09.07.19, 16:23

,,NIE'' dla LGBT! PODPISZ. Czy Trzaskowski zignoruje Warszawiaków?

Na początku tego roku wiele kontrowersji wzbudziła zapowiedź wprowadzenia w Warszawie tzw. Deklaracji LGBT+. Wdrożenie jej zapisów może podważać konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Dokument jest wprowadzany bez zasięgnięcia opinii mieszkańców Warszawy, w szczególności rodziców. Instytut Ordo Iuris przygotował wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących metod, form i środków wdrożenia Warszawskiej Deklaracji LGBT+. Trwa zbiórka podpisów poparcia. Czy Rafał Trzaskowski zignoruje głos warszawiaków?

POBIERZ WNIOSEK

W podpisanym przez Rafała Trzaskowskiego dokumencie znajduje się wiele zapisów będących realizacją ideologicznych postulatów ruchu LGBT, które jednocześnie podważają, zapisane w Konstytucji, prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Najwięcej wątpliwości budzą zawarte w Karcie postulaty dotyczące szkolnictwa. Szczególnie kontrowersyjny jest zamiar wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. Doświadczenie pokazuje, że tego typu programy wielokrotnie stanowiły formę upowszechniania ideologii gender oraz indoktrynacji zgodnej z postulatami ruchu LGBT. 

„Do budżetu partycypacyjnego zgłoszono już projekt wprowadzenia edukacji seksualnej i tzw. latarników do warszawskich szkół. Inicjatorzy żądają przeznaczenia na ten cel ponad 4,5 mln zł. Zanim miasto zaangażuje się we wdrażanie kontrowersyjnej polityki, warto przypomnieć o konstytucyjnych prawach rodziców do decydowania o treściach wychowawczych prezentowanych dzieciom oraz o konstytucyjnym prawie każdego Polaka do żądania od władz publicznych ochrony dzieci przed demoralizacją. Napisany przez kilka organizacji LGBT i podpisany przez Prezydenta Rafała Trzaskowskiego dokument nie był dotąd w ogóle poddany konsultacjom społecznym z mieszkańcami miasta. A wielotysięczne manifestacje pokazały, że sprzeciw wobec wdrożenia Deklaracji LGBT+ jest znaczący” – skomentował adw. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu Ordo Iuris.

Dlatego Instytut Ordo Iuris wystąpił z inicjatywą zbierania podpisów pod wnioskiem do Prezydenta Warszawy o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Warunkiem, aby takie konsultacje miały miejsce jest podpisanie wniosku przez co najmniej tysiąc mieszkańców stolicy. Wniosek i listę do zbiórki podpisów można pobrać na stronie ordoiuris.pl.

„Gorąco zachęcamy do poparcia wniosku o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących wdrożenia Warszawskiej Deklaracji LGBT+. Przepisy prawa nakazują przeprowadzenie konsultacji społecznych na wniosek co najmniej 1000 mieszkańców Warszawy. Władze Warszawy nie mogą zatem zlekceważyć głosu mieszkańców żądających społecznych konsultacji tak ważnej decyzji jaką jest wdrożenie kontrowersyjnych postanowień Deklaracji LGBT+ dotyczących edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO, wprowadzenia do szkół «latarników», czy promujących pracodawców wspierających ruch LGBT” – dodaje Dariusz Stępień, koordynator projektu konsultacji społecznych w Instytucie Ordo Iuris.

Listę z podpisami należy odesłać do końca lipca na adres Instytutu Ordo Iuris (ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa) lub dostarczyć do siedziby Instytutu pod tym samym adresem.

