Oto dlaczego świat nienawidzi Kościoła!!! - zdjęcie
01.06.19, 10:30

Oto dlaczego świat nienawidzi Kościoła!!!

76

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego świat tak nienawidzi Kościoła nawet mimo, iż od wieków jest on wiodącą instytucją religijną? Ewangelia jasno pokazuje, że zawsze będziemy prześladowani jako dzieci Świętej Matki Kościoła… Masowe prześladowania katolików w ciągu pierwszych 400 lat jego istnienia były tylko początkiem problemów. Nawet mimo tak potężnej pozycji na świecie, jaką ma Kościół jest on najbardziej prześladowaną grupą religijną. Ale skąd ta nienawiść? Przyjrzyjmy się temu czysto racjonalnie.

1. Jest niezależny finansowo, ma masę pieniędzy i nie potrzebuje łaski państwa

Problem z religią w szkołach i różnego rodzaju funduszami Kościelnymi to świetne narzędzie antykatolickich środowisk politycznych do walki z Kościołem. Dlaczego? Ponieważ, jeśli płacimy Kościołowi, to mamy prawo mu wypominać, ile od nas dostał. Jeden z najpopularniejszych „argumentów” przeciw Kościołowi katolickiemu w Polsce to to, ile pobiera on z budżetu państwa i ile kosztują lekcje religii. Oczywiście, michnikowszczyzna zapomina przy okazji napisać, ile warta jest charytatywna praca, jaką wykonują duchowni w hospicjach, szpitalach, zakładach opieki, przy organizacji czasu dzieci i młodzieży, resocjalizacji… można by wymieniać godzinami.

Niezależność finansowa Kościoła w dużym stopniu jest jednak zachowana i przez to jest on potężnym wrogiem wszelkich środowisk deprawujących. Bo jak walczyć z kimś, kto ma pieniądze, by spokojnie żyć, działać, reklamować się, prowadzić gazety, uczyć ludzi, programować ich „kompasy moralne” i uświadamiać w temacie zagrożeń ze strony władzy? Jest to powód, choć niestety zazwyczaj niezrozumiany, dla którego Grzegorz Braun zachęca do wspomagania proboszczów finansowo – kapłan mający dość pieniędzy na własne utrzymanie, działania patriotyczne, tradycjonalistyczne, nie boi się utraty środków zewnętrznych, np. od lewicujących „katolickich” darczyńców. Pieniądz to potężny łańcuch, na którym komuniści chcą trzymać Kościół, by podsycać nienawiść z powodu rzekomego okradania państwa.

Niezależność finansowa Kościoła ma też ogromne znaczenie w jego pracy charytatywnej i wspomaganiu antyreżimowych inicjatyw. Niewielu ludzi wie, że arcybiskupi polscy w czasach PRLu we współpracy z Watykanem zorganizowali milionowe wsparcie finansowe dla działaczy podziemia solidarnościowego, o czym zainteresowany Czytelnik może przeczytać w książce „Jak to NAPRAWDĘ było?” Zofii Reklewskiej-Braun.

2. Trzyma się zasad wiary nie dając sobie narzucić przekonań

Od samego początku istnienia (polecam książkę „Historia Chrześcijaństwa” Warrena H.Carrolla) Kościół nie daje sobą manipulować w kwestii moralności i zasad wiary. Oczywiście jest to kwestionowane przez różnej maści antyklerykałów, jednak wystarczy poznać historię opartą o źródła i odkrycia archeologiczne, by wiedzieć jak to naprawdę wyglądało. Skoro więc utrzymuje stały kurs – i co najgorsze dla reżimów – uczy tego ludzi, ciężko jest z nim walczyć. Nie ma silniejszej motywacji do działania, niż wiara i miłość. Kościół łączy obie te cechy, przez co jest najgorszym wrogiem komunizmu, nazizmu, islamu, ateizmu, masonerii i w zasadzie każdego systemu opartego o wyzysk, nienawiść czy darwinizm społeczny. Ktoś, kto trzyma się swoich zasad niezależnie od warunków zewnętrznych i jest gotów za nie umrzeć jest praktycznie niezniszczalny, bo nie można zrobić z nim nic poza morderstwem, tyle że wtedy nie ma już z niego żadnego pożytku.

3. Integruje wierną ludność

Kościół organizuje bardzo wiele rodzajów aktywności w każdej grupie wiekowej – dzieci, młodzież, małżeństwa, całe rodziny, osoby starsze, samotne, neofici, a nawet osoby innych wyznań chcące poznać wiarę katolicką mogą znaleźć przy kościołach swoje miejsce. To duży problem dla wrogich środowisk zewnętrznych. Największą przeszkodą w walce o ludzką duszę i umysł jest towarzystwo, które go otacza. (Dokumenty i zalecenia masońskie już z XVIII wieku nakazują doprowadzenie do wyrwania systemu edukacji spod wpływu Kościoła i rodziców, posyłanie dzieci do szkół już od 6 roku życia, najlepiej z internatem, by całkowicie zmienić środowisko na takie, które instaluje odpowiednio sfabrykowany „system wartości” wedle życzenia elit. Brzmi znajomo?).

