem.
Kubiak2021.01.6 9:25
Jeśli to prawda to będzie można zbadać DNA Jezusa. Poznać ew. choroby na które mógł cierpieć. W laboratoriach będą stały próbki z DNA Jezusa na półce obok naczelnych i ludzkich. Bo Kościół mówi, że sprawdza wiarygodność w niezależnych laboratoriach. Czyli te próbki tam już mają. Potem będzie można namnażać komórki macierzyste do produkcji białka. Aż mi się słabo robi jak pomyślę o wszystkim co można by robić. Dlatego wierzę, że wcielenie było raz. Przeistoczenie jest tak jak opisane w katechizmie. Jezus nie da sobą pomiatać. Kościół kłamie z tymi cudami aby napędzić wiernych i kasę. Albo do końca nie rozumie co czyni. Przypadki cudów da się wyjaśnić a badania można robić tak, że otrzymamy wynik jaki będziemy chcieć. Nie metody chemiczne i spektrografia ale badania molekularne białka.
Zimny lech.2021.01.6 8:50
RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. i PEDALSTWO PEDALSTWO=ksiądz, tfu.
Ot parodia2021.01.6 10:09
Zimny debil takie imie twoje. ZAJMNIJ sie swoim swiatem ateistycznym buroku gdzie mordujecie setki tysiecy ludzi dziennie w imie chorego egoistycznego prawa., gdzie kopulujecie sie juz sportowo, gdzie matka wam jest sodoma i gomora itp itd mozna pisac i pisac..........
Anonim2021.01.6 8:18
Kraje trzeciego świata: Meksyk, Indie i... Polska!
M.2021.01.6 4:04
Odnosnie Sokolki. Ja nawet w to wierze. Wiadomo, ze pewne komórki, moga sie przksztalcic w komórki np. miesnia sercowego. Tymi komórkami moga byc np. plemniki. Plemniki pochdzace z ekscesów seksualnych klechów i ich kochanków. Z bogiem, frondo-szczurki.
Bianka2021.01.6 8:01
Tak Cię to Twoje kloaczne myślenie swędzi, że musisz tym wymiotować na prawo i lewo...?? Tak obrażać Boga i Jego Ciało i Cuda, których dokonuje....??? Wow.to trzeba mieć w sobie Złego, albo być psychicznie chorym...zafiksowanym na punkcie religijnym...OBRAŻASZ BOGA A TO NIE BĘDZIE BEZ KONSEKWENCJI!! WSPÓŁCZUJĘ!!
Pan Bóg2021.01.6 2:29
wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat Pan Bóg nieustannie daje nam znaki swojej obecności. Za pomocą cudów przypomina o sobie i swojej potędze. W ostatnich latach wielokrotnie wskazuje na naprawdę o tym, że jest pośród nas obecny w Eucharystii. Liczne cuda eucharystyczne są głośnym wezwaniem, abyśmy bardziej docenili Sakrament Ołtarza, w którym chleb i wino rzeczywiście staja się Ciałem i Krwią Pana. Tixtla, Meksyk Uczestnicy rekolekcji w parafii św. Marcina z Tours do końca życia zapamiętają Mszę św. z 21 października 2006 roku. Ze względu na dużą ilość wiernych w kościele, poza dwoma kapłanami, Komunię rozdzielała wiernym również upoważniona do tego siostra zakonna. W pewnym momencie uwagę jednego z kapłanów zwrócił zaskoczony wyraz twarzy owej zakonnicy. Kiedy spojrzał w trzymane przez nią cyborium spostrzegł, że jedna z konsekrowanych hostii zabrudzona jest czerwoną substancją przypominającą krew. Później okazało się, że substancja ta nie przypominała krwi, ale była krwią. Dowiodły tego dwa przeprowadzone przez wybitnych ekspertów medycyny sądowej badania. Wykazały one nie tylko, że substancja na hostii ma związek z ludzką krwią, ale również, że nie została na niej umieszczona z zewnątrz, ale pochodzi z wnętrza hostii. Lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że zjawiska nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób.
