Nowe mroczne wróżby dla Polski od Standard&Poor's - zdjęcie
08.02.16, 17:53

Nowe mroczne wróżby dla Polski od Standard&Poor's

9

Agencja ratingowa Standard&Poor's nie ustaje w negatywnych prognozach dotyczących polskiej gospodarki. Tym razem zmieniono ocenę ryzyka dla sektora bankowego. 

Standard&Poor's opublikował komunikat, w którym informuje o zmianie oceny ryzyka krajowego dla polskiego sektora bankowego z dotychczas stabilnej na negatywną.

S&P określa otoczenie, w jakim działają polskie banki, jako "trudne". Zaznacza ponadto, że zdolność polskiego sektora prywatnego do obsługi długu denominowanego w walucie obcej "może ulec osłabieniu, jeżeli perspektywy gospodarcze będą słabnąć, a polski złoty ulegał będzie dalszej deprecjacji".

Agencja ratingowa Standard & Poors Ratings Services obniżyła suwerenny rating kredytowy Polski w walucie obcej z 'A-' do 'BBB+'. Perspektywa jest negatywna. Agencja podała w komunikacie, że od wygrania wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd Polski zainicjował różne inicjatywy legislacyjne, które agencja uważa za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji.

ds/telewizjarepublika.pl

Komentarze (9):

anonim2016.02.8 18:14
Standard i bieda umysłowa...
anonim2016.02.8 18:35
Brawo PiS! Nikomu się to nie udało od 26 lat! :-D
anonim2016.02.8 18:49
Z polecenia Sorosa & Merkel vel Bruksela
anonim2016.02.8 19:12
Dziad Soros z jego banda zlodzieji I oprychow, probuje szantazowac Polske. Oczywiscie to wszystko w porozumieniu z lewactwem , a Krolowa w drucianej koronie, Merkel. Drogi Walret, nie bij brawo-jesli nie jestes w stanie pojac komu dajesz oklaski. Te pijawy ktore wiele juz innych nacji doprowadzily do bankrutca finansowego, traktuja Polske bo Polska nie chce juz dluzej sluzyc szczurom tym. Za PO wszystko bylo cacy, bo PO robilo jak im szczury nakazywaly, teraz sie to zmienilo I mysla ze zrobia z Polski zebraka nedznego na kolanach, szlochajacego o ich smierdzaca mamone. Polski narod to narod Bozy, narod dumny, narod ciezko I uczciwie pracujacy-damy sobie rade. Odwagi, wiare w Boza opatrznosc I sile. Nie dac sie zastraszyc pijawkom I szczurom.
anonim2016.02.8 19:28
Co za świnie! Jak mogli napisać coś sprzecznego z pisową lewacką propagandą !
anonim2016.02.9 3:27
Jednym słowem niemiecki oddzialik S&P we Frankfurcie działa pełną parą.
anonim2016.02.9 7:53
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
anonim2016.02.9 8:17
To było do przewidzenia. Jak dotąd banki w Polsce miały raj - wysokie zyski przy niskich podatkach. Teraz PIS postanowił zmusić banki do płacenia podatków w Polsce. Pomijając kwestię, kto naprawdę zapłaci ten podatek, efektem będzie mniejszy zysk banków. Gdyby koszty podatku w 100% przerzucono na klientów banki nie protestowałyby tak mocno. Co w tym dziwnego, że wraz z mniejszymi zyskami banków idzie niższy rating banków? To nikogo nie powinno dziwić. Co innego przy ratingu Polski, który został obniżony bez żadnych podstaw ekonomicznych. Jedynie na podstawie plotek i mglistych przypuszczeń nt. polityki rządu.
anonim2016.02.9 9:55
Zobaczymy czy banki wyniosą się z Polski po tych proroctwach. Jak nie, to sami obniżmy rating.