Trudno jest uratować dziecko, które przez całe życie trzyma się złego towarzystwa, ponieważ wzorce jakie przejmuje, system przekonań ugruntowany przez lata powtarzania przez innych są na tyle silne, że konieczne jest przeprogramowanie właściwie każdego elementu w sposobie myślenia takiej osoby. Tutaj właśnie Kościół po raz kolejny stanowi odpowiedź na problemy ludzkości. Osoba żyjąca w otoczeniu katolików, działająca, bawiąca się i rozwijająca w silnym związku z Kościołem jest nim tak przepełniona, że odwrócenie jej od katolickich wzorców jest niewiarygodnie trudne. Każdy reżim, masońska rewolucja, czy kampania propagandowa najpierw musi uderzyć w klasztory organizujące życie społeczne, aby odciąć ludzi od wpływów duchowieństwa i zniszczyć w nich katolickie wzorce postępowania. Bez tego nie ma możliwości osiągnięcia „sukcesu”, bo gdy słowo księdza oparte na Biblii jest świętością dla całego miasta czy wsi, dopóty prasa będzie wyrzucana na śmietnik, telewizory wyłączone, konsumpcja nie będzie wzrastać ponad potrzeby, a ateizm po prostu odbije się od skutecznie zabarykadowanej społeczności katolickiej. Przez to nienawidzono nas od samego początku, gdy Prawo nakazało izolację Narodu Wybranego od innych grup, które mogłyby na niego źle wpłynąć. Później oczywiście się to zmieniło, bo „nie masz już Greka, czy Żyda”. Opór wobec przeciwnych wierze katolickiej ideologii pozostał jednak naszą cechą charakterystyczną, czego niestety nie uniknęło wiele protestanckich środowisk, które dopuszczają do „święceń” lesbijki adoptujące dzieci, czy wyrzucające krzyże ze świątyń, by muzułmanie nie czuli się w nich niekomfortowo.

4. Jest cenzorem władzy

Wszystkie powyższe powody nienawiści do Kościoła pozwalają mu na zwiększenie tej wrogości jeszcze bardziej – poprzez aktywną cenzurę władzy. Mówiłem już o niezależności, kierowaniu się niezłomnymi zasadami wiary i etyki chrześcijańskiej, która jest cudownie wypolerowanym brylantem światowej moralności, tak nieosiągalnym dla świeckiej filozofii. Kościół katolicki zbudował cywilizację łacińską (zwaną tak oczywiście ze względu na oficjalny język Kościoła), której najważniejszą cechą z punktu widzenia polityki jest niezależność władzy kościelnej od świeckiej. Nie ma więc w katolicyzmie miejsca na podporządkowanie całej ludności wyłącznie prawu świeckiemu i wepchnięcie hierarchów kościelnych pod but władcy, czy rządu. Przykład św. Stanisława, męczennika z naszego rodzimego podwórka pokazuje, jak kończą się zatargi z Kościołem i próby podporządkowywania sobie go w imię władzy totalnej. To smutne, że wielki kapłan musiał zginąć, by świat zrozumiał, ale jego śmierć pokazała, że nawet ambicje królów uważających siebie za władców nieba i ziemi nie będą tolerowane przez papiestwo. Bolesław Śmiały stracił wszystko przez swoją zuchwałość i skończył marnie dając lekcję wszystkim marzącym o jedynowładztwie. Możliwość cenzurowania i hamowania władzy przez Stolicę Apostolską jest wspaniałym osiągnięciem cywilizacji łacińskiej, ponieważ papiestwo stanowi młot na wszelkie nieprawości. Niestety, zasada ta nie jest już tak egzekwowana jak kiedyś, przez co obserwujemy moralny i społeczny upadek Europy i USA.

5. Ma własny aparat propagandy (ambonę)

Od zarania dziejów chrześcijaństwa (liczę tutaj także dzieje Starego Testamentu) kazania duchownych były podstawowym narzędziem edukacji i wywierania wpływu. Kazalnica, ambona także w Kościele pierwszych wieków dawała największy autorytet, za który ludzie oddawali życie. W średniowieczu istniał nakaz przychodzenia do kościoła co najmniej raz w tygodniu z dwóch powodów – pierwszy, religijny i drugi, czysto praktyczny i edukacyjny. W czasach, gdy ludzie nie potrafili czytać, książki były zbyt drogie by w ogóle ktokolwiek dostał je do ręki, zanim jeszcze jezuici stworzyli system edukacji, to właśnie kazania były lekcjami dla prostej ludności, którą trzeba było nauczyć zasad moralnego życia. Kościół przespał niestety okres, w którym mógł skutecznie opanować media (począwszy od wynalezienia druku, później prasa, telewizja, radio, internet) i stracił na tym niewyobrażalnie. Mimo to jednak, tak jak w przypadku organizacji życia społecznego, tak też w kwestii kazań, Kościół jest solą w oku każdego, kto stara się wyprać mózgi nieświadomej niczego społeczności. Mimo wszelkich porażek, Kościół nadal posiada potężny autorytet i ma możliwość wywierania ogromnego wpływu na ludność obecną na mszach. Czy z tego korzysta, nie mnie już niestety oceniać.

