Niemcy: matka trafiła do aresztu, bo syn nie był na edukacji seksualnej - zdjęcie
06.12.13, 07:40Fot. Flickr

Niemcy: matka trafiła do aresztu, bo syn nie był na edukacji seksualnej

38

2 grudnia matka dziewięciorga dzieci ( w wieku od 2 do 15 lat) została odprowadzona przez policję do aresztu, w którym będzie musiała spędzić 8 dni. Jest to kara za odmowę zapłaty grzywny, jaka została wymierzona rodzinie z powodu nieobecności jednego z dzieci na lekcjach edukacji seksualnej.

Wcześniej kilka dni w areszcie spędził już ojciec rodziny. Jest to już kolejny przypadek w tym roku, w którym rodzice są karani za nieobecność dziecka na lekcjach edukacji seksualnej. Niedawno w tym roku głośna była sprawa dziewczynki, która obrzydzona charakterem zajęć wyszła z sali lekcyjnej. Jej ojciec musiał spędzić za karę dobę w areszcie, bo odmówił zapłaty grzywny. W poprzednich latach kary aresztu sięgały nawet 40 dni.

Niemieckie ustawodawstwo teoretycznie gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami relgiijnymi. W praktyce tak nie jest. Rodzice nie mają wpływu na edukację szkolną, która jest bezwarunkowo obowiązkowa. Łączy się to z koniecznością uczestniczenia w lekcjach edukacji seksualnej, często skrajnie demoralizujących. Krytycy wskazują, że łamie to podstawowe prawa człowieka. Edukacja seksualna promuje konkretną wizję światopoglądową, która może być sprzeczna z poglądami rodziców.

Pac/katholisches.info

Komentarze (38):

anonim2013.12.6 7:47
Trudno w to uwierzyć. Czy to już czas "wielkiego ucisku" czy tylko wstęp?
anonim2013.12.6 7:50
"Pokorni wzmogą swą radość w Panu, i najubożsi rozweselą się w Świętym Izraela, bo nie stanie ciemięzcy, z szydercą koniec będzie, i wycięci będą wszyscy, co za złem gonią: którzy słowem przywodzą drugiego do grzechu, którzy w bramie stawiają sidła na sędziów i powodują odprawę sprawiedliwego z niczym." Iz 29
anonim2013.12.6 8:10
To jest współczesne prześladowanie chrześcijan. W XXI wieku, w "wolnych" krajach. Jak za komuny - obowiązują jedyne słuszne poglądy.
anonim2013.12.6 8:20
Chincol Az chce się napisać : "obiecanki cacanki". Co mi po radości, gdy przyjdzie mi patrząc jak deprawują moje dzieci i wnuki, jak pozbawiają je tożsamości? Czy kara czekająca deprawatorów, wszelkiej maści zboczeńców, ma być dla mnie pociechą? Mnie szantażowała wychowawczyni i nauczycielka WDŻ, bo dziecko nie chodziło na te zajęcia. Na szczęście dzieci już wyrosły, ale co czeka następne pokolenie? O jakich pokornych wspomina Twój cytat? Czy mamy pokornie schylić kark i patrzeć jak dewianci niszczą niewinność dzieci, bo kara ich nie ominie?
anonim2013.12.6 8:24
Jest to dowód, że Budda Majtreja, Nowa Era nadchodzi.Ponieważ zwolennicy Buddy rozpusty z radością wykonują jego polecenia. Grzech, zło jest przecież jedyną radością ludzi nieprawgo serca. Bo myśli nieprawe oddalają od Pana jak mówi Pismo św.
anonim2013.12.6 8:24
@arbiter W tekście jest wyraźnie napisane, że odmówiła zapłaty i trafiła do aresztu. Czytać nie potrafisz ? Wkurza mnie Twoja ignorancja. I jest to kara za nieobecność dziecka na tej chorej lekcji, więc nie PITOL ! Czasem wydaje mi się, że ktoś CI płaci za wypisywanie tych głupot, bo za darmo to chyba nikomu nie chciałoby się tak wygłupiać....
