Minister Szymański: Porozumienie tak, ale nie za wszelką cenę - zdjęcie
09.12.20, 12:30fot. yt/konfederacja lewiatan

Minister Szymański: Porozumienie tak, ale nie za wszelką cenę

8

- Weto ma głęboki sens, jeżeli prowadzi do lepszego porozumienia w danej sprawie. W tej konkretnej sprawie, która nie jest sprawą o skali państwowej, narodowej, byłoby lepiej, żeby nie była przedmiotem gier partykularnych, partyjnych i wąskich, bo ta sprawa ma taką doniosłość i zasługuje na takie traktowanie – powiedział minister ds. UE Konrad Szymański podczas posiedzenia komisji sejmowej, w trakcie której omawiano negocjacje ws. budżetu UE.

Dodał też:

- Państwo mają prawo do jakiejkolwiek oceny tego w jakim jesteśmy momencie, ale namawiałbym do tego, aby w tej jednej sprawie przynajmniej życzyć rządowi, bo jeśli te negocjacje się nie powiodą to będziemy świadkami, będziemy widzieli konsekwencje bardzo poważnego kryzysu politycznego, który myślę, że nie powinien cieszyć w Polsce nikogo, bez względu na to i w jaki sposób można się przy tej okazji +ogrzać+ to nie powinno to cieszyć nikogo, kto ma jakiekolwiek poczucie odpowiedzialności za kraj

Jak zaznaczył minister ds. UE, celem weta ma być lepsze porozumienie,a samo weto było wielokrotnie omawiane i uzasadniane, że nie chodzi w nim o sam instrument warunkowości, ale o "deformację tego instrumentu, która nastąpiła za sprawę PE".

 

mp/niezalezna.pl/pap

Komentarze (8):

Anonim2020.12.10 0:47
Niech nie podpisują pułapka Niemców
katolicka deratyzacja Polski2020.12.9 16:08
Polski juz nie ma. Powszechna radosc Gowina,Konfederacji i Komuny.
Po 11...to göwno w dworcowych WC - niespłukiwalny.2020.12.9 13:24
AAAtomek, jle_ffm, Natalja Siwiec, Göwno z Nilu, MT (‿ˠ‿), MaxFiend, ladychapel, Krakus, Suweren, Darek, Jonasik, okazyjnie "kretynizacja", Anonim.... itp. To duet parchów Tadziu i Jasiu Hateprick-Woleński. . . . . .
Stefan2020.12.9 13:07
Nie chcę nikogo obrażać. Ale wszyscy widzimy jak jest. Myślę, że porządni ludzie już opuścili szeregi PO po tym jak zobaczyli ich wysiłki zmierzające do niszczenia Polski na arenie międzynarodowej. Jednak tych którzy zostali, którym nie przeszkadza ta antypolska działalność, tych w istocie niemieckich polityków mieszkających w Polsce, należy określić jednym słowem: ---POtałachy--.
Monika2020.12.9 12:52
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
25:22020.12.9 12:48
:)
Po 11 ...2020.12.9 12:48
Ciekawe czy Ziobro wyleci?
Po 11 ...2020.12.9 12:36
Porozumienie już jest. Coś mi się wydaje, że mamy dziś zagwarantowany wesoły wieczór. Wieczór szydzenie z PiSu :))