OŚWIADCZENIE prof. Krystyny Pawłowicz odnośnie wczorajszej wypowiedzi o „Marszu Szmat” dla TVN24 - zdjęcie
23.05.13, 08:40Prof. Krystyna Pawłowicz (Fot. Jakub Szymczuk/krystynapawlowicz.pl)

OŚWIADCZENIE prof. Krystyny Pawłowicz odnośnie wczorajszej wypowiedzi o „Marszu Szmat” dla TVN24

38

Obrażających się na mnie za mój komentarz w TVN24 nt. „Marszu Szmat” kieruję pod właściwy adres, tj. na strony Fabryki Równości – organizatora marszu, który zapraszał do udziału następującym tekstem (o ile jeszcze tego nie zdjęto). Cytuję za organizatorami:

„…dziwki i dżentelmeni, damy i żigolaki, kurtyzany i alfonsi, napalone queery i wyzwoleni feminiści, cudzołożnice i jawnogrzesznicy, fetyszystki i transwestyci, córy Koryntu i sukinsyni, nierządnice i sutenerzy, dominy i niewolnicy, ladacznice i stręczyciele, dewiantki i puszczalscy, święte prostytutki i sprośni utrzymankowie, sodomitki i zbereźnicy, poliamorystki i swingerzy, wszetecznice i rozpustnicy, nimfetki i satyrzy, bezwstydnice i erotomani, cyklistki i pedały… to jest nasza noc. Duszą, ciałem i seksem świętujemy 1. warszawski Marsz Szmat (Slutwalk)...”

Po marszu organizatorzy przewidzieli m. in. następujące imprezy: "Sodoma. Zdziry & libertyni", "Zboczenie na scenie" czy "Rozpusta na parkiecie". 

W programie TVN zacytowałam jedynie fragment tego zaproszenia nie dodając od siebie żadnego nowego określenia.

Cała ta impreza skompromitowała ważny problem ochrony ofiar gwałtu, na którą uwagę zwróciło tylko Prawo i Sprawiedliwość zgłaszając projekt ustawy o podwyższeniu kary za gwałty. Żadna z potępiających mnie dziś osób, w tym najbardziej oburzona Pani Marszałek Ewa Kopacz i Pani Minister Kozłowska-Rajewicz, projektu tego nie poparły. 

Obecne obrażające mnie komentarze dowodzą jedynie hipokryzji moich oskarżycieli.

Krystyna Pawłowicz

Poseł na Sejm RP

Oprac. SM

Komentarze (38):