anonim2013.12.6 8:38
@Beta Oczywiście, że nie mamy sie biernie temu przyglądać. "Barbarzyńców trzeba pokonać, jeśli nie chce się zginąć samemu" R. Ziemkiewicz Samemu można "pokornie schylić kark", ale tylko we własnym imieniu, natomiast innych, a w szczególności dzieci trzeba zdecydowanie i odważnie bronić. Natomiast trzeba też ufać Bogu, że nie pozwoli zniszczyć moralnie naszych dzieci mimo usilnych starań deprawatorów. No nie zapominac o modlitwie, szczególnie różańcowej, która może zdziałać więcej niż nasze wysiłki. "Módl sie tak jakby wszytko zależało od Boga, ale działaj tak jakby wszystko zależało od ciebie".
anonim2013.12.6 8:39
I co na to pani Środa. To ma być ta wolność genderowa. Chcecie wsadzać do więzienia Polaków że są wam nieposłuszni. Wy jesteście chorzy was trzeba leczyć, w przeciwnym wypadku znowu wywołacie światową pożogę.
anonim2013.12.6 8:42
Frondo, zrób wreszcie porządek z trolami pokroju arbitra. To jest portal katolicki, a nie chlew.
anonim2013.12.6 8:48
aebiter, tylko udajesz kretyna??? Grzywna była pewnie za przekroczenie prędkości????
anonim2013.12.6 9:14
@arbiter Skoro Twoje IQ przekracza IQ żuczków, muchówek i innych owadów, to odpowiedz mi na pytanie: Czy zapłaciłbyś grzywnę za nieobecność własnego dziecka na lekcji religii ? Czy gdybyś nie zapłacił tej grzywny i trafił do aresztu stwierdziłbyś: "Nie zapłaciłem grzywny i dlatego trafiłem do aresztu Kościół jest spoko - wyznaczył karę 100 PLN za nieobecność mojego dziecka na ww lekcji" Jestem więcej niż pewien, że pierwsze co byś stwierdził, to fakt, że trafiłęś za kratki za nieobecność Twojego dziecka na lekcji ! I nie wykręcaj się czepianiem się słówek, tytułów itp. Przecież uważasz się za inteligentnego człowieka !
anonim2013.12.6 9:23
Edukacja seksualna w ogóle nie jest potrzebna. Pierwsi ludzie jej nie mieli i jakoś nie było problemu z rozmnażaniem. Natura sama podpowiada co i jak robić pod kołdrą, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas. Uważam, że edukacja seksualna tylko pozbawia dzieci zdrowego i naturalnego wstydu, który jest w tym wieku bardzo potrzebny, bo zapobiega wczesnej inicjacji. Arbitrze - "głosie prawdy", dla dobra innych oraz własnego lepiej rychło zejdź ze sceny bo będziesz odpowiadał przed Bogiem za zgorszenie wielu.
anonim2013.12.6 9:31
@arbiter przestań pieprzyć tu głupoty.
anonim2013.12.6 9:34
Fronda zapomniała dodać, że grzywna nie była za nieposyłanie dziecka na lekcje ed. sek. tylko na nieobecność dziecka w szkole przekraczającą jakiś tam % którego nie pamiętam, znamienne jest to że nawet gdyby dziecko nie uczestniczyło we wszystkich lekcjach ed. sek. w ciągu roku to by nie starczyło do osiągnięcia tego %.