c.d2021.01.6 2:30
Sokółka, Polska Najbardziej znanym w Polsce cudem eucharystycznym jest ten, który w 2008 roku wydarzył się w Sokółce. 12 października 2008 roku, w czasie porannej Mszy św. w parafii św. Antoniego w Sokółce, udzielającemu Komunii św. kapłanowi upadł konsekrowany komunikant na stopień ołtarza. Kapłan, jak nakazują przepisy liturgiczne, umieścił go w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić. Po Mszy św. zakrystianka, siostra Julia Dubowska, na polecenie proboszcza, przelała zawartość do innego naczynia, które umieściła w sejfie w zakrystii. Tylko ona oraz proboszcz, ks. Stanisław Gniedziejko, mieli klucze do tego sejfu. 19. października zakrystianka zajrzała do sejfu, aby sprawdzić, czy komunikant już się rozpuścił. Wówczas zobaczyła w czystej wodzie rozpuszczający się komunikant, na którym widniała wypukła, czerwona plamka, mająca postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była bezbarwna. Siostra zawiadomiła proboszcza parafii. Przy zachowaniu właściwej dyskrecji o wydarzeniu powiadomiono metropolitę białostockiego, abp. Edwarda Ozorowskiego. Wraz z kanclerzem kurii oraz księżmi profesorami i infułatami, przybył on do parafii w Sokółce. To, co zobaczyli, głęboko ich poruszyło. Abp Ozorowski nakazał odpowiednio zabezpieczyć komunikant i go obserwować. 29. października komunikant przeniesiono do kaplicy Miłosierdzia Bożego na plebanii, umieszczając go w tabernakulum. Dzień później, na polecenie abp Ozorowskiego, komunikant wyjęto z wody i położono na korporale, po czym ponownie umieszczono w tabernakulum. W połowie stycznia następnego roku komunikant zasechł i pozostał na korporale w formie zakrzepłej krwi. Do dziś nie zmienił swojego wyglądu. W styczniu 2009 roku zlecono badania patomorfologiczne. 30. marca roku powołano specjalną Komisję do zbadania zjawiska.
KaitlinBegay2021.01.6 0:21
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........... workreviews10.com
Jadwiga2021.01.6 0:05
PANIE JEZU, W ZJEDNOCZENIU Z TWYM NAJŚWIĘTSZYM SERCEM, W DUCHU MIŁOŚCI I WYNAGRODZENIA ZA TE WSZYSTKIE BLUŹNIERSTWA , OFIARUJĘ CI PRZYJMOWANIE PRZEZE MNIE EUCHARYSTII- KOMUNII ŚW. PRZEZ 9 KOLEJNYCH PIĄTKÓW M-CA. ŚWIĘTY BOŻE, ŚWIĘTY A NIEŚMIERTELNY, ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI WSZYSTKIMI! ...A-M-E-N-!
Jezus2021.01.5 23:36
bug to guwno
Bianka2021.01.6 8:08
Wow, jaki mądry argument, nie do zbicia!! Po takich wpisach widać, jak szatan działa, i ma cię kolego w swoich łapskach!! Pan Jezus to Najwspanialsza, Najmądrzejsza Osoba we Wszechświecie! Kocham Go, jest mi najbliższy ze wszystkich osób, które znam! Nigdy mnie nie zawiódł!
Anonim2021.01.5 23:30
Cuda, panocku, cuda... Ksiunc dobrodzij też cud pokazał, jak mu stanął na widok ministranta.
Bianka2021.01.6 8:05
To nie cud, ale zwykła fizjologia, widać, z doświadczenia nie wiesz o co chodzi, skoro takie bzdury piszesz! Widać głodnemu chleb na myśli! Cały Twój świat kręci się wokól seksu?
Jezus2021.01.5 23:01
kościół to guwno.
Lechu, "anonimie" i inne twoje nicki...!2021.01.5 23:26
ALE CIĘ TO BOLI...! BRAWO, MUSI BOLIĆ..! KTOŚ CI TRAFIŁ W PUNKT!? ALE JĄTRZYSZ! --- TO WIDAĆ! SAM JESTEŚ WIELKIM G.... I DLATEGO Z ROZPACZY TAK PISZESZ!... Nawet nie umiesz bez błędu napisać .... cha...cha...! Lechu Keller, ogarnij się! Każdy wie, że to tylko ty piszesz te wszystkie bluźnierstwa, obojętnie jaki byłby nick!
Jezus2021.01.5 23:31
Zastanów się dlaczego pisze ćwierć debilu z błedem. Kościł to guwno i ty też. AVE ZATAN
Jezus2021.01.5 23:32
Dvpa Andrej to guwno.
Anonim2021.01.5 23:31
Buhahahaha, oszukuj się dalej matołku.
Jagna2021.01.5 23:35
Niekiedy żeby opublikować słowo wulgarne należy manipulować literami ponieważ algorytm nie chce udostepnić komentarza z ,,brzydkim" słowem.
