MOCNY sprzeciw rady KEP ds. duszpasterstwa kobiet wobec karty LGBT+  - zdjęcie
15.03.19, 20:27

MOCNY sprzeciw rady KEP ds. duszpasterstwa kobiet wobec karty LGBT+

22

Stanowczo protestujemy przeciw próbom wprowadzenia do stołecznych przedszkoli i szkół tzw. standardów edukacji seksualnej WHO, co zostało zapowiedziane w podpisanej przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karcie LGBT+ – napisali członkowie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet w wydanym dziś (15 marca) stanowisku. Oprócz dokumentu wystosowali również list z protestem do Prezydenta Warszawy.

Publikujemy pełny tekst stanowiska:

Stanowisko Krajowej Rady ds Duszpasterstwa Kobiet
w sprawie tzw. Karty LGBT+

Jako, członkowie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, stanowczo protestujemy przeciw próbom wprowadzenia do stołecznych przedszkoli i szkół tzw. standardów edukacji seksualnej WHO, co zostało zapowiedziane w podpisanej przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karcie LGBT+.

Uważamy za karygodne ogłoszenie tego programu bez konsultacji z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz stowarzyszeniami obywatelskimi. Jest to ewidentna próba wprowadzenia seksualizacji dzieci do przedszkoli i szkół, łamania zagwarantowanego w polskiej Konstytucji fundamentalnego prawa rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z ich własną wolą i wyznawanymi przez nich wartościami. Tym samym w istotny sposób ograniczane są działania wychowawcze ojca i matki, którzy najlepiej wiedzą, w jakim rytmie rozwija się ich dziecko, jakie są jego dotychczasowe doświadczenia, potrzeby i zainteresowania, zwłaszcza w tak delikatnej oraz intymnej sferze rozwoju, jaką jest dziedzina seksualności. Przekazywanie w instytucjach przez obce dziecku osoby treści dotyczących seksualności może być samo przez się przemocą seksualną, gdyż łatwo narusza wrażliwość dziecka, łamie jego poczucie wstydu, stojące na straży godności osobistej, nie uwzględnia potrzeb i woli dziecka do poznawania takich treści. To rodzice powinni odpowiadać na pierwsze jego pytania dotyczące spraw związanych z płciowością i prokreacją oraz towarzyszyć mu w okresie dzieciństwa w poznawaniu tej delikatnej dziedziny życia. Dziś szkoła stoi przed innymi nowymi i ważnymi wyzwaniami, zwłaszcza w zakresie edukacji zdrowotnej, ekologicznej, ekonomicznej, medialnej.

Pragniemy też przypomnieć, że każdy system wychowawczy opiera się na określonej filozoficznej koncepcji człowieka. Dlatego z całą stanowczością odrzucamy biologistyczną i deterministyczną wizję człowieka, która wyłania się ze standardów Światowej Organizacji Zdrowia – człowieka jako osobnika poddanego swoim instynktom, dla którego jedynymi wskazaniami regulującymi życie seksualne są zasady higieny oraz zgoda drugiej osoby na dowolne zachowania seksualne. Standardy te nie mają mocy prawodawczej. Poza tym, gdyby te standardy wcielać w życie, zostałby ukształtowany człowiek, skoncentrowany na własnym „ego” i osobistej przyjemności, dążący za wszelką cenę do zaspakajania własnych potrzeb, zwłaszcza seksualnych, niezdolny do głębokich relacji z innym człowiekiem, do trwałej więzi małżeńskiej i ofiarnej miłości rodzicielskiej. Dziecko ukierunkowane od wczesnego dzieciństwa na koncentrację na poruszeniach sfery seksualnej, staje się łatwo ofiarą przemocy i uzależnień, przestaje być istotą zdolną do wolnego i rozumowego kierowania swoim zachowaniem zgodnie z wartościami wyższymi i normami moralnymi, gotową do wyrzeczeń i poświęceń, do służby innym ludziom i narodowi.