6. Jest sterowany hierarchicznie

W Kościele nie ma demokracji, dlatego jest tak skuteczny. Idiotyzm demokratycznego systemu nie jest już zauważany w erze mózgów wypranych liberalizmem i medialną propagandą o rzekomej, choć oczywiście nieistniejącej władzy ludu. Ale czy katolik może sobie wyobrazić, że studenci seminarium wybierają papieża zaznaczając swoje typy na karteczkach? Idiotycznie, nieprawdaż? A jednak w kwestii polityki niewielu to już dziwi. Kościelna hierarchia jest potęgą od samego początku istnienia, ponieważ niewykształcony jeszcze i niedoświadczony kleryk nie ma wiele do gadania w kwestiach istotnych dla kraju, czy świata. Jest to potężne zabezpieczenie przed nieodpowiedzialnymi działaniami młodych stopniem lub nieodpowiednich kapłanów. A skoro hierarchia ma tak ogromne znaczenie w Kościele, to bardzo trudno jest wpłynąć na całą instytucję oddolnie. Bo co może dać przekonanie jednego proboszcza do swojej sprawy (np. komunizmu), skoro i tak nie ma on możliwości wpłynięcia na biskupa, arcybiskupa, czy papieża? Co więcej, jeśli w Kościele oddolne inicjatywy szkodzą wiernym, wierze katolickiej lub sprzyjają antychrześcijańskim grupom, są po prostu cenzurowane i neutralizowane. Po raz kolejny muszę niestety dodać, że w czasach obecnych hierarchia wykorzystywana jest w Kościele w bardzo zły sposób i nie napawa to optymizmem… Niemniej jednak „…bramy piekielne go nie przemogą”.

Prześladowanie zostało zapowiedziane przez Chrystusa i nigdy się nie skończy

„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową”
(Mt 10,34n)

Znając Ewangelię, nie spodziewajmy się spokoju, miłości i akceptacji. Mamy dawać spokój, miłość i akceptację, ale rzadko kiedy ją dostaniemy. Popularnym błędem opartym o nieznajomość nauk biblijnych i katolickich polega właśnie na oczekiwaniu, że życie katolika będzie usłane różami, bo przecież Bóg jest po naszej stronie. Jest, ale nie w tak wąskim, ludzkim rozumieniu. Mamy misję, a ona daleko wykracza poza wygodne siedzenie w fotelu i rozprawianie o pokoju.

„Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu. Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.”
J 15, 18-27

Źródło: http://deusexlibris.pl

Komentarze (76):