anonim2013.12.6 9:41
@arbiter, wybacz, ale czytam tę krótką dyskusję i krew mnie zalewa. To Ty jesteś manipulantem!. Kobieta odmówiła zapłacenia grzywny za nieobecność dziecka na lekcji, ponieważ się nie zgadza z wyrokiem. I grzywnę zamieniono jej na karę aresztu. Rozumiesz? To jest kara za nieobecność dziecka!. Jeśliby przyjęła wyrok/mandat i nie zapłaciła, to przyszedłby komornik wyegzekwować pieniądze - zająć mienie, potrącić z wypłaty itp. Ale tak nie było, areszt jest karą za nieobecność dziecka na lekcji. U nas też tak jest - jeśli nie przyjmiesz mandatu od policji - sprawa trafia do sądu i sąd wydaje wyrok za WYKRICZENIE, a nie za " nie przyjęcie" mandatu, a tym bardziej nie za "niepłacenie". Zrozum to w końcu, odpuść i nie wkurzaj uczciwych ludzi.
anonim2013.12.6 9:46
arbiter napisał(a): @Tomasz "@arbiter przestań pieprzyć tu głupoty." - oto siła argumentów Frondziarzy. Brawo! Powaliłeś mnie na łopatki! Jakie argumenty takie kontrargumenty.
anonim2013.12.6 9:46
@ arbiter- Pończochy już założyłeś? W a jakie sukienki się przebierasz? Wolisz różowy czy czerwony?
anonim2013.12.6 10:06
@Lidka To nie jest prześladowanie chrześcijan. Prawo niemieckie dotyczy obywateli niemieckich wszystkich wyznań. @Beta Niestety w Polsce edykacją seksualną zajęli się księża i katecheci, co akurat w moim przypadku (znam też inne) położyło się cieniem na całym życiu płciowym. Prawdę mówiąc ci ludzie wyrządzili mi dużo zła głosząc swoje teorie na temat ludzkiej seksualności. Z pełną powagą byłam przekonywana do tego, że masturbacja powoduje ślepotę i jest strasznym grzechem. Jeśli masz na myśli dewiantów głoszących takie brednie to jestem za! Powinni za to odpowiedzieć. @TonyLuz Obrzydzenie do ciała i własnej płciowości to cel edykacji seksualnej prowadzonej przez ludzi świata religii. Takie mam doświadczenia. @Chincol "edukacja seksualna tylko pozbawia dzieci zdrowego i naturalnego wstydu" tak potrzebnego pedofilom do łatwego ukrywania swoich poczynań. Moim zdaniem to dobrze, że jest tam obowiązkowa edukacja seksualna. Biorąc pod uwagę jak ważna jest ta sfera życia człowieka - należy zostawić edykację o niej specjalistom, którzy nie są obciążeni żadną ideologią. I nie przesadzajcie, że ktoś ich tam uczy o zboczeniach... Uczy co najwyżej zdrowego podejścia do własnego ciała i seksualnosci oraz zasad stosowania antykoncepcji i to jest najbardziej trudne do zaakceptowania przez KK.
anonim2013.12.6 10:13
Sex, babochłopy, aborcja, eutanazja to początek końca tzw nowoczesnej Europy
anonim2013.12.6 10:33
Niemcy zawsze przodowali w dewiacjach....
