Oferował szczepionki i zaświadczenia testów na Covid-19. Zatrzymany przez policję - zdjęcie
20.01.21, 11:24fot. pxhere.com/pixabay.com

Oferował szczepionki i zaświadczenia testów na Covid-19. Zatrzymany przez policję

1

Policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przy wsparciu Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dokonali przeszukania pomieszczeń u mieszkańca Katowic, który oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku testów na obecność COVID-19.

W styczniu br. w trakcie monitorowania sieci Internet pod kątem sprzedaży produktów związanych z COVID-19 funkcjonariusze operacyjni Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji natrafili na ogłoszenia związane z oferowaniem „nowej szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawki” oraz „Negatywne testy COVID-19”. Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła wytypować 26-letniego programistę z Katowic.  

Powyższa realizacja jest efektem współdziałania specjalistów ds. cyberprzestępczości KWP/KSP/KGP, z Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanej na zwalczanie nielegalnego handlu podrobionymi szczepionkami na COVID-19.

Przypominamy, że „szczepionka jest bezpłatna i dostępna w punktach realizujących szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19” Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi”.

Pamiętajmy, używanie produktu leczniczego o niewiadomym pochodzeniu może być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

 

mp/policja.pl

Komentarze (1):

Waarnemer2021.01.20 12:46
Podoba mi się ostatnie zdanie "Pamiętajmy, używanie produktu leczniczego o niewiadomym pochodzeniu może być niebezpieczne dla życia i zdrowia." A co wobec tego powiecie Państwo o używaniu produktu leczniczego nieprzebadanego, o niewiadomym składzie, którego badania zakończą się za 2 lata, którego producenci zostali zwolnieni z odpowiedzialności za szkody i który w ulotce co drugie zdanie ma wpis "brak danych" lub "nieprzebadano"? Pytam tak ogólnie, z ciekawości? :)