Anonim2021.08.3 10:45
Raczej z takich powodów jak Bulla Papieska Mikołaja V z 1455r. "Romanus Pontifex" Legalizująca niewolnictwo.
Max Fiend2019.06.2 14:56
Sześć bzdur by uzasadnić nieprawdziwą tezę. Nie ma czegoś takiego jak nienawiść świata względem KK. To typowa manipulacja by zamknąć pewną grupę społeczną pod pozorem wielkiego zewnętrznego zagrożenia dla łatwiejszej socjo-manipulacji jej członkami.
lolek kremowka2019.06.2 8:25
Pisaliście o znakach i przesłaniu Boga do ludzi gdy Notre Dame płonęła. W Gdańsku pali się jedna z najstarszych świątyń katolickich a Frendzel milczy!? No dalej! Piszcie o tym co Bóg ma do powiedzenia Polakom. Piszcie o karze za grzechy laicyzującej się Europy! Albo lepiej o grzechach naszych - polskich o naszym ciągłym pouczaniu innych podczas gdy sami mamy bajzel na własnej plebanii - przypowieść o belce i drzazdze :)
Jan Radziszewski2019.06.2 2:16
@"Dzielnicowy milicjancie" vel ect. Czy tj. "świat" Szatan i wszystkie szatańskie religie tj. fałszywe Np żydowska Islam pogaństwo bałwochwalcze /np. Hinduizm Szintoizm ect. ) Buddyzm Ateizm - prowadzą człowieka bezpośrednio do Piekła na wieczną mękę Tylko KK i w pewnych granicach Prawosławie prowadzi do NIEBA bo Protestantyzm to tzw. z judaizowane chrześcijaństwo do Nieba w zasadzie nie prowadzi przecież nie ma Sakramentów św Zbawienia obrzezanie zastąpili Chrztem a więc bezpośrednio po Chrzcie św protestant trafia do NIEBA a przecież w Łasce św Uświęcającej nie trwa zbyt długo - bo pierwszy grzech ciężki śmiertelny Łaski tej go pozbawia stąd dalej żyje w tzw wiecznej śmierci duchowej. i tj. tylko w wyjątkowych wypadkach zbawia się Pycha zawsze prowadzi do piekła - bo rodzi ją nieuporządkowana rodzi i żywi zmysłowa miłość własna . Kto kocha siebie taką miłością - nie ma w sobie miłości do Boga . Nie kochając Boga obraża Go bo nie przestrzega Prawa tj Przykazania Miłości Boga nade wszystko i bliźniego jak siebie samego . Kochając siebie miłością zmysłową , nieszczęśliwi ci nie mogą Kochać Boga ani Mu służyć - bo kachają świat i służą mu , gdyż miłość zmysłowa i świat są w niezgodzie z Bogiem z Powodu tej niezgody z Bogiem kto kocha świat miłością zmysłową i służy mu na sposób zmysłowy - Nienawidzi Boga podobnie jak ten co kocha Boga Prawdziwie nienawidzi świata Przeto Pan Prawda Odwieczna w Ewangelii powiedział "Nikt nie może służyć dwom panom " /Mt 6,24; Łk 16,13) - bo jeśli się służy jednemu to nienawidzi się drugiego Widać więc że Miłość własna pozbawia duszę Bożej Miłości i przyobleka ją w występek Pychy - tym samym każdy grzech ma swe źródło w Miłości własnej
andrzejhahn32019.06.2 1:16
frondowscy dziennkarze to ciemni i zacofani kretyni
duchowny krakowski2019.06.1 21:52
Dlaczego? Przecież cały czas Pan Jezus to wyjaśnia dlaczego Jego, Kościoła, Apostołów, uczniów będą nienawidzić i prześladować. Proste zło nienawidzi dobra. kłamstwo nienawidzi prawdy, pycha nienawidzi posłuszeństwa.
12345682019.06.1 20:51
Gorąco polecamy https://youtu.be/LcqsPjCgf4w
marty2019.06.1 19:31
Rozbawił mnie punkt dotyczący cenzorowania władzy. No tak, jak kościół mógłby być cenzorem obecnej władzy!? Szybko straciłby dostęp do władzy i pieniędzy...
Urszula2019.06.1 19:14
"Oczywiście, michnikowszczyzna zapomina przy okazji napisać, ile warta jest charytatywna praca, jaką wykonują duchowni w hospicjach, szpitalach, zakładach opieki, przy organizacji czasu dzieci i młodzieży, resocjalizacji… można by wymieniać godzinami. " Autor tego tekstu zapatrzył się na Mateuszka kłamczuszka i kłamie jak najęty. Jaką to pracę charytatywną wykonuje Kk w wymienionych placówkach? Przecież księża odwiedzający te instytucje mają płacone jak za zboże z kasy szpitala, więcej od pielęgniarek. Mają udostępnione za friko pomieszczenie szpitalne na kaplicę. Niech ktoś spróbuje wynająć jakiekolwiek pomieszczenie w szpitalu bez słonych opłat. Nie ma takiej możliwości. Więc proszę nie łgać bezczelnie. Kościół nas okrada. Nie chcę aby z moich podatków było płacone na te bandę pasibrzuchów i nierobów, ale nie mam w tym względzie nic do gadania.
Mateusz JegliŃSKI2019.06.1 16:25
GŁUPI, JAK LEWAK J.P 1.6.19 15:15 Jestem realista i realnie tłumaczę rzeczywistość bez farmazonow, natomiast ty nimi sypiesz jak z rękawa. To są twoje odczucia metafizyczne, nie udowadnisz w ten sposób niczego. Co do decyzji są one podyktowane chęcią zbawienia, więc nie wynikają z wolnej woli ale pokusy raju. Inaczej nie byłoby sensu czynić co się czyni bez nagrody. I to chyba jest najsmutniejsze. ZAŁGANY LEWAK NIGDY NIE KOCHAŁ, NIE ZACHWYCIŁ SIĘ PIĘKNEM. WOLNA WOLA TO POZWALA WIERZYĆ, LUB NIE. CO ZŁEGO JEST W MYŚLENIU, ŻE POSTĘPUJĄC WŁAŚCIWIE BĘDĘ ZBAWIONY? CO ZŁEGO JEST W DEKALOGU? JAKA INNA ORGANIZACJA, RELIGIA MA TAK DOSKONAŁY KODEKS MORALNY, JAK JUDAIZM MIAŁ ZAWARTY W DEKALOGU (DOTYCZYŁ TYLKO IZRAELITÓW) I MA CHRZEŚCIJAŃSTWO, KTÓRE DEKALOG ROZCIĄGNĘŁO NA WSZYSTKIE NARODY. I KTO TUTAJ SIĘ ODZYWA, LEWAK, KTÓRY ZMIENIA ZASADY W ZALEŻNOŚCI OD OKOLICZNOŚCI, KTÓRY NIE POTRAFI KOCHAĆ TYLKO NIENAWIDZI. KTÓRY NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ, ŻE CAŁE STWORZENIE, KTÓRE JEST PIĘKNE NIE POWSTAŁ SAMO Z SIEBIE. BO WBREW LEWACKIM UROJENIOM JESZCZE NIC NIE POWSTAŁO SAMO Z SIEBIE. A TY ZAROZUMIAŁY LEWAKU RAZEM Z INNYMI LEWACKIMI HUCPIARZAMI MOŻECIE DALEJ PLUĆ NA ŚWKRK. TYLKO CO SIĘ STANIE, JAK WIATR ZACZNIE WIAĆ W STRONĘ PRZECIWNĄ?