anonim2013.12.6 10:34
arbiter, jesteś jednak kretynem, bez dwóch zdań. Zapewne twoim zdaniem grzywna jest uzasadnioną karą za spreciw wobec łamania wolności sumienia i prawa do wychowania własnych dzieci. Nie ma w sumie różnicy pomędzy grzywną i aresztem, bo, niech dotrze to do twojego pustego lewackiego łaba, chodzi o sam fakt karania rodziców, którzy nie godzą się na waszą propagandę. A nawiązując do twojego IQ to sam dałeś dowód swojego intelektualnego upośledzenia
anonim2013.12.6 10:46
@arbiter Masz tu inne źródła dotyczące podobnych spraw i nie posądzaj o "daleko idące manipulacje", bo się ośmieszasz ! http://www.rp.pl/artykul/624774.html http://lubczasopismo.salon24.pl/niemcy/post/292077,nieznosna-lekkosc-wiezienia http://www.fakt.pl/Niemcy-ucza-seksu-5-latki,artykuly,209093,1.html
anonim2013.12.6 10:50
Do czego mam dać link? Chyba każdy wie że w Niemczech, tak samo jak w Polsce jest obowiązek posyłania dzieci do szkoły. Za jego nieprzestrzeganie można ukarać rodzica karą grzywny (która tak samo jak w Polsce, jeśli ktoś się uchyla może zostać zamieniona na ograniczenie/pozbawienie wolności. Edukacja seksualna jest obowiązkowym przedmiotem. Skłamałem a raczej nie doczytałem jednej informacji (wychodzi na to samo) otóż karany jest % nieobecności ogólnej ale też nie można przekroczyć jakiegoś % nieobecności w poszczególnym przedmiocie. Generalnie zależy to od ustawodawstwa danego landu, a to nie jest doprecyzowane w "artykule". Źródła: http://www.eurorai.org/PDF/pdf%20seminar%20Karlsruhe/Karlsruhe-Situation%20in%20DEUTSCHLAND-definitiv.pdf https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CEQQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.bibb.de%2Fveroeffentlichungen%2Fde%2Fpublication%2Fdownload%2Fid%2F6512&ei=Ap2hUq6fIoqw4QS1uICwCA&usg=AFQjCNGZFBm73RP9lmBhCMgg-evePYKMHA&sig2=x2hYOdNEccHV9u56Lz8jow&bvm=bv.57752919,d.bGE i Kodeks Rodzinny: http://www.verfassungen.de/de/ddr/familiengesetzbuch65.htm
anonim2013.12.6 10:50
Dawno już mówiłem, że arbiter to kłamca i oszczerca. Jak nic diabła ma za swojego szefa. Obrzydliwe bydlę.
anonim2013.12.6 11:00
Arbiter normalnie "Latająca gospoda". Ciekawe podejście powiedzmy na przykład tak: Żydzi nie byli paleni w piecach dlatego, że byli Żydami tylko dlatego, że znaleźli się pod prysznicem z którego brano ludzi do pieca.
anonim2013.12.6 11:18
no cóz głupich nie sieją, oni rodza sie pod pseudo arbiter, który nie wyniósł ze szkoły umiejętności logicznego myślenia i wiązania skutku z przyczyną. Odpowiedź w tekście, nawet nie ma sensu się powtarzać...
anonim2013.12.6 11:23
Niemcy nadal praktykują totalitaryzm. Rodzice powinni tam próbować obstrukcji ale zgodnej z prawem: np. zwolnienie z lekcji edukacji seksualnej wydane przez jakiegoś znajomego seksuologa katolickiego (powodem mogą być problemy psychiczne związane z tożsamością płci - zresztą dane chorobowe są tajne, więc nie ma to znaczenia).
anonim2013.12.6 12:02
@arbiter Biedaku, nikt Cię nie rozumie :(. Cały świat jest nienormalny, ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Zdemaskowałeś frondę... i nic. :(
anonim2013.12.6 12:06
@arbiter Co do Faktu się zgadzam - dałem dla przykłady, że nawet tam o tym piszą i dodatkowo są zdjęcia z podręcznika dla przedszkolaków !!! Nie zmienia to "faktu", że nie masz czym obronić swojego stosunku do artykułu i całej sytuacji !
anonim2013.12.6 12:33
@Andrzej -- czyli katolik ma prawo fałszować dokumenty (a takim jest zwolnienie lekarskie) dla potrzeb swojej wiary? Tak, ma prawo. Poczytaj co to jest tzw. "prawda nienależna". Wytłumaczę Ci na krótkim przykładzie: II WŚ. W piwnicy ukrywasz niewinnego Żyda. Przychodzi Niemiec i pyta czy ukrywasz Żyda (w domyśle: przed wydaniem na pewną śmierć). W takiej sytuacji masz prawo skłamać i jesteś czysty, ba masz nawet wielką zasługę, że uratowałeś człowiekowi życie ryzykując utratą swojego.