Co do tolerancji wobec osób LGBT, o której mowa w „Karcie” i której mają uczyć osoby specjalnie dopuszczane do prowadzenia zajęć w przedszkolach i szkołach, zapewniamy, że wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecko szacunku do każdego, niezależnie od jego wieku, narodowości, religii, stanu zdrowia i sprawności, a szacunek obejmie także ludzi o odmiennej orientacji seksualnej, gdy młody człowiek dowie się o niej. Takie wychowanie wystarczy, by człowiek nikogo nie krzywdził i nie poniżał. Szacunek wobec każdego to coś więcej niż tolerancja, dlatego powinno chodzić o wychowanie do szacunku wobec każdej osoby, a nie o promocję wśród dzieci i młodzieży zachowań, na które w jakiejś grupie społecznej jest przyzwolenie.

Oświadczamy więc, że zrobimy wszystko, aby do realizacji programów, które zamiast budować, niszczą człowieczeństwo, nie doszło. Wykorzystamy w tym celu wszelkie możliwości prawne, zawodowe, pozarządowe i medialne. Gra toczy się o przyszłość narodu, o to, jakie jednostki będą tworzyć naszą wspólnotę. Czy będą to jednostki egoistyczne i narcystyczne, skoncentrowane na seksualności, niezainteresowane życiem małżeńsko-rodzinnym, pogardzające ludźmi przywiązanymi do wartości chrześcijańskich stanowiących fundament cywilizacji europejskiej, czy też będą to jednostki gotowe do realizacji wartości wyższych dla dobra wspólnego, altruistyczne, o postawach prorodzinnych i wspólnototwórczych.

Warszawa 15.03.2019

yenn/episkopat.pl

Komentarze (22):

