Matka Kurka: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Andrzej Duda wygra walkowerem - zdjęcie
21.02.20, 15:00Fot. PiS via Flickr

Matka Kurka: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Andrzej Duda wygra walkowerem

85

Pożalę się trochę na wstępie, jak wiadomo jestem „codziennym felietonistą” i co za tym idzie muszę tak kombinować, aby samego siebie nie zanudzić i jeszcze przy tym przykuć uwagę Czytelnika. Czasami felietony piszą się z palca albo są przepisywane prosto z głowy. Bywa jednak, że przychodzą trudne dni i nie tyle weny brakuje, co dobrego tematu. Jak się łatwo po moich żalach domyślić, dokładnie dziś jest jeden z takich trudnych dni. Nie ma o czym pisać, można jedynie wałkować w kółko te same tematy. Wprawdzie krąży po prawej stronie medialnej nowa „taśma”, tym razem z Millerem i Kulczykiem, ale na kim to zrobi wrażenie, że „Bolek nie przeskoczył płotu”? Od lat wiadomo, że nie przeskoczył i jeszcze więcej wiemy o Banasiu – pisze Matka Kurka w swoim najnowszym tekście opublikowanym na Kontrowersje.net

Jednym podsumowującym zdaniem, mamy flautę polityczną, nie licząc na siłę rozdmuchiwanych sensacyjek i towarzyskich wojenek pomiędzy dziennikarzami, prowadzonych na Twitterze, zupełnie nic się nie dzieje. Na starcie kampanii, która mogłaby zdecydować o prawdziwej rewolucji na polskiej scenie politycznej, tematami dnia są pączki i wyeksploatowany na śmierć środkowy palec posłanki. Nawet onkologia jakoś przycichła i jeśli się już coś nowego w eterze pojawia, to dotyczy jednej jedynej kampanii Andrzeja Dudy. Trudno w to uwierzyć, ale w tej chwili urzędujący Prezydent RP wykazuje większe zaangażowanie niż wszyscy pozostali kandydaci. Dla mnie, felietonisty, taki stan rzeczy jest prawdziwą katorgą, przecież nie będę klepał tych samych frazesów o gigantycznej przewadze i coraz bliższym zwycięstwie w pierwszej turze?! Ani mnie się nie chce powielać znanych opinii, ani Czytelnicy nie pozostaną dłużej na stronie niż parę sekund.

Co robić, o czym pisać na stracie kampanii prezydenckiej? Przedziwna sytuacja, ale prawda jest taka, że niczego nowego napisać się nie da, co w porównaniu z kampanią 2015 szczególnie nieprawdopodobnie wygląda. Wówczas nie była dnia, żeby nie padła jakaś rewelacja, czy to „szogun”, czy „macać kury”, czy „przytul panią”. Po pięciu latach prezydentury Andrzeja Dudy dyżurne bandziory z KOD stają na głowie, aby zrobić powtórkę z Komorowskiego, ale to się z oczywistych względów nie udaje i po drugie bije w Kidawę-Błońską. Z drugiej strony trzeba być uczciwym i powiedzieć, że kampania urzędującego prezydenta też jest nudna, z bardzo prostego względu, to powtórka z 2015 roku. Andrzej Duda w taki sam sposób walczy o drugą kadencję, jak walczył o pierwszą, ciężko pracuje, głównie w teranie i ściska tysiące rąk Polaków. Zewsząd nuda, ale tylko jedna nuda jest pożyteczna i decydująca o zwycięstwie w wyborach.

