Mieszkańcy Mokotowa pozywają Warszawę - zdjęcie
02.07.19, 10:49(fot. Epp/ CC BY SA 2.0/ wikimedia)

Mieszkańcy Mokotowa pozywają Warszawę

5

Mieszkańcy Moktowa zapowiedzieli złożenie pozwu przeciwko warszawskiemu ratuszowi miejskiemu. Ich zdaniem, władze miasta nie robią nic z tym, że drzewa w dzielnicy są w złym stanie. Co więcej, przybywa ich zdecydowanie za mało, a te które stoją są systematycznie wycinane. 

Radca prawny Marcin Bachman zapowiedział, że przygotuje pozew mieszkańców od strony prawnej. Chcą oni złożyć pozew zarówno w sprawie wycinki starych drzew, jak i ich zaniedbania.

- Myślę, że bez problemu zbierzemy bardzo dużo podpisów. Może to uzmysłowi urzędnikom, że miasto, tnąc drzewa, wyrządza nam ogromną szkodę - powiedział Bachman rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

W internecie pojawiły się również hashtagi #TrzaskowskiNieWycinaj i #TrzaskowskiPodlejDrzewo, które mają zmobilizować do działania prezydenta stolicy. 

Wycinanie drzew w stolicy trwa od dłuższego czasu. 

bz/polskieradio24.pl

Komentarze (5):

Nero2019.07.2 20:55
Prezydent Warszawy Trzaskowski nie nadaje się na to stanowisko, nie umie zarządzac tak dużym miastem,łamie zasady ,łamie konstytucje, naraża nasze dzieci w szkołąch, dno zarządzania.
PePe2019.07.2 11:17
Popieram przedmówcę. Nie podpisuję w Warszawie niczego i nikomu, z wyjątkiem wniosku o referendum o odwołanie Trzaskowskiego, jeśli taki powstanie. Chciała lemingoza to ma. Jak odczuje swój wybór na własnej d.pie, może zmądrzeje. Chociaż szanse na to nikłe.
Nero2019.07.2 20:56
Trzaskowski powinien odejść z tego stanowiska.
polak2019.07.2 11:07
nie żałuje warszawieków winni dostać w d......ę ile wlezie od pedalskich rządów --może zmądrzeją/
Kazek2019.07.2 11:30
warszawiaków(???) to "młodzi, wykształceni, z dużych miast" tak głosowali. nawiasem ta napływowa masa jest akurat z małych miast i miasteczek, a ich wiedza o Warszawie i nie tylko jest na poziomie piaskownicy, nie obrażając przedszkolaków.