anonim2013.05.23 8:49
PANI PROF. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZIALNĄ POSTAWĘ . POZDRAWIAM PANIĄ
anonim2013.05.23 9:06
Traktowanie zaproszenia dosłownie nie jest szczere ze strony pani Pawłowicz. "Obecne obrażające mnie komentarze dowodzą jedynie hipokryzji moich oskarżycieli" - hipokryzji niestety nie brakuje po obydwu stronach.
anonim2013.05.23 9:10
Również niektórzy dziennikarze konserwatywni bez entuzjazmu (żeby nie powiedzieć: negatywnie) wypowiadają się w sprawie zachowania prof. Pawłowicz. Kuźniara można było jednak potraktować bardziej profesjonalnie, a nie dowalać mu w jego własnym stylu. Cała wypowiedź prof Pawłowicz na pewno nie przełoży się na jej i PiSu lepsze notowania.
anonim2013.05.23 9:11
ja za p. Pawłowicz nie przepadam, ale w tym przypadku nie widzę żadnej jej winy. Bo co takiego powiedziała że szmaty że dziwki ale przecież o to chodziło organizatorom żeby sprowokować no to się udało. zawsze jestem przeciwny takim demonstracjom epatowaniem wulgarnością.
anonim2013.05.23 9:16
Hehe, no tak. Skandaliczne były reakcje dziennikarzy lewicowo-liberalnych, a nie fakt, że posłanka (i przy okazji dr hab) krzyczy do telefonu podczas wywiadu "ulica nie należy do dziwek, kurew, szmat i alfonsów". Swego czasu myślałem, że w kategorii chamstwa i bucerki nikt nie przeskoczy Niesiołowskiego. Ale pojawiła się Pawłowicz i nagle Niesioł zaczął wyglądać na uosobienie kultury i taktu.
anonim2013.05.23 9:24
bardzo dobra wypowiedź Pani profesor
anonim2013.05.23 9:38
Od pani profesor, wykształconej osoby, która wychowuje młodzież na uniwersytecie wymaga się dobierania słów w taki sposób aby nie można było nic zarzucić. Od profesora wymaga się klasy a nie zachowania pokroju "prof." Niesiołowskigo. A cytowanie słów powszechnie znanych za obelżywe nie przystoi. Można to w inny sposób ująć, nawet jeżeli pani profesor ma rację.
anonim2013.05.23 9:42
Brawo pani profesor! Proszę się nie dać stłamsić zboczeńcom i ich obrońcom.
anonim2013.05.23 9:54
Krytycy prof. Pawłowicz niech się zastanowią kogo tak naprawdę krytykują. Ona powtarzała tylko to co sami organizatorzy o sobie mówili. Zresztą cytat z zaproszenia jest powyżej.
anonim2013.05.23 9:55
@Przecietniak Nie odróżniasz sarkazmu i ironi od hipokryzji.
anonim2013.05.23 9:56
Po pierwsze pani Pawłowicz nie ma tytułu profesora zwyczajnego więc nie wiem czemu obnosi się z tytułem profesorskim. Po drugie takiego chamstwa i przekupstwa w wykonaniu tej pani jeszcze nie widziałem. Po trzecie tak to pani powinna przepraszać a nie panią. Po czwarte, przedstawia się pani jako chrześcijanka, a zachowanie pani stanowczo przeczy ideii chrześciajństwa.
anonim2013.05.23 10:04
Nie rozumiem oburzenia lewicy. Jeśli dobrze zrozumiałam, to aktywistki femenu same nazwały się szmatami, cyklistkami, nimfetkami, prostytutkami etc. Wzywały wszystkich utożsamiających się z tymi grupami do udziału w marszu i jak sądzę wzięły w nim udział właśnie takie "szmaty". Swoją drogą to wyjątkowo "odważne świadectwo". O co więc się obrażają? Żal mi tylko niewinnych ofiar gwałtu, którym z pewnością nie pomogły takie parady.
anonim2013.05.23 10:06