Pan Bóg2021.01.5 22:54
wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat Pan Bóg nieustannie daje nam znaki swojej obecności. Za pomocą cudów przypomina o sobie i swojej potędze. W ostatnich latach wielokrotnie wskazuje na naprawdę o tym, że jest pośród nas obecny w Eucharystii. Liczne cuda eucharystyczne są głośnym wezwaniem, abyśmy bardziej docenili Sakrament Ołtarza, w którym chleb i wino rzeczywiście staja się Ciałem i Krwią Pana. Tixtla, Meksyk Uczestnicy rekolekcji w parafii św. Marcina z Tours do końca życia zapamiętają Mszę św. z 21 października 2006 roku. Ze względu na dużą ilość wiernych w kościele, poza dwoma kapłanami, Komunię rozdzielała wiernym również upoważniona do tego siostra zakonna. W pewnym momencie uwagę jednego z kapłanów zwrócił zaskoczony wyraz twarzy owej zakonnicy. Kiedy spojrzał w trzymane przez nią cyborium spostrzegł, że jedna z konsekrowanych hostii zabrudzona jest czerwoną substancją przypominającą krew. Później okazało się, że substancja ta nie przypominała krwi, ale była krwią. Dowiodły tego dwa przeprowadzone przez wybitnych ekspertów medycyny sądowej badania. Wykazały one nie tylko, że substancja na hostii ma związek z ludzką krwią, ale również, że nie została na niej umieszczona z zewnątrz, ale pochodzi z wnętrza hostii. Lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że zjawiska nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób.
c.d2021.01.5 22:54
Sokółka, Polska Najbardziej znanym w Polsce cudem eucharystycznym jest ten, który w 2008 roku wydarzył się w Sokółce. 12 października 2008 roku, w czasie porannej Mszy św. w parafii św. Antoniego w Sokółce, udzielającemu Komunii św. kapłanowi upadł konsekrowany komunikant na stopień ołtarza. Kapłan, jak nakazują przepisy liturgiczne, umieścił go w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić. Po Mszy św. zakrystianka, siostra Julia Dubowska, na polecenie proboszcza, przelała zawartość do innego naczynia, które umieściła w sejfie w zakrystii. Tylko ona oraz proboszcz, ks. Stanisław Gniedziejko, mieli klucze do tego sejfu. 19. października zakrystianka zajrzała do sejfu, aby sprawdzić, czy komunikant już się rozpuścił. Wówczas zobaczyła w czystej wodzie rozpuszczający się komunikant, na którym widniała wypukła, czerwona plamka, mająca postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była bezbarwna. Siostra zawiadomiła proboszcza parafii. Przy zachowaniu właściwej dyskrecji o wydarzeniu powiadomiono metropolitę białostockiego, abp. Edwarda Ozorowskiego. Wraz z kanclerzem kurii oraz księżmi profesorami i infułatami, przybył on do parafii w Sokółce. To, co zobaczyli, głęboko ich poruszyło. Abp Ozorowski nakazał odpowiednio zabezpieczyć komunikant i go obserwować. 29. października komunikant przeniesiono do kaplicy Miłosierdzia Bożego na plebanii, umieszczając go w tabernakulum. Dzień później, na polecenie abp Ozorowskiego, komunikant wyjęto z wody i położono na korporale, po czym ponownie umieszczono w tabernakulum. W połowie stycznia następnego roku komunikant zasechł i pozostał na korporale w formie zakrzepłej krwi. Do dziś nie zmienił swojego wyglądu. W styczniu 2009 roku zlecono badania patomorfologiczne. 30. marca roku powołano specjalną Komisję do zbadania zjawiska.
Pan Bóg2021.01.5 22:50
wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat Pan Bóg nieustannie daje nam znaki swojej obecności. Za pomocą cudów przypomina o sobie i swojej potędze. W ostatnich latach wielokrotnie wskazuje na naprawdę o tym, że jest pośród nas obecny w Eucharystii. Liczne cuda eucharystyczne są głośnym wezwaniem, abyśmy bardziej docenili Sakrament Ołtarza, w którym chleb i wino rzeczywiście staja się Ciałem i Krwią Pana. Tixtla, Meksyk Uczestnicy rekolekcji w parafii św. Marcina z Tours do końca życia zapamiętają Mszę św. z 21 października 2006 roku. Ze względu na dużą ilość wiernych w kościele, poza dwoma kapłanami, Komunię rozdzielała wiernym również upoważniona do tego siostra zakonna. W pewnym momencie uwagę jednego z kapłanów zwrócił zaskoczony wyraz twarzy owej zakonnicy. Kiedy spojrzał w trzymane przez nią cyborium spostrzegł, że jedna z konsekrowanych hostii zabrudzona jest czerwoną substancją przypominającą krew. Później okazało się, że substancja ta nie przypominała krwi, ale była krwią. Dowiodły tego dwa przeprowadzone przez wybitnych ekspertów medycyny sądowej badania. Wykazały one nie tylko, że substancja na hostii ma związek z ludzką krwią, ale również, że nie została na niej umieszczona z zewnątrz, ale pochodzi z wnętrza hostii. Lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że zjawiska nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób.
