Niemieccy Żydzi boją się coraz bardziej imigrantów - zdjęcie
27.10.15, 16:53

Niemieccy Żydzi boją się coraz bardziej imigrantów

7

Levi Salomon, rzecznik Jüdische Forum für Demokratie und gegen Antisemitismus (JFDA) powiedział, że nazistowska ideologia nienawiści do Żydów i nienawiść do Izraela od całych dekad znajduje się w centrum programów partii Baath zarówno w Syrii jak i Iraku. “Z tego powodu należy zakładać, że większość syryjskich uchodźców wyssało antysemityzm z mlekiem matki”, powiedział i dodał: “To jest odwrotny import – coś pochodzącego z Zachodu, wyeksportowane na Bliski Wschód i sprowadzone z powrotem”.

Przewodnicząca Forum Lela Susskind powiedziała: “Wśród Żydów w Niemczech wzrasta lęk przed rosnącym antysemityzmem związanym z imigracją uchodźców. Wielu uchodźców z Syrii i Iraku dorastało w społeczeństwie, w którym zniszczenie Izraela było państwową doktryną”. Ostrzegła też, że zintegrowanie wszystkich uchodźców w niemieckim społeczeństwie będzie bardzo trudne, jednak “jesteśmy przekonani, że nasze obawy nie są poważnie traktowane przez polityków”.

Bernd Georg Thamm, ekspert w zakresie terroryzmu, napisał dla Forum pracę na temat islamskiego dżihadu, częściowo finansowaną przez najważniejszą żydowską organizację w Niemczech, Zentralrat der Juden in Deutschland, w której ostrzega przed “izraelizacją” Europy – atakami na osoby, miejsca kultu i instytucje kulturalne. “Obecna sytuacja w Izraelu z nieustającymi atakami dżihadystów na ludzi jest do wyobrażenia również w Europie”, powiedział Thamm.

W roku 2014 antyżydowskie przestępstwa w Niemczech osiągnęły najwyższy od pięciu lat poziom – 1596 zarejestrowanych przestępstw nienawiści przeciw Żydom, więcej niż w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej.

mm/euroislam.pl

Komentarze (7):

anonim2015.10.27 17:45
radzilbym im wyjechac do Izraela i niech nie zapomna zabrac swe wredne biblioteczki z dewiacyjna i ideologiczna literatura ,bo znow jakis idiota a w tym wypadku ,,imigrant"wpadnie na ,,glupi" pomysl i je spali.
anonim2015.10.27 18:46
Najbardziej egoistyczny narod jak zwykle trzesie dupa z tchorzostwa i boi sie tylko o siebie. Nigdy nie powiedza , ze zagrozone sa jeszcze 23 narodowosci zamieszkujace niemieckie ziemie.
anonim2015.10.27 19:02
Ja to jest, Żydzi na całym świecie promują wszelkie lewactwo a w Izraelu rządzi skrajna prawica?
anonim2015.10.27 19:03
niech przestana judzic przeciwko polsce bo i nas sie zaczna bac.
anonim2015.10.27 20:57
A może to jest właśnie ten chytry plan Merkel ???
anonim2015.10.28 4:25
"na zdjeciu nie widzimy raczej zydów z niemiec, tylko zydów w otoczeniu ktore lubil odwiedzac lesio z wawelu" i olek z pod drabiny ...Sejmowej i bronek z .... krzesła w Japonii...
anonim2015.10.28 7:29
Nosił wilk razy kilka.., Wreszcie i ci się czegoś boją...