pendragon666662019.03.16 20:04
banda nierobow koscielnych
izydor2019.03.16 18:50
Do Episkopatu; Przestańcie biadolić i wysyłać bezskuteczne pisma. Pokażcie wreszcie że umiecie bronić wiary,sakramentów,prawdziwie katolickich rodzin. Trzaskowski propaguje zgorszenie na cały kraj a Wy co konferencje debaty, puste gadanie.Niech wasza mowa będzie'' TAK TAK NIE NIE'' Ekskomunika to jest to na co zasługuje. Tylko czy nie jesteście beznadziejnie ''letni'' aby to przeprowadzić .
teresa2019.03.16 18:33
A ja mocno sprzeciwiam się lobby homoseksualnemu wśród Biskupów i pora żeby wyrzucili ze swego grona homoseksualistów. Bo są powodem zgorszenia i cudzej krzywdy. Słowa Pana Jezusa: lepiej sobie kamień młyński uczepić u szyi...........
Hanna2019.03.16 18:27
A ja mocno sprzeciwiam się lobby homoseksualnemu wśród Biskupów i pora żeby wyrzucili ze swego grona homoseksualistów. Bo są powodem zgorszenia i cudzej krzywdy. Słowa Pana Jezusa: lepiej sobie kamień młyński uczepić u szyi...........
andrzejhahn32019.03.16 12:30
banda noerobow koscielnych i pasozytow spolecznych
zbyszek2019.03.16 11:56
Chciałbym by Episkopat publicznie ekskomunikował osoby popierające związki inne niż mężczyzny z kobietą !!! Osoby publiczne gdyby chciały powrócić do Kościoła musiały by publicznie przed spowiedzią uznać błąd i wyrzec się poparcia dla zboczeń
Tomek2019.03.16 9:39
Zalecam trollom lewackim poczytanie statystyk. Pedofilia wśród różnych grup zawodowych. Pamiętam, że na najwyższym miejscu byli zdaje się budowlańcy. Czemu nie kamienuje się budowlańców zatem? Nich to da do myślenia krytykom kleru - albo jesteście najemnikami albo głupcami.
Maria Błaszczyk2019.03.15 23:16
A po wczorajszym Fronda wciąż ich cytuje... Mogłoby się wydawać, że wczoraj już wszyscy zobaczyli, że jest to towarzystwo z jakimś... no... defektem. Etycznym i - zdaje się również - intelektualnym. Że jest taki poziom kompromitacji, po którym się przynajmniej udaje, że ktos nie istnieje. Cała Polska uszłyszała, jak abp Stanisław Gądecki o gwałceniu dzieci nie mówił, za to miał dużo do powiedzenia o tych, co się odważą na ten temat odezwać. Jak abp Marek Jędraszewski w kontekście pedofilii krytykował zasadę "zero tolerancji" - porównując ją do Holokaustu i zbrodni komunizmu. Niestety nie był łaskaw sprecyzować, jak a ilość tolerancji wobec gwałcicieli dzieci powinna być stosowana. Pełna tolerancja? Dużo tolerancji, ale z lekką przyganą? Czy można jednak być przeciw, byle nie za bardzo?? Winna okazała się antykoncepcja, internet, pornografia, turystyka seksualna oraz – tu przyznaję, coś nowego, zupełnie zdębiałam – handel organami. Do tego żądanie, by ""Okazać miłosierdzie sprawcom" - ale za to brak "przepraszamy"...
Wojciech2019.03.15 22:40
Należy wprowadzić zakaz pedałowania. Homoseksualiści powinni być leczeni. Najlepiej przymusowo.
Stachu2019.03.15 22:52
Podobno (jak donoszą "Dane z d...y Polska") większość homoseksualistów to ateiści. A nie wynaleziono do tej pory metody "leczenia homoseksualizmu" która nie wymagała by od pacjenta "zaufania Chrystusowi". Serio. Nie ma metody "leczenia z homoseksualizmu ateistów".
andrzejhahn32019.03.15 22:39
banda koscielnych nierobow i pasozytow spolecznych
JaKi2019.03.15 22:21
A ja rozumiem sprzeciw Episkopatu,chcą pomagać swoim. Dzieci po takiej edukacji w szkole,nie są już tak łatwym celem seksualnych drapieżników w czarnych sukienkach. Jeszcze by się dowiedziały jakie zachowania dorosłych wobec dziecka są nieakceptowalne, na co zwracać uwagę, czym się niepokoić, jak reagować i komu zgłaszać przypadki nadużyć.Lepiej niech żyją w nieświadomości do 15 roku życia. A Episkopat przyczynia się do dalszego krzywdzenia dzieci przez zboczków.
izydor2019.03.15 21:47
Do Episkopatu. Pokażcie wreszcie że do czegoś się nadajecie , pokażcie że umiecie bronić wiary katolickiej jej sakramentów. Przestańcie pisać bezskuteczne protesty którymi Trzaskowski i Rabiej podcierają sobie tyłki . Zacznijcie wreszcie działać , niech wasza mowa będzie ''TAK TAK NIE NIE" Trzaskowski i Rabiej propagują zgorszenie na cały kraj a Wy co , konferencje i debaty!!!!! Ekskomunika . Tylko czy stać was na to? A może już jesteście całkowicie LETNI .
Cipak2019.03.15 21:41
??????
anonim2019.03.15 21:32
yebac ich
Stachu2019.03.15 21:11
Od razu przypomniała mi się inna konferencja na temat kobiet, z 2012. Pamiętacie? Śmieszyło was to wtedy, prawda? https://www.huffingtonpost.co.uk/2013/06/28/saudi-arabian-womens-conference-picture_n_3515062.html
kibic2019.03.15 21:02
Lepiej późno niż wcale !!!
Paweł2019.03.15 21:01
Przeciw pedofilii w swoich szeregach już tak mocno się nie sprzeciwiają.
JaKi2019.03.15 22:24
Szkoda że biskupi nic nie słyszeli o Pokucie,Żalu za grzechy czy Zadośćuczynieniu.Smutne to.
andrzejhahn32019.03.16 12:31
albowiem to jest banda koscielnych nierobow i pasozytow spolecznych
Pan dobra rada2019.03.15 20:50
Szkoda, że tak chętnie nie zabierali głosu jak niepełnosprawni protestowali w sejmie. Wtedy to nie była ich sprawa ... obłudnicy jedni.
dz2019.03.16 12:49
Szkoda, że uwierzyłeś, że tam chodziło o niepełnosprawnych. Tak samo jak Broniarzowi chodzi o nauczycieli.