c.d2021.01.5 22:51
Sokółka, Polska Najbardziej znanym w Polsce cudem eucharystycznym jest ten, który w 2008 roku wydarzył się w Sokółce. 12 października 2008 roku, w czasie porannej Mszy św. w parafii św. Antoniego w Sokółce, udzielającemu Komunii św. kapłanowi upadł konsekrowany komunikant na stopień ołtarza. Kapłan, jak nakazują przepisy liturgiczne, umieścił go w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić. Po Mszy św. zakrystianka, siostra Julia Dubowska, na polecenie proboszcza, przelała zawartość do innego naczynia, które umieściła w sejfie w zakrystii. Tylko ona oraz proboszcz, ks. Stanisław Gniedziejko, mieli klucze do tego sejfu. 19. października zakrystianka zajrzała do sejfu, aby sprawdzić, czy komunikant już się rozpuścił. Wówczas zobaczyła w czystej wodzie rozpuszczający się komunikant, na którym widniała wypukła, czerwona plamka, mająca postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była bezbarwna. Siostra zawiadomiła proboszcza parafii. Przy zachowaniu właściwej dyskrecji o wydarzeniu powiadomiono metropolitę białostockiego, abp. Edwarda Ozorowskiego. Wraz z kanclerzem kurii oraz księżmi profesorami i infułatami, przybył on do parafii w Sokółce. To, co zobaczyli, głęboko ich poruszyło. Abp Ozorowski nakazał odpowiednio zabezpieczyć komunikant i go obserwować. 29. października komunikant przeniesiono do kaplicy Miłosierdzia Bożego na plebanii, umieszczając go w tabernakulum. Dzień później, na polecenie abp Ozorowskiego, komunikant wyjęto z wody i położono na korporale, po czym ponownie umieszczono w tabernakulum. W połowie stycznia następnego roku komunikant zasechł i pozostał na korporale w formie zakrzepłej krwi. Do dziś nie zmienił swojego wyglądu. W styczniu 2009 roku zlecono badania patomorfologiczne. 30. marca roku powołano specjalną Komisję do zbadania zjawiska.
Zimny lech.2021.01.5 22:46
RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.
violencja2021.01.5 23:24
Kiedy ostatnio byłeś w Kościele?Wtedy , w pieluszkach , na Chrzcie?Nie znasz Kościoła , zatem nie krytykuj.Wyparłeś się nie krytykuj , bo nie znasz .Czy ostatni raz będziesz w Kościele przyniesiony przez obcych w trumnie?Mimo swojej woli jak każdy komuch?Bo nie ma w laickim świecie innego sposobu godnego pożegnania zmarłego?Dąbrowska i Oleksy , czerwoni,chcieli pogrzebu katolickiego, Ty także?
Palindrom2021.01.6 0:33
pięknie tobą telepie
Bianka2021.01.6 8:13
No proszę, znasz funkcję 'kopiuj, wklej' ... i chciałeś nam to pokazać...??
Pan Bóg2021.01.5 22:44
wskazuje na Eucharystię! Cuda ostatnich 20 lat Pan Bóg nieustannie daje nam znaki swojej obecności. Za pomocą cudów przypomina o sobie i swojej potędze. W ostatnich latach wielokrotnie wskazuje na naprawdę o tym, że jest pośród nas obecny w Eucharystii. Liczne cuda eucharystyczne są głośnym wezwaniem, abyśmy bardziej docenili Sakrament Ołtarza, w którym chleb i wino rzeczywiście staja się Ciałem i Krwią Pana. Tixtla, Meksyk Uczestnicy rekolekcji w parafii św. Marcina z Tours do końca życia zapamiętają Mszę św. z 21 października 2006 roku. Ze względu na dużą ilość wiernych w kościele, poza dwoma kapłanami, Komunię rozdzielała wiernym również upoważniona do tego siostra zakonna. W pewnym momencie uwagę jednego z kapłanów zwrócił zaskoczony wyraz twarzy owej zakonnicy. Kiedy spojrzał w trzymane przez nią cyborium spostrzegł, że jedna z konsekrowanych hostii zabrudzona jest czerwoną substancją przypominającą krew. Później okazało się, że substancja ta nie przypominała krwi, ale była krwią. Dowiodły tego dwa przeprowadzone przez wybitnych ekspertów medycyny sądowej badania. Wykazały one nie tylko, że substancja na hostii ma związek z ludzką krwią, ale również, że nie została na niej umieszczona z zewnątrz, ale pochodzi z wnętrza hostii. Lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że zjawiska nie da się wytłumaczyć w naturalny sposób.