Każdy głupi wie, że pretendenci muszą się starać trzy razy bardziej niż obrońca tytułu. A co widzimy? Gdyby połączyć wszystkie kampanie wszystkich kontrkandydatów, to wyjdzie z tego połowa kampanii Andrzeja Dudy. Jeśli przesadzam w tym obrazowym opisie, to na niekorzyść obecnego prezydenta. Pojęcia na przykład nie mam, co robi Kosiniak-Kamysz? On nadal startuje, czy zrezygnował? Gdzieś mi mignął nowy wizerunek Bosaka z bródką na Lincolna, ale zaraz się ogolił. Biedronia ostatni raz widziałem w zeszłym tygodniu, Hołownia przejechał się tramwajem i tak się przestraszył tej podróży w towarzystwie żywych ludzi, że zaraz zapadł się pod ziemię. I nawet kolejne wpadki Kidawy-Błońskiej giną w natłoku informacji, co akurat działa na jej korzyść, w tym sensie, że nie pogrąża w jeszcze większej śmieszności i nijakości.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Andrzej Duda wygrywa wybory walkowerem. Jest jedynym kandydatem, który wyszedł na boisko i z braku przeciwnika ostro trenuje przed dniem wyborów. Tak to wygląda i naprawdę proszę nie traktować niniejszego felietonu, jako prostackiej figury retorycznej i taniej propagandy, chętnie skorzystam z podpowiedzi o czym pisać, żeby było ciekawie. Kampania 2020 w wykonaniu Andrzeja Dudy jest kopią kampanii 2015, natomiast jako całość przypomina drugą kadencję Kwaśniewskiego, który nie miał z kim przegrać. Nie twierdzę, że to się nie zmieni, ale tu i teraz nie ma o czym mówić, Andrzej Duda wygrywa walkowerem.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (85):

Polak2020.02.23 14:27
Póki co jedynym gotowym grać wdzięcznego Adrianowi jest pisowski kandydat na posła. A i to wychodzi w dość drewniany sposób.
Pascal2020.02.23 12:12
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji na które przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg" art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jest posłusznym wykonawcą poleceń Prezesa PiS-u. Woli 2 mld zł przeznaczyć na propagandę pisowską, która wspiera jego kampanię wyborczą tj. tzw telewizję "publiczną" niż na leczenie dzieci chorych na nowotwór. Ten człowiek nie powinien przejść do drugiej tury!!!
sara miriam2020.02.23 12:39
Ty cały jesteś ZŁAMASEM.
PRAWDA JEST TAKA 2020.02.22 22:07
ŻE ANDRZEJ POWINIEN RACZEJ ZOSTAĆ KSIĘDZEM A NIE PREZYDENTEM. TAKĄ MA OSOBOWOŚĆ I TAKI STYL REPREZENTUJE (PAD PO HOSTIĘ CZY INNE KATO-BZDURY) NIESTETY OTUMANIONY KATO-PIERDAMI POLSKI WYBORCA WIERZY MU TAK JAK BOZI. I W TYM JEST PROBLEM. ODWIECZNY.
violencja2020.02.22 21:26
Duduś robi gest Hai Hitla...takie skojarzenie
Walter2020.02.22 12:45
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Mam nadzieję, że wygra kandydatka opozycji, będzie nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest prawnuczką Prezydenta Wojciechowskiego i wnuczką Ministra Grabskiego. Jeśli wygra wybory, to będzie kontynuowała tradycję rodzinną. Jej ewentualne zwycięstwo będzie oznaczało koniec absolutnych rządów Jarosława Kaczyńskiego.
Walter2020.02.22 11:35
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jego prezydentura polega na wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli w maju dojdzie do jego reelekcji na następną kadencję, to przez następne pięć lat będzie łamał ustawę zasadniczą i wykonywał polecenia Prezesa PiS-u. Czy chcecie takiej głowy państwa dla naszego kraju?
anonim2020.02.22 9:19
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
bezimienny jam2020.02.22 0:06
Matka kurka? Ten wielokrotnie skompromitowany człowiek, niewypłacalny dla sądu, bo bezrobotny jest waszym felietonistą? Przecież to wiocha cytować takiego typa, na utrzymaniu żony.
a102020.02.21 21:54
szogun tez byl taki pewien , niedocenianie klakierze przeciwnikow konczy sie pogromem , ciebie tylko 28 proc widzi na druga kadencje
obserwator2020.02.21 21:50
Ostrożnie z tymi zachwytami, bo jak wojenki w PiS nie ucichną to będzie kiepsko. Po co grali ostatnio Banasiem przeciw Dudzie? Kto - Ziobrysci? - chcieli przykryć kampanie Dudy i ogłaszanie przez niego składu komitetu wyborczego z panią Kieryłło na czele - od Gowina! Wyborcy PiS mają już dość takich akcji - jak za komuny - cyrk CBA z waleniem do drzwi o 6 rano! i gonitwa mediów za funkcjonariuszami. To się kojarzy z najgorszą komuną i żadne opowieści pani Marszałek czy PiS, że nie ma ochrony dla swoich, tego nie wytłumaczą. Ludzie mają już dość takich spektakli i zawsze będą stawali po stronie prześladowanych - tak jest psychologia tłumu!