J.P2019.06.1 18:30
Zacząłeś od oszczerstw, jakżeby mogło być inaczej u tak uduchowionej, pełnej pokoju i wiary osobie Wolna wola nie istnieje, wola i owszem ograniczona pokusą i strachem. Twierdzisz, że nie kocham i to jest twoje kłamstwo uzasadnione tylko i wyłącznie twoją nienawiścią, projekcją o fatalnych skutkach dla samego siebie. Nie zauważyłem bym gdziekolwiek pluł na Kościół, chyba, że argumenty z którymi się nie zgadzasz są wystarczające by je tak nazywać. Tymczasem zobacz ilekroć próbowałeś mnie obrazić, zobacz ile jady w tych dużych literach. Zgorzknialy jesteś jak zawsze, mie znasz szczerego uśmiechu, gardzisz ludźmi.. jak to się ma do Boga miłości? Kogo naśladujesz?
Maria Blaszczyk2019.06.1 16:00
Punkt pierwszy to świetna wiadomość!!! To już nie potrzebuje tych miliardów od państwa - na media, przedszkola, cudowne odwierty, i co tam jeszcze? I tych paręset milionów na ZUS i NFZ, który, nie wiedzieć czemu, wszyscy inni za niego płacą? Zwłaszcza, że już powód, dla którego komuniści się tak z kościołem umówili, przestał istnieć - zwrócono przecież kościołowi odebrane nieruchomości z nawiązką... To kościół może sam sobie zapłacić? świetnie! I można już od nich oczekiwać normalnego płacenia podatków? Uff. Sam podatek dochodowy to jakieś półtora mld różnicy między tym, co płacą normalni płatnicy a tym ryczałtem. A jeszcze podatek od darownizn by doszedł. Tych parę miliardów będzie jak znalazł na walkę ze smogiem czy wsparcie dla służby zdrowia!!! Hurra!
Mateusz Jegliński2019.06.1 16:29
Zabłysła, jak zabierasz się za pisanie, to może tak raz byś spróbowała na trzeźwo. I wara ci lewaczko od tego na co przeznaczam swoje pieniądze.
Maria Blaszczyk2019.06.1 19:47
Mateuszku, jak miło Cię widzieć, Martwiłam się, co u Ciebie. Już Ci pisałam - jestem praktycznie abstynentką. A na co Ty przeznaczasz pieniądze w zaden sposób mnie nie obchodzi. Obchodzi mnie co innego. Np. to, że jak w zeszłym roku moja mama trafiła z udarem na OIOM, to nie było tam prześciaradła. Jak mój tata trafił do szpitala, to moja mama musiała prywatnie mu wykupić leki, bo szpital ich po prostu nie miał. Przekładając to na skalę kraju - od trzech lat co roku skraca się średnia życia w Polsce - bo nie ma kasy na służbę zdrowia. Nie ma na edukację - brakuje kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli, a po ukręceniu łba nauczycielskim strajkom będzie coraz gorzej. Nie ma dla fizjoterapeutow - który to dzień oni tam głodują? Stopa zastąpienia w Polsce po emerytalnych zabiegach PiS będzie najniższa w Europie. Twoje prywatne pieniądze to oczywiście tylko Twoja sprawa. Ale ja tu mówię w ssaniu z podatniczego cyca. Itd...
Izabela Tr.2019.06.1 23:18
Mario, skończ, nie da sie tego głupstwa czytać, to bajki ! Nikt tego nie potwierdzi, ty też tego nie zrobisz! Bajki to my inne znamy, twoich nie trzeba! Martwisz się o prześcieradło, to było wziąć z domu, albo zabrać ich do Szpitali w Holandii, tam, gdzie mieszkasz i już ! Najlepiej uogólniać ! Bo jak dla Marysi nie było, to w całej Polsce nie ma ! Chrabianka się znalazła! A poszła ty do swoich lewaków !
AB2019.06.2 17:16
Ależ Izabelo, czy naprawdę uważasz, ze skoro - jak jest napisane w artykule - Kościół MA MASĘ PIENIĘDZY, to powinien otrzymywać kolejne pieniądze od podatników? Niezależnie od tego, czy są oni katolikami czy też nie? To nie jest pytanie o to czy matce Marii należy się prześcieradło (chociaż błagam, szpital MUSI dostarczyć prześcieradło, nie możesz sobie wziąć z domu niewiadomo czego, to jest zwyczajnie kwestia higieny i bezpieczeństwa pacjentów szpitala). To jest pytanie o to dlaczego, skoro sytuacja finansowa Kościoła jest taka doskonała (i dlatego "świat nienawidzi kościoła"), dokładamy grubą kasę na niego. Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dlaczego jest kasa na kościół (który jak zostało wykazane tej kasy nie potrzebuje), a nie ma na podstawowe potrzeby służby zdrowia.
www2019.06.1 20:37
Kościół oczywiście płaci podatki. Niech się Blaszczyk doedukuje czym jest zryczałtowany podatek dochodowy.
Petro2019.06.1 14:48
Przez zdradę Kościoła to I Rzeczpospolita upadła . Kościuszko tego nigdy nie wybaczył . I nic tu nie zmieni najbardziej subtelna interpretacja . A przez tyle lat byłem zupełnie nieświadomy.
Mateusz Jegli\305\204ski2019.06.1 16:32
A uświadomili ci uświadomiony, ze mason Kościuszko lubił zdradzać niby pod płaszczykiem ochrony współtowarzyszy.