c.d2021.01.5 22:45
Sokółka, Polska Najbardziej znanym w Polsce cudem eucharystycznym jest ten, który w 2008 roku wydarzył się w Sokółce. 12 października 2008 roku, w czasie porannej Mszy św. w parafii św. Antoniego w Sokółce, udzielającemu Komunii św. kapłanowi upadł konsekrowany komunikant na stopień ołtarza. Kapłan, jak nakazują przepisy liturgiczne, umieścił go w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić. Po Mszy św. zakrystianka, siostra Julia Dubowska, na polecenie proboszcza, przelała zawartość do innego naczynia, które umieściła w sejfie w zakrystii. Tylko ona oraz proboszcz, ks. Stanisław Gniedziejko, mieli klucze do tego sejfu. 19. października zakrystianka zajrzała do sejfu, aby sprawdzić, czy komunikant już się rozpuścił. Wówczas zobaczyła w czystej wodzie rozpuszczający się komunikant, na którym widniała wypukła, czerwona plamka, mająca postać jakby żywej cząstki ciała. Woda w naczyniu była bezbarwna. Siostra zawiadomiła proboszcza parafii. Przy zachowaniu właściwej dyskrecji o wydarzeniu powiadomiono metropolitę białostockiego, abp. Edwarda Ozorowskiego. Wraz z kanclerzem kurii oraz księżmi profesorami i infułatami, przybył on do parafii w Sokółce. To, co zobaczyli, głęboko ich poruszyło. Abp Ozorowski nakazał odpowiednio zabezpieczyć komunikant i go obserwować. 29. października komunikant przeniesiono do kaplicy Miłosierdzia Bożego na plebanii, umieszczając go w tabernakulum. Dzień później, na polecenie abp Ozorowskiego, komunikant wyjęto z wody i położono na korporale, po czym ponownie umieszczono w tabernakulum. W połowie stycznia następnego roku komunikant zasechł i pozostał na korporale w formie zakrzepłej krwi. Do dziś nie zmienił swojego wyglądu. W styczniu 2009 roku zlecono badania patomorfologiczne. 30. marca roku powołano specjalną Komisję do zbadania zjawiska.
Już jutro Kościół2021.01.5 22:44
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
Jezus2021.01.5 22:43
RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE. RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.RZECZYWISTOŚC W KOŚCIELE: GWAŁCENIE DZIECI, PYCHA, LENISTWO, OBŻARSTWO, ALKOHOLIZM, ZŁODZIEJSTWO, ZNECANIE SIE, ZASTRASZANIE.
Anonim2021.01.5 22:37
Cuda Eucharystii zdarzały się wielokrotnie w przeszłości bliskiej i dalszej. W naszych czasach zostały gruntownie naukowo przebadane. Nauka nie znalazła naukowego wytłumaczenia. Sądzę, że naukowcy raczej nie lubią badać takich tematów bo brak rezultatów nie daje im szansy na awans. A nie wolno napisać im że to cud, bo 150 lat ateizacji nauki, wyprało kanony nauki z pojęcia cudu. Dziś wiemy że cud to zjawisko lub zdarzenie powstałe przez nieznaną nam technolgię, lub nie wyjaśnione z powodu analitycznego błędu lub braku pełnego zrozumienia. Nie mniej jedna kwestia mnie bardzo nurtuje. Jestem pewnien, że wszystkie te za sprawą Jezusa pojawiające się nadzwyczajne widzilane tkanki serca czy krew, zostały przebadane pod kątem genów. A nigdzie nie piszą o wynikach tych badań. Być może wyniki są tak szokująco boskie, że je utajniono. Np. Maria dała 23 swoje różne chromosomy, a Bóg dał drugie 23 identyczne i doskonałe. To byłby naukowy dowód na niepokalane poczęcie. Może czas to odtajnić. Po co, po to by może choć dziesięciu innych ateistów, czy innych wyznań uznało te dowody i przyjęło Boga chrześcijan.
Jagoda2021.01.5 22:51
"ANONIMIE"! Jak możesz pisać, że nigdzie nie pisze o wynikach badań? Przeczytaj, chociażby powyższy artykuł! A poza tym łatwo znależć w internecie wyniki badań. Ja mam nawet książkę o Sokółce. Przecież powołano Komisje Patomorfologów na Uniwersytecie Medycznym, nie wiedzieli co badają, jaki mają materiał! Wszystkie komisje jednoznacznie orzekły, że to jest Krew z żywych tkanek mięśnia sercowego! Określili nawet grupę krwi! Jeżeli ktoś nie chce, niech nie wierzy! Czytając wiele na ten temat, jestem przekonana o prawdziwości!