gumowa kaczka2020.02.21 20:37
to może ogóle nie organizować wyborów ,dać walkowerem prezydenturę a pieniądze za ich organizacje przekazać na TVP
Antychryst2020.02.21 20:17
Mi szczególnie zapadło w pamięć jego przyjęcie ślubowania od PRL owskiego prokuratora Piotrowicza i od Pawłowicz - nasz prezydent IDEALNY....
athos2020.02.21 20:20
Pawłowicz-hejterka, zablokowana na twitterze.
Antychryst2020.02.21 20:13
Stara jak świat metoda manipulacji. Trzeba przekonać ludzi ze wygraną mają w kieszeni. Na pewno pamiętacie jak 3 wybory z rzędu przegrał Kaczyński i przed każdymi wyborami zapewniał ze tym razem na pewno wygra. No ale cóż ciemny lud głosujący na PiS wszytko kupi.....
interia.pl i inne wyniki2020.02.21 20:10
Póki co zablokowałem wyskakujące okienka z portalu fronda.pl.
Marian2020.02.21 18:47
Prorok czy znowu pijany ?
Daniel K2020.02.21 19:05
Dlaczego zabierasz się do komentowania, skoro po twoich wymiocinach widać jak na dłoni, że nie potrafisz myśleć ! Czytaj i ucz się od mądrych ludzi w myśl przysłowia „jak byk pierdzi to wół wącha” !
To ,, " nie jest cudzysłów2020.02.21 20:18
Danielu K., popracuj na interpunkcją.
moderator2020.02.21 18:45
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Lennon2020.02.21 18:20
Opłacana przez tyrana ze wschodu partia, pełna komuchów i ludzi z niepewną przeszłością, budująca swoje poparcie na zabobonach (bo czymże są religie? Czyż nie tym, żeby ich kapłani mogli żyć bez ograniczających ich ram prawnych i za cudze pieniądze)? I takiej partii prezydentem ma być po raz kolejny "długopis" Duda. Tylko taki bardziej nalany z twarzy. Nie wnikam dlaczego, tapeta ukryje powód. Głupiście i tyle. Partia ubeków zrobiła wam z mózgu galaretę. Zero myślenia, zero oceny. Nie, nie jestem fanem Kidawy. Nawet nie do końca wiem, co ona proponuje (a może i nic nie proponuje, albo też jest czyimś agentem). Ale do nagłej cholery kim są ludzie od "zamachu", kwalifikowani przez szeregowego posła ramię w ramię z ubeckim sędzią jako gorszy sort? Kim są ludzie, których "fak" Lichockiej razi? Jeżeli nie rozumiecie gry, w którą zostaliście wciągnięci, to oglądnijcie Wielkiego Szu. Co powiedział? "Szczęście? Hm, szczęście trzeba umieć sobie zorganizować!" Poprzednicy też organizowali. PIS organizuje nachalnie. A PAD? Wytapetowany na matowo w Dudabusie. A oczy się błyszczą ;)
sara miriam2020.02.21 19:28
Co to własną kampanię prowadzisz? bo smierdzisz ruska onucą
Lennon2020.02.22 17:51
Nie prowadzę własnej kampanii. Po prostu myślę, a nie wącham obcych.
anonim2020.02.21 17:29
pycha kroczy przed upadkiem
Topek2020.02.21 17:05
Pis nikogo mądrego wystawić na prezydenta nie potrafi bo u nich same psychole, oszołomy, lizusy, złodzieje, przestępcy których między sobą ułaskawiają a w sumie to itak obojętne bo rządzi zakompleksiony i pokrzywdzony przez cały świat Kaczyński
Filmy online2020.02.21 17:04
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Pisbusters2020.02.21 16:56
Ten gest znam z 39 a du-pa tak do kulawego dyktatorka hajluje?
Albert2020.02.21 16:36
Klęcznik na zdjęciu pięć piw zamawia?