Jan Radziszewski2019.06.2 2:56
Durakiem jesteś + twój Kościuszko wziął mamonę od masonów aby uratować Rewolucje Francuską i dlatego nastąpił kolejny Rozbiór Polski a powiedz mi dlaczego elita Polski z Królem Stasiem w masonerii była A Bóg ludzkim diabłom nie pomaga !
Prawak2019.06.1 13:24
To kościół nienawidzi świata! Zbrodnie, wojny, śmierć to przywary kościoła. Szczególnie ten katolicki ma za sobą krwawą historię. Tylko protestantyzm się jakoś broni. Precz z antychrystem!
Jan Radziszewski2019.06.2 2:50
Prawak - Durakiem ruskim jesteś co może Protestanci to pokojowi ludzie tj jak świadkowie Jehowy - wojen nie prowadzą + a wojna 30 letnia czy krzyżackie Prusy chodź-by wojen z nami nie prowadziły a Szwecja - Potop ect + Co może nie protestanckie Niemcy na nas nie napadły w wrześniu 1939 r Zapamiętaj diabeł Protestantami rządzi- to i rogi diabelskie mają i nimi bodą Czy nie zastanawia cię los Indian w Ameryce - w Północnej żydowska i protestancka USA ich prawie całkowicie wybili a w tam gdzie przy- byli Katolicy mnogo jest ich
bezlitosny internauta2019.06.1 13:18
Bodakowski?
andrzejhahn32019.06.1 12:00
albowiem kosciol katolicki jest to zbrodnicza instytucja
anonim2019.06.1 13:48
albowiem lewactwo niekatolickie jest to zbrodnicza instytucja hehehehehehehe
Got mit uns!2019.06.1 14:12
Skąd pomysł, iż jeśli komuś nie podobają się bliskowschodnie sekty pustynne (tak tak, wszystkie trzy główne sekty pustynne są siebie warte...) to jest "lewakiem"??
taro2019.06.1 17:21
mowisz o bolszewizmie?, ach nie lenin lezal tylko w szuwarach ze swoim kochankiem i rozwijal czerwona ideologiena popustyni.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.1 11:34
Kośćiół nienawidzi ludzi i pragnie sobie ich podporządkować, dlatego nie wzbudza sympatii
T2019.06.1 11:30
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od wrogów Kościoła Katolickiego i nie wracajcie więcej!
J.P2019.06.1 11:31
No to teraz uciekną w popłochu..
Mateusz2019.06.1 13:30
Ej, ja wciąż tu jestem. Pozdro z najgłębszy czeluści piekielnych. Wiedzieliście, że mamy tu nielimitowany internet? Takich wygód to pewnie w głównej siedzibie waszej sekty nie ma.
Izabela Tr.2019.06.1 23:27
Mateusz, jaki ty jesteś śmieszny, wręcz dno! Z czego się cieszysz? Że będziesz w piekle ! ???
Mateusz2019.06.2 13:40
Nikt nie będzie w piekle wymyślonym przez waszą sektę, bo to wyklucza dobroć waszego bożka.
J.P2019.06.1 11:11
Kościół nie jest bardziej nienawidzony niż np. Islam, buddyzm itd. Taka średnia nienawiści przypadająca na planetę. Inną sprawą są powody. We frondowym grajdołku też panuje nienawiść mniej lub bardziej uzasadniona. Także w normie.
Rozbawiony2019.06.1 11:05
Naprawdę to już zgroza aby walkę z pedofilami w ten sposób interpretować ale to zaklamanie jest odpowiedzią na zadane pytanie
www2019.06.1 11:01
Odnośnie 10-tego punktu dzielnicowego, bo reszty głupot mi się nie chce czytać. Jeśli w USA "co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki", to znaczy, że co 20 ksiądz w USA siedzi lub siedział za pedofilię. Niechże więc dzielnicowy przedstawi dane, że tysiące księży w USA odbywa lub odbywało karę za pedofilię. Oczywiście danych takich nie da się zdobyć, bo nie ma ich przyczyny...
Got mit uns!2019.06.1 11:24
te "głupoty" to fakty historyczne, za dużo do czytania mały móżdżek się poddał hm?
Marek2019.06.1 11:48
Ja znam trochę inne fakty Książka Czarne karty Kościoła Vittorio Messori Książka Sto punktów zapalnych w historii Kościoła
Got mit uns!2019.06.1 14:07
Jeśli przez "trochę inne" masz na myśli jeszcze gorsze to się zgadzam. Generalnie instytucja ta w świetle prawa międzynarodowego powinna już dawno być uznana za ZBRODNICZĄ... Podobnie dwie pozostałe religie pustynne...
taro2019.06.1 15:30
to jest twoja czerwona historia-made in goebels.
Oświecony w wierze Mega Węża 92019.06.1 14:20
www ma wyprany przez kościoł mózg, pewnie jakiś ksiądz
www2019.06.1 20:35
No i co z tymi danymi? Czyżby były jakieś trudności z zaprezentowaniem? :)
Mateusz2019.06.1 10:56
Pan o nicku ''Dzielnicowy'' wystarczająco podsumował waszą sektę, nic dodać nic ująć.
Andrzej2019.06.1 11:54
Nie żartuj sekta to coś małego mała grupa wyznaniowa jak np Świadkowie Jehowy .
Mateusz2019.06.1 13:29
Działacie jak sekta, wyglądacie jak sekta, nienawidzicie innych wyznań jak sekta, uważacie się ze jedynych słusznych, po prostu jesteście sektą.
anonim2019.06.1 13:52
Masz rację, wy lewaki działacie jak sekta, wyglądacie jak sekta, nienawidzicie innych jak sekta, uważacie się ze jedynych słusznych, po prostu jesteście sektą. hehehehehehehehehehehe
stop dewiantom !2019.06.1 12:13
Sektą jest np. grupa dewiantów LGBT .
Maria Blaszczyk2019.06.1 16:04
No nie. LGBT to nie dewianci (tzn. nie częściej niż inni). I nie są sektą. LGBT to nie jest żadna organizacja (więc siłą rzeczy nie może mieć ona charakteru totalitarnego). Nie ma przywódców. Nie ma zadnych reguł dla siebie charakterystycznych. Itd. nie spełnia żadnego kryterium sekty...