Już jutro Kościół2021.01.5 22:26
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
Zimny lech.2021.01.5 22:20
bóg to guwno jak ksiadz który wsadza pitol w puuupe ministranta
OPAMIĘTAJ SIĘ...!2021.01.5 22:39
Twój bożek, to faktycznie jest wielkie g....! ALE ... NASZ BÓG.... JEST JEDYNYM STWORZYCIELEM NIEBA I ZIEMI! ... TAK JEST I BĘDZIE! I NIKT TEGO NIE ZMIENI..! ..ZASTANÓW SIĘ, CO BOGU POWIESZ, JAK PRZED NIM STANIESZ PO ŚMIERCI! TO CZEKA CIEBIE I KAŻDEGO!
Zimny lech.2021.01.5 22:44
staje to księdzu jak dotyka dzieci. Niech opamieta sie kościół. Z pychy, pedofilstwa i pazerności.
"Zimny" Lechu Kellerze2021.01.5 23:03
Znów nie wiesz co piszesz!??. PRZECIEŻ PISZESZ DOKŁADNIE O SOBIE! TO TY JESTEŚ PEDZIEM I TO TY TAK ROBIŁEŚ! MASZ W TYM DOŚWIADCZENIE, PRAWDA? A jak tam było z dziećmi siostry!?? Opisz to nam, co robiłeś??? Czy to prawda, że cię siostra wygoniła z domu...???
Zimny lech.2021.01.5 23:19
Dziaders, akurat jestem jedynakiem. Ale możesz dac numer do twojej starej, żony i matki. Tylko im powiedz żeby pizdy umyły.
violencja2021.01.5 23:22
Kiedy ostatnio byłeś w Kościele?Wtedy , w pieluszkach , na Chrzcie?Nie znasz Kościoła , zatem nie krytykuj.Wyparłeś się nie krytykuj , bo nie znasz .Czy ostatni raz będziesz w Kościele przyniesiony przez obcych w trumnie?Mimo swojej woli jak każdy komuch?Bo nie ma w laickim świecie innego sposobu godnego pożegnania zmarłego?Dąbrowska i Oleksy , czerwoni,chcieli pogrzebu katolickiego, Ty także?
Emil....2021.01.5 23:44
Masz rację "violencjo". Tylko że on nigdy nie był w Kościele. Może nie zauważyłaś jego wpisów dużo wcześniej! ....Tak jak pisze, on jest żydowskim ateistą, piszącym po polsku. Jest już starym człowiekiem, był SB-kiem! ....Można poczytać o nim w IPN! Pisał wcześniej we wpisach, że nienawidzi .."polaczków"... i naszego KK . Pisał, że jest też pedofilem. Nie na darmo stosuje często nick: "..ateista dumny gej..." ! Aż trudno w to uwierzyć, ale to tylko część tego co o nim piszę, tzn. o Lechu Kellerze ! Mam wiele takich jego wpisów zapisanych!
Bianka2021.01.6 8:17
Ciekawe, co piszesz Emil. A ja tak sobie myślę, że to straszne, co ten człowiek ma w sercu w głowie, że nie umie się zająć czymś pożytecznym...tylko tu na Frondzie zostawia swoje 'wymiociny', tak, czy inaczej mu współczuję i pomodlę się za tego człowieka. Smutne, że niektórzy są tak nieszczęśliwi.
Hipokryzja frondy2021.01.5 22:49
Wasz bug jest slaby jak pozwala krzywdzic dzieci.
BLUŹNIERCO...! LECHU, "anonimie..."Po 11" itd!2021.01.5 23:07
Nasz Bóg nie jest słaby! JEST WSZECHMOGĄCY! WKRÓTCE SIĘ PRZEKONASZ! ALE MOŻE BYĆ WTEDY ZA PÓŹNO, JAK STOCZYSZ SIĘ NA DNO PIEKŁA!
Hipokryzja frondy2021.01.5 23:18
Chyba cie poyebało. Weź się za nauke.
Do " hipokryzji"2021.01.6 0:10
Tobie hipokryto, na naukę nawet za póżno! Masz zryty mózg do głębi! Lecz nogi, bo na rozum za późno! Wszystkich sądzisz według siebie! Żałosne!
Już jutro Kościół2021.01.5 21:40
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
c.d.2021.01.5 21:41
Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry. Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
PRAWDA...2021.01.5 22:07
Tak, to prawda.! Dzięki za wykład. Nawet w Kolędach się śpiewa:" I Trzej Królowie od Wschodu przybyli....! Składając dary: złoto, kadzidło i mirrę!
rebeliant2021.01.5 21:25
Aż się przypomina Harry Potter i znaki dawane przez Syriusza Black.