Krzysztof 2020.02.21 16:23
Czyli prezydentem PiS może byc nawet sokowirówka przy takim poparciu społeczeństwa.
Durczykiewicz2020.02.21 16:06
Może niech Pan puści wodze fantazji i napisze, co to by było gdyby Europie nagle coś walnęło do głowy i na powrót stała się prawdziwie chrześcijańska...wow, to by dopiero były fajne czasy, aż strach pomyśleć....co by się działo z biednymi biedroniami komunistami i tym podobnymi osobami....nie mieli by wyjścia tylko emigracja albo....przymuzowa akceptacja chrześcijaństa....biedni muzułmanie by uciekali gdzie pieprz rośnie przed życzliwością i miłosicą nasza - oczywiście ci, którzy nie porzucili islamu...tak wiem,marzenie ściętej głowy...i jeśli chodzi o muzułmanów to akurat dosłowne porównanie....no cóż pomarzyć można,,,,pozdrawiam wszystkich WIerzących Frondowiczów!
Darek2020.02.21 17:05
Zapomniałeś dopisać biednych naukowców, nauczycieli, lekarzy, informatyków, mechaników, elektryków, kobiety które chcą samodzielnie decydować o swoim majątki lub go posiadać, Żydów, ateistów, i generalnie większości obecnych mieszkańców starego kontynentu.
Elektor2020.02.21 16:05
Wielgucki zorganizuj 1,5-godzinną debatę Duda - Bosak. Zobaczymy czy twoja Duda w ogóle dociągnie do końca czy zrezygnuje walkowerem.
guess who2020.02.21 16:04
I znowu będzie na Frondzie ani słowa o skokach? "NIEMIECKA SIŁA! Gaiger, Layhe i Kraft deklasują rywali. Polacy bez szans w Rasnovie. Przeczytaj KONIECZNIE!!!"
Polak Ateista Durny Gej2020.02.21 18:44
3 Polaków w pierwszej dziesiątce a ten zajob mówo, że bez szans ! Kibicuj dalej Niemcom PO-je-bie !
bezlitosny internauta2020.02.21 20:15
Obok "PO-je-ba" to ty dziadku w życiu nawet nie stałeś.
Chory Portier2020.02.21 15:46
Jak powiada nieodżałowany towarzysz Michnik: "Duda musiałby przejechać na śmierć na czerwonym świetle na pasach jakiegoś geja będącego w ciąży ze swym mężem, żeby przegrać wybory". Ale to mało prawdopodobne. Nawet Środa z Hartmanem to przyznają.
klaus2020.02.21 15:36
Matka Kurka nie docenia TVNu, GW, a to bardzo duży błąd już w niedługim czasie przekona się prawica czym jest TVN, a tak na marginesie za własne zaniedbania w tym zakresie WSI nigdy nie odpuszcza.
wyobraźnią to ty nie grzeszysz matole 2020.02.21 15:19
@katolik Uważaj towariszcz Keller-Krawczyk abyś od tego "katolicyzmu" nie dostał zapalenia hemoroid.
Wies2020.02.21 15:18
Przestraszył się żywych ludzi - dobre.
Wyborca Polak-katolik2020.02.21 15:18
Prawdziwy katolik głosuje tylko na katolika! Chcemy kandydatury Ojca Rydzyka!!! Naród błaga! Apelujemy - ojcze Tadeuszu kandyduj!!!!
katolik2020.02.21 15:29
Spróbuj Go namówić, będziesz jego prawa reką
katolik2020.02.21 15:16
Dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesnahołow obwoźni społeczni sprzedawcy śmierci eutanazja aborcja lgbt gender śmierc fizyczna i psychiczna. Kładę przed tobą błogosławieństwo albo przekleństwo. Kara osobistego przekleństwa!
sara miriam2020.02.21 17:44
Z jakiego ty kościoła ?...