Izabela Tr.2019.06.1 23:06
MARIO, BRONISZ ZAWSZE TYCH PEDAŁÓW i w wogóle całe LGBT! Myślę, że może jesteś jedną z nich, "bawiącą się inaczej " ! Tak mi jakoś to brzydko pachnie !
anonim2019.06.1 13:50
Pan o nicku ''Dzielnicowy'' wystarczająco podsumował waszą lewacką sektę, ujawniając jej bezrozumna nienawiść nic dodać nic ująć. hehehehehehehehehe
anonim2019.06.1 10:45
za co świat nienawidzi Kościoła: 1 Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów; 2 Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom,katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII 3 Krucjaty, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska),gdy chodziło o pieniądze i wpływy 4 Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy,a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń 5 Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar ? np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618?1546) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji 6 Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani,traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków ? ok. 10 mln ofiar 7 Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości 8 Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu 9 Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini ? wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile ? gen. Augusta Pinocheta 10 Wykorzystywanie seksualne dzieci! W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Kościoła rzymskokatolickiego dotyczy nawet 5 milionów dzieci.
xyz2019.06.1 10:49
Dodajmy jeszcze z polskiego podwórka: 11. Niejasny system finansowania - ...
Paulina Tok.2019.06.1 22:38
A o jaki ci system chodzi ! Konkretnie! Dużo dajesz? Zwykle , "jak krowa dużo ryczy, to mało mleka daje " ! Ci co nie chodzą do Kościoła i nie dają na tacę , to mają wiele do powiedzenia ! Głośno Krzyczą! Odwalcie się od nas. My nie narzekamy ! Lepiej sprawdż jaki miał system finansowania POPSL przez 8 lat , ile było Afer i jak rozłożyli gospodarkę Polski na łopatki !
Urszula2019.06.2 10:29
Gadasz jakbyś nie wiedziała, że ten twój kościół całymi garściami czerpie z budżetu państwa czyli z naszych podatków. Sama nauka religii w szkołach kosztuje budżet państwa ponad miliard złotych rocznie. A to jest kropelka tego co spływa do kieszeni twojego kościoła. Poczytaj Biblię i zapoznaj sie z warunkami w jakich żył Jezus. Do kapłanów powiedział: "Darmo wzięliście, darmo dawajcie". Ale wy nie słuchacie Jezusa. Wasza wiara jest martwa.
Krzysiek 2019.06.1 11:31
Widzisz tyle się napisałeś, żeby obrzydzić Kościół wiernym i potencjalnym wiernym a Kościół jest i trwa zgodnie ze słowami Jezusa Chrystusa cyt " Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą ". Czy to nie intrygujące , że mimo tylu grzechów Kościoła Kościół trwa już 20 wieków ? Czy myślisz, że przez 20 wieków było i jest tylu naiwnych , którzy mimo wszystko tylko z głupoty czy z naiwności czy z lęku tkwi przy Kościele i w Kościele ?
J.P2019.06.1 11:37
Z prostej przyczyny, człowiek idealizuje w to co wierzy, cokolwiek to jest. Mimo iż Kościół nabroił ludzie mieszkający w tym położeniu geograficznym trwają przy nim z uwarunkowań tradycji, kultury, środowiska, to nic nadzwyczajnego i nadprzyrodzonego.
Krzysiek2019.06.1 11:46
To Ty tak sobie tłumaczysz a dla mnie wykładnią są słowa Jezusa Chrystusa zawarte w Nowym Testamencie jakie przytoczyłem. Mimo błędów i grzechów Kościoła Katolickiego Fundamentem przekonań Chrystusowej uczennicy i ucznia jest Krzyż. Jest on źródłem, korzeniem zaufania i wierności. Wiara zna­czona jest i ożywiana życiodajną mocą Świętego Drzewa - Drzewa Życia i wyzwolenia. W żadnej religii Bóg nie przybliżył się do czło­wieka tak, jak w chrześcijaństwie. Wierzący ma niegasnącą nadzieję bowiem wie, iż Bóg w Osobie Jezusa Chrystusa jest z nim solidarny. Chrześcijanin żyjący wiarą "czyniącą cuda" i "przenoszącą góry" nie zatrzymuje się w miejscu. Nie wpada w zachwyt nad samym sobą. Nie czeka biernie na Boże dary i łaskę, lecz podejmuje z Bo­giem "bogatym" w dobro, współczucie i miłosierdzie, nieustanną współpracę. Wiara to praktyka, pragmatyka życia. Uczynki, decy­zje moralne tego, który przyjął Jezusa jako swojego Pana, Zbawcę, Brata i Przyjaciela są świadectwem jego wewnętrznych przekonań. Wiara nie jest czczą deklaracją, lecz motywuje postawę chrześcijani­na w różnych sytuacjach i okolicznościach życia. Jego myśli, mowa i uczynki winny być świadectwem jego wiary. Ona - wzmacniana światłem Ducha Świętego, kształtuje i uwrażliwia sumienie danej osoby, która staje się przez to świadkiem Jezusa Chrystusa
J.P2019.06.1 15:15
Jestem realista i realnie tłumaczę rzeczywistość bez farmazonow, natomiast ty nimi sypiesz jak z rękawa. To są twoje odczucia metafizyczne, nie udowadnisz w ten sposób niczego. Co do decyzji są one podyktowane chęcią zbawienia, więc nie wynikają z wolnej woli ale pokusy raju. Inaczej nie byłoby sensu czynić co się czyni bez nagrody. I to chyba jest najsmutniejsze.