@frenetyczny Już przynajmniej raz miały Prawu i Sprawiedliwości spaść notowania po wypowiedziach pani Pawłowicz i nic z tego, więc podejrzewam, że i tym razem nie odbije się to negatywnie i trwale na sondażach, o ile w ogóle się odbije. Osobiście odróżniałbym charakter, temperament i sposób mówienia(nawet dosadny, ostry), używanie takich środków wypowiedzi jak sarkazm czy ironia od treści. Jedno nie powinno przysłaniać drugiego w interpretacji. Owszem, nie każdy będzie skłonny słuchać treści, bo sposób mówienia będzie go drażnił, ale jeszcze się takie na narodził co by wszystkim dogodził. Myślę, że pani Pawłowicz jest bardziej wyrazista w kwestiach obyczajowych niż np. pan Adam Hofman. Ale komuś może spokojny pan Hofman bardziej odpowiadać. Akceptuję obu :-)
anonim2013.05.23 10:10
[email protected] , przypomnij sobie w "Odzie do młodości" słowa Mickiewiczowskie: "Gwałt niech się gwałtem odciska, A ze słabością łamać uczmy się za młodu!" Doświadczenie mówi, że chcąc zwyciężyć w sporze najskuteczniej jest przystosować styl wypowiedzi do możliwości percepcji odbiorcy. Oto żart, ale i przykład: naukowiec wyjaśniający do kamer telewizyjnych szerokiemu odbiorcy mafijność układu śląskiego PO i wściekłość zwykłych ludzi rzuca następującą kwestię: "Analizując to, co za chwilę wybuchnie na Śląsku, w sposób naukowy można zaryzykować tezę, że ktoś tu ma straasznie prze...bane."
anonim2013.05.23 10:16
Starsza Cyganka pouczyła córkę jak ma się bronić przed zaczepkami. Spytaj - " a znasz pastę Erdol? -Tak/nie/ - to się od...rdol!". I to by było na tyle.
anonim2013.05.23 10:19
@Venomik 1.Tytuł profesora nadzwyczajnego odnoszący się do konkretnej uczelni też jest tytułem i nie dostaje się go jako laurkę - za nic. Podważanie tytów naukowych rzeczywiście przyznanych przez uczelnię bądź prezydenta, to najbardziej bzdurny argument jaki słyszałem. Co innego pan Bartoszewski - który naprawdę profesorem nie był i nie jest. Na tej samej zasadzie możnaby pana Wałęsę nazwać profesorem, bo wygłasza wykłady na katedrach. 2.Chyba źle przypisujesz chamstwo - chyba, że chamstwem nazywasz cytowanie oponentów. Przekupstwo to już poważny zarzut - wierzę, że masz na to dowód, bo inaczej łamiesz prawo, co wiecej łamiesz przykazanie 8. 3.W świetle punktu 2 to chyba już odwrotnie być powinno :-) 4.Grzesznych napominać - to jeden z obowiązków chrześcijan. Z tego co wiem pani Pawłowicz nie wybiera się na "Marsz Szmat" (nazwa własna wymyślona przez autorów Marszu), wiec tak źle z tym zachowaniem jeszcze nie jest ;-)
anonim2013.05.23 10:32
Brawo - Pani Profesor! Do tych łajdaków politycznych, nieszczęsnych ofiar obłąkańczej ideologii genderowskiej, trzeba rąbać w nich - ich językiem, bo tylko wtedy może coś dotrzeć do ich zapyziałych móżdżków.
anonim2013.05.23 11:04
Pani Pawłowicz zrobiła wielką przysługę Platformie. Po pierwsze, przykryła kompletnie ważne wystąpienie prezesa Kaczyńskiego. Po drugie, już widzę spoty wyborcze Platformy pokazujące wczorajsze występy. W skrócie: wyjątkowo durne babsko.
anonim2013.05.23 11:07
Stron az zaproszeniem jeszcze istnieje a to jej adres!!. http://fabrykarownosci.com/wptest/patronat-18-05-sodoma-zdziry-libertyni/
anonim2013.05.23 11:12
Pani poseł Pawłowicz stanowczo, zamiast wypowiedzi na żywo, powinna ujawniać swoje poglądy w formie pisemnej. Bardzo jej to służy. Taka mała uwaga. Tekst, który pani cytuje, to zaproszenie na zamkniętą imprezę, która rozpoczęła się o godzinie 22.00. Można sprawdzić osobiście pod tym linkiem: http://fabrykarownosci.com/wptest/patronat-18-05-sodoma-zdziry-libertyni/ Natomiast samo zaproszenie na Marsz Szmat wyglądało tak: http://queer.uw.edu.pl/?p=1236