katolik2020.02.21 19:58
Z sara miriam
Drugą "zaletą" Konfederacji, lubią petro-kopiejki.2020.02.21 15:16
𝐆𝐥𝐨𝐬𝐮𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡, 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐚 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
trzeba przyznać, że "leningrad" go przygotował2020.02.21 15:15
. Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
kgb2020.02.23 18:57
kopiuj i wklej, tak od miesięcy nędzny ubecki prowokatorze
Stachu2020.02.21 15:14
Jacek Saryusz-Wolski - Lista spraw zrealizowanych lub realizowanych obecnie przez rządy B. Szydło i M. Morawieckiego: - program 500 plus - program mieszkanie plus - reformę szkolnictwa - przywracanie stoczni, zbrojeniówki - obniżenie wieku emerytalnego - trwa reforma sądownictwa - skuteczność na arenie międzynarodowej (koniec relokacji imigrantów) - ukrócenie bezkarności komorników i sędziów - objęcie nadzorem KNF hochsztaplerów finansowych nazywających siebie pośrednikami i doradcami finansowymi - reforma emerytur – dezubekizacja - darmowe leki dla seniorów - program prorodzinny - program pracy obowiązkowej dla więźniów - obniżenie podatku CIT dla firm - likwidacja umów śmieciowych - spadek deficytu budżetowego - reforma armii i zbrojenie wojska - przywrócenie polityki historycznej - darmowe szczepienia dla duieci - naprawa praworządności w TK - walka z oszustami WAT - walka z korupcją - wywaleniez prokuratury i izb komorniczych nieudolnych i nieuczciwych ludzi - wprowadzenie ustawy o zakazie odbierania dzieci przez sądy z powodów biedy - wprowadzenie karalności za kąamstwa oświęcimskie - podniesienie kwoty wolnej od podatku - podniesienie minimalnej pensji - podniesienie minimalnej emerytury - spadek bezrobocia - pierwszy raz w historii Polski sprzedaż obligacji skarbowych na rynku międzynarodowym z ujemną stopą procentową - uruchomienie rządowego programu o wysokości 1 mld zł dla przedsiębiorców dla wspierania innowacyjności - wykupienie dziedzictwa narodowego z kolekcji zabytków Czartoryskich - rezygnacja z zakupu bezużytecznych Caracali - zablokowanie sprowadzania terroryzmu do Polski - ........ ........ nie uwzględniono nowych propozycji, rozwiązań i projektów rządowych ostatniego roku. Postaram się je uzupełnić ! - program przeciwko smogowi i dopłat za wymianę pieców, program dostępność plus, program budowy i remontów dróg lokalnych, program dopąat do budowa żłobków i przedszkoli, program wyprawka 300 plus, obniżenie podatku CIT do 9 %, program pomocy nowym firmom start-UP, wielkie inwestycje jak przekop mierzei wiślanej, budowa Via Carpatia, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, Budowa tunelu w świnoujściu , dokończenie Zakopianki. Czy wy kut-asy krytykanci uważacie, że to mało ?!!! Czy wy kut-asy uważacie się za mądrzejszych od Jacka Saryusza-Wolskiego ?!!!
sara miriam2020.02.21 15:25
Hej ! A gdzie kolejka na Kasprowy ?...a gdzie 1200- "Jarkowe dla seniorów", a gdzie LOT ?, gdzie Orlen, etc, etc.....?
Krzysztof 2020.02.21 16:27
Jacek Saryusz-Wolski -PO Mateusz Morawiecki-PO Brawo Platforma Obywatelska Zapomniałeś napisać o 30 nowych podatkach i opłatach wprowadzonych przez PiS, zerowej pomocy frankowiczom,kwocie wolnej od podatków której nie ma,bezpłatnych leków których brak itd.
sara miriam2020.02.21 17:42
Jesteś ruskim trollem.
Krzysztof 2020.02.21 18:37
Dlaczego? Podasz w którym miejscu kłamię czy będziesz udawał że tego nie czytałeś?
empower2020.02.22 8:41
za to pozorne podniesienie kwoty wolnej to duj wam chupę i na grób. Głupi jesteś czy upośledzony? Kwota wzrosła bezrobotnym i politykierom. Mieszkanie plus ktoś widział? Podatki i opłaty wzrosły przez rozdawnictwo, reszta bez znaczenia dla normalnych ludzi. A teraz idź się waflu kruszyć w rytmie kurskiego disco polo.wyPAD złodzieje
Leszek 2020.02.21 15:12
Akademia PAFERE: Mirosław Matyja. Szwajcarska demokracja szansą dla Polski https://www.youtube.com/watch?v=_q1QODc8dQs
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!!2020.02.21 15:12
@Leszek A ty nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o Polszu grażdanin.
