O tym, jak szatan dręczył św. Katarzynę ze Sieny - zdjęcie
29.04.20, 16:35Św. Katarzyna ze Sieny

O tym, jak szatan dręczył św. Katarzynę ze Sieny

29

Wielka święta, jaką była Katarzyna Sieneńska, także doświadczała napaści ze strony złych duchów. I to zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej, o czym można dowiedzieć się z jej biografii, która wyszła spod pióra jej spowiednika O. Rajmunda z Kapui. Katarzyna była atakowana niezmiernie ciężkimi pokusami, myślami natrętnymi i koszmarami nocnymi. Demony ukazywały się jej także i w postaci widzialnej, unosząc się w powietrze, pokazując jej i mówiąc rzeczy obrzydliwe.

Broniąc się przed owymi napaściami diabelskimi, św. Katarzyna czyniła ostrą pokutę, biczując się, opasując elaznymi łańcuchami i pozbawiając snu. Ale niewiele to pomagało. Demony, nieraz w bardzo wielkiej liczbie, unosząc się w powietrzu, przybierając przerażające postaci,naśmiewały się z niej, albo przeciwnie – użalały się nad nią, mówiąc:

– Czemu tak nędzne życie prowadzisz? Znęcając się nad własnym ciałem, co najwyżej możesz je o śmierć przyprawić. Nie myśl sobie, że dasz radę wytrzymać w tak srogiej pokucie. Lepiej dla ciebie będzie, kiedy to wszystko porzucisz, zanim samą siebie zamordujesz. Jeszcze masz dość czasu! Jeszcze możesz dobrze użyć świata! Młodaś jeszcze! Żyj jak inne dziewczęta! Idź za mąż i wychowuj dzieci. Przyczyniaj się do rozmnażania rodzaju ludzkiego! Na owe jawne pokusy święta zupełnie nie reagowała, nie odpowiadając demonom i nie wdając się z nimi w żadne dysputy. Bywało jednak, że ponad miarę udręczona, traciła już siły psychiczne, i wtedy modliła się tymi słowy:

– Ufam Panu Jezusowi Chrystusowi, a nie samej sobie! Wówczas przerażające widzenia ją opuszczały i doznawała ulgi.

Kiedy nie skutkowały pokusy, widziadła i natrętne namowy, czart używał względem św. Katarzyny przemocy fizycznej. Pewnego razu, w obecności licznych wiarygodnych świadków, diabeł wrzucił świętą w środek płonącego ognia. Gdy przerażeni świadkowie usiłowali ją czym prędzej stamtąd wydobyć, lękając się o jej życie, ona z uśmiechem mówiła:

– Nie bójcie się, szatan to sprawił, ale żadna krzywda mnie nie spotka. Po czym nietknięta przez ogień ani na ciele, ani na ubraniu, wyszła zeń. Drugim razem przytrafiło się, że gdy leżała chora w łóżku, ustawiono obok niej dużą glinianą donicę, napełnioną żarzącymi się węglami, aby świętej było ciepło, diabeł z całej siły pchnął jej głowę w ową donicę, że padając twarzą w węgle, uderzyła z taką siłą, iż naczynie roztrzaskała się na kawałki. I tym razem z opresji owej wyszła bez szwanku.

Świadkowie potwierdzili również, iż widzieli na ciele świętej rany, ślady i blizny od uderzeń zadawanych jej przez duchy nieczyste, oraz że w roku jej śmierci dało się słyszeć głosy straszliwe, wołające:

– O przeklęta! Dotychczas wszędzie nas i zawsze prześladowałaś, ale wreszcie przyszedł czas, że teraz my wypędzimy życie z ciebie! I przy tych słowach jakieś niewidzialne ręce zadawały jej bolesne razy. A męka ta trwała przez kilka tygodni, aż do samego dnia jej śmierci.

Przeważnie tak się dzieje, że dusze szczególnie miłe Bogu, które doświadczają napaści szatańskich, srodze cierpiąc z tego powodu, mają równocześnie wielką władzę nad złymi duchami, które wyrzucają z ciał osób opętanych. Święta Katarzyna również tę władzę nad demonami posiadała i wiele osób spod wpływu mocy ciemności w imię Jezusa uwolniła.

Fragment ksiąźki „Udręczeni przez demony – opowieści o szatańskim zniewoleniu” wyd. Armoryka 2007.

