Najlepszą obroną jest atak? MPWiK pozywa Wody Polskie - zdjęcie
23.12.20, 18:53Fot. Jan Bodakowski

Najlepszą obroną jest atak? MPWiK pozywa Wody Polskie

5

Prezes Wód Polskich poinformował wczoraj o kolejnej awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zaprzecza jednak, jakoby miało dojść do jakiejś awarii i zapowiada pozew przeciwko Wodom Polskim.

- „Zgodnie z naszymi ostrzeżeniami podziemny rurociąg jest niewydolny i nadmiar ścieków właśnie jest kolejny raz zrzucany do Wisły. Przypominam, że MPWiK nie ma na ten zrzut pozwolenia i są to działania bezprawne!” – napisał wczoraj na Twitterze prezes Wód Polskich.

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes MPWiK Renata Tomusiak zaprzeczyła jednak informacjom, że doszło do jakiejś awarii. W związku z tym zapowiedziała skierowanie pozwu przeciwko Wodom Polskim.

O sprawie w mediach społecznościowych poinformowała też rzeczniczka warszawskiego ratusza, Karolina Gałecka.

- „#MPWiK składa pozew do sądu o ochronę dóbr osobistych spółki, w związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez prezesa @WodyPolskie, Pana @DacaPrzemyslaw” – napisała.

Kak/Twitter

Komentarze (5):

sok z banana2020.12.23 20:22
niech prezes wód polskich napisze, jakie kary nałożył na właściciela czajki za nielegalny zrzut ścieków do Wisły.
Na Lemingrad w lewo wedle brzózki2020.12.23 19:12
No tak, mecenas Giertych znalazł właściwe rozumienie słowa "niewydolny". Jak on moe być wydolny albo nie wydolny jak on tylko przesyła. Niewydolna to może być pompa albo system czy organizm. A ruła to ruła. Dana ruła napotyka na Wisłę, podlega ciśnieniu i musi się lać! Nie bądż pan ruła i nie pękaj pan! Wężykieeeem...
Po 11 ...2020.12.23 19:02
Mój tata jest w szpitalu z Covidem i zapaleniem płuc. Jest ciężko. Wszystkich wierzących bardzo proszę o modlitwę
Twój tate już dawno na łonie Abrahama.2020.12.23 19:09
Pewnie go wkrótce zobaczysz.
edek2020.12.24 9:14
gówniarz