Leszek 2020.02.21 15:12
PREZYDENT OSTATNIEJ SZANSY “SZWAJCARSKA DEMOKRACJA SZANSĄ DLA POLSKI?” - KSIĄŻKA DO POBRANIA ZA DARMO! POLSKA SEMIDEMOKRACJA - KSIĄŻKA https://jerzyzieba.com/polityka
nie znasz, NIE OTWIERAJ!!! 22020.02.21 15:11
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Leszek2020.02.21 15:23
Z pewnością jesteś gamoniem.
Zyg2020.02.21 15:11
Jeśli po konwencji wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy 15.02.2020 w Warszawie jeszcze ktoś jest niezdecydowany na kogo powinien głosować w wyborach prezydenckich 10 maja, to znaczy, że nie jest Polakiem, ale jest głupi i już nigdy się do niczego nie przekona !
Leszek 2020.02.21 15:11
Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?" - Mirosław Matyja Współczesne demokracje, w sensie ustrojowym, można podzielić na demokracje parlamentarno-gabinetowe, demokracje prezydenckie i demokracje parlamentarno-prezydenckie. Osobliwe, jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie ustrojowe reprezentuje w świecie tradycyjnych demokracji ustrój państwowy Szwajcarii, który jest przykładem systemu rządów zgromadzenia lub demokracji bezpośredniej. W książce prof. Mirosława Matyi pt. „Szwajcarska demokracja bezpośrednia szansa dla Polski?” przedstawiony został system polityczny Szwajcarii oparty na demokracji bezpośredniej czyli woli ludu. Autor pisze o „demokratycznym fenomenie” szwajcarskiego ustroju politycznego, który jest unikatowy w skali światowej i podejmuje interesujący temat wprowadzenia instrumentów demokracji bezpośredniej w Polsce. https://ksiazki.pafere.org/book.php?id=11
Stefa2020.02.21 15:10
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
sara miriam2020.02.21 15:20
AMEN
Leszek 2020.02.21 15:10
Głównym założeniem demokracji jest udział społeczeństwa w procesie decyzyjnym państwa. Im udział ten jest większy, tym bardziej ustrój spełnia założenia idei demokracji. Sztandarowym przykładem wysoko rozwiniętej demokracji bezpośredniej jest model szwajcarski określany przez wielu badaczy >>demokratycznym fenomenem<<". Tak rozpoczyna się książka prof. Mirosława Matyi – „Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?”, którą Fundacja PAFERE ma przyjemność zaoferować tym wszystkim, którzy chcieliby się bliżej zapoznać z ustrojem Szwajcarii i lepiej zrozumieć, na czym polega jej fenomen w skali świata. Jak to możliwe, że tan niewielki alpejski kraj stał się tak wyjątkowy? Pytanie też, czy wszystkie inne kraje, które nie chcą czerpać ze wzorców szwajcarskich uważają jej ustrój za zły, nie wart implementacji na własny grunt, czy też z innych względów nie chcą tego robić? „Po 1848 roku, kiedy wprowadzono w życie szwajcarską konstytucję i obowiązujący do dziś ustrój, Szwajcaria przekształciła się z zacofanego i biednego narodu w społeczeństwo cieszące się niespotykanym w świecie dobrobytem i stabilnością polityczną”. Stało się tak mimo tego, że poszczególne kantony nie tylko mocno się od siebie różniły pod wieloma względami – choćby językowymi – ale były także ze sobą skłócone. Mirosław Matyja stwierdza, że to wola kompromisu oraz – związana z tym – akceptacja poglądów przeciwników politycznych legły u podstaw systemu demokracji bezpośredniej. http://trybunalscy.pl/node/9715
Les2020.02.21 15:10
Być może Polska będzie jeszcze miała lepszych prezydentów niż obecny, ale jestem pewny po stokroć, że tak mądrego i tak wspaniałego Prezydenta jakim jest Andrzej Duda Polska nie miała nigdy !!! Poacy, nie dajmy sobie takiego człowieka odebrać przez któregoś z niemądrych lewackich kandydatów ! Pójdzmy wszyscy do urm wyborczych 10 maja 2020 i wybierzmy jeszcze raz Andrzeja Dudę. Przekonajmy znajomych, zabierzmy ze sobą wszystkich członków rodziny, sąsiadów, niepełnosprawnych do punktów wyborczych i pomóżmy im głosować . To jest dozwolone w sali głosowań. Ci, którym przywrócono połączenia kolejowe czy autobusowe – jedźcie na wybory, bo gdy przyjdą, nie daj Bóg, ci „inni” to zlikwidują wszystko – wszystko co jest dla nas Polsków dobrem !!!