Komentarze (29):

Kubiak2020.04.30 8:01
No cóż. Ten opis jest dość jasny dla lekarza. Tłumiona własna seksualność, naturalne sny objaśnione przez spowiednika jako diabelskie pokusy. Dookoła klasztor i co drugie słowo to piekło i diabeł. To naprawdę święta była, że nie dostała obłędu i jej ofiara jest wielka. Śledztwo w sprawie pchnięcia donicy pewnie nie prowadziło by do diabła ale do którejś ze Sióstr, zazdrosnych o sławę. Mistycyzm Świętych przetłumaczony na prosty język nie zawsze da się zrozumieć.
hrabia de zurek2020.04.30 7:09
ktos ma niezle nasrane w glowie o poranku
aspiring educationalist2020.04.29 22:02
Okropne te złe duchy. Naprawdę okropne bestie. Tylko dlaczego szczególnie upodobały sobie młode i niespełnione seksualnie kobiety? Może to z powodu cichej sympatii wobec utrudzonych egzorcystów?
gośka2020.04.29 21:17
zaczynam mieć wątpliwości...bo z kolei Jezus dręczył i maltretował s. Faustynę...prawda jest taka, że gdzie jest Bóg tam szatan ucieka a wraz z nim cierpienia
#PoloniaNIEmaWyboru2020.04.29 18:29
„Protestujemy! My, Polacy mieszkający poza granicami Polski, protestujemy przeciwko odbieraniu nam konstytucyjnie zagwarantowanego prawa głosu w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku. Globalna pandemia wirusa SARS-CoV-2, potocznie nazywanego koronawirusem, sprawiła, że wiele krajów na całym świecie ogłosiło stany nadzwyczajne i wymogło na swoich obywatelach pozostanie w domu. Zakaz ten dotyczy również wszystkich innych osób przebywających w danym kraju, w tym Polonii, co uniemożliwia nam udział w wyborach, bez łamania lokalnych przepisów i narażania się, nie tylko na zakażenie niebezpiecznym wirusem, ale również na dotkliwe kary finansowe. Wielu Polaków, z uwagi na zawieszenie połączeń lądowych, lotniczych i wodnych pomiędzy krajami i w obszarach poszczególnych państw, nie ma fizycznej możliwości dotarcia do lokali wyborczych. Rząd RP w żaden sposób nie zapewnił nam, Polakom przebywającym poza granicami kraju, możliwości spełnienia naszego konstytucyjnego prawa. Liczba komitetów wyborczych na obczyźnie jest o wiele niższa, niż w poprzednich latach, mimo że nie zmniejszyła się w tym czasie liczba polskich emigrantów. Niejednokrotnie oznacza to, że osoba pragnąca zagłosować musi pokonać setki kilometrów, żeby dostać się do lokalu wyborczego. Wiąże się to przede wszystkim z narażeniem zdrowia i życia, a także dodatkowymi kosztami i czasem. Ponadto przekraczanie granic między regionami i miastami, jest obecnie w wielu krajach zabronione, bądź poważnie utrudnione. W związku z wprowadzonymi stanami nadzwyczajnymi, obywatele RP chcący zagłosować w krajach, w których przebywają, nie mając oficjalnego wsparcia ze strony Rządu RP, ambasad oraz jednostek konsularnych, mogliby być narażeni na łamanie lokalnego prawa i wysokie kary. Nie zgadzamy się na pozbawianie nas, Polaków na emigracji, naszych praw, które gwarantuje nam Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego protestujemy.
anonim2020.04.30 5:10
Bardzo dobrze , że będzie Was mniej głosować , bo dlaczego nieobecni mają decydować o władzy w Polsce ?
anonim2020.04.29 17:20
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Azazel2020.04.29 17:15
A tam szatan… Miała schizofrenię paranoidalną. Być może na tle religijnym.
Glaudiusman2020.04.29 17:06
Osoby święte dręczone są przez złe duchy krótki stosunkowo okres, zaś niewolnicy diabła dręczeni są przez niego przez całą wieczność w niewyobrażalnych mękach, bo oddali się jemu już tu na ziemi. To tak, jakby ktoś został wrzucony do pieca o temperaturze kilku tysięcy stopni na całą wieczność.
Azazel2020.04.29 17:19
W piecu o temperaturze paru tys. °C spłonąłbyś brachu na popiół w ciągu kilku sekund. Tak, że porównanie do du­py.
Zwykłe śmiecie pobolszewickie. 2020.04.29 17:02
Przysłowiowy ślepy nawet widzi kim jest OBOJĘTNY, pod tuzinem nicków, z dobrze wyposażonym archiwum. Nienawidzi KK, Polski, Polaków, za to dla niego muzułmanie to "demokraci", Żydzi to niewiniątka, wieczne ofiary, słówkiem nie piśnie n.t. Putina, itp., itd. "Leszek" Keller-Krawczyk prawdziwy tytan "pracy socjalistycznej" zasypujący forum FAKE VIDOES, NEWS. To są zawodowcy. Żyd - "antysemita", zwykly prowokator - piece of dog shit. Ale i jest kilku zwykłych tzw. hejterow. Nienawidzą KK, Polski, PIS, Polaków, a tak naprawdę to nienawidzą samych siebie. Nikim z życiu byli i nikim są i będą. Jedno, że to staruchy, dwa, brak wykształcenia.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 17:16