anonim2013.05.23 11:20
@KwartzSwartz Jaki ty poprawnie politycznie?!Niczym głupek wiejski !!. Czytaj wpisy innych i zwróć uwage na ten link.Widze co chce widziec jak kuń z klapkami na oczy!!!. "Stron az zaproszeniem jeszcze istnieje a to jej adres!!. OOO tuuu!!!:niżej! http://fabrykarownosci.com/wptest/patronat-18-05-sodoma-zdziry-libertyni/
anonim2013.05.23 11:28
@Ondraszek1 Przecież dokładnie ten link umieściłem. Teraz wejdź tam jeszcze raz i uważnie wszystko przeczytaj. Radzę zwrócić uwagę na ten fragment: Cząstki Elementarne, Przeskok 2 18.05, sobota, 22.00 wjazd: 10-15 PLN
anonim2013.05.23 11:42
Pani (pan) poseł Pawłowicz swoją postawą, wypowiedzią i wiedzą strzeliła sobie w piętę. Można się nie zgadzać z zachowaniami, ale należy jako osobie publicznej (za moje pieniądze) wypowiadać się z szacunkiem w stosunku do innych ludzi. Nie zależnie od ich poglądów, zapatrywań seksualnych, itp. Tego Posłowi zabrakło, co w moich oczach ukazało ją jako chorą psychicznie.
anonim2013.05.23 11:50
@KwartzSwartz Nie umiesz podac bezposredniego adresu?.Czytelnik nie będzie sie bawił w wyszukiwarkę podstron.W twojej jest ugrzeczniony tekst zaproszenia!!!!. Tu jest prawidłowy: http://fabrykarownosci.com/wptest/patronat-18-05-sodoma-zdziry-libertyni/
anonim2013.05.23 11:59
"Pan mnie nie przekrzyczy! PAN MNIE NIE PRZEKRZYCZY!" No nie sposób się nie zgodzić z panią posłem.
anonim2013.05.23 12:00
@Ondraszek1 Proszę cię jeszcze raz. Uważnie przeczytaj tekst tego zaproszenia. Jeśli możesz, to wskaż, gdzie jest na nim podane miejsce i godzina rozpoczęcia marszu szmat. Ja tam znalazłem tylko namiary na imprezę zaczynającą się o godzinie 22 w klubie Cząstki Elementarne. Jeśli starczy ci odwagi, to przyjrzyj się jeszcze zamieszczonemu na dole plakatowi. Wiem, że to może być dla ciebie trudne, więc spróbuj jakoś przesłonić oczy, tak żebyś widział tylko lewy górny róg. Znajdziesz tam napis "PO MARSZU SZMAT". Znaczenia słowa po chyba nie muszę ci tłumaczyć.
anonim2013.05.23 12:13
@Mindbender Ciszej !!!.Bo się wyda!!!.
anonim2013.05.23 12:13
Pani poseł wypowiedziała się w prostolinijny sposób zgodny z rzeczywistością. Przykład; na odchody można powiedzieć kał lub gówno. Obie odpowiedzi są poprawne.
anonim2013.05.23 12:14
@Ondraszek1 I co sprawdziłeś już?
anonim2013.05.23 12:18
@KwartzSwartz Qrwa!! A o czym ja do ciebie tumanie pisze!!.Zaproszenie na bal to nie zaproszenie związane z pomarszowym burdelem nazwaniem ogółu -zacytowane przez Panią PROFESOR Pawłowicz????????!!!
anonim2013.05.23 12:32
@KwartzSwartz -Poprawione!!. Qrwa!! A o czym ja do ciebie tumanie pisze!!.Zaproszenie na marsz to nie zaproszenie związane z pomarszowym burdelem i nazwaniem ogółu -zacytowane przez Panią PROFESOR Pawłowicz????????!!!
anonim2013.05.23 12:50
Ondraszek nie unoś się tak. Zaproszenie na bal, to zaproszenie na bal - imprezę zamkniętą, na którą, jeśli ktoś nie chce, to nie płaci biletu i nie wchodzi. Była to jedna z imprez towarzyszących a klub Cząstki Elementarne nie był głównym organizatorem marszu. (Nawet nie wiem, czy w ogóle był.) Pani poseł Pawłowicz zacytowała natomiast to ogłoszenie twierdząc, że jest to zaproszenie na marsz, który w środku dnia przeszedł ulicami sporego miasta. Nie dostrzegasz w tym drobnej różnicy? Moim zdaniem to jest jednak manipulacja.
anonim2013.05.23 14:14