Lennon2020.02.21 18:09
Ale na czym polega ta mądrość? Co zrobił takiego, co autoryzowało taką kwalifikację?
Polak Ateista Durny Gej2020.02.21 18:41
Co zrobił taniego ? Piernął !!! A jak byk pierdzi zajobie to wół musi wąchać !!! He, he, he.
Irena2020.02.22 10:30
Andrzej Duda jest dobrym Prezydentem rP, bo pracował w kancelarii śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Miał dobry wzór, a "z jakim przystajesz, takim się stajesz".
Leszek 2020.02.21 15:09
Szwajcarska demokracja szansą dla Polski? https://static1.squarespace.com/static/57698667d2b8574e2db7710a/t/5c1f198b562fa7219b025b80/1545542030303/SzwajcarskaDemokracja-20180405-%5BE-Book%5D.pdf
KKK2020.02.21 15:09
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się Leszek. Ten przygłup, zresztą bardzo produktywny, kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
UHty2020.02.21 16:58
Facet przynajmniej ma coś mądrego do napisania a nie jak ty głupku
sara miriam2020.02.21 17:38
Facet ? ....To dziadyga , stary UBek
2020.02.21 22:01
twoi stary
Leszek 2020.02.21 15:09
Kto sprawuje wladze. Dudus to marionetka ,pluszak. Dr Rath - kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL) https://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc&list=PLrbu16UfSh79LXrlqBwzFSlJHiqWb9Aa7&index=6 Dr Rath - kartel farmaceutyczny 2/4 (Napisy PL) https://www.youtube.com/watch?v=1IsQ7LQuybI Dr Rath - kartel farmaceutyczny 3/4 (Napisy PL https://www.youtube.com/watch?v=-rGAyP5Tg5g Dr Rath - kartel farmaceutyczny 4/4 (Napisy PL) https://www.youtube.com/watch?v=W1mkHaf1l40
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.21 15:07
@Leszek A ty nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o Polszu grażdanin.
nie znasz, NIE OTWIERAJ!!!2020.02.21 15:06
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Leszek 2020.02.21 15:06
Sumliński wRealu24 o "palcu" Lichockiej, obietnicach PiS ws. Dudy, Konfederacji i Jedwabnem! https://www.youtube.com/watch?v=lnXkiB-WZk0
sara miriam2020.02.21 15:19
Ruska onuco, nie rozsiewaj wirusów na komputery
Leszek2020.02.21 15:22
Taki jak Ty sam się rozsiewa. Takie LGBT samopylne.
Leszek 2020.02.21 15:06
Czy Dudus jest przez niego namaszczony. Nazywają go nowym królem Polski. Tajemnicza postać. Ma ogromne wpływy i znajomości. https://www.youtube.com/watch?v=7LY8wjbUKk4
Leszek 2020.02.21 15:05
Chabad Lubawicz wie Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Andrzej Duda wygra walkowerem Kto desygnował Morawieckiego na premiera? Dziwne powiązania PiS z Chabad Lubawicz https://www.youtube.com/watch?v=kopmvXeo6b8
BiegunkaProrocza2020.02.23 1:20
Zaś Matka Kurka została spłodzona walkowerem.
Pierwszą "zaletą" Konfederacji jest antysemityzm.2020.02.21 15:03
𝐆𝐥𝐨𝐬𝐮𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡, 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐚 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Piotr Nowak2020.02.21 15:07
To prawda, bo maką samych żydów lub rosyjskoch żydów w swoich szeregach !
a102020.02.21 21:56
skoro wolic zmije z polin ,tego doczekac ,po tej akcji klakiera nie stekaj ze zyjesz jak niewolnikow w polinie
tygrys2020.02.22 20:38
o, troll, co nie zna j. polskiego- "Bolek"?