KTÓŻ CIĘ TAK SKRZYWDZIŁ, LECHU!2021.01.5 22:14
"rebeliancie"!....Ty biedny, żałosny człowieczku!...JESTEŚ OMOTANY PRZEZ ZŁEGO! BOLI CIĘ NASZA WIARA I SIĘ WŚCIEKASZ! ..ALE NIC NIE MOŻESZ WSKÓRAĆ, BO TO P.JEZUS TEN KOŚCIÓŁ UTWORZYŁ! NIE WYGRASZ!
KaitlinBegay2021.01.5 21:25
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... smartlife3.com
Duchowość2021.01.5 20:48
Kiedy kościół katolicki przestanie wciskać ludziom kit o jednym życiu i uzna istnienie wędrówki dusz? Reinkarnacja to rzecz oczywista. Katolicy zostali oszukani. Przykre to.
"Reinkarnacja to rzecz oczywista."2021.01.5 21:06
Już miałeś okazję być pchłą, wszą, karaluchem ..... 5 tyś. lat później jesteś ludziem. Następny etap; szczur, glizda (ta na ryby)... Martw się abyś Albertem (tym blogowym) nie urodził.
Duchowość2021.01.5 21:19
Zmartwię cię. Owszem, kiedyś byłem jakimś tam psem czy kotem, bo moja dusza była mniej rozwinięta duchowo. Ale obecnie moja dusza jest już na tyle rozwinięta że wciela się do ciał ludzi. Kto wie kim byłem w poprzednim wcieleniu. Mogłem np. być rolnikiem i mogłem uprawiać ziemię gdzieś na odległej planecie. Tak, wędrówka dusz obejmuje również inne planety. Wcielamy się tak długo aż tego potrzebujemy. Ale kiedyś nastąpi moment że nie będę się musiał więcej wcielać i będę egzystować tylko w świecie duchowym.
Bianka2021.01.6 8:25
Każdy wierzy w to, co mu odpowiada, ale KK naucza, że każdy ma tylko jedno ciało, i że dusza ludzka nie może mieć ciała zwierzęcia, to taka zupełna podstawa, to by było zupełnie nielogiczne, pomyśl, dusza człowieka w ciele psa, którym rządzi instynkt, to się kupy nie trzyma. Poza tym KK głosi, że całe stworzenie będzie kiedyś wskrzeszone, a wobec tego, jeśli Ty żyłeś w wielu ciałach zwierząt i ludzi, to by z tego wynikało, że Twoja dusza ma swoje multiplikacje, że ma zdolność mnożenia się. ma swoje klony, czy jak to nazwać. To już jest bajka czysta fanstastyka. Skoro twierdzisz, to co twierdzisz, to może masz jakąś chorobę psychiczną. Ludzie, którzy nie akceptują swojego życia, zdarza się, że wymyślają takie historie, w ten sposób odrzucają swoją cielesność, bo ona kojarzy im się z ich trudnym wg nich życiem. Nie wiem. Takie moje luźne dywagacje. Nie jestem psychologiem.
Albert2021.01.5 21:26
Ty się urodziłeś katolikiem, czyli gorzej trafić nie mogłeś.
Dla mnie być być KATOLIKIEM, TO ZASZCZYT...!!!2021.01.5 22:57
"Albercie"...! Lechu...! Widać, że się wściekasz! Ale nic z tego! Z BOGIEM NIE WYGRASZ..! IM BARDZIEJ JAD LEJESZ, TYM BARDZIEJ WIEM, ŻE TA NASZ WIARA JEST NAJPRAWDZIWSZA NA ŚWIECIE!
Ty pseudo-"duchowościo"...!2021.01.5 21:56
Bardzo się mylisz! REINKARNACJA NIE ISTNIEJE! -J-E-D-Y-N-Y- PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ, TO KOŚCIÓŁ UTWORZONY PRZEZ PANA JEZUSA!..ŁATWO PRZECZYTAĆ W BIBLII TO, CO POWIEDZIAŁ P.JEZUS NA OSTATNIEJ WIECZERZY:..." OTO TWORZĘ MÓJ KOŚCIÓŁ, A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ..."! TA WIARA JEST PRAWDZIWA, DLATEGO TAK PRÓBUJECIE JĄ ZWALCZAĆ! ...Z BOGIEM NIKT NIGDY NIE WYGRAŁ I NIE WYGRA !...ROZUMIESZ? Nie podoba ci się nasza Wiara, to "fora że dwora" ! Kto cię tu trzyma!? Nie bluźnij, tak jak ja twojej nie wyzywam / czy twego ateizmu/!
