Niemiecka prasa: Merkel musi poświęcić Nord Stream 2 - zdjęcie
05.09.20, 13:02Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Niemiecka prasa: Merkel musi poświęcić Nord Stream 2

6

Kanclerz Niemiec Angela Merkel stwierdziła niedawno, że dla praworządności nie poświęci interesów i nie podejmie żadnych kroków, aby w odpowiedzi na próbę otrucia Aleksieja Nawalnego zrezygnować ze współpracy z Putinem w budowie Nord Stream 2. Tymczasem w Niemczech coraz więcej głosów przekonuje, że tylko w ten sposób rząd stanie się wiarygodny w swoich działaniach wymierzonych przeciwko Rosji.

Temat podjął Stefan Kornelius na łamach liberalnego dziennika „Süddeutsche Zeitung”. Monachijski publicysta przekonuje, że próba otrucia jednego z najważniejszych rosyjskich krytyków Kremla mogła być ze strony Władimira Putina formą demonstracji tego, że nie boi się żadnej presji i sankcji z Zachodu. Teraz natomiast, zdaniem dziennikarza, prezydent Rosji z radością przygląda się, jak wiele emocji wywołuje ta sprawa i jak bardzo nadwyręża ona więź w Unii Europejskiej.

Dlatego Kornelius zaznacza, że mówiąc o sankcjach wobec Rosji, nie można pomijać sprawy Nord Stream, który jego zdaniem jest „geopolitycznym symbolem połączenia Rosji i Niemiec”.

- „Jeśli próba otrucia Nawalnego ma doprowadzić do jednoznacznego stanowiska wobec Rosji, to nie może to pozostać bez wpływu na relacje energetyczne” – podkreśla publicysta.

Jeszcze kilka dni temu kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreślała, że jest potrzebna reakcja Unii Europejskiej na próbę otrucia Aleksieja Nawalnego, ale bez względu na tę sprawę prace nad gazociągiem będą kontynuowane. W ubiegłym tygodniu szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen (CDU) stwierdził jednak, że „potrzebna jest wymierzona w Rosję unijna odpowiedź dotycząca gazociągu Nord Stream 2”.

kak/dw.com, PAP, Fronda.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.09.6 8:14
I wypłacić reparacje wojenne Polsce i oddać dobra kultury zagrabione Polsce z wszystkich prywatnych domów i swoich skrytek państwowych.
Anonim2020.09.5 16:38
Myślę , że rządowi Polski to raczej nie przeszkadza .
Randka juz dzis2020.09.5 16:27
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! https://erooo.pl
my jehowe "katoliki"2020.09.5 14:15
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 !!! . . . 𝐁𝐔𝐃𝐉𝐄𝐌𝐘 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐂 𝐃𝐎 𝐎𝐒𝐓𝐀𝐓𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 ! . . . .𝐒𝐋𝐎𝐖𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐀"!!!
katolik2020.09.5 13:16
PANIE PREZYDENCIE DUDA PROSZE NIE ULEGAĆ ŻADNYM NAMOWOM MASONÓW I NIE SZCZEPIĆ SIĘ NA GRYPĘ ANI NA KORONA, MASOŃSKA MEDYCYNA ŚMIERCI(MMS)- SZCZEPIONKI BĘDĄ POWODOWAĆ CHOROBY I BĘDA CZIPEM !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 13:13
Każdy PiSdziak to mieszanina naziola z bolszewikiem plus fanatyzm religijny. Taki mały, oślizły krętacz i kombinator żyjący na koszt podatników.