"Logika" szmat: nośmy pieniądze zupełnie na wierzchu. Gdy nas zaczną okradać zróbmy marsz przeciw złodziejom, przecież okazja nie czyni złodzieja. Na szczęście durny pomysł PISu na zwiększenie kar za gwałty został odrzucony. Jest on nie na czasie z 2 powodów: 1. Rośnie wyuzdanie ladies w ubiorze: chodzenie w lecie w mieście w zasadzie w samym staniku i quasimajtkach 2. Oskarżenie o gwałt coraz częśćiej będzie się opierać tylko na poczuciu skrzywdzenia damulki, która nierzadko przyczyniła się do niego głupotą, lekkomyślnością, czy właśnie zupełnym wyuzdaniem. Albo sobie go wymyśliła po po fakcie "zmądrzała". Takie prawo, jak wcześniej wprowadzone do KP przez feminizującego LK (przepisy o molestowaniu) będzie łatwo nadużywać.
anonim2013.05.23 15:07
@KwartzSwartz A jakie to ma znaczenie? Kultura osobista organizatorów wymaga poszanowania godności zapraszanych bez względu na okloliczności. To tak jak bym ci powiedział ty h..ju -ale ci nie powiem!!!!. A na drugi raz czytaj uważniej gdyz jha doskonale znam oba zaproszenia!!!. @Mindbender A ty nie wychodź przed orkiestrę!!!.
anonim2013.05.23 15:15
@Mindbender iście chrześcijańska postawa, przecież w NT można przeczytać jak Jezus, spotkawszy na swej drodze Marię Magdalenę, nawrzucał jej od k#rew, dziwek i szmat i dlatego stała się jego wyznawczynią....oh wait. Pani Pawłowicz cytowała osoby, które za tak owe się same uważają. Sama tego nie wymyśliła. :-)
anonim2013.05.23 15:35
@Mindbender Nie pitol ze to była burdelowa zamknieta impreza!!!. A nizej oryginaklny tekst tego""zaproszenia"; " ...dziwki i dżentelmeni, damy i żigolaki, kurtyzany i alfonsi, napalone queery i wyzwoleni feminiści, cudzołożnice i jawnogrzesznicy, fetyszystki i transwestyci, córy Koryntu i sukinsyni, nierządnice i sutenerzy, dominy i niewolnicy, ladacznice i stręczyciele, dewiantki i puszczalscy, święte prostytutki i sprośni utrzymankowie, sodomitki i zbereźnicy, poliamorystki i swingerzy, wszetecznice i rozpustnicy, nimfetki i satyrzy, bezwstydnice i erotomani, cyklistki i pedały... " to jest nasza noc. Duszą, ciałem i seksem świętujemy 1. warszawski Marsz Szmat (Slutwalk). dresscode: wszystko, co cię kręci. byle stylowe dla przebranych: bonus. dla crossdresserek_ów: 2 bonusy trudna rozkosz dla uszu: Zespół Napięcia Cipedrapskuad zboczenia na scenie: Slaanesh i GanRaptor: erotyczne krępowanie shibari DK Tivv, DK Dieter van Tease, Jej Czaplickość: mężczyźni bez granic DQ Kim Lee: królowa dragu, emanacja kobiecości rozpusta na parkiecie: DJane Wyrodna, DJane JeblivaDiva, DJ Fairyboy Cząstki Elementarne, Przeskok 2 18.05, sobota, 22.00 wjazd: 10-15 PLN https://www.facebook.com/events/578721565492125/ wspierają nas: Polskie Radio Czwórka, Queerowe Centrum Społeczne, Fabryka Równości, Feminoteka.pl, Seksualnosc-Kobiet.pl, Kobiety-Kobietom.com, Trans-Fuzja.org, MoreLove.eu, u-f-a.pl, fyh.com.pl, homoseksualizm.org.pl, Radio Kampus, Planeta FM, Laif, Lineout, Live Life www.czastkielementarne.pl furja/www.weseli.info https://www.facebook.com/MarszSzmat
anonim2013.05.23 16:30
@Octopus Ja czasami używam tzw.wulgaryzmów i nikt moich komentarzy nie usuwał!!.
anonim2013.05.23 20:30
@Mindbender Nie obrażaj chrześcijan i nie bluźniej bo może to się źle dla ciebie skończyć kiedy nawet zpomnisz o swym obrażaniu Boga. Inaczej -Nie znasz dnia ani godziny-A Bóg jest rychliwy ale sprawiedliwy!!!!!.