Niesamowite działanie Boga. Ekstazy i stygmaty św. ,,Małej Arabki'' - zdjęcie
25.08.20, 08:15Fot. via Wikipedia, CC 0

Niesamowite działanie Boga. Ekstazy i stygmaty św. ,,Małej Arabki''

10

Miriam Baourdy, zwana także Małą Arabką, urodziła się 5 stycznia 1846 r. w Abellin, pod starożytną Ptolemaidą, w Galilei. Jej ojciec pochodził z Damaszku, a matka - z Libanu. Gdy Maria miała trzy lata, straciła rodziców. Na wychowanie zabrał ją wtedy wuj. W dwunastym roku życia przynaglano ją już do małżeństwa, ale wybroniła się przed nim i złożyła ślub czystości. Poszukując pracy, dotarła do Marsylii, gdzie została służącą.

W 1865 r. wstąpiła do józefitek, ale te - widząc, że Maria doznaje ekstaz i jest stygmatyczką - skierowały ją do karmelu w Pau. Tam to dziewczyna przyjęła imię Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. W 1870 r. razem z innymi wyjechała do Indii, aby w Mangalore założyć nowy klasztor. Do Francji wróciła z tych samych powodów, dla których józefitki oddały ją karmelitankom.

W Pau spotkała ks. Piotra Estrate, przełożonego sercanów w Betherram, który podjął się kierownictwa duchowego, a po latach został jej biografem. W roku 1875 Maria zaczęła realizować dzieło swych dawnych marzeń: założenie karmelu w Betlejem. Zainicjowała ponadto nowy klasztor w Nazarecie.

22 sierpnia 1878 r. przeżyła upadek ze schodów, w trakcie którego złamała lewą rękę. Błyskawicznie rozwinęła się gangrena i Miriam zmarła 26 sierpnia 1878 r. w Betlejem. Nie pozostawiła żadnych pism, była zresztą prawie analfabetką. Zachowały się jednak relacje osób, które się z nią stykały. Dowiadujemy się z nich o jej wizjach, ekstazach, spełnionych proroctwach, także o improwizowanych poematach. Wszystko to przeżywała w sposób zupełnie zwyczajny, jak gdyby chodziło o rzeczy najnormalniejsze w świecie, nieświadoma swojej niezwykłości. Wywierała ogromny wpływ na otoczenie. Szerzyła przede wszystkim nabożeństwo do Ducha Świętego.

Św. Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji 13 listopada 1983 r. w Rzymie. Papież Franciszek włączył ją do grona świętych 17 maja 2015 r.

źródło: brewiarz.pl

Komentarze (10):

Apel2020.08.31 23:08
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
EKSTAZY I STYGMATY2020.08.28 2:10
W EKSTAZIE TO BYŁ KLECHA KTÓRY JĄ GWAŁCIŁ A STYGMATY TO MIAŁA DLATEGO ŻE GWAŁCIŁ DO KRWI
mery2020.08.25 15:32
Fantastyczna osobowość, święta od samego urodzenia, poczytajcie książki o tej Świętej, ...... niesamowite jak sobie radziła ze złem ....
Sticky Notes2020.08.25 12:58
Widać we wpisach jawną prowokację i szukanie konfrontacji. W artykule który jest neutralny "do bólu" muszą się pojawić zaczepki (patrz poniżej: smok LGBT). Nawet tu musicie obrażać i prowokować. To są te WARTOŚCI i TOLERANCJA. Jak Wy się boicie tych Katolików...
Windows2020.08.25 16:25
Trudno się nie bać fanatyków, osobników z ograniczoną poczytalnością, kierujących się wytycznymi sprzed tysięcy lat i nakazami czarnych oszustów, żądnych władzy i pieniędzy.
Sticky Notes2020.08.26 9:22
Jak rozumiem po treści ta WASZA TOLERANCJA dotyczy także Żydów, Muzułmanów i praktycznie wszystkich którzy w "coś" wierzą. Tolerancja, TAK ale tylko NASZA.
Kubuś2020.08.25 10:29
Co by na frondzie nie przeczytać co by choć trochę miało wartość duchową /boską/ to jest to od razu atakowane przez dyżurujących i pewnie suto opłacanych trolli albo sojuszników diabła. Skąd się tyle tego diabelstwa nabrało w naszym kraju? Czy to nie są pomioty tych co przyszli ze Stalinem i nazywali się popami pełniącymi obowiązki polaków /przez małe p/?
Natalja Siwiec2020.08.25 12:41
Wypraszam sobie. Po pierwsze primo nie jestem trollem, po drugie primo nikt mi nie płaci, po trzecie primo to jest portal satyryczny i wszelkie artykuły oraz komentarze należy traktować z przymrużeniem oka.
Po 12...2020.08.25 10:14
Ej, to nie piątek! Bajeczki dla grzecznych, acz głupawych dzieci zostawcie na koniec tygodnia. Wtorek - może coś o smoku LGBT, pożerającym dziewicze katolickie bachorki?
Po 11 ...2020.08.25 9:42
Tylko gdzie tu to niesamowite działanie boga? No chyba, że chodzi o ten palec boży, co ją popchnął na schodach?