O! Jestem czytany! Moje wpisy trafiają do targetu. Target modelowo reaguje. Pełen sukces :)
As a reward, you can suck Putin's dick2020.04.29 17:29
and swallowed it. No worries, you won't pregnant. Shamless fuckin' kike!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 17:34
A w tym przypadku to trafiam nawet nie do targetu, ale w sam target, w konkretnego lead user'a. Me gusta :)
you are my "mission" motherfucker2020.04.29 18:11
Only in your wet dreams kike.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 18:49
I'm as bored as a blind man in a strip club.
A jak "dzieci" na "wyspach"? Dychają? Szkoda.2020.04.29 17:00
OBOJĘTNY gotowy na każdy temat. Jest zdjęcie traktora z gnojem OBOJĘTNY wie skąd ono pochodzi, ma gotowy, "wypraktykowany życiorys" ... OBOJĘTNY ma gotowe archiwum, jest dobrze przygotowany, w jego "biurze" ma małą ale bardzo wydajną grupę towarzyszy. Należy musi tytuł stachanowca, order lenina, zapomniałem, już go ma. OBOJĘTNY w "pracy" ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ No i ma tą "melodię" do sr*nia 24/7.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 16:56
Najfajniejszy jest opis tej "książki" na stronie wydawcy: "Zbiór budzących grozę OPOWIASTEK o spotkaniach ludzi z demonicznymi istotami (...) Autor korzystał zarówno z nowszej, XIX i XX-wiecznej literatury pobożnościowej, jak i z dzieł dawniejszych, XVI-XVIII-wiecznych. Opowieści zaczerpnięte z tych ostatnich napisał na nowo, językiem stylizowanym i nieco archaizowanym. https://www.ksiegarnia-armoryka.pl/Udreczeni_przez_demony.html Zbiór opowiastek ... podstawą tekstu o świętej na frądlu. Ręce opadają.
Idź precz, szatanie!2020.04.29 16:50
No co, pachołki szatana, którzy tu grasujecie? Zatkało was? Szatan kusi, ułatwia kariery, pomaga zdobywać bogactwo i rozgłos. A tymczasem wierni Bogu cierpią... Taka jest Boża logika - by dać świadectwo wierności, zdać jedyny egzamin z życia i zdobyć wieczność. A na koniec wszystkie te kariery, bogactwo i sława znikają, zaś szatan drwi z tych, których uwikłał.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 17:06
A jak jest odwrotnie? Może Bóg jest protestantem i docenia bogactwo, kariery i rozgłos? A nieporadność na ziemskim padole, cierpienie i bieda, są znakiem szatana? Ja myślę, że tak jest na 99%, bo Bóg umiłował mądrość, pracowitość, inteligencję, kreatywność, przedsiębiorczość i odwagę. Mamrotanie biedoty tylko Go wk...
anonim2020.04.29 17:21
jak jest, przekonasz się ale szkoda że nie za życia
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 17:30
Dlaczego szkoda, że nie za życia? Mi się nie śpieszy. Lubię czekać na przyjemności. Lubię czekać na nagrodę (chyba mi zostało z dzieciństwa, tego wyczekiwania paczek pod choinka)
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.29 16:50
Tak się robi FAKE VIDEOS: https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo A tak wygląda gotowy "produkt": https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo Więc, następnym razem jak "znajdziesz" szkokujące video polityka, 5G, szczepionki co "morduja", CO2, CHEMTRAILS, innymi słowy jest to FAKE SHIT. A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
ja2020.04.29 16:46
Biskup Polak jest zdrajcą narodu Polskiego i zdrajcą świętej wiary katolickiej. https://www.youtube.com/watch?v=SoW47MQeLss Szczególnie posłuchajcie od 2 minuty kilka słów o Franciszku.
Robert2020.04.29 23:36
Zamknij się w koncu! Ile razy to będziesz dzisiaj pisał, w kazdym artykule ! Masz odwrotny skutek, duraku!
ja2020.04.30 13:04
Tyle ile potrzeba, a o skutek się nie martw.
katolicka kretynizacja polski2020.04.29 16:45
42 zakonnice i 1 ksiądz zarażeni w Chełmnie! A nie tak dawno abp Jędraszewski mówił : Koronawirus , to kara za homoseksualizm i aborcję...
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 16:50
Sugerujesz, że zakonnice uprawiały sex homoseksualny, a ksiądz zaszedł w ciążę i usunął? Może i tak, nie takie "cuda" w KK się działy.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 16:44
Spowiednik napisał biografię swojego własnego penitenta??? I tak sobie ujawnił pojechane pokusiki, zboczynienka i sadomasochy? Wow, niezłe, niezłe :))