Got mit uns!2019.06.1 14:05
Straciliście US, UK, Rosję, szczerze nie wiem pod kogo podlegają AU/NZ/K ale zapewne też nie pod Watykan. Oj słaba ta skała...
Jan Radziszewski2019.06.1 16:37
głupiś bo nic nie rozumiesz, że tą prawdziwą skałą jest "Słowo Wcielone " Jezus Chrystus + to Pan i Bóg "Jezus Chrystus - głowa KK i chrześcijanie tj członki głowy KK
Urszula2019.06.2 10:40
Nigdzie nie znajdziemy śladu o tym, że tym kościołem jest kościół katolicki. Powiem ci w sekrecie - na pewno nim nie jest choćby dlatego, że sprzeniewierzył się naukom Jezusa. Katolicy nie słuchają Tego co powiedział Jezus, nie modlą się do Boga przez Jezusa Chrystusa. Modlą się do"świętych", których sami sobie uczynili. Katolicy są bałwochwalcami, czczą złotego cielca, a właściwie niezliczoną ich ilość. Jeśli te pożary świątyń są ostrzeżeniem od Boga to właśnie wy jesteście ostrzegani.
Wiesiek 2019.06.1 11:37
170 tys. chrześcijan rocznie oddaje życie za wiarę, a ok. 200 mln jest krwawo i brutalnie prześladowaniach - wynika z raportu "Prześladowani i zapomniani” obejmującego lata 2009-2010. Inaczej mówiąc, co trzy minuty gdzieś na świecie jest zabijany nasz brat, czy siostra tylko za to, że są wyznawcami Chrystusa.
Dorian2019.06.1 14:09
Ilu z tych 200 milionów przyjąłeś do swojego domu lub pomogłeś — dotacją lub wolontariatem ?:)
taro2019.06.1 15:22
przestan ich mordowac, a nie pieprz o dotacjach, ktore i tak zgarniesz po drodze.
Albert2019.06.1 18:43
Tylko 170 tys. i tylko 200 milionów?
Paulina Tok.2019.06.1 22:56
Albert ! Wiesz , że pokazałeś po raz kolejny swoje DNO MORALNE! Gdy obraża osoba skonczona, to jesteśmy dwukrotnie z tego dumni, wiedząc, że to co czynimy JEST SŁUSZNE !
Albert2019.06.2 14:29
Nikogo nie obrażam. Wyrażam jedynie swoje ubolewanie nad zbyt niskimi wartościami podanymi w komentarzu wyżej.
taro2019.06.1 15:21
kto ci ten belkot wpakowal w twoja mozgownice. wiekszego idioty na frondzie nie ma jak ty, typowy bolszewicki propagandzista z protestanckim debilizmem wniesionym z domowego przytulka.
anonim2019.06.1 21:37
Ad1) Konstantyn tylko zalegalizował chrześcijaństwo. To pierwsze kłamstwo. Istniał tylko jeden kościół, bo chrześcijaństwo było niepodzielone. Ad2)Katolicy prześladowali heretyków a heretycy - katolików. Było więc wzajemność. Smutne niestety to. Ad3) Krucjaty, Inkwizycja mają złą prasę ale wiem, że z Inkwizycji jest początek przewodów sądowych jakie i obecnie znamy. Ad- pozostałe) Historykiem nie jestem ale wiem, że manipulujesz faktami o wspieraniu faszyzmu. Wiesz ile księży zginęło w obozie koncentracyjnym w Dachau? Tylko w tym obozie. Nie słyszałem także, by Jan Paweł II zachwycał się Pinochetem. Ad 10) Skandal pedofilski oczywiście boli. Teraz lewica ma swoją inkwizycje i łapie czarownice, chciałem powiedzieć - księży i nawet lewicowe media potrafią linczować za samo podejrzenie.
anonim2019.06.1 10:36
Z tych właśnie powodów kocham mój Kościół:)
stah2019.06.1 12:08
jasne , mile łechce własne ego ! Tylko że KK ma niewiele wspólnego z Bogiem w którego wierzył Chrystus Ot, taki jeden ale za to zasadniczy problem !
taro2019.06.1 17:14
najmniej z Bogiem to ty masz wspolnego.
Daniel K2019.06.1 12:11
I takich jak Ty, Bubu, twój kościół potrzebuje. Ludzi, którzy wbrew oczywistym faktom będą bronić kościoła i łożyć na niego swój majątek, nie chcąc słyszeć nawet ile złego KK zrobił (i robi) w Polsce i na świecie. Tak, Bubu, jesteś zindoktrynowany przez swoich kapłanów na amen. Ale spróbój zacząć myśleć samodzielnie, otwórz oczy, szukaj informacji na własną rękę a zrozumiesz jak jesteś przez swój kościół traktowany. Jak, sorry, pożyteczny idiota i chodzący bankomat. Pozdrawiam.
taro2019.06.1 17:19
a kto ciebie zindoktrynowal? ,,szalone macice,, ,,wampirzyce z marszu szmat,, a moze jestes z klubu stuhra i jandy, czy pomagales wynosic meble komorowskiemu z palacu prezydenckiego? zajmiij sie swoimi przodkami, ktorzy w Boga wierzyli Kosciolowi sluzyli i z wiara pomarli, a nie jakims ideologicznymi swirami swicacymi na czerwono, ktorzy cie sciagneli na droge swira.
man.of.Stagira2019.06.1 10:35
. . "To jest diabelska - jak pisze Benedykt XVI - wizja Kościoła, sączona światu. Jest to powtórzenie sceny z księgi Hioba, gdzie szatan chce przekonać, że nie ma na świecie żadnego dobrego człowieka i że nawet sprawiedliwy Hiob przeklnie Boga za to, co musi przejść, za swoje cierpienia, upokorzenia i ból. Chcą doprowadzić do takiego obrazu Kościoła, nieprawdziwego, fałszywego, po to, żeby głos Kościoła zamilkł we współczesnym świecie. Kłamliwa logika, na którą – jak pisze Benedykt XVI - zbyt łatwo dajemy się nabrać." . Bądźmy uczniami Hioba! .
stah2019.06.1 11:42
Mamy być uczniami Chrystusa ! Czyli naśladować go święcić szabat jak On !