źródło: ordoiuris.pl

Komentarze

panorana2019.07.10 18:47
Tak sobie myślę, co się dzieje w sypialni to zostaje w sypialni. Dlaczego więc ciągle nas bombardują o nie tolerancji? Dlatego, że hetero seksualni nie wychodzą na ulicę w paradach! Może czas to zmienić? Normalność jest dla nas oczywistością więc tego nie manifestujemy. Zobacz co się dzieje!!! Trzeba się zastanowić, byle szybko, co z tym zrobić. Inaczej czeka nas LGBT+ na zawsze!!!!
www2019.07.10 7:25
Tak wygląda karta LGBT w praktyce. https://maxim.photoshelter.com/image/I000039WtZnQdjZA
Malgorzata W2019.07.9 22:11
ROBAKU MARNY ! "Andrzeju hahn", Alberciku" durny geju " ITD. ! Po co ty sie wysilasz! To na nic! Te twoje głupie wpisy, od m-cy to samo, nas nie wzruszają! TO JEST ŻAŁOSNE! Już nawet ci się nie da nas obrazić! Wszystko znamy! Nic nowego! Masz sie za mądrego ? A z " której strony?? Z d...y strony "! To powiedzonko pasuje do ciebie " jak ulał" ! Długo napisałeś! Chcesz się upodobnić do Marii B? Nie! Ona pisze długo, ale jest w tym trochę sensu i nie bluźni! A u ciebie, stosownie do robaka, bardzo miernie i tylko bluzgi! ! DLACZEGO SAM SIE NIE SZANUJESZ? ROBISZ CHŁOPIE Z SIEBIE PARODIĘ !
Janek2019.07.9 21:59
No i kolejna manipulacja! Warszawiacy znakomitą większości wybrali prezydenta Trzaskowskiego ! Więc zignoruje on najwyżej garstkę skrajnych fanatyków ( i dobrze)
tango2019.07.10 5:56
Warszawsioki głosowali na Trzaskowskiego. Ponieważ są słabi intelektualnie nie przewidzieli konsekwencji.
krzysztof2019.07.9 19:41
Badania naukowe pozwoliły ustalić, co się kryje za nazwą ,,robaczek". To Pthirus pubis. Maskował się dobrze, ale został zidentyfikowany.
szmondak z Bródna2019.07.9 18:56
Ordo Iuris? Wyślesz im deklarację poparcia, a oni w odpowiedzi zaczną cię co miesiąc spamować kopertami z drukami przelewów, że niby tacy biedni i na remont siedziby nie mają.
ciekawy2019.07.9 18:07
A najbardziej to gender przeszkadza babciom moherowym i kościelnym pedofilom
Polak2019.07.10 9:23
A oni przeszkadzają tobie, zboku, bo nie możesz teraz dzieciom łapy w majtki wkładać. I nie będziesz mógł, bo ci na to nie pozwolimy!
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.9 17:26
Warszawiacy już się opowiedzieli za LGBT wybierając Trzaskowskiego na prezydenta miasta. Tak więc nie podskakiwać i cicho siedzieć frondooszołomy.
Malgorzata W2019.07.9 22:18
Dumny geju" ? Napisałeś tu słowo:" frondooszołomy"! Rozumiem, że to są wszyscy, co tu na Frondę wchodzą , piszą , czytają! Więc , przykro mi, ALE CZY CI SIĘ PODOBA, CZY NIE, TO TY TEŻ JESTEŚ TYM OSZOŁOMEM ! hahaha!
Polak2019.07.10 9:21
Spadaj zboku
Ania2019.07.9 17:22
Kolejny raz powiela się kłamstwa. W Polsce zajęcia z tzw. edukacji seksulanej, jako przedmiot "wychowanie do życia w rodzinie" są nieobowiązkowe i mogą być wprowadzone najwczęsniej od czwartej klasy podstawowej. Jeśli zajęcia antydyskryminacyjne są "kontrowersyjne" i złe to chyba trzeba być złym człowiekiem, żeby tak twierdzić. Tak więc uwzględniając polskie prawo nikt niczego nie wprowadzi bez zgody MEN-u jako przedmiotu obowiązkowego. Nie wiedzę nic złego w tym, żeby zajęcia miały formę dobrowolną jeśli rodzice sobie tego życzą, a tak właśnie miałoby to wyglądać. Jeśli ktoś sobie nie życzy to sprawa jasna. Z pewnością nie byłyby to zajęcia dla dzieci poniżej 11-go roku życia. Dzieci popełniają samobójstwa, często właśnie w okresie dojrzewania, a my dalej udawajmy, że nic złego się nie dzieje, a całym złem tego świata jest LGBT.
Polak2019.07.10 9:20
Jak to brzmi ;) zajęcia z demoralizacji dzieci są nieobowiązkowe! Szlag mnie zaraz trafi! A zajęcia wkładające dzieciom do głów, że zboczeńcy są normalni są dobre. Qurva!!! Dla kogo dobre, ty chora kobieto???