anonim2013.12.6 12:39
Zresztą gdzie tu widzisz fałszerstwo? "zwolnienie z lekcji edukacji seksualnej wydane przez jakiegoś znajomego seksuologa katolickiego (powodem mogą być problemy psychiczne związane z tożsamością płci - zresztą dane chorobowe są tajne, więc nie ma to znaczenia)."
anonim2013.12.6 12:40
@arbiter Apage satanas!
anonim2013.12.6 13:45
szwaby gorsze niż Hitlerowcy !
anonim2013.12.6 14:22
Niemcy mają kota na punkcie przestrzegania przepisów
anonim2013.12.6 15:20
@arbiter więzienie jest jedynie konsekwencją nieopłaconej grzywny ? Nie skomentuję...
anonim2013.12.6 15:40
@Pies W III Rzeszy mordowanie ludzi w obozach było zgodne z prawem. Nawoływanie do łamania tego prawa było łamaniem prawa. Zgadzam się z Tobą w 100%. Jeśli prawo ludzkie przeczy prawu Bożemu to należy je łamać! Np. jeśli lekarzowi prawo państwowe nakazuje wykonać aborcję łamiąc jego wolność sumienia to należy to prawo złamać.
anonim2013.12.6 18:48
"Moim zdaniem to dobrze, że jest tam obowiązkowa edukacja seksualna. Biorąc pod uwagę jak ważna jest ta sfera życia człowieka - należy zostawić edykację o niej specjalistom, którzy nie są obciążeni żadną ideologią. I nie przesadzajcie, że ktoś ich tam uczy o zboczeniach... Uczy co najwyżej zdrowego podejścia do własnego ciała i seksualności oraz zasad stosowania antykoncepcji i to jest najbardziej trudne do zaakceptowania przez KK." Dobrze ze w Hiszpanii wprowadzono obowiązkową religię, Biorąc pod uwagę jak ważna jest metafizyczna sfera życia człowieka, materializm przekazywany przez rodziców nie jest jedyną możliwością jaka istnieje, a dziecko ma prawo do informacji. A teraz zupełnie poważnie Niestety, ale to co piszesz jest nieprawdą, gdyż nie istnieją żadne obiektywne prawdy w tym zakresie, a sama "zdrowość" podejścia do ciała, seksualności i antykoncepcji nieodłącznie związana jest z tym czy innym poglądem. Nie da się empirycznie dowieść, słuszności ani liberalnego czy konserwatywnego punktu widzenia. W związku z tym, Amerykańska Akademia Pediatrii wyróżniła trzy rodzaje edukacje seksualną, typu A (akcentującą wstrzemięźliwość, odkładanie inicjacji) typu B (typowo liberalną, kładącą nacisk na antykoncepcje, czyli pal ale się nie zaciągaj, a ćpasz to bierz połowę) i typu C (próbą połączenia obu ww. modeli, co w gruncie rzeczy do pogodzenia ze sobą nie jest), kiedy w 2009 roku rząd Chorwacji zaczął realizować model A, Europejski Komitet Spraw Społecznych (agenda Rady Europy) nie doszukał się choćby jednego uchybienia. Reasumując jeżeli edukacja seksualna ma być obowiązkowa, to musi być zagwarantowane być prawo wyboru pomiędzy modelem, A, B i C, tak samo jak Węgry pozostawiają możliwość wyboru pomiędzy religią a etyką mimo obowiązkowości tych zajęć. W przeciwnym razie dobrze znana śpiewka o prawach człowieka, demokracji, wolności, równości, braterstwie są taką sama bajką dla głupich ludzi, legitymizującą obecną władzę, jak do tej pory zarzuca się to niemalże każdej religii. A państwowa szkoła w której dziecko wybije szybę, nie ma prawa wstawiać nowej na koszt rodzica.
anonim2013.12.6 20:29
Zaczyna się dopiero ten wielki ucisk. Ale nadejście Pana jest już blisko.