Nowe zasady dot. zdalnej nauki. Zobacz, kogo będą obowiązywały - zdjęcie
30.08.20, 12:41Fot. screenshot - YouTube

Nowe zasady dot. zdalnej nauki. Zobacz, kogo będą obowiązywały

3

Minister edukacji Dariusz Piontkowski odniósł się dziś na antenie Polskiego Radia 24 do skierowanego wczoraj przez Rzecznika Praw Dziecka apelu o to, by dzieci z grup podwyższonego ryzyka oraz dzieci, w których domu mieszka dorosły zagrożony ciężkim przebiegiem COVID-19, mogły uczyć się zdalnie. Szef MEN potwierdził, że będzie taka możliwość i będzie wymagała jedynie zgody dyrektora.

- „Wprowadziliśmy takie zasady, że w przypadku powiatów bardziej zagrożonych epidemicznie, czyli tam, gdzie jest strefa żółta lub czerwona, tacy uczniowie o przewlekłych współistniejących chorobach, które mogłyby grozić łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą przechodzić na mocy dyrektora na kształcenie zdalne” – poinformował minister Dariusz Piontkowski w Polskim Radiu 24.

Podkreślił przy tym jednak, że uczniowie wychodzą na podwórka czy do sklepów i kontaktują się z rówieśnikami, a dotąd nie było żadnych sygnałów świadczących o tym, że rodzice dzieci przewlekle chorych izolują je od świata.

W pierwszej kolejności, jak wyjaśniał minister, dziecko cierpiące na przewlekłe choroby musi skontaktować się z lekarzem i uzyskać informacje dot. tego, czy może normalnie funkcjonować w szerszym otoczeniu:

- „Jeżeli natomiast nie ma takiego pogorszenia choroby, to takie dziecko wydaje się, że może uczestniczyć w zajęciach w szkole” – podkreślił szef MEN.

Dodał, że decyzje o powrocie dzieci do szkół na podobnych zasadach co Polska podjęły niemal wszystkie państwa w Europie.

kak/PAP, tvp.info.pl

Komentarze (3):

ed2020.08.30 15:02
Zgadzam się z ministrem, covid to ściema. On oficjalnie powiedzieć tego nie może; daje do zrozumienia
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.30 13:16
O miano najbardziej debilnego rabina w synagodze Starych Bielan walczą towarzysz rabin-emeryt Keller oraz jego wieloletni mąż towarzysz rabin Woleński. Naczelny rabin Polinu twierdzi, że, cyt.: "ci dwaj idioci idą łeb w łeb..." i dalej, test jest wielce niecenzuralny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.30 12:57
O miano najbardziej debilnego PiSdzielskiego ministra, z Piontkowskim już tylko Sasin może walczyć! na razie ci dwaj idioci idą łeb w łeb...