Albert2021.01.5 20:30
Wafel z trupa ma ślady krwi. No kto by pomyślał.
KRÓLUJ NAM CHRYSTE...!2021.01.5 22:30
LECHU KELLERZE...vel, " Po11"czy "ALBERCIE" ! WIDZĘ, ZE PRZYPOMNIAŁ CI SIĘ STARY NICK?? A tym "trupem", o którym piszesz, to ty będziesz niedługo /masz ponad 70 lat/! BEDZIESZ TEGO BARDZO ŻAŁOWAŁ!... PRZECIEŻ KAŻDY CIĘ ZNA I WIE CZYM "pachniesz"... i co dzieciom robiłeś...! ZAPAMIĘTAJ! IM BARDZIEJ LEJESZ JAD, TYM BARDZIEJ SIĘ POGRĄŻASZ, A MY SIĘ JEDNOCZYMY!
Anonim2021.01.5 20:19
Marna by była nasza wiara, gdyby na takich tylko zdarzeniach była oparta, a nie na faktach i naukach Ewangelii! /stp
To jeszcze nic2021.01.5 20:19
U nas w czasie mszy ksiądz się przewrócił na stopień ołtarza. Jak nakazują przepisy, został umieszczony w specjalnym naczyniu, gdzie miał się rozpuścić. I następnego dnia go nie było!
Po 11 ...2021.01.5 20:35
Na pewno w naczyniu, a nie z naczyniem?
Po 11 ...2021.01.5 20:01
Dla mnie to świętokradztwo. Naigrawanie się z Boga.... Bóg stwórca 15 miliardów parseków fascynującego Wszechświata, bilionów galaktyk, setek miliardów gwiazd w każdej galaktyce, planet przy tych gwiazdach ... ukazuje swoją istnienie poprzez czerwone plamki na wafelku. No nie, nie, nie, nie.
Nie wpierrdalaj się!2021.01.5 20:24
Ani nie jesteś cynikiem na miarę Twaina, nawet Jasia Himilsbacha, jesteś zwykłym c h u j e m przytwierdzonym do wózka, tego fizycznego albo mentalnego! Jedno i drugie.
Po 11 ...2021.01.5 20:34
Ale ja uwielbiam się wpierrdalać :) A to, że jestem c h u j e m to też sama prawda. I z tym Jankiem trafiłeś: "Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"
"A to, że jestem c h u j e m to też sama prawda"2021.01.5 20:57
Z tego fizycznego niewiele zostało, pozostał ten przytwierdzony do wózka.
Po 11 ...2021.01.5 21:14
Ej wcale nie jest tak źle. Jestem byłym lekkoatletą, mistrzem Polski, ciągle aktywnym. Dziś wprawdzie mniej, bo w niedzielę wyprowadziłem mojego Rincona 680 na lodowisko i zaliczyłem rolkę, cienki lód się załamał przy dryfcie i trochę się obiłem. Mam zbite kolanko i kuśtykam. Ale generalnie do przytwierdzenia do wózka jeszcze trochę brakuje.
AJ, WAJ! "Po 11", STARUSZKU, KTO CI W TO UWIERZY!2021.01.5 23:15
Lechu! vel "kretynizacjo"! PRZECIEŻ LEDWO CHODZISZ! CO TY WYPISUJESZ? MASZ DUŻO PONAD 70 LAT! W DODATKU JESTEŚ STARYM SB-kiem, zarejestrowanym w IPN! Czym się popisujesz?
Po 11 ...2021.01.5 23:40
Tak macie wąsko pod czapeczkami, że aż żal ... jaki Lechu??? Jakie 70 lat? Tak macie nasrane w głowach, że wszystko wam się zlewa w jeden katolicki kompleks? Żenada.
KŁAMIESZ...! NIE WYMIGASZ SIĘ !2021.01.5 23:54
Lechu Kellerze- KRAWCZYK! ....BZDURY PISZESZ! NIKT CI NIE UWIERZY W TO! TAK SIĘ SKŁADA, ŻE WIEM KIM JESTEŚ! PISAŁEŚ O TYM KILKA M-CY TEMU, SPRAWDZIŁAM, ZGADZA SIĘ! JESTEŚ TEŻ STARYM PEDOFILEM, SAM SIĘ CHWALIŁEŚ, OPISUJĄC WULGARNIE! NAWET NIE WIESZ ILE O TOBIE JEST W DOKUMENTACJI!
Jawny2021.01.5 19:56
Anonim dostanie szału, że - jak cynicznie powiada - "wafelek" to cud eucharystyczny. Ale się jeszcze przekona...
Drugi Bóg2021.01.5 21:05
Żebyś się nie zdziwił polski Bambo.