16.12.19, 14:36fot. Brian Stansberry, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Obrońcy życia krytykują biskupów za milczenie ws. aborcji

Obrońcy życia w Irlandii Północnej krytykują hierarchów Kościoła i wyrażają obawy, że ich milczenie może przyczynić się do zmuszenia katolickich szkół do udzielania swoim uczennicom skierowań na aborcję, nawet bez informowania rodziców. Ich zdaniem „oświadczenia wydane do tej pory przez katolickich biskupów nie podejmują stosownie tematu nowych radykalnych praw aborcyjnych narzuconych temu regionowi”.

 

W niedawno wydanych wskazówkach wyborczych dla katolików biskupi podkreślali, że „każde prawo ludzkie, usuwające prawo do życia, jest prawem niesprawiedliwym i każda osoba, każdy wyborca, każdy przedstawiciel polityczny musi stawić mu opór”. Zachęcali do „modlitwy o społeczeństwo, które szanuje równość prawa do życia i troskę o matkę i jej nienarodzone dziecko”. Prosili wyborców o zwrócenie uwagi na to, jakie stanowisko w kwestii obrony życia zajmuje ich kandydat.

Jednak irlandzcy „proliferzy” podkreślają, że biskupi nie zajęli stanowiska w kwestii wymogu, jaki nowa ustawa nakłada na szkoły. Według tej ustawy, w zgodzie z zaleceniami konwencji ONZ o eliminacji dyskryminacji kobiet, szkoły mają wydawać ciężarnym uczennicom skierowania na aborcję. Ten wymóg miałby dotyczyć także szkół katolickich.

Liam Gibson z Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children) stwierdził, że biskupi muszą zauważyć ten fakt i wskazał na poważne implikacje związane z nowym prawem, które pozwala szkołom na kierowanie uczennic na aborcję bez informowania rodziców. Zwyrodnialec seksualny mógłby w katolickiej szkole wystarać się o aborcję dla swojej ofiary i kontynuować swój proceder. „Gdyby się tak stało, byłaby to całkowita zdrada rodziców, którzy zaufali, że szkoły te będą uczyć w zgodzie z wiarą katolicką i dbać o bezpieczeństwo ich dzieci”.

Zdaniem Gibsona rodzice muszą domagać się zdecydowanego przeciwstawienia się rządowi przez biskupów, by szkoły nie stały się „polami śmierci dla niezliczonych nienarodzonych dzieci”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

lady chapel2019.12.17 6:08
Jako że ocieplenie klimatu to mit wymyślony przez ekoterrorystów, cyklistów, wegetarian, potwora gender i ogólnie lewaków i masonerię - życzę mroźnych, śnieżnych, skrzypiących pod nogami świąt oraz udanej przejażdżki saniami na pasterkę
Mirek2019.12.17 0:36
NIC Z TYCH RZECZY! NIC WAM SIĘ PEDAŁY, LEWAKI U NAS NIE UDA ! MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY ! ..."ALE TO JUŻ BYŁO, I NIE WRÓCI WIĘCEJ...." ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE ! TU JEST POLSKA, NIE BRUKSELA! TU SIĘ ZBOKÓW NIE POPIERA.......! Tu również nie Irlandia ! Damy sobie z wami radę !
Cienir2020.04.15 17:11
Idź po 500 plus na wódkę i nie pier dol.
Felek2019.12.16 18:02
A czy proliferzy tak zaciekle sie interesuja dziecmi ktore urodzily sie z deformacjami i wadami genetycznymi? Mam wrazenie ze nie...ich tylko intersuja zygoty bo pozniej to juz radzcie sobie sami na tym padole. Obroncy zycia....
Wojtek Polak2019.12.16 20:15
a czy zgłaszałeś się do organizacji prolife o pomoc bo coś mi się wydaje że ty masz wady psychiczne.
Janek2019.12.16 21:32
Ząbki, paciorek i spać, a nie wtrącać się w rozmowy dorosłych.
Cool2019.12.16 22:36
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_G4oLDy6pMJtsRuX8YBQ0Sf5uI9Ulo3L3.jpg
Podatnik2019.12.16 17:40
SKORO IM TAK ZALEŻY NA LOSIE DZIECI, TO DLACZEGO CI OBROŃCY NIE KONCENTRUJĄ SWOICH DZIAŁAŃ NA: -WZYWANIU DO POMOCY FINANSOWEJ DOMÓW DZIECKA, -WALKI O LEPSZY LOS TYCHŻE DZIECI, -ZACHĘCANIE DO ADOPCJI PORZUCONYCH DZIECI, -WALKA O LEPSZE WARUNKI W ŻŁOBKACH I DARMOWE OBIADY DLA UBOGICH DZIECI, -LEPSZE WARUNKI NA PORODÓWKACH I PLACÓWKACH DLA KOBIET W CIĄŻY, -LEPSZA EDUKACJA SEKSUALNA DZIĘKI UMIEJĘTNEMU WYKORZYSTANIU ANTYKONCEPCJI MNIEJ BĘDZIE NIECHCIANYCH DZIECI ORAZ ABORCJI. No wiadomo że to są zadania trudne ale prawdziwe. Zamiast tego łatwiej kwiczeć o strasznej aborcji, która sama z siebie nie zniknie, nie ważne czy będziecie ją tak mocno zakazywać jak Hitler zakazywał aborcji niemkom.
Janek2019.12.16 21:28
To proste, bo taka pomoc, to się kojarzy im z lewactwem, a lewactwa nie można popierać bo jest złe.
dz2020.05.22 7:57
Podpowiedz POpaprańcu kogo wzywać do pomocy finansowej, mafie watowskie czy tych, którzy podatki przeznaczają na cele wrogie narodowi ? Z kim walczyć o lepszy los, z tobą? Kto utrudnia adopcję dzieci? Nawet to słowo chcecie skojarzyć z adopcją psa. Takich debili jak ty powinni leczyć ucięciem głupiego łba.
Beno2019.12.16 17:21
Kościele hierarchiczny dokąd zmierzasz? Takich pasterzy dusz, co się boją powinno się usuwać z urzędów. Lud jest jak owce bez pasterza. Franciszku o0budź się i rób porządek, a nie zajmuj się głupotami: pachamamą, ekologią, Amazonią. Tych, którzy podważają celibat, wywal na zbity pysk. Bo jak duszpasterz będzie miał rodzinę, to już w ogóle nic nie będzie robił i będzie się bał o siebie, o rodzinę i pozostanie tylko poprawność polityczna dla świętego spokoju. Franciszku, Pan Jezus płacze nad Kościołem.
Michał Pasierb 2019.12.16 15:51
Nie ma nic gorszego dla tej resztki wierzących katolików, jaka się jeszcze ostała w Irlandii po tych aferach pedofilsko-homoseksualnych, niż tacy pasterze....Sensus fidei ludu Bożego...
AnnaNS2019.12.16 16:09
Dobrze powiedziane: Sensus fidei.
RobimyIrlandzkiePorządkiZKastąPolskichKleruchów2019.12.16 15:16
Irlandia. Kraj przedsiębiorczych, zaradnych, odważnych ludzi, którzy zwyciężyli na swojej ziemi okupanta watykańskiego. Dlatego tak podziwiany i lubiany przez Polaków.