Es mundus excrementi2019.07.9 17:22
𝐂𝐨𝐠𝐢𝐭𝐨 𝐞𝐫𝐠𝐨 𝐬𝐮𝐦 - 𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈 ebe ebe - 𝐞𝐝𝐞 𝐟𝐚𝐞𝐜𝐚𝐦 robaczku-nowaczku zamiast popisywać się wątpliwą wyobraźnią pójdź do biblioteki, nie jest tak daleko od ciebie, jest na Opolskiej. A może się mylę, może ty z tej to biblioteki szambem blogi częstujesz. andrzejhahn - buc z kibucu
Susła2019.07.9 16:53
"Szczególnie kontrowersyjny jest zamiar wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej." - pewnie, w dobie powszechnego internetu lepiej wszystko puścić na żywioł i każdy wyedukuje się jak chce... A jak kilka osób popełni przy okazji samobójstwo a kilku pozabija własnych kolegów to już nie problem, ważne aby "walczyć z demoralizacją szkołach"...
Polak2019.07.10 9:16
Bełkot :\
alcapone2019.07.9 16:49
Wczoraj w radio wypowiedział się prof. Radosław Markowski, jak się zdaje to znana autoryteta tzw. sił postępu. Ten biedny człowiek ma autentyczny problem - atakują go zewsząd kapliczki, książki o Janie Pawle II oraz książki kucharskie pisane przez siostry zakonne. Dramat tego strasznie prześladowanego człowieka, do tego z dorobkiem naukowym, wzruszył mnie bardzo. Szczególnie te prześladowania ze strony książek kucharskich pisanych przez zakonnice. Nawet myślałem aby założyć fundację która nazbiera środków na odpowiednich specjalistów którym być może udałoby się pomóc zacnemu profesoru.
robaczek 2019.07.9 16:48
majteczki w kropeczki ;] I ZNOWU KATOLICY CHCĄ WSZYSTKIM W MAJTKI I DO SYPIALNI ZAGLADAC wiem wiem. też byście chcieli pobzykać. ale albo zaschlo albo miekko. ale w tym wieku juz tak jest miśki. Chociaż niebieska tableteczki i dziadzius znowu poszaleje ;] dajcie juz spokój. kompromitujecie sie jak islamisci. CO WAS OBCHODZI CO KTO W ŁÓŻKU ROBI????? poważnie patuski? az taka ciekawość czy może........ ZAZDROŚĆ ;] !!!!!!!! chyba zazdrosc, co? ;] reszta ludzkosci czerpie radość z seksu ;] tylko wy macie ze zwyczajnym bzykankiem problem;] nie tak, tak nie wolno, tylko raz w miesiacu. zero zabawek. po bożemu i do spania ;] czy o to chodzi? ;] zazdrość o radość z tej części życia? znacie to? - KIEDY CHRZESCIJANSKA KOBIETA KRZYCZY PODCZAS SEKSU? - Jak chlop chu_ja w firanke wyciera ! ;] buziaczki ******** hihihihi. taki niewinny zarci ;]
tango2019.07.10 5:53
Widzę, że zło głupotą się wysługuje.
Polak2019.07.10 9:13
Nie, tępy juchu, katolicy czyli większość nie chcą, żeby tacy jak ty, zaglądali w majtki naszym dzieciom. Proste?
robaczek 2019.07.10 9:17
naszym dzieciom ;] misiek, przeciez ty nawet baby nie masz ;] bo zeby dzieci miec to trzeba bzykac ;] stary niewyzyty oblechu ;] tak, znam cie ;]
andrzejhahn32019.07.9 16:30
NIE dla zbrodniczego kosciola katolickiego i jego idiotyzmow
X2019.07.9 17:05
Andrzejku, umyj pytę i zapakuj sobie do ryja, obciągnij i przestań kłapać.
zibi2019.07.9 17:09
zbrodniarzem zwyrodnialcem i zboczencem jestes ty
marek2019.07.9 18:09
Wyłącz się kałolubna miernoto.
Cogito ergo sum2019.07.9 16:29
GDYBY IGNOROWAŁ POLAKÓW, TO ROBIŁBY TO CZEGO CHCE WATYKAŃSKI KOŚCIÓŁ. Ale jeśli posłucha Polaków, to pozwoli dzieciom poznawać różne światopoglądy, religie, i ludzi, by nie wyrosły na zaściankowych ciemnogrodów, którzy dają się manipulować klechom i spiskowcom.
ebe ebe2019.07.9 16:29
A tak konkretnie , to o co chodzi w tej ideologii i deklaracji? Czy fronda - mogłaby to zaprezentować.
ciekawy2019.07.9 18:04
Nie chodzi o ideologię tylko o wroga kościoła by była sytuacja ze ich prześladują
Malgorzata W2019.07.9 21:51
Pobierz wniosek i poczytaj sobie! Fronda nie jest rzecznikiem